Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Joshi

Oldal: 12
Dátum: 2009.11.27. 10:45:14
Csak az a gond, hogy az oltás ellenére vírus-hordozó maradhatsz - igaz te nem betegszel meg. Szval van rá esély, hogy a környezetedet be fogod teríteni vírussal. (Tudtommal a vírushordozás tényét még az oltóanyag-lobbi is elismeri - legalábbis nem cáfolja)
Dátum: 2009.08.15. 20:36:10
Az ilyen nagyképű, szubjektíven értékelő, besavanyodott "entellektüellek" miatt nem írok régóta kvíz-kérdéseket.
Öreg! Értékelésnél félre szokás rakni a saját ízlést. Az említett kérdések és válaszok között volt sok szellemes és/vagy érdekes. Egyedüli hibájuk az volt, hogy "fenségességed" ultra-mega-hipermagas szellemi szintjének nem felel meg.
Ha az iskolában is "arcra" osztályoznának, sztem te még az általános iskolával birkóznál, mert senki nem bírja az ilyen "entellektüel-sznobokat" mint Te.
Kérlek taníts minket, megfellebezhetetlen GURU, Teee..........!
LEgutóbb ezt a kérdésemet dobták vissza:

Melyik magyar sör?

Coronita
Amstel
Heineken
Borsodi

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Ne gyertek azzal, hogy ezek közül többet M.o-n gyártanak, mert nem ez volt a kérdés, nem ezt kérdeztem!

HA MÁR VALAKI ANNYIRA PARASZT, HOGY OK NÉLKÜL OSZTJA A "ROSSZ" MINŐSÍTÉSEKET, LEGALÁBB LEGYEN BENNE GERINC, ÉS MONDJA MEG MIÉRT CSINÁLJA?! NINCS HELYESÍRÁSI HIBA, A VÁLASZHOZ KELL NÉMI SÖR ISMERET, DE NEM SPECIÁLIS! AKKOR MI A JÓ KÉRDÉS?! A KÖZÉPISKOLAI KÉRDÉSEKHEZ (PL. MELYIK MŰ SZÓL TRÓJA OSTROMÁRÓL) A TÖBBSÉG (60% KÖRÜL) HÜLYE? AKKOR MILYEN KÉRDÉSEK KELLENEK, MI?!

A KVÍZEK ÉRTÉKELÉSE NEM REÁLIS, TÚL ÖNKÉNYES, TÚL SOK HATALMAT ADNAK AZ ÖNELÉGÜLT GYÖKEREKNEK! EZ ÍGY NAGYON NEM JÓ!

EZ CSAK NEKED SZÓL, HÜLYEGYEREK, AKI ÉRTÉKELTE: NAGYOBB ÖRÖMÖD NE LEGYEN AZ ÉLETBEN & FOSSÁL SÜNT!



RÉSZEMRŐL BEFEJEZTEM KVÍZ ÍRÁST, VERSENYZÉST, STB., AKI ÉRTÉKEL, AZ MEG FORDULJON FÖL.
Dátum: 2009.06.12. 19:46:03
Ez így van! Ezért húzom meg magam a versenyek elején, hadd aprítsa egymást a sok lúzer.
(Elsősorban versenyeken indulok).
Dátum: 2009.06.12. 12:55:28
Akkor téves. Az egyik pokerstars veresenyen futottam össze egyszer egy Szabinho-val.

Ja, és hogy a blogra is reagáljak: azt kell hogy mondjam (több tucat verseny után), a szerencsefaktort tényleg nem lehet kiiktatni. Azt még a profik is elismerik, hogy szerencse nélkül nem lehet versenyt nyerni (még egy minimális létszámú, 6 fős versenyt sem).
Hiába vagy jó valószínűségszámításból, és hiába tudod olvasni a játékot, soha nem tudod pl. mikor "gőzöl" be egy ellenfeled. (Már megfigyeltem hogy teliholdkor a játékosok zöme ultraagresszíven és nagy kockázatvállalással játszik). Egy idiótát (pláne többet) pedig nem lehet kiszámítani (rengeteg bad beat-ről tudnék beszámolni).
Dátum: 2009.06.11. 23:57:10
Bocs, de nem Szabinho névvel szoktál net-es versenyeken indulni?
Dátum: 2009.04.24. 11:50:54
Ez engem is érdekelne! Már telepítettem is a Paradise pókert. Mi a további teendő? Mikor lehet jelentkezni? Hány fő indulhat?
Péntek 13. mióta szerencsét hozó nap?! Ne fárassz már! Soha nem volt az!
Bojkott nem egyenlő tüntetéssel, okostóni. A bojokott passzív, kisbarátom. Nem kell egyből happogni, nem tudom miért nem lehet értelmesen megbeszélni a dolgot?!
(Ez vonatkozik az egész pampogó bandára!)
Két dolgot tehetsz: vagy cselekszel, vagy beletörődsz. De látom a többség csak csendben picsog, h. elutasították már megint. Ha nem lépünk, nem lesz változás. Ennyi. (Sztem nem nehéz belátni)
Nem hiszem, hogy bárki rászorul arra a +1000-1200 LE-re amit a kérdésekért kap (kb.1-2 vadászat)!
Ez inkább elvi kérdés.
Bár az is igaz, hogy könnyebb "szájjal-karatézni" és rekordszámú hozzászólást kreálni. Mint ahogy Ti csináljátok.
Na gyerünk, ne kíméljetek! Szánalmas sírós-bagázs.
Kérdés ez volt:
Mi hoz szerencsét:
1; törött tükör
2; fekete macska
3;péntek 13
4; négylevelű lóhere
Sorozatban kapom a "rossz" minősítést, pedig általános műveltséget kérdezek (pl. szerencsét hoz-e a 4levelű lóhere, stb.)
Sajnos más megoldás nincs: BOJKOTTÁLNI kell a Kvíz-kérdés írást és a Kvíz-Olimpiát is!
Ha mjad senki nem ír kérdéseket, akkor el lehet gondolkozni, hogy ideje átdolgozni a kvíz értékelési rendszerét!
CSATLAKOZZATOK A BOJKOTTHOZ!!! EZ ÍGY NEM MEHET TOVÁBB!
VIVA LA REVOLUTION!
Egy hülye ötlet: nem lehetne toborozni egy kicsi, de elhivatott brigádot a játékosok közül, aki vállalják, hogy ellenőrzik és értékelik a feltett kérdéseket? Én simán bevállanám a töri-s kérdéseket. (Ez a szakmám).
Meg nem ártana kiszűrni a túlzottan speciális kérdéseket is:
pl. szűk körben ismert fantasy írók, tv sorozatok, évszám kérdések, stb. nem mindig taroznak az általános műveltséghez + gyakran a kérdés írója sokszor nem ad esélyt, hogy a választ ki lehessen okoskodni.
Dátum: 2009.01.09. 02:33:49
Még annyit, h. látom, ezen a fórumon nem lehet teljes mértékben kielégítő választ kapni (értsd néhány elvakult "majd-én-megmagyarázom-mert-te-úgysem-értheted" emberke van (tisztelet a kivételnek. Többet nem írok "kivégzés" ügyben, DE:
- A "Kivégzés" szaki egy nagy f*s, mert unfair kiskapukat hagy + ellenkezik minden fantasy-csata logikájával
- amit magyarázni kell, az már régen rossz (pl. miért is jó ez a szaki)
- aki erre speckózik, az egy kocka-arcú táper (Nyugodtan lehet ezután majd irogatni, hőbörögni, magyarázni, lepontozni, de akkor is ez a helyzet)
Dátum: 2009.01.09. 02:22:10
Ez már sokkal szimpibb! Ezt a nézőpontot (és mesélést) el tudom fogadni!

(Úgy látom Te legalább nem vagy "kocka" mint a "kivégzésreköltünk-mer'-az-egy-kiskapu-a-rendszerben" típusú táperek).
Dátum: 2009.01.09. 02:17:45
1; És ki mondta, hogy a másik végzetúr fitt volt?! Csak ilyet tudsz elképzelni? Történetesen 15% alá esett, vagyis elvileg harcképtelen volt (nálam biztosan kevesebb ÉP-je maradt)!

2; Akkor hogyan meséled a következő szitut: az általad említett helyzet: sebektől borított, alig élő végzetúr megtámad egy friss és fitt végzeturat. Hatalmas csapásokat oszt ki rá (mint említetted), de a fitt végzetúrnak NINCSEN "Kivégzése". Ekkor mégis nyerhet a félholt támadó? Az egyik alig áll, a másik meg még mindig sokkal "erősebb". Nos? Ilyenkor jogos győzelme? Nem érzeld egy pici bökkenőt? Csak az a 3 (+1) kör számít, amikor harc van, ez modellezi le a csatát. A Maradék Ép nem számít.

3; látom Te is azok közé a "szakik" közé tartozol, akik felturbózták magukat "kivégzésügyileg". De nem is baj, legalább megspórolod a gondolkodást.

4; Célszerűbb lenne a "Kivégzést" átnevezni "Hátbaszúrásnak" (vagy valami hasonlónak).
Dátum: 2009.01.08. 22:42:11
A mesélésed tehát:
"Taktikusan hagyod, hogy az ellenfeled elkenjen, és amikor a földön fekszel, akkor váratlanul bokán szúrod." Ezek szerint ha Te írod a GYalog-galopp-ot, akkor a Fekete-lovag legyőzi Artúr királyt?! Ne már...!
Normális esetben esélytelen, hogy a legyőzött fél "KIVÉGEZZEN"! Gondolkodj egy picit: a kivégzés azt kellene h. jelentse, h. döntő a fölényed, és megadod a kegyelmdöfést. Pláne úgy, hogy miután "kivégeztek" még messze harcképes vagyok?! Ne már!
Ja, és az én csatáimban a sérülések kb. 150 körül mozognak (Jó védő )., így egy 30-as különbség (20%!!!) már azért jelentősnek mondható, főleg úgy, hogy a "kivégzésem" után messze harcképes maradok...
Szóval ez a szaki egy baromság, megcsúfolja BÁRMELYIK fantasy-játék harcrendszerét (pedig a legtöbbet alaposan letszteltem).
Még mindíg várnám egy hivatalos személy véleményét. Előre is köszi.
Dátum: 2009.01.08. 20:01:06
Azt azért megjegyezném, h. a kivégzés szakértelem nagyon idétlenre sikeredett és át kellene gondolni!!!!
Nem tartom korrektnek, ha valaki bőven megnyeri a csatát (minimum 20-30-al több sebzéssel), marad egy csomó Ép-je (120-130), mégis az ellenfél nyer, mert magas a kivégzés szakértelme... Ezen változatni kellene, mert pl. ezt hogyan mesélnétek le egy szerepjáték modulban?! pl.: "sz*rrá verted az ellenfeled, mozdulni sem bír, mégis ő nyer, Hogy miért? Mert kivégez. Igaz mozdulni sem tud, és te maradtál az erősebb." EZ EGY HÜLYESÉG!!! (és nem először fordul elő).

Kérem, valami illetékes reagáljon a felvetésemre! Előre is köszönöm!
EGy mai kérdés, amivel találkoztam: mikor kötötték a Szatmári békét? A megadott jó válasz 1771 (?! ). Ezúton kérek minden szellemileg visszamaradott, önjelölt történészt, hogy legalább nézzen már utána a jó válasznak!
Ja, és nem ártana, ha jobban ellenőriznétek melyik kvíz-kérdés megy át és melyik nem. Tudom, nagy meló, de Ti vállaltátok a kvíz-játékot
Dátum: 2008.12.14. 13:56:07
És még annyi, hogy nagyon sürgősen vegyétek ki a hibás kérdéseket!!! Legalább a kvíz olimpián ne legyenek már ellenőrizetlen kérdések!!! Történészként csak ámulok, mennyi a hiba! Kérek minden önjelölt-amatör-történészt, ha feltesz egy kérdést, legalább alaposan nézzen már utána a jó válasznak! Köszkike... (kérésre listát tudok csatolni a hibás kérdésekről).
Dátum: 2008.12.14. 13:52:41
Egyetértek "pityu"val teljes mértékben. Vannak olyan kérdések, amelyek túlságosan "szakmai tudát igényelnekértsd: csak az tudja, akinek ez a mindennapos munkája.
Oldal: 12