Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Póker
népszerűMalaTomiFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
21. hozzászólás - 2009.06.11. 00:41:42 (Válasz Pre'da'tor #18 hozzászólására.)
Hi!

Ha tényleg ebből élnél, nem ítélnéd el azokat akik nem tudnak pókerezni és mégis ezt teszik, a gazdag üzletembereket meg főleg nem...
"The fishes pay our bills!"...
A másik, hogy olyan elismert nevek, mint Bélabácsi, Mili, Luigi, Tóth Ricsi sem vívták még ki hogy a Pokerstars szponzorálja őket, nemhogy Te, már ne is haragudj, aki helyesen is nehezen ír...Ha meg tényleg így lenne, a neved ott lenne ennek a bizonyos teremnek a weboldalán a PokerStarsPro-k között...
Esetleg harcolj meg azért, amiért elismerhetnek!Ne a magyar pókerelitet minősítsd ilyen hozzászólásokkal..
Pontszám: 5.40
népszerűtlenJoshiFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
22. hozzászólás - 2009.06.11. 23:57:10 (Válasz Szabinho #20 hozzászólására.)
Bocs, de nem Szabinho névvel szoktál net-es versenyeken indulni?
Pontszám: 5.33
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
23. hozzászólás - 2009.06.12. 05:12:15 (Válasz Joshi #22 hozzászólására.)
Nem, általában mindenhol más...de legtöbbször bwinen játsszom
A hozzászólást Szabinho módosította 2009.06.12. 05:15:14-kor
Hiéna-ZP

Pontszám: 6.17
népszerűtlenJoshiFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
24. hozzászólás - 2009.06.12. 12:55:28 (Válasz Szabinho #23 hozzászólására.)
Akkor téves. Az egyik pokerstars veresenyen futottam össze egyszer egy Szabinho-val.

Ja, és hogy a blogra is reagáljak: azt kell hogy mondjam (több tucat verseny után), a szerencsefaktort tényleg nem lehet kiiktatni. Azt még a profik is elismerik, hogy szerencse nélkül nem lehet versenyt nyerni (még egy minimális létszámú, 6 fős versenyt sem).
Hiába vagy jó valószínűségszámításból, és hiába tudod olvasni a játékot, soha nem tudod pl. mikor "gőzöl" be egy ellenfeled. (Már megfigyeltem hogy teliholdkor a játékosok zöme ultraagresszíven és nagy kockázatvállalással játszik). Egy idiótát (pláne többet) pedig nem lehet kiszámítani (rengeteg bad beat-ről tudnék beszámolni).
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
25. hozzászólás - 2009.06.12. 13:01:36
Én kezdőkkel nem szeretek játszani, mert ész nélkül mindent megadnak, nem lehet ellenük "szépen" játszani, és idegesítőek
Hiéna-ZP

Pontszám: 6.17
népszerűtlenJoshiFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
26. hozzászólás - 2009.06.12. 19:46:03 (Válasz Szabinho #25 hozzászólására.)
Ez így van! Ezért húzom meg magam a versenyek elején, hadd aprítsa egymást a sok lúzer.
(Elsősorban versenyeken indulok).
Pontszám: 6.50
fórumozóBabmatyFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
27. hozzászólás - 2009.06.19. 19:01:59
matektanárom a pokerstarson játszik double or nothing-ot és elég jól keres vele.
A hozzászólást Babmaty módosította 2009.06.19. 19:04:21-kor
Pontszám: 5.40
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
28. hozzászólás - 2009.07.02. 19:35:29
Akkor nyerhetsz meg póker versenyt, ha egyszer van egy nagy szerencséd.
Ezt mondják a bölcsek és okosok.

De amikor Londonban a bajnokságra 11400 ember nevez, és a behívott 10es asztal tagjaiból 6an az előző nagy bajnokságon is ott ültek a top 10ben... ezen érdemes elgondolkozni.
Pontszám: 6.67
kedvelt tagNorbycheckFérfi
Végzetúr poronty
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
29. hozzászólás - 2009.07.06. 20:42:59
Sziasztok!



Predatorhoz szólnék első sorban, hogy még én sem tudok olyan hazai játékosról, akit a pokerstars szponzorál! Mivel én is ott játszok ezért mindíg látom a fő lobbyban, hogy éppen ki az új tag a pokerstarsnál! És ha a fisheket nem szereted vagy nem tiszteled akkor tényleg nem vagy póker játékos vagy legábbis nem profi! Ugye messziröl jött ember azt mond amit akar! Pláne itt a világhálón!

Magáról a pókerröl! Nagyon nagy különbséget kell azért tenni egy verseny és egy cash game között! A versenyeken igen igazatok van kell a szerencse és azért szerepet is játszik valamilyen szinten. Egy olyan versenyt ahol indul több ezer ember, pláne élőben (lásd WSOP Main Event) ott azért napokig csak ABC pókerrel és szerencse nélkül nem lehet tovább jutni! Lásd egyébként Bélabácsi döntő asztalát ahol a két out közzül a turn-re le is jött neki egy.
Amiből az igazi profik megélnek az igen is a cash asztal ahol nagyobb téten már azért kicsi a szerencse faktor. Van ott is, de sokkal kevesebb mint a versenyeken. Egy mákoló fish ellen cash asztalon normális bankroll menedzsment mellett sokkal több az esélyed. Lehet, hogy egyszer vagy kétszer lemákol és elviszi egy vagy két beülődet de utánna felbuzdulva a szerencsélyén ugyan úgy megadja a hívásokat de már biztos, hogy nem fog nyerni!


Tehát az én véleményem és hangsúlyozom az enyém az, hogy aki türelmes, szorgalmas, nyugodt az igen is akár 500 $-ból is tud nagy pénzt csinálni. És meg is tud belőlle élni!

Persze azt is hozzá tenném, hogy nekem még azért ez nem sikerült! Én nem vagyok türelmes. De becsület szavamra már dolgozok rajta!
Pontszám: 6.50
fórumozóSomogyváriFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
30. hozzászólás - 2009.08.24. 19:37:44 (Válasz Trimble2 #17 hozzászólására.)
ja de a balett is
Pontszám: 5.33
mindenki kedvenceDominik20Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
31. hozzászólás - 2009.10.29. 14:10:53 (Válasz Trimble2 #5 hozzászólására.)
Idézet: Trimble2 - 2009.06.03. 20:58:18
A póker addig volt kb. érdekes amíg csajos kártyával játszottuk ... "Újabb" világméretű hülyeség amivel az időt meg a pénzt lehet elherdálni, ahelyett hogy az ember magával foglalkozna. Tudom tök férfias átcigizni, átrövidezni az estét és kimenni az utcára a zsetonoskofferral hogy lássák te komolyan gondolod a pókerezést...

Írtátok, hogy valakik ebből élnek. Igen, sokkal többen meg beleroppannak és szenvedélybeteggé vállnak. De ezt nem mondják be a "sporthírekben".
Pontszám: 6.67
utáltPicigyerekFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
32. hozzászólás - 2009.12.02. 21:55:45
én sokat szoktam pókerezni mert jó játék főleg egy jó társaságal
Pontszám: 5.12
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
33. hozzászólás - 2009.12.21. 08:47:17
Jön az új pókertörvény, ha jól értem, ezentúl a kaszinókon kívül is lehet pénzért pókerezni, csak ezután a jövedelem után a pókerteremnek adót kell fizetni. Miért vannak a pókeresek ezen felháborodva? Miért akkora gáz az, hogy valaki a jövedelme után adót fizet? Inkább örülnének, hogy ha leülnek játszani valahol, nem üthet rajtuk a rendőrség bármelyik pillanatban, nem? Vagy félreértettem valamit?
Pontszám: 6.67
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
34. hozzászólás - 2009.12.21. 08:49:05 (Válasz Miklós #33 hozzászólására.)
Matek (Szintén a hírek szerint) 60 pókerasztal után rentábilis a pókerterem fenntartása, a jelenlegi szabályozás minimum 5, maximum 10 asztalt engedélyez.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.22
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
35. hozzászólás - 2009.12.21. 08:54:55 (Válasz Miklós #33 hozzászólására.)
"A Magyar Póker Szövetség szerint a nevezési díj 50 ezer forintban maximálása ellehetetleníti a magyarországi idegenforgalmat élénkítő nemzetközi pókerversenyek rendezését. Az asztalok számának korlátozása az (olykor illegálisan működő) internetes játék felé tereli a magyar pókerjátékosokat, az ebből származó bevétel pedig főleg külföldi vállalkozásokat gyarapít. A Szövetség szerint az engedélyezési eljárást és az adózási rendszert túlzottan megszigorították, illetve megbonyolították, anélkül, hogy erre szükség lenne. A pókerklubok 40 százalékos különadóját azért tartják eltúlzottnak, mert a kaszinókkal ellentétben a pókerkluboknak kizárólag a rendezvény lebonyolításából származik a bevétele."
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.24
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
36. hozzászólás - 2009.12.21. 09:18:44
Ezt olvastam én is, de eddig nem úgy volt, hogy totál illegális volt kaszinón kívül pénzért szerencsejátékot játszani? Mi az, amit megszigorítottak akkor?
A nevezési díjról én azt olvastam, hogy "a nevezési díj limitálása nem öli meg a nagyobb nyereményalapú tornákat, hiszen azok eddig is egyedi elbírálás alá estek."
Szerintem ez az egész a pénztől szól, ahhoz, hogy eddig a legzsírosabb üzletben, a szerencsejátékban utazhass, kellett egy kaszinó, ami rohadt sok pénzbe került, komoly szabályozás alá esett, és egy rakás adót kellett fizetnie (elvben).
Most viszont gombamód szaporodnak a csináld-magad pókertermek, amikor az akármilyen sörözőben összetolnak 2 asztalt, ahol a fiatalok pénzért pókerezhetnek. A kaszinók persze féltik a bevételüket, joggal - ha a helyi kocsmában is játszhatok, minek menjek le a kaszinóba.
Az adóról meg, tekintve, hogy ez a vállalkozás az égadta világon semmilyen fajta befektetést nem igényel a terembérleten kivül (ami már úgyis megvan egy amúgy esetleg alacsony kihasználtsággal működő kocsmánál), és hogy a bevétel nagy részét úgyse vallják be, az adó nem tűnik túl magasnak, hasonlÍtva a többi szerencsejáték adóhoz.
A kocsma tehát jól jár, mert nem kell állandóan a razziától tartania. Az állam jól jár, mert az amúgy is ellenőrizhetetlen pókerversenyekről így talán valami minimális összeget beperkálnak az államkasszába. A kaszinók, hát, talán az ő helyzetük meg nem romlott annyit, amennyit romolhatott volna, mert náluk játszhat akár 110 ember is, míg a szegény mezei kocsmákat a vaskezű törvény egyszerre 100 játékosban korlátozza...
Aki ezt a törvényt kitalálta, annak inkább azon kéne elgondolkoznia, hogy jó okkal volt az, hogy csak kaszinókban lehetett szerencsejátékot űzni. A 14 éves srác lelép anyu fizujával, hogy próbára tegye a szerencséjét, a kaszinóba nem engedték be, de a sarki kocsmában nem tudom, mennyire lesz szigorú az ellenőrzés...
Pontszám: 6.67
népszerűtlenKatetoFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
37. hozzászólás - 2009.12.23. 13:39:08 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Javaslom, ahol én is hódolok ennek a szenvedélyemnek a pókernak, a tvn.hu oldalt ahol tvn pontokban, tvn pontokért lehet pókerozni a kezdőktől a prifi szinten pókerozókkal 1aránt. Mielőtt fanyalognátok h ott nem kp-ért megy a játék tudnotok kell, h a tvn pontokért filmeket, sőt bármilyen programokat lehet letölteni pc-tekre, szóval értéke van a tvn pontoknak, amit az oldalon való aktv böngészésekkel és kommentekkel, valamint oda sok ismerős vagy cikkek írásával is lehet növelni, mellékesen kp-val is, de nem kell ilyen hűlyének lenni h azzal ... rövíden nagyszerű oldal, ahol mostanság már pókerozni is lehet és én nagyon rákattantam, mert kevés a vesztenivalóm (bár elárulom h türelmetlen voltam és kp-ért is vettem már tvn pontot, de mint írtam enélkül is lehet szerezni ingyen), viszont az élmény az adrenalin termelődés úgyanúgy garantált, mintha közvetlenül kp-ért játszanál...! Akit érdekel küldök email címére oda meghívót jelezze nekem ide jocokp@citromail.hu elérhetőségemre előre is köszi ő sem bánja meg!
Pontszám: 4.40
népszerűMalaTomiFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
38. hozzászólás - 2009.12.23. 18:04:17 (Válasz Miklós #33 hozzászólására.)
Off: A legjobb játékosoknak is benne van a játékukban az ingadozás, ami teljesen normális dolog, mivel ez játék nem csak a matekról és a hosszútávról hanem rövid távon a szerencséről is szól.Itt a hosszútáv annyira hosszú hogy egy ember életében lehet nem is egyenlítődik ki az ingadozások mértéke.Éppen ezért megfoghatatlan az a dolog pókerben hogy jövedelem.
Ha van egy kiváló hónapom és nyerek Xezer $-t, leadózom, oké.Aztán jön 2 borzasztó hónap és bukok az 1ikben Yezer a másikban meg Zezer $-t.Az állam vissza fogja nekem fizetni a %-ot "adóként"? Nemhiszem...

A pókertermek meg...A legfőbb baj itt azzal van, hogy mint tercier szektor, nem a szolgáltatáson van a hangsúly, hanem a bevételen...És sajnos ugyanez a baj az állammal is.Meghoz egy szar és gyors döntést, hogy folyjon be pénz a kasszába, nem számít hogy ez alig vagy 1általán nem fog működni, meg hogy egy halom próbálkozó termet halálra ítél.Pedig ez lenne az érdeke hosszútávon mindenkinek, csak az meg senkit nem érdekel..
Ha valaki profitért megy játszani vagy ha csak délutáni/esti szórakozásból, akkor is azt várja el h jól érezze magát.Legyen igényes a hely, legyenek jó versenyek jó struktúrával, jó osztók, stb stb.
Én voltam a CCC-ben Bécsben..Hibátlan a hely és teljesen legális is.És jééé működik, bevétel van mindkét oldalon.Pedig Bécs nincs olyan messze, csak át kéne kukkantani, h "Hopphop, nálatok ez így van és működik?Egye fene megpróbáljuk mi is"

De nem inkább toporgunk
Pontszám: 7.06
népszerűKisZebuNő
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
39. hozzászólás - 2009.12.24. 15:01:50
Na de éves szinten adózol ebből is, nem havonta, mint a befektetésekből, nem?
Pontszám: 8
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Póker
40. hozzászólás - 2009.12.26. 20:57:25
Amennyire én értelmeztem, a szabály arról szólt, hogy a pókertermek a profitjuk után fizessenek adót.
A játékosok esetén, a versenyt meg a sima pókerezgetést el kell különíteni. A versenyen fizetsz X összeg nevezési díjat, és a végén valakik nyernek. Az ilyen rendszerben elvileg kell fizetni a nyerteseknek nyereményadót (mint pl. lottón, vagy ha nyersz egy tvs vetélkedőben, ott is kell). Más kérdés persze, ha 5x kifizetsz 100e Ft nevezési dijat, és nem nyersz, aztán egyszer nyersz 50e-t, akkor összességében vesztőben vagy, ezt a törvény szerintem nem szabályozza. Versenyen kívül, próbálom magam elé képzelni, hogy mindenki írja egy kis füzetben, melyik nap mennyit nyert és vesztett, és az alapján külön adózgat... Ésszerű lenne olyasmi, mint az értékpapíroknál, hogy év végén azt nézik, nyerőben vagy vagy vesztőben. Ehhez persze az kéne, hogy minden parti után a nyertes sorszámozott nyugtát ad a veszteseknek a nyereményről. A parti után pedig mindenki megy a köteg nyugtával a könyvelőjéhez Reálisnak tűnik...
Pontszám: 6.67
Oldal: 123
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!