Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - ADZSI76

Dátum: 2011.06.02. 16:00:46
Higgadjunk le kedves galektik,pont azon dolgozunk mi lenne jó az eventen. Azzal rég tisztában vannak Miklósék,hogy kinek milyen hátránnyal jár a fejlödési taktikája mellett ez+az.
Visszaszívok minden javaslatot amit írtam,utólag belegondolva a kufár eventen a portyásoknak állt az EH miatt a zászló és akkor is sírásban-rívásban törtek ki egyesek hogy az eseménypont vadászathoz van kötve.A nagy hasznot amit az EH hozott nekik az eventen nem reklámozták...szegény én,rákényszerítenek azért a francos relikért a vadászatra.
Erröl ennyit,50.szinten 2 milla felett kerestem a portyán maxos EH-val az eventen. Most meg jön egy "vadász event" nem teszik a portyásoknak,lopjunk-raboljunk,másoljunk. Nem elég az az újítás amit terveznek amivel kapásból megszivathatnák a vezetö kufárt a végén a játékosok a büntivel ha hozzájuk csatlakoznak.
Ha már lesz változás az event menetében akkor már tényleg jó ötlet a lopás,de ne lehessen kufárt változtani véletlenül legyenek a csapatokba sorsolva a karakterek. Így nem tudnak összebeszélni a karakterek hogy melyik kufárhoz menjenek. Most jönne a cáfolat hogy ez nem így van,pedig igen...én sem véletlenül kerültem a szerverünkön a legerösebb csapatba még az event indulása elött.
Dátum: 2011.06.02. 12:28:28
Szövi bónusz,horda bónusz,TÖ elosztás,állatok és egyéb okai is lehetnek a vereségednek. Lehet neked 200-al is nagyobb TÖ-d, ha valaki kevesebb tulajjal jobban gazdálkodott a fejlesztésnél. Szóval kémkedd ki a karaktert aztán megtudod miért kaptál ki,bár ritkán de a random is beleszól de a legtöbb esetben jobb tulajelosztású karakter páholja el az embert. Azt hitted ha nagyobb a TÖ-d már 100% hogy gyözöl? Nagy tévedés...
Dátum: 2011.06.02. 10:29:09
Hmm,igazad van ebböl szempontból.De mivel a többség 2 táborra szakadt fejlödési taktika szempontjából és valljuk be az ö nézöpontjukból jogos hogy nem akarnak a másik fajta eröforráshoz folyamodni. A térkifordító megoldásnak tünik a problémára...de: Ez csak a 60.szint alatt igaz,könnyen jár a szája/keze annak akinek a térkifordító még nem okoz vissza nem térülö károkat. Az Af pontok nem özönlenek a karakterekhez és nem is olcsó a képességek kifejlesztése.
Aki magas szinten kortyol egy ilyet az csak akkor teszi ha teljesen át akar állni a másik taktikára,holmi event kedvéért váltogatni és AF képességeket elveszteni ezáltal bazira nem éri meg senkinek.
60.szint alatt megoldás a térkifordító ital,de felette "öngyilkossággal" ér fel a dolog. Valami olyat lehetne hogy az event idejére aki ilyet akar inni ne veszítse el a nehezen megszerzett AF képességeit,csak az event idejére.
Aki viszont nem gondoskodik a 2.italról idöben hogy visszafordítsa az EH/VF-et az bukja el szépen ha nem gondoskodott a "bebetonozott" taktikája megörzéséröl. Aki még az event vége elött megissza a 2. térkifordítót annak nem úszna az AF képessége,aki pedig csak 1 italról gondoskodik az így járt.....
-------------------------------------
A fent leírt javaslat az eltérö taktikáju karakterek problémáira lenne kisebb gyógyír. Teljesen önzetlenül írtam ezt, mivel én mindkét eröforrást használom engem nem érint a probléma jellege.
Dátum: 2011.06.01. 20:28:23
Most ebben igazat adok,tényleg kedvez a vadászoknak a kihívás adta pp elhasználás.
De gondolom gyengébb relikviával,vagy nélküle is szétcsapkodod a környezetedet.
Dátum: 2011.06.01. 14:20:25
Megint a lopásnál tartunk,nem szerepel az elsö hsz-ben...de:
Ha már az esélyeken lovagolunk akkor vegyék figyelembe az event programozói hogy mennyi a csp illetve a pp felhalmozható maximuma.Ezeket arányosan % szerint kiszámolni az átlag x pp/csp számra jutó találati esélyeket a térképrészletekre és máris nem lesznek hátrányban a portyások a vadászokkal szemben ezen a téren.
Így nem lenne szükség a sokak által javasolt lopásra,eldönti majd a random kinek mikorra és mennyi térképrészlet jut.
Ezt erösítheti a vonatkozó szaki növelésével és az aktuális varázsholmi megvásárlásával.
Dátum: 2011.06.01. 14:09:37
Így igaz,a bevállalósok 3 tevékenységet használhatnak,akik meg egyéb okokból nem akarnak portyázni/vadászni azok csak kettövel élhetnek úgy hogy ne érje károsodás a karijukat.
Dátum: 2011.06.01. 14:04:37
McMad mi az hogy ne legyen veszélyeztetve a "szuper portyás" karakter a vadászattal?
Ezt te se gondolod komolyan...
Igen is vadásszon mert azért kap LE-t az eventen is,míg a vadászok EH nélkül nagy eséllyel 0LE/x tp ért nyomják az eventet portyánként. Ezt föleg te tudhatnád aki föleg a VF taktikát alkalmazta ezidáig.
Tehát aki egyéb okokból (AF elvesztése) nem iszik térkifordítót az mindkét részröl vállalja be a gyengébb bevételt az általa nem komált tevékenységböl.Ha ezt nem vállalja be érje be azzal a jutalommal amit a bebetonozott fejlödési taktikája miatt elérhet az eventen.
Addig-addig javasolgattok,amíg ebböl is olyan event lesz ahol "mindenki jól jár" maxos cuccokért.
Dátum: 2011.06.01. 08:05:40
A portyán is lehetett az elözö térképes eseményen találni és a kihívásoknál is. Nagyon jó volt ahogy volt akkor,senki sem volt kényszerítve semmire. Ha kellett a jutalom csinálta mindenki az összes szükséges tevékenységet amivel találhatóak voltak a térképrészletek.
Dátum: 2011.06.01. 06:37:09
Hát én az elözön kezdtem el a szakit kitolni,megvettem a pálcát is. Betartalékoltam pp-t csp-t egyaránt.
Toltam a kíhívást,portyát és vadászatot mint a güzü mégis épp hogy a végére jött össze a +1-es jutalom. A csapatom második lett így arany cuccost szereztem. Ezért marhára nem támogatom a térképdarabok egymástól való ellopását amiknek az összeszedése prémium tagságra való öskö költésbe és egyéb kisegítö varázseszközök vásárlásba kerül.

Akárki javasolta,kicsit durva elképzelésnek tartom az ötletet. Remélem nem kerül be az eventbe,lehet lepontozni de akkor is buta javaslat... ne könnyítsük már meg a pókok,portyások dolgát a vadászok kárára.
-----------------------------
mod.: A régebbi V3-as karakteremmel térkép eventeztem mielött valaki számon kéri a mostani karimon hogy hol van a relikvia..
Dátum: 2011.05.31. 19:41:54
Itt lehet róla olvasni:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,441.340

A legelsö hsz-t keresd.
Dátum: 2011.05.31. 17:13:46
A kufár eventen is csak probléma volt az ide-oda lépegetéssel,mindenkit véletlenszerüen sorsoljanak ki,senki sehova aztán had szóljon az event. Az egyik szövitársam kifejtette hogy ki is lehet szándékosan cseszni a vezetö csapattal a végén.
Ezt nem másolom ide majd leírja ha akarja,szerintem igaza van minden mindegy alapon a végén sok kari "bosszúból" is odamegy a vezetö csapathoz. Miért lenne ez jó?
Dátum: 2011.05.31. 16:38:07
Akko´meghúzom magamat,nincsenek nálam a segédeim és a fehér kesztyü is mosodában van...

("Kesztyü",el is felejtettem mit is szoktak vele csinálni ha a segédek is szóba kerülnek.)
Dátum: 2011.05.31. 16:26:39
Én írtam abban a témában is,az Adminisztrátorunk pedig ehhez is füzött hsz-t. Téged miért zavar? Volt egy karakter aki kérdést tett fel ezzel kapcsolatban és kiveséztük a témát. Talán baj hogy nem zavartuk át az illetöt a megfelelö topicba?
Dátum: 2011.05.31. 16:20:16
Tökéletesen egyetértek,a túlcsordulás okozta "veszteség" probléma valósnak tünik.Mindenki döntse el lehetösége szerint mennyi csp-t,pp-t tartalékol be az eventre,a többi nagyon jó változtatásnak tünik de a túlcsordulás okozta veszély nem csábító.Sokan nem biztos hogy mindent elköltenek és visszakapva az elmentett összeget nagyot bukhatnak ezen a téren.
Dátum: 2011.05.31. 13:22:41
Csak vadászattal... természetesen lehet,de nem a V5-ön. Erröl nem gyöz meg senki sem. Mint már említettem nincs VF,az inspiráció miatt indítottam itt karit és nem a V3-on újra.Egyszerüen rosszul lettem a gondolattól hogy egy helyben "topogjak" a Vf taktika végett ha nem akarok gyenge karaktert.A csak portya megint lassú,nagyon erös a szintjén de ugyanúgy taszít játékélményileg mint a VF.
Wart karija az élö bizonyíték hogy a vegyes kari igenis lehet kirívóan erös a többiekhez képest a szintje környékén.
Most hogy mindkét irányzat LE szerzö szakijait szinte kimaxoltam talán elindulok a fejlödés,erösödés útján.
Újra már nem fogom kezdeni megeszem az eddigi föztömet,boldogulok valahogy.
Dátum: 2011.05.31. 06:00:18
Hát az látszik az adatlapodon hogy vadászol is,(kvízkérdések) de ahogy látom 6000 gyöztes portya is van,ebböl arra következtetek hogy a szerveren jóval elöbb indultál mint én és a vadikért jóval kevesebb tp-t zsebeltél be.
Nagyon jó karit csináltál nem vitás.Ahogy elkezdtem itt játszani komolyabban változott a kvíz besorolás is,100 kérdésböl sokszor esküszöm hogy 4-5 kérdést sorolhatok csak be.Piszkosul nehéz nekem így beszerezni a medálokat.
A kvízolimpia valahogy nem jött össze soha,viszont a régi besorolással a másik világon volt hogy egy nap 150 helyes besorolásom is volt,itt meg örülök ha a gyorsítással napi 6-8 besorolásom van.
100 szónak is egy a vége aki csak vadászni akar,annak nem lesz jó karija.A V3-as vadász tapasztalatom ide kevésnek bizonyul (VF hiánya),késön ébredtem rá a portyaszakik fontosságára.De pár nap és maxon lesznek és az ismételhetö küldik kapujában vagyok.
Dátum: 2011.05.30. 21:08:20
Az tuti hogy vannak újak csak az elsö 10 szinten meg is vannak rekedve,még ha a legújabb szerver toplistáját nézem ott igazán rengeteg az új karakter.Egy probléma van velük,90%-uk hetek óta nem mozdult semerre sem onnan ahol jelenleg tartózkodik.

"hogy ők a régiekbe kezdjék el a játékot ahol az esélyük bármit elérni kb 0. Ez minden ilyen jellegű játéknál így megy."

Azért bármelyik világon elindulsz,ha jól fejlesztesz tuti hogy sikeres leszel...
Persze ha átverekedted magad a "halott zónán". Ez az idöszak többnyire szakizással megy el,utána meg ha portyázol a szaki miatt nem lesz 0 LE-s portyád,ha a visszafogott fejlödést választod akkor meg portyára sem szorulsz.
Mindenképpen érhetsz el sikereket viszonylag alacsony szinten is.A V5-ön még inspirációs bónuszt is kapnak a karakterek és "pillanatok" alatt beelözöl egy éve játszó karaktereket is.Én speciel a szövim tagjaiból beelöztem majdnem mindenkit,nem csak szintben...
Dátum: 2011.05.30. 20:43:57
Jelenleg 45tp/2000LE vadászatonként az átlagom a sajtot nem számolva.Ez 1 tp-re lebontva 44,4 LE Siralmasan kevés összeg még nem teljesen maxoltam ki a kreatívot de még így is sokkal többet hoz EH-val a portya mint a vadi.
-----------------------------------------------------------------------
Hogy a topic témájához is hozzászóljak,szerintem csak a háború idejét kéne csökkenteni. 1 hét maximum ehhez igazítani a gyözelmi feltételeket,a +7 szintröl lefelé ütögetöknek +1 pp levonás,mínusz a TÖ-re háború esetén aztán mindjárt kiegyensúlyozottabb lenne a téma.
Sokaknak kicsit kényelmetlen és zsebbe nyúlos dolog prémmel hetekig csücsülni a katakombákban. Gondolok itt az aktív szövikre ahol nyerhet a szövi ha a gyengébb tagok bemennek a katakombákba. (Próbáljon csak nem elbújni,kivágják mint macskát ...) Viszont marha uncsi dolog a katakombákban csücsülni ha sürün háborúznak a szövetségek.Sokan megunják és magasról tesznek a játékra elöbb-utóbb és mennek oda ahol nem a kútba dobálják a pénzüket.Nem egy karit töröltek azon a világon ahol töröltem én is ugyanezen okokból.
Dátum: 2011.05.30. 19:50:21
A sajtolásért nem jár Tp csak LE, (ha jól tudom állatbefogásnál nincs tp vadikor) ha valaki okosan csinálja lehet elönyt kovácsolni,persze ha ezt a szakit is kimaxolja hamar.Az egyik újrakezdönk a 20-as szintek közepén 10K felett sajtolt.
Nekem decemberben indult a karim most 55.szintü,ha csak ész nélkül vadásztam volna már elcsesztem volna a karimat.
Igazad van a szintlépés is gyorsul,a toplistát látva sokan nem gondolnak bele amikor a TÖ-t nyomatják és a szakit hanyagolják.Nagyobb szinten meg jön a csodálkozás miért is vannak lemaradva azokkal szemben akik szakiztak,mondjuk ez mindegyik világban így van. Csak azt akartam kihozni hogy a V5 portyás szerver és ott a vadászoknak nem sok jövöje van.
Dátum: 2011.05.30. 12:17:05
A V5-ön az elején az új kariknak érdemes kizárólag a szakit tolni abban az irányban amire bónuszt kap.
Ki kell maxolni a spektrálist és a sajtolást,hogy minnél több LE társuljon a tp bónuszhoz. Akinek megy szerezze be a kvízmedálokat is. A portyaért és a térkapuban való gyözelemért nem jár tp bónusz a tapasztalataim szerint.
A Vadászat csak egy bizonyos szintig éri meg amíg a fontos szakikat ki nem tolja az ember utána át kell állni a portyára mert ahogy csökken a bónusz az LE-re már nem nagyon jó üzlet a beszedett TP az LE-hez viszonyítva.

A vadászatra járó bónusz csak az elsö 30 szinten ad jó felzárkózási lehetöséget,ezután már csak gyengülni fog a karakter ha csupán vadászatból akarja fejleszteni magát. Ezt személyes tapasztalatból mondom,vadászként egyre jobban kezdtem lemaradni az élmezönyhöz képest a 40.szint környékén pedig maxos vadász szakikkal nyomultam.
azóta maxolom a portyaszakikat mert ha nem teszem eláshatom a karimat a portyásokkal szemben vagy beállok építönek.

Így se rossz a karakterem,de egy vadász sosem veheti fel a harcot a portyásokkal szemben. Igaz nem erröl szól a topic csak olvastam itt a V5 inspirációs szitujáról...
Egyáltalán nem olyan jó üzlet mint amilyennek elsöre látszik,szintben hamar felzárkózik az ember az élmezönyhöz viszonyítva. De ha ezt valaki vadászatból a bónuszra támaszkodva akarja megtenni akkor lópikulát sem fog érni a karaktere.
-----------------------------------------
Mielött valaki megcáfolna,a V5-ön nincsen visszafogott fejlödés és bubi sem...