Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - CaveMaN

Dátum: 2008.12.03. 12:53:20
Jójó, ha kombináljuk akkor nyilván össze lehet hozni az optimális megoldást. Én is akkor járnék jól, ha most átmennék rubinba
Dátum: 2008.12.03. 12:41:13
Ez a trükk engem is érdekel
Dátum: 2008.12.03. 12:32:15
Óóóó, a gyenge akárminek is minősítheti az agresszort, jóformán teljesen jogosan, amikor ez kifogásolható, az az, ha ő megy neki a nagyobbnak jobban belegondolva a kifogásolás se lett volna problémás, ha jó helyen fogjá(to)k meg. De ezzel a magánleveles izével előjönni, meg hogy nem fenyegetés Inkább a kemény agresszort játszottátok volna meg, az hihető, igaz, hogy utálnának sokan érte, de kit érdekel ti vagytok az erősebbek nem?

(A diplomáciai levél vs fenyegést meg már boncolgattam az előző hozzászólásban)
Dátum: 2008.12.03. 12:11:11
Dehogynem Pont ez a lényeg. Ugyanis, az erősebb fél alkualapnak nevezi, a gyengébb fenyegetésnek. Mint ahogy a szabadságharcos és a terrorista megfogalmazás is jóformán csak nézőpont kérdése.

Összefoglalnám, röviden, hogy ezzel a kis flame-el nekem itt mi volt a bajom:

1. háborúzni oké, gyengébbel is
2. katakomba és citadella is oké
3. a fenyegetés vagy alkudozás is oké, hiszen háború van
4. partizánkodni is teljesen oké (utánpotlást kilőni a háborúban, nem a harcoló alakulatok ellen menni, vagy szintén a gyengébbet ütni).
5. a reménybeli szövetségesek felé nyilvánosságra hozni a fenyegető üzenetet is teljesen oké. (szép is lett volna, ha a németek szépen elvárják a lengyelektől, miután lerohanták őket, hogy maradjanak szépen csendben és ne kapálózzanak segítségért, meg hagyjanak fel a partizántevékenységgel).

5. ezek után az erősebb szövetségből problémázni a fenyegetés/alkul nyilvánosságra hozásán is oké végeredményben, de ezért leszólni az ellenfent, hogymondjam, hát nagyon stílustalan, na /finoman fogalmazva /

Megvilágítandó az én álláspontomat:
Valószínűleg rettentő idegesítő tud lenni, ha az egyértelmű vesztes juszt is ellenáll Ezért néha elkapja a hév az embert, de ne feledkezzünk meg róla, hogy ez egy játék. Másrészről ez a kis bosszantás az, amit az erősekkel szemben én is szándékosan eljátszok, mert bár szánalmas, de más örömöm nincs, mint huzogatni a macska bajszát. Ha már úgyis elkap, akkor játszunk egy kicsit előtte. Épp ezért dehonesztáló kicsit, ha a nagy ellenfél még ezt a kis játékot is el akarja venni, akkor meg csinálja kényszerből és bosszankodjon, én még jobban fogok szórakozni.
Dátum: 2008.12.03. 11:23:59
A napi életben levő etikát kevered egy, a háborúban levővel. Mégpedig háborúban nincsenek szabályok, mindenki úgy küzd ahogy tud, teljesen más etikai normák vonatkoznak rá, mint most kint az utcán.

...veletek vívott háborúban nincs más lehetőségünk, mint bevessük a pusztítás citadelláját, aminek használatától egyébként mindannyian tartózkodnánk....
...Amennyiben előbújtok a katakombákból, és felvállaljátok a küzdelmet, úgy a citadellától eltekintünk.


Ez fenyegetés. Burkolt(?), de az. Ha csak úgy bevetettétek volna, nem lenne fenyegetés, ha nincs benn a szövegben, akkor sem az.
Fogd fel inkább a másik oldalról A nagyobb kút miatti automata termelődést bónuszba kaptátok, ami végülis előny. Hátrány igazából csak annyiból ér titeket és a többi top szövetséget, hogy nem fog annyira termelni a kút. Előny, hogy kevesebbet kell betölteni az új belépőnek, illetve kisebb veszteség a háborúban, bár ez igazából egyikteket se fenyeget.
Miért is? a kút az építés után "bónuszból" növekedett, a kutat direkt lóerőből nem növeltétek ti se, vagy arra a lóerőre gondolsz, amiből mondjuk a varázstorony 6 épült, de az meg nem kuka. Egy származtatott érték változik meg, semmi köze ahhoz, hogy mit építettek és mennyiből.
Prémium gyorsabban gyógyul (kis hátrány a prémiumos játékosoknak ) De a lényeg attól természetesen nem változik,
Dátum: 2008.12.03. 09:54:42
Idézet: Jeriko - 2008.12.03. 09:47:31

Abban talán lehet kivetni valót találni, hogy a Tökéletes Gyémánt miért támadta meg a Hajnalpajzsot. Biztos vannak olyan karakterek akik még soha nem támadtak náluk gyengébb karakterre a játékban, vagy akik szövetsége még sohasem indított háborút gyengébb szövetség ellen. Az ő kritikájukat tisztelettel elfogadom...
...a többiekét nem.


Azokét is meg kellene, akik ugyan tettek ilyet, de közben nem szánalmasozták és nem okították magas lóról az egyébként sokkal gyengébb ellenfelet...


Ezzel kb az egyenértékű, hogy az elit horda mondja nekünk, hogy ugyan adjuk már fel a reménytelen harcot. Miért tennénk? Aszongya, mert akkor jövő héten is jön, jöjjön, magasról teszek azokra a nemesnek mondott elvekre, hogy aki nem hódol be azt folyamatosan farmolom (pláne, hogy közben fenyegetőzik. Csöndben maradtak volna, még az is elképzelhető, hogy az első percben kapitulálunk, fenyegetőznek? kizárt) Kedves egészségükre és döljön rájuk a torony amit a mi lóerőnkből építenek

Mi ebben a meglepő? Az hogy kvázi csodálkoznak, hogy küzdünk és csak mondják, hogy miért nem adjuk fel. (Most is nyerni fognak, és jönnek egy hét múlva is, hátha akkor feladjuk )
Dátum: 2008.12.03. 09:35:55
Halál komolyan, mindjárt sírok, annyira meghatódtam ismét. Végtelenül bírom sajnálni a sok top szövetséget, küldök támogatást, ha megtehetem, de tényleg. A két legerősebbjét, akik kb 2 osztállyal lejebb harcolnak, fantasztikus teljesítmény, tényleg annyira meghatódtam, komolyan, már sírok is.

Folytatva a hasonlatot:

...az apjuk rendszerint megveri a 15 kigyurt kopasz occseit, azután, hogy a kopaszok elkezdték őt abuzálni, hogy adjon már pénzt, ezek után a kopaszok még baromi Nagylelkűek is, felajánlják, ha odaadja a pénzt, akkor nem dobnak atombombát a házukra.

Legalább a bizonyítványt nem kéne magyarázni...

Erősebbek vagytok legyűritek őket, vagy így vagy úgy, ők meg minden eszközt megragadnak a védekezésre, a ti szátokból a szánalmasozás rettentő fals...

És nem utolsó sorban, fenyegetésre nyílt levélben válaszolni se nem szánalmas, se nem etikátlan.
Dátum: 2008.12.03. 09:21:57
Hosszabb távon a smaragd bónusz felértékelődik a tulajdonságok növekedésével, a gyémánt meg le, mert gyakorlatilag magas szinten elég kevés lóerőt lehet gyűjteni, így szép lassan kiegyenlítődik.
Hogy nyered meg 3 nap alatt, ha nem adják fel?

Nekem is tetszik az ötlet, de valami lezárás kell a 20 napon felül, mert így gyakorlatilag 0 energiabefektetéssel ki tudja húzni bárki 20 napig, egyszerűen nem adja fel.

Más kérdés, hogy a játék készítőinek hogy tetszik, illetve mennyi idő megvalósítani
Azért ahogy nézem 13-on még bőven jól lehet portyázni Lásd Trueblood továbbra is eszméletlenül növő lóerő különbségét.
Vakon tudok csak támadni, rettentően nem vicces igy háborúzni.
Dátum: 2008.12.02. 11:41:09
Nekem világított az egyéb menüpont, de a kategória engem is érdekelne...
Fejlesztési javaslat ehhez az ablakhoz:

Ha valaki beír egy szövetséget, jelenjenek meg az egyébként támadható, de 15% ép alatt levő karakterek is, plusz akiket támadtam az elmúlt egy órában (de ne jelenjen meg mellettük a támadás gomb), így mindig látható mindenki, akit elvileg támadhatok.

Update:

Kvázi katasztrófális, nem mutatja a portyaablak a nálam magasabb szintűt valamiért, pedig támadható.

Update2:

Lehet azt kérni, hogy a segítség a karakterlapon is megjelenjen? Akkor az egész portyázós ablakot ki lehetne dobni a kukába, úgyis használhatatlan.
Öhm, izé. Ez a cucc háborúban is teljesen használhatatlannál vált, lehet, hogy ki kellene venni a játékból? Ez az egyetlen hely, ahol a segítségnyújtás látszik, de gyakorlatilag össze-vissza mutat mindent. Háborúzunk az EH-val, nyomok egy keresést 3 játékost támadhatok, 2 mp vel később mutat 5 másikat, ujabb 2 mp az első három meg mégegy, de változnak a tagok az előző 5öshöz képest... Nem mutatja az illetőt, beírom explicit a nevét és lemegy a csata...

Lehet ezt valahogy orvosolni?
Dátum: 2008.12.01. 20:18:16
Őőőő, nem érkezett meg az 5 cselekvéspontom, amit a találkozón kvízeltem magamnak. Megnéznétek? (Sanyi a Jani)

Köszi
Csavarhatjuk, ahogy akarjuk, aki a top szövetségek ütőtávjában van, az őket fogja felírni a falra (legkésőbb azután, miután másodszor is megtámadták). Nyilván a szövetségi listán 365-ik Piroska és a farkas szövetség, akinek a legmagasabb szintű tagja 11-es nem őket fogja. Arról nembeszélve, hogy jelenleg (és ez nem néz ki úgy, hogy változna) senki nem megy bele kockázatos háborúba, ahol minimális esélye van a vereségnek. Következésképp, aki többet vinne pl a mi lélekkútunkból, mert nagyjából velünk hasonló erősségű, az nem minket fog megtámadni (vica versa). Épp ahogy ti nem harcoltok az Elittel, az Azúr Légióval a mittudomén kivel, mert az rizikós.

Sőt, ahol azonos erősség van és többet vihet a kútból, de a védőnek esélye van a győzelemre, azt miért írná fel?
Idézet: Jeriko - 2008.12.01. 16:14:44

Egy másik ötlet:
Béke csarnoka: ha veszítesz egy háborúban, amit nem a szövetség indított, akkor a támadó szövetség neve felkerül a csarnok falára, ha ott van üres hely (annyi név lehet maximum a falon, ahány szintű az épület - nagyjából mint átokpiramis, csak szövetségre). A szövetség bármikor letörölhet egy nevet a falról. Azok a szövetségek, akiknek a neve fent van a falon, nem tudják törölni a háború utáni békeszerződésüket a vesztes szövetséggel.


Ez ebben a formában nem jó, mindenki felúzza első szintre és az Elit Horda utána nem tud háborúzni senkivel, kettesen a Százhordás pagonynak se lesz ellenfele, hármason meg a Tökéletes gyémánt lesz vele kizárva a háborúkból, örökre. (Természetesen egy nyert háború jár mindenkinek)