Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - CaveMaN

Dátum: 2009.04.15. 12:19:09
Csak a szerezhető LE szempontjából van jelentősége, de drágább felhúzni az 5. szintű csarnokot, mint amennyit csökkent a veszteségen (egyelőre legalábbis) 2-3 millió LE-s kutaknál ez persze változni fog.
Dátum: 2009.04.15. 11:50:22
Engem zavar Főleg mert utálok külön megnyitogatni olyan hozzászólásokat, amikre egyébként kiváncsi vagyok
Ki szeret másokat csapkodni? Minket támadtak meg (ismét...)
Dátum: 2009.04.15. 11:32:10
Ezt mondjuk hiába tennéd, nem okozna semmilyen változást.
Dátum: 2009.04.15. 10:33:22
Meglepődnél, ha tudnád a béke csarnokkal kapcsolatban azt, amire mi kénytelenek voltunk rájönni

Portya elleni védelemre nem feltétlenül, de lássuk be, jár egy kis pihenő az intenzíven vert félnek a másik irányból, ha ő azt szeretné. Ha nem szeretné (mindkét oldalnak háború csarnok), akkor nyilván szükségtelen.

(Megj: azért nem kavics ennyire lepontozni a tenorista urat, mert ősenem mond butaságokat! A lényeg meg a több nézőpont, történetesen az övé is érthető)
Dátum: 2009.04.15. 10:10:21
Ami a lényeg szerintem:

A háború csarnokára leginkább magasabb szinten a top és az ő közelükben van igény, az említett okok miatt. Ott a többség nem használja a béke csarnokot érthető okokból. Ezért javaslom én azt, hogy a Háború csarnoka által adott portyamentesség, csak két háború csarnokos szövetség között valósuljon meg (esetleg úgy, hogy béke csarnoka esetén ne). A többi bónusz az mehet mindenkinek. Így fent meglesz mindenkinek a boldogság, a béke csarnokot se kell kidobni a kukába.
Dátum: 2009.04.15. 10:02:37
Azt ugye tudjuk, hogy a béke csarnok papírforma szerinti hatékonyságának értéke ...... és estifény Nekem nem fáj (1-2 héten belül meg végképp nem fog érdekelni), de gondolok azokra, akiknek fog.

Vegyünk elő példának a nem túl régmúltból egy nagyon pofátlan módszerrel vívott háborút, amiben nyertünk. Gondolom kitalálod melyikre gondolok

Vizsgáljuk meg abból a szempontból, hogy odaképzeljük nektek a Háború csarnokát. Három opció van a háború lefolyására:

1. ahogy történt. Ez esetben a kapituláció után egyből dühötökben péppé aprítottatok volna minket (így is, csak egy héttel később). Emiatt valószínűleg vagy szétesett volna a szövetségünk, vagy a fél banda törölte volna magát. Az egy hét felépüléssel töltött idő után történtekkel együtt is a határon mozgott egy-két ember

2. a háború csarnoka miatt nem vállalkozunk a manőverre, a háborúban vertek péppé minket, utána meg rendesen. Nem jön az a plusz összetartó erő, ami a győzelemnek valós profitja volt

3. egyből kapitulálunk, amivel nem érünk semmit szintén. Utána egyből újra péppé vagyunk verve

Vegyük be a képletbe a mi oldalunkon a béke csarnokát, aminek a hatása egyenlő lett volna a nullával, mert:

1. nem tudtok hamar új háborút indítani -> irreleváns főleg mert nem az LE-ért harcolotok
2. kevesebbet veszítünk a kútból -> akkor kb 10-es katalizátorunk volt, ez is irreleváns
3. a portyamentesség adna lélegzetvételnyi időt -> a háború csarnoka teljesen kinyírja
Dátum: 2009.04.15. 09:38:54
(Csendesen megjegyzem, rá is b****tunk elegánsan a béke csarnokozásunkra )
Dátum: 2009.04.15. 09:37:14
Tisztelt Tenorista úr!

Azt értem, hogy topok közötti cuccos miatt kell a háborús építmény. Ezzel nincs is bajom.

Viszont ha az a célunk, hogy minden szinten az erősek üssék egymást, akár hobbiból, akár nyereségért abba a béke csarnokosokat nem kifejezetten kellene belevonni. Értem ez alatt azt, hogy most ti is a portyamentesség miatt nem támadtok egymásra, a béke csarnok a gyengéknek ad egy kis extra pihenési időt, miután 3 nap alatt szanaszét lettek verve. Béke csarnokának méretétől függő időt ugye. Kérdem én, ha a háborús építmény megszünteti a háború utáni portyamentes időszakot teljes egészében, mi marad a Béke csarnok értelme?

A béke csarnok haszna:
- Kevesebb LE veszteség a kútból (ez a katalizátor fejlesztése miatt gyakorlatilag értelmét vesztette)
- Plusz portyamentesség (ezt a háború csarnok dobja a sutba)
- Később indítanak ellenünk újra háborút (tekintetbe véve, hogy békeidőben is pacallá vernek majd, ez nem tűnik nagy haszonnak)

Hátrányok:
- 1 háborút indíthatnak vele (irreleváns)
- extra PP vesztés

Szumma-szummárum a béke csarnokának egy "értelmes" funkciója marad:
PP vesztés

Ez utóbbiért meg kifejezetten érdemes felépíteni.
Dátum: 2009.04.14. 21:46:51
A gondom az, hogy ettől megint nem fogják egymást ütni a nagyok, hanem a kicsiket, kihasználva azt, hogy a kapituláció után ugyanúgy portyázhatnak rájuk mint előtte. Következésképp nem marad középút, akinek nem lesz béke csarnoka az szívni fog, tehát felépíti. Ha a háború csarnokos békecsarnok szint * 10% minuszt kap a támadásra arra azt mondanám megfelelő védelem. Ha *1%, az meg nudli.
Dátum: 2009.04.14. 20:39:00
Szemezgetés a mai olimpiából:

Milyen magasságban robbant fel a Little Boy?
680 m
580 m
280 m
480 m


Nem túl szalonképesen: WhoTFC?


Mi a gyilkos galóca latin neve?
Leccinum scabrum
Amanita phalloides
Marasmiellus ramealis
Gyrodon lividus


Lexikális

Eric Adams melyik együttesben énekel?
Metallica
Akela
Manowar
Queen


Kb mint az első


Jelenleg milyen autó nincs a Forma-1-ben (gyári csapatként)?
Renault
Ford
Honda
Ferrari


Honda - Ford - Honda - Ford - Honda - Ford - Honda - Ford - ? ? ? ? Vajon melyiket válasszam...

KI a Ossian jelenlegi énekese?
Kalapács József
Lukács László
Katona László
Paksi Endre


Lásd első és harmadik...
Dátum: 2009.04.14. 19:38:59
Ha versenyzel Lassan eljutok én is oda, hogy teszek a versenyre
Dátum: 2009.04.14. 18:47:20
Ebben a formában a háború csarnok gyakorlatilag negálja a béke tornyot. Gyakorlatilag újra azt segíti elő, hogy a kisebbeket lehessen farmolni. A nagy szövetségek legfőbb problémája, hogy ha egymás ellen háborúznak, utána nem lesz portyacélpontjuk. Amennyiben a nagy szövetségek mind felépítik a háború csarnokát ez a problémájuk egyből megoldódik, üthetik egymást bátran egyből. Én úgy tudom ez lenne a cél...
Dátum: 2009.04.14. 16:31:05
Annak, de az a rész kimaradt a másolásból és rosszul írtam. Javítom
Dátum: 2009.04.14. 16:13:08
Mi a meghatározása a szorzásnak, mit végzünk szorzáskor ?
Többszörös kivonást.
Kit érdekel.
Nem létezik szorzás.
Többszörös összeadás.


Idióta válaszlehetőségek. Törlést ér.
Dátum: 2009.04.14. 14:31:35
És még én járok jól
Dátum: 2009.04.14. 14:15:52
Miklós, az azért szerencsés volna, ha a folyamatban levő háborúkra visszamenőleges hatállyal nem lenne érvényes a háború csarnok.

Illetve

Ha van háború tornyád, azt is támadhatod, akivel egyébként békében vagy


Most járok erre csak, ide egy módosítást kérnék még (remélem nem késő) ezt a kapituláció utáni portyázhatóságot csak a háború csarnokával rendelkezők számára bevezetni. Azaz, ha mindkét félnek van háború csarnoka portyázhassanak egymásra békeidőben is. Aki erre nem jelentkezik be (nincs ilyen csarnoka), annak maradjon meg a portyamentes ideje.
Dátum: 2009.04.14. 13:59:19
Csak én török egyedül világuralomra? Lesz egy nap, mikor mindenkit, akit akarok lenyomok egyszer és a visszatámadásoknál se kapok ki, azonnal törlöm a karakterem
Dátum: 2009.04.14. 10:20:32
Régen rossz, ha okot kell keresni a befejezéshez
Dátum: 2009.04.14. 08:42:50
Naná, hogy csökken, ha a top kétharmada úgy dönt, hogy az egyik egyharmad hátát simogatja harc helyett... Egyétek meg amit főztetek...

Ettől persze a szinesítő elemek jöjjenek és a háború reformjára is szükség van.