Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Térkép (2012. február)
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
21. hozzászólás - 2012.02.18. 04:55:49
A változtatások nagyon jók

Javasolnám hha vki a meglévőnél gyengébbet kapna v ugyanolyan tárgyat akkor lehessen vmi egyéb dolgot kérni helyette.

akár pl végzetmedált, mint említették előttem. Nem jó úgy végig vinni egy ilyen "izgalmas eventet" hogy a végeredmény az, h szívás és esetleg nem si saját hibából csak hát a platina volt az egyetlen alternatíva...
Pontszám: 9.42
irritálóJunior0Férfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
22. hozzászólás - 2012.02.18. 15:41:02 (Válasz Miklós #7 hozzászólására.)
"Pontszám: 5.85
népszerűMiklós
Adminisztrátor
1902 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1208. hozzászólás - 2011.07.18. 14:55:26
Arról, hogy lehessen-e csapatot váltani, teszünk majd ki szavazást. Ha lesz átlépés, sokkal kevésbé drasztikus következményekkel:
Csak az elhagyott csapat fogja a térképeket megkapni, a fogadó nem veszíti el, és ha 10-nél több térképdarabod van, akkor is csak 10-zel számolunk, hogy ne büntessük azt, aki jobban teljesített.

Aki 10 helyett 50+ térképdarabot talál, az eggyel jobb jutalmat kap, de ha az adott kategóriából volt neki már bronz, akkor kettővel, ha ezüst, akkor hárommal.
Azzal, hogy 100 térképdarabnál +2 jutalom járjon, 150-nél +3, az a gond, hogy ez arra a passziv játékra kényszeriti az embereket, hogy 800 csp-vel vágjanak bele az eseménybe. Akkor inkább mondjuk azt, hogy az kap további +1 bónuszt, aki tényleg tett a csapatért, vett térképkereső vesszőt és felhúzta a térképezés szakértelmét."

Ezek teljesen el lettek vettve? Amugy is minek kell váltogatni, ha már egyszer bele raktátok hogy 50+1,100+2,150+3 jutalom jár akkor jelentkezzen mindenki oda ami kell neki,és ne lépkedjenek ide-oda, és igy legalább nem a lépkedés döntené el a végeredményt.
Te a verseny során 149 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 4. helyezést ért el.
Jutalmad: A fejlődés bronz öve! Gratulálunk!
A fejlődés bronz öve
Pontszám: 4.85
kedvencNekem8Férfi
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
23. hozzászólás - 2012.02.19. 19:17:40 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Üdvözlöm a módostásokat, tényleg szükség volt a VU legunalmasabb eventjének rá!
De ... nem tartom elégségesnek a többi eventhez képest.

Jó lett volna pl. ha a megszerzett térképdarabkákhoz kaptunk volna randomban "Ultra portyázás itala" stb.
Szóval, sztem kellene még hozzá egy kis plusz, hogy legalább megközelítse a többi eventet.
Ha lehetőség van még rá ... nem ártana!
Sic itur ad astra!
Pontszám: 9.64
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
24. hozzászólás - 2012.02.20. 12:29:57
Látom, hogy ma megnyílt a nevezés az eventre. Ennek nagyon örülök, de máris gondok vannak. Legalábbis személynél, de biztosan másoknál is.

Nem enged csatlakozni az arany relik miatt a TÖ, valamint a szakértelem olcsósító helyre, de a Kereskedelem láncára igen, holott, ott pedig már nem is arany, hanem Platina relikviám van. Vagy pedig a Hatalom kürtje. Ez pedig szintén nem kell számomra.
Ami engem érdekelne pont a TÖ/szakértelem, mégsem tudok oda csatlakozni.
Ezt nézzétek át szerintem, mert így nem lesz jó.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.35
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
25. hozzászólás - 2012.02.20. 12:36:10
Jelenleg neki dolgozol, eddig 0 térképdarabot gyűjtöttél.
Eddig 0 eseménypontot gyűjtöttél.

Mi ez az eseménypont? Gondolom véletlenül maradt itt.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.55
kedvelt tagFericskeFérfi
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
26. hozzászólás - 2012.02.20. 12:39:40
Árulás van.
Nem enged nevezni platina cuccért. Vagyis amiből arany van, oda nem nevezhetek.
Egyébként sincs értelme ennek a szabályozásnak. Ezüstöm van és aranyért gyúrok, de csak ezüst sikeredik a végére, akkor kopp, hiába engedett oda nevezni.
Esély a szopóra minden variációban megvan. Minek akkor ez a csatlakozási korlátozás?
Meg azért van már egy sorrend. Többnyire a spec övvel kezd a jóember, utána szaki tőr, kufár öv...Most már valószínűleg a kürt nagyobb sláger lesz.
Ezzel a korlátolt választási lehetőséggel még jobban tömörítitek 1 helyre az embereket, és akkor mi a verseny?
v5 Spawn
Zafír Istenek
Pontszám: 5.45
kedvelt tagPixapaFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
27. hozzászólás - 2012.02.20. 12:42:33 (Válasz Paco #24 hozzászólására.)
Nekem is hasonló a problémám!

Mi a helyzet akkor, ha van egy ezüst relikviám és szerzek 100+ térképrészletet, akkor kaphatok platina jutalmat a végén? Vagy csak akkor kaphatok platinát, ha aranyam van belőle?
V2- Martalócok

Pontszám: 4.38
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
28. hozzászólás - 2012.02.20. 12:43:15 (Válasz Truth80 #25 hozzászólására.)
"Az esemény alatt a vadászatokért jár eseménypont, és ha valakinek portyázás v. kihívás során van eseménypontja, akkor az automatikusan elkölt egyet, és így nagyobb eséllyel talál térképdarabot. "
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.23
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
29. hozzászólás - 2012.02.20. 12:47:45
engem se enged platina cuccért menni:(

Amúgy a TÉRKÉPKERESŐ SZAKÉRTELEM most nem fog számítani? Mert erről nincs semmi leírás...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.35
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
30. hozzászólás - 2012.02.20. 12:52:57
Terrgath
csapaterősség: 960

3-as erősségű jutalom: A fejlődés arany öve (a specializált tulajdonság fejlesztése 3%-kal kevesebb LE-be kerül)
2-es erősségű jutalom: A fejlődés ezüst öve (a specializált tulajdonság fejlesztése 2%-kal kevesebb LE-be kerül)
1-es erősségű jutalom: A fejlődés bronz öve (a specializált tulajdonság fejlesztése 1%-kal kevesebb LE-be kerül)

Nem csatlakozhatsz hozzá.

****************
Nem semmi, csak az alku láncából van platinám... Ez meg mi a szösz?!
Pontszám: 8.03
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
31. hozzászólás - 2012.02.20. 12:55:23
A platina tárgyak miatti kavart javítottam elvileg, most már tudnotok kell nevezni.
Pontszám: 9.05
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
32. hozzászólás - 2012.02.20. 12:57:01 (Válasz Baraty #31 hozzászólására.)
Köszönjük!
Pontszám: 8.03
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
33. hozzászólás - 2012.02.20. 13:02:24
Én már korábban felhúztam a térképkeresés szakit, gondoltam most is kelleni fog.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.55
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
34. hozzászólás - 2012.02.20. 13:09:51 (Válasz Truth80 #33 hozzászólására.)
Számít most is a térképkeresés szaki, csak az event leírásába nem bírják beletenni már egy ideje.
A hozzászólást Hype módosította 2012.02.20. 13:10:21-kor
Hype, v1
Pontszám: 6.08
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
35. hozzászólás - 2012.02.20. 13:21:31
Az előző térkép event alatt már volt szó róla, hogy lenne a játékban egy részletesebb leírás a szabályairól, úgy látom ez nem valósult meg. Emellett az eseményekbe sem ártana beírni, nem csak a hírekbe, mert sokan reggel bejelentkeztek és maximum holnap reggel látják újra azt az oldalt, akko meg már rövid idő van a legolcsóbb nevezéshez.
Nem szerepel a leírásban, hogy nagyobb térképdarab számnál +1, +2, +3-as díj is nyerhető (nyilván platina csak akkor, ha van arany, ez benne van).

Jó lenne, ha ezeket nem a fórumban böngészve kellene összevadászni.
Pontszám: 8.77
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
36. hozzászólás - 2012.02.20. 13:25:03 (Válasz Craslorg #35 hozzászólására.)
Igen, én is ezt kerestem. Ki lehetne írni hogy mennyi térképdarab számnál van +1, +2, +3 jutalom (esetleg már most látszódhatna és változna a folyamatosan változó csapaterősséggel) ill. azt is ki lehetne írni hogy mit jelent az utolsó hét, mikor lehet utoljára átlépni. Ahogy néztem a menetrendben márc. 28. szerda az esemény vége, tehát akkor azon a héten hétfőtől vagy előző hét szerdától már nem lehet átlépni?
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.55
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
37. hozzászólás - 2012.02.20. 13:28:42 (Válasz Miklós #7 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.02.17. 16:52:29
Morzkod: ha már van platina jutalmad egy csapatban, oda nem nevezhetsz a verseny során és nem válthatsz át. Elvileg be lehetne rakni, hogy váltani lehessen, és akkor végzet medál járjon. De nem lesz olyan, aki emiatt elrontja?
Platinát csak akkor kapsz, ha arany van ÉS aranyat nyersz. Egyébként ha van egy ezüst, és megint ezüstöt nyernél, akkor nem kapsz se aranyat, se végzet medált, akkor buktad a dolgot.
A negativ handicap megszűnik ezért könnyebb lesz most a térképdarabokat gyűjteni egyébként.


Javaslonam, hogy a vegzet medal minden esetben jarjon amikor a jatekos teljesiti a minimum elvarast (nem tudom az mennyi) de a standard tapra valamilyen oknal fogva nem jogosult. Ez azert nagyon fontos, mert valaki beall ahhoz a csapathoz amelyik utolso lesz, de eleri az eggyel jobb nyeremenyre jogosito 50 (*modosito) terkepdarabot, viszont teszemazt ezust szintje mar van a targybol, akkor a vgegzetmedal HELYETT feltapolodik a nyeremenye a semmire. Ez ugye elegge visszasnak tunik. Esetleg ugy is meg lehet oldani, hogy ha nem kaphat jutalmat, de elerte az 50*modosito terkepet akkor kapjon vegzet medalt.

Platinas jutalomhoz is lehessen beallni, csak figyelmeztessen, hogy itt csak vegzet medalt nyerhetsz.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.02
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
38. hozzászólás - 2012.02.20. 13:31:28 (Válasz Craslorg #35 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.02.20. 13:21:31
Jó lenne, ha ezeket nem a fórumban böngészve kellene összevadászni.


Teljesen egyetertek, de Miklosnak sajnos az az eletfilozofiaja, hogy bizonyos dolgokat a jatekosok fedezzenek fel, nem kell mindent a szalyukba ragni. Szerintem meg a szabalyok nem olyan dolgok, amit maganak fedez fel az ember normalis esetben. Milyen lenne, ha ugy kene megtanulni sakkozni, hogy probalgatjuk a lepeseket, es az ellenfel szol, hogy melyiket nem lehet?
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.03
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
39. hozzászólás - 2012.02.20. 13:45:25 (Válasz Baraty #31 hozzászólására.)
Baraty!
Csak velem van ilyen gond vagy most már ez a normális: (a legutóbbi kvízolimpia óta) nem minden esemény sárgul be amikor kéne. A fertőzés működik, de ez az event nem jelentkezett és a kvízolimpiát sem jelezte, se V1-en se V4-en.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.81
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép (2012. február)
40. hozzászólás - 2012.02.20. 14:22:02
Biztos butaságokat kérdezek, de mivel nekem teljesen új ez az event, muszáj megtudnom, hogy tudjam, mire készüljek:
- attól, hogy időben nevezek, az esemény kezdetéig is lehet gyűjteni "eseménypontokat", vagy azt is csak az event alatt? mindenesetre ha jól értem, térképdarabot csak az event alatt lehet gyűjteni, a nevezés ideje csak arra van hatással, hogy mennyibe kerül a nevezés?
- mit jelent, hogy elköltök egy eseménypontot, amit vadászatkor szerezhetek? mármint ez technikailag hogy fog kinézni, ha vadászom, hogyan költöm el az eseménypontot, hogy nagyobb eséllyel vadászatkor térképdarabom is essen?... mármint ha vadászom, azért jár egy eseménypont is, közben a vadászat térképdarabos sikeréhez feláldozható egy előzőleg szerzett eseménypont... egyszerre lehet majd térképdarabot és eseménypontot is szerezni egy vadászattal, nyilván az előbbit random befolyásolja, a második már egyértelmű, ha jól feltételezem...
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 8.42
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!