Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Balor

Dátum: 2008.12.06. 18:17:12
Idézet: Hagya - 2008.12.06. 14:50:33
Végigolvastam pro és kontra a véleményeket.
Én sajnos ezt szűrtem le az egészből:

Az erősebb diktál és kíméletlenül ki is használja tekintet nélkül másokra. Sajnos a karakter játékban való viselkedés tükrözi a való világban élő ember jellemét.
Az én személyes hozzáfűzni valóm ehhez: Ha nem jó egy rendszer, és nem értek egyet vele, akkor nem használom ki a végletekig.

Tanulság:
1. Aki nincs más ember játékára és érzéseire tekintettel az hullladék
2. Aki csak fenyegetőzni tud,hogy elérje céljait az hulladék
3. Aki a másikkal magas lóról beszél, mert megteheti az hulladék
4. Aki ezek után magyarázza a bizonyítványt az hulladék

Konklúzió:

1. A hulladék ellen csak az összefogás segít.
2. A hulladék hiába ír erre a valljuk be számára sértő levélre bármi választ nem érdekel, mert a hulladék nem is létezik csak van tehát a véleménye is csak van nem létezik.

Akinek nem inge nem veszi magára, aki igen arról tudjuk, hogy ő a hulladék

Mindenkinek jó játékot



Miutan ugyan nem nevesitesz, hanem eros celzassal konkretizalsz, nehez nem magamra (magunkra) huzni az inget.
Minderre csak azt tudom mondani, hogy mindenki magabol indul ki. Ezt most sikeresen bebizonyitottad. Ami szamodra magyarazkodasnak tunik, az a fel nem tett, rejtett kerdesekre a valasz.
Felhivom a figyelmed arra, hogy ez egy JATEK, ahol NEM VALOS, NEM LETEZO karaktert alakitasz! Lehet nem kellene altalad nem ismert emberekrol velemenyt formalnod egy JATEK!!! kepe alapjan.
Ezekkel, amiket itt irtal azt sikerult tukroznod, hogy valoszinuleg hasonlo helyzetben Te ilyen okokkal cselekednel hasonlokeppen.

Barmennyire nehez ezt megerteni nem csak az ember sajat szemszoge letezik (szerencsere), hanem vegtelen. De koszonom, hogy megosztottad velem szemelyes velemenyed!


*Olvastam a kesobbi hozzaszolasod is. Ha szamodra ez az egesz a szemelyeskedesrol szol, akkor tenyleg sajnallak...
Dátum: 2008.12.06. 18:06:20
Felreertes ne essek, nem azt szeretnem hangsulyozni, hogy en milyen jol csinalom, mas pedig milyen rosszul. Meg hogy csak az en hozzaallasom letezik, mas nem. Egy szovetsegnek sokfelekeppen lehet hasznara egy tagja. Masok a lehetosegeink jatekon belul, ez teny.
Az, hogy a szovetseged eletet, sorsat a sziveden viseled pedig termeszetes, emiatt senki sem fogja azt mondani, hogy sirsz.
Dátum: 2008.12.06. 13:27:47
Hauer92, Mortimer:
Megertem a helyzetet. Keves aktiv taggal szinte kivitelezhetetlen barmilyen megoldas, mint ahogy a 20-bol 18 tag kilepese sem jarhato ut. Nem is erre akartam kilyukadni. Egy szovetseg szamomra nem csak elonyokkel es bekes epitkezessel jar. Vannak kotelezettsegeim is. En vagyok az egyik legtapasztaltabb kozulunk, es kimondatlanul is vallalok ezzel jaro feladatokat, amik szamomra magatol ertetodok. Ezekkel segitem tarsaimat, probalok hozzajarulni a sikeressegukhoz. Ezaltal a szovetseg erosodik...
A Ti helyzetetekben (illetve inkabb tapasztalatlanabb tarsaitok eseteben) nyilvan mas a helyzet. Mindenkinek meg kell talalni a szovetsegeben a helyet, es akar (tobbnyire) a sajat fejlodeset hatterbe szoritva kell tennie a kozosseg erdekenek, celjainak megvalosulasaert. Csak igy lehet eros, eletteli szovetseget letrehozni es fenntartani.

A citadellazashoz annyit szeretnek hozzafuzni szigoruan, mint jatekos, de Wurgolx szemen keresztul, hogy akar tetszik, akar nem a fertozes mindenki elmejeben jelen van. Bar kuzdok ellene, de mikor a diplomaciai eszkozeinket terroriznusak nevezik, akkor bizony el tudja boritani a kod az agyamat...

Igyekszem altalaban Wurgolx szemszogebol vizsgalni es velemenyezni a torteneseket, esemenyeket. Biztos nagykepu vagyok altalaban, de akkor ajanlom figyelmebe mindenkinek a gyemant hordarol a jatekleiras idevonatkozo reszet.
Dátum: 2008.12.06. 11:03:03
Ezt meg tudom erteni. De en, ha a szovetsegem erdeke ezt megkivanna, akar ki is lepnek a szovetsegembol. Barmit megtennek es meg is teszek a szovetsegert, akarmennyire erint ez hatranyosan engem, vagy terel el az "optimalis" fejlodestol. Persze lehet (valoszinu), hogy en vagyok tul fanatic...
Dátum: 2008.12.06. 10:54:57
Erre inkabb ne vegyel merget azert.
Dátum: 2008.12.06. 10:54:14
Az, hogy nem ertunk egyet a rendszerrel, am megis joval gyengebbeket tamadunk szamomra nem pofatlansag. Ez a jatek valamilyen szinten egy verseny is, ahol igyekszunk jobbak lenni a masiknal, vagy kozelebb kerulni a nalunk jobbakhoz. Biztos nem mindenki van ezzel igy, de a mi szovetsegunk jelentos resze ilyen jatekosokbol all. Semmifelekepp sem szeretnenk elmaradni a hordatol es a legiotol haboru tekinteteben sem, ezert folytatni is fogjuk ezen (nem szep) tevekenysegunket. De ha az elobb emlitett 2 szovetseg leallna, akkor is ugyanezt tennenk, mert akkor elonybe kerulnenk veluk szemben.
Oszinten megmondom en szivesen hadakoznek a legioval es/vagy hordaval inkabb, de jelenleg erre nincs logikus lehetoseg. A masik forumon folyo eszmecsere hozott egy-ket kivalo javaslatot, kulonosen Jerikoe. Aki nem olvasta meg, tegye meg, tenyleg nagyon jo otlet...

Az, hogy mi inkabb a LE-t vadasszuk nem egeszen helyes. Egyszerre van altalaban 3-5 haborunk, nem tud egyszerre mindenki mindegyikre koncentralni, fel kell osztani. A legnehezebbre fognak a legerosebbek raallni, hiszen az a legfontosabb. Mellette persze megy a terkapu latogatasa es az epikus lenyek csapkodasa is, de ez alig-alig befolyasolja a haboruinkat. A napi 15 portyapont nem olyan egetveroen sok. En (es sokan masok is kozulunk) ennek a 20%-at hasznaljuk LE-szerzo portyara (tobb-kevesebb sikerrel), ami osszesen harom portya. Marad 12, az nem olyan sok...

A Gyogyir felturbozott otlete nagyon jo, de van ellenszer ra azert. Ki lehet vedeni azt is megfelelo taktikaval, bar egy nagyobb letszamu szovetsegnek oriasi szervezkedest igenyel. A reszleteket nem irom le, mert azzal elonyt es otleteket adhatok az esetleges szervezkedoknek.
Dátum: 2008.12.05. 22:24:20
Par fontos eszrevetel...
A jatekost es a karaktert kulonitsuk el egymastol. Ha ez nem tortenik meg, abbol lesznek a nem idevalo konfliktusok.
A jatek rendszere a versenyben maradast figyelembe veve megkoveteli, hogy ne egymassal, hanem gyengebbekkel haboruzzunk. Nekem sem tetszik, de jelenleg ez eri meg. Szeretnem, hogy ez megvaltozzon, meg is fog szerencsere (van egy masik forum ezzel kapcsolatban).
Lehet meglepo, de mi is vallalunk 30%-os csatakat.
Nem csak kozulunk tamad 4-5 topos a szovetsegbol, hanem masoknal is. Tobbek kozott Ti is ezt teszitek, Gort.

Folyt. kov...
Dátum: 2008.12.03. 18:30:36
Osszessegeben annyi bajom volt a "maganlevel" nyilvanossagra hozasaval, hogy nem tartom szepnek ha velemenyezessel egyutt van feltuntetve. Amit irtam tobbseget a karakterem neveben tettem, maganemberkent termeszetesen mas a velemenyem. Bar az eroteljse indulatossag ketsegkivul az en szemelyem (es nem a karakterem) sajatja. Ha valakinek a lelkivilagaba gazoltam elnezest kerek tole. Sohasem allna szandekomban egy jatekban.
Ami a tamadasodat illeti, mast nem valaszthattunk celpontnak, legalabbis nekem csak Te jottel fel, mint lehetoseg a portya menu alatt. De nem hiszem, hogy jobb lett volna ha 3-4 szinttel lejjebb utok.
Ahhoz, hogy kikeszitjuk a szovetsegeteket sokat nem tudok hozzatenni. Tisztessegesen helytálltok, megnehezititek a harcot szamunkra. Vannak szamunkra "jobb" celpontok is nalatok. Ez utobbiban sokminden benne volt...
Dátum: 2008.12.03. 11:28:30
A maganlevel reszebe ne menjunk bele, felesleges szocseplesnek tartom.
A csapast nem fenyegetesnek, zsarolasnak szantuk, megadasra pedig vegkepp nem szolitottunk fel benneteket. Altalaban minket keresnek fel az "ellenseges" szovetsegek, hogy azonnali kapitulacio eseten mit ajanlunk nekik.
A haboru erkolcserol, moralitasarol mar sokszor esett szo. Felesleges keresni benne barmi ilyesmit, mert ritka kiveteltol eltekintve nincsen benne.
Dátum: 2008.12.03. 11:10:42
A leheto legkevesbe sikerult iromanyom lenyeget megertened, a hasonlat folytatasa pedig nem kicsit torzit, es veletlenul sem az addigi szempontbol kozeliti meg a temat. Gratulalok a teljesitmenyedhez.
Megjegyzem meg, hogy nem a nyilvanos valaszt firtattam, hanem a mi levelunk nyilvanossa tetelet, amit akarmilyen szempontbol nezek "erdekes". Ha pedig fenyegetesnek veszed a tartalmat, akkor ne haragudj, de azt kell mondjam ertelmezesi gonddal kuzdesz.
A haboru rendszere nem a mi szovetsegunk, vagy az elit horda, vagy az azur legio miatt alakult ahogy, es lett olyan amilyen. A problemat nem bennunk kell keresni.

De hogy a hasonlatot is folytassam: apucit elmegyek megpofozni, a fat pedig elkezdem razni, hogy ocseim veluk egy sulycsoportban tudjanak harcolni.
Viszont arra had kerjelek meg Miklos, hogyha a modositas bekerul a jaketba (akar szavazas utan, akar anelkul), akkor 2-3 nappal elotte tegyetek kozze itt a forumon, hogy legyen valamennyi ido alkalmazkodni, ragalni ra (pl. atlagepites emelese). Ez nagyszeru volna, es sokaknak segitene.
Dátum: 2008.12.03. 08:52:27
Ez pontosan igy van. De en ebben a haboruban az ellenfel ket legerosebb tagjat tamadom csak.
De folytatva a hasonlatot. A gyerekek felmasztak a fara, de az apjuk rendszerint megveri a 15 kigyurt kopasz occseit.
Dátum: 2008.12.03. 08:22:37
Szanalmas egy privat uzenetet nyilvanossa tenni. Egy-ket hozzafuzni valo:
A haboru folyaman sohasem alltatok nyeresre ,ahhoz kell otven csata is. Ha nem csak par tagunk koncentral ratok, akkor megtapasztaljatok valodi eronket...
A nagy fair szellem kovetkezteben Woodranger a mi "tapasztalatlanabb" tagjainkat tamadja. Miert nem Wurgolxot (engem), vagy AranyAlmat valasztja celpontnak ha mar az egyenlo eselyekrol beszelunk. Igy abszolut nincs foganatja mondandodnak.
Jatszhatunk a szavakkal felolem (nem rendelkezesunkre allo eszkoz). Nekunk katakombank nincs, akkor Ti se hasznaljatok. Viccesen hangzana, nem?
Dátum: 2008.12.02. 11:33:46
Mar lehet nevezni, a viadal idopontja dec. 5.!
Ezert erdekelnek ennyire a kategoriak, hogy lepjek/ne lepjek szinte(ke)t nevezesig.
Dátum: 2008.12.02. 11:14:23
A kategoriakrol lehet tudni valamit? 10-14. 15-18 19-22 es elit horda;) kategoriak lesznek, vagy a multkorihoz hasonlo lesz a besorolas?
Kereskedelem szakertelem, vagy smaragd horda bonusz.
Dátum: 2008.11.30. 11:10:49
Ma en sem kaptam meg.
Dátum: 2008.11.29. 14:43:24
Ha megnezed az elmezonyt, szinte mindenki boven 1000 csata felett van (akinek pedig nagy a LE differenciaja plane). Ha pedig valaki hagyja magat ennyiszer megtamadni, mert nem tesz ellene, az szamomra a jatek nyelvere leforditva agressziot takar (meg ha azert is van, mert nem olyan ugyes, hogy ezt elkerulje). Csak nezd meg az elso oldalt a toplistan kinek hany csataja van...


*De ezt ne itt vitassuk meg, ez a forum nem errol szol.
Bar ne lenne igazad, de sajnos a nagy tobbseg tenyleg az altalad vazolt szempontok alapjan dont.
Dátum: 2008.11.25. 12:51:17
Szerintem inkabb a vivott csatak szama tukrozne a fertozottseg merteket...