Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ricardo

Dátum: 2009.11.29. 17:29:12
Idézet: Typhoon - 2009.11.29. 17:18:09
Továbbá igenis tisztességtelen, hogy fixen tudja valaki, hogy mikor vadászol és mikor nem. A módszer továbbra is működik, - mint azt páran leírták - de végre nem fixen kapod el annak a grabancát aki például a legyen 50.000 LE-d küldetésre hajt. Most egyenlőek lesznek a feltételek. Vagy vadászok vagy nem.


De én azért vettem a relikviát, hogy növeljem az esélyeimet. Nem azért, hogy egyenlő maradjon. (Egyébként amit írtál olyan egyenlőség, mint az, hogy eltalál egy meteorit. 50-50, igen vagy nem.)

Idézet: Typhoon - 2009.11.29. 17:18:09
Ami meg azt a bizonyos kompenzációt illeti, már megvolt a kompenzáció a több millió elrabolt LE formájában amit megszereztél és ami pluszt a többlet erőforrás segítségével meg fogsz a jövőben szerezni.


Ha jól emlékszem nincs olyan az aukciós házban, hogy egy-egy relikviából csak bizonyos mennyiségű tápot vehetsz ki. A bérlet sem jár le, ha már 500 dukátot megtermelt, a tyúk sem hagyja abba a dukát termelést, ha már megtermelt 365-öt, a szkarabeusz sem pusztul el, ha már 1 millió lét összeszedtél stb.

Ha maradna a jelenlegi rendszer, akkor nagyságrendileg + 10 millió lét szednék össze a következő fél évben. Mivel ezt egy tollvonással megszüntetik, úgy érzem jár a kompenzáció.

Idézet: Typhoon - 2009.11.29. 17:18:09
Amúgy jobb ha tudja a társaság, hogy más online játékokban ennél lényegesen kisebb "bug" kihasználásért is örökös bannolás jár.


Azért jár bannolás, mert szabályosan játszom? Ne már ...


Idézet: Typhoon - 2009.11.29. 17:18:09
És igen is aki csak e miatt játszott, hogy olyan áron fejlődjön jól, hogy tönkretegye mások játékát az menjen amerre lát!
Merthogy ne szólj senkinek de van aki pénzt költ erre a játékra és nem azért költöm el a pénzem, hogy Te vagy akárki jobban fejlődjön, hanem, hogy én jobban fejlődjek.


Én is szoktam pénzt költeni rá. Azért, hogy le tudjam győzni a körülöttem levőket. Ez a játék ugyanis erről szól. Ha Te nem akarsz portyázni van számtalan másik játék. Én nehogy azért húzzak már el innen, mert szeretném használni a játék egyik funkcióját.

Végül egy idézet a játékleírásból:

Hívj ki más végzeturakat, vedd lélekenergiájukat, legyél még hatalmasabb ...
Dátum: 2009.11.29. 17:08:49
Idézet: Blackjack - 2009.11.29. 16:44:33
Na..szerintem egy kicsit túllihegték a gömb tulajok a hangulatkeltés.


Nem hiszem, hogy én buzdítanám a népet. Inkább arról van szó, hogy a játékosok egy (nagy) része nem tud azonosulni Miklós fejlesztéseivel és egyoldalú utólagos módosításaival.

Egyébként ez a vita kicsit hajaz nekem a PC régi vitájára. Az is túl lett lihegve, mert hogy rüszme táp, meg így meg úgy, mindenképpen kell, hogy kútból is lehessen semlegesíteni, sőt talán még manakonstukcióval is. Aztán mára nevetség tárgya lett a PC, pont a könnyítések miatt.

Valószínűleg, ha nem nyúlnánk hozzá a kémkedéshez, akkor ugyanez történne. Összeszednék még 10-15 millió lét (talán még Begginert is megközelíthetném), nagyon megerősödnék, de közben egyre feljebb és feljebb mennék szintben, míg végül szinte már semmit nem érne a tárgy. (Erre mondanák azt, hogy jókor voltam jó helyen és kihasználtam a kínálkozó lehetőséget.) Később még pár karakter hozzájutna a kristálygömbhöz, de alacsonyabb szinteken. Ott olyan játékosokat farmolnának vele, akik nem veszik igazán komolyan a játékot, az alacsonyabb szintű komoly játékosok sokkal edzettebbek, őket ezzel sem rabolnák le. Így végül lecsillapodna a kristálygömb körüli vita.

Ehelyett most korlátozni kell, mert pár játékos az élmezőnyben nehezen viseli, ha kifosztják. (Gondolom a harag itala is emiatt kell.) Mivel jól látszik, hogy igazán csak én szívok a változtatással, ezért hajlandó vagyok elfogadni. (Kis rossz a nagyobb jóért mindig elfogadható.) Csak legyen kompenzáció.
Dátum: 2009.11.29. 16:42:53
Arról szavazunk, hogy kell-e módosítani a kristálygömböt és/vagy a kémkedés eredményét. De Miklós azt is leírta, hogy akármi lesz a szavazás, akkor is módosít.
Dátum: 2009.11.29. 16:07:05
Rendben, OK. De én úgy érzem, hogy itt a játékvezetés hibázott, nem én. Akkor ne én legyek már az, aki a f@rok rossz végére kerül.
Dátum: 2009.11.29. 15:56:47
Nekem nem szólt senki, hogy a kémkedéssel csak a tulajdonságok megnézhetőek. Én azt hittem, azért látom a többi adatot is, mert azokat is kikémkedtem.

Tápos az ereklye? Tápos. Lehet ellene védekezni? Lehet. Változtassuk meg a rendszert? Akár. De akkor én, aki több millió lét bukok ezzel legyek már normálisan kárpótolva.

(Egyébként nem feltétlen klikkelő verseny az egész. Nem tudnám elverni a nálam 6-8 szinttel magasabb karaktereket és az egész kivégzős téma nem jött volna fel, ha a karakterek nem 150-es egészséggel szaladgálnának 400-as iq, támadás meg védekezés mellett.)
Off.

Természetesen vegyük ki azt is, mert abból is kára származhat valakinek. Alapítsuk meg az első nagy galetk(t)ikus kommunát, aztán vadászgassunk együtt az alantasabb fajokra.

Gondolkozzunk már egy kicsit. Az aukciós tárgyak azért lettek berakva, hogy sok erőforrás feláldozásával valami egyedi űber (Miklós szóhasználata) relikviához jusson a játékos. Nem azért, hogy 600 csp-ért kapjak +3 mágiát.
Azért nem tartok inkább etikusnak, mert ha elkezdjük kivenni azokat a dolgokat, amik egyes karakterek taktikáját zavarják, akkor előbb-utóbb eljutunk oda, hogy kivesszük a portyázást.

Természetesen nem örülök neki, hogy ha 8 szinttel magasabb karakterek bontanak le, de ez mostanában már földanyával a nyakamban is megtörténik. A 60-as szettben van 1-2 igen finom tárgy, tehát szívesen lecserélem a nyakékemet, ha egy ilyen fejlesztés bejön, de akkor sem érzem etikusnak. Ezzel az erővel Endyr vagy Nasd is kérhetnék, hogy vegyék ki a lélekszívásos epikus tárgyakat, mert az az ő taktikájukat hátrányosan érinti.
Azzal nincs semmi bajom, ha betesznek egy Mortimer által emlegetett epikus tárgyat, ami miatt nem veszít csp-t a támadó. De a büntetőt ne vegyék ki.
Zavar 20 karaktert világonként, meg teljesen hidegen hagy másik 20.000-ret. Természetesen egyre vészesebb a helyzet. Inkább azért vészes, mert ha a megfelelő 20 embert zavar valami, akkor biztosan meg kell változtatni, akkor is, ha a maradék 20.000 játékos nem akarja.
Nem azt írtam, hogy nem érték, hanem, hogy nincs sok köze a portyához. A büntető pont arra jó, hogy egy karaktert nehezebb legyen támadni, több áldozattal járjon az ő legyőzése. Simán meg tudod verni portyába attól mert ez a nyakában van, csak kevesebbet hasznot fogsz termelni, mint ha nem lenne a nyakában. Szerintem egy nagyon jó védekezési mód. (az igazi optimalizátoroké a legerősebb karakterek, viszont ők emiatt nem támadnak)

Egy portyával tp-t szerzel, lét szerezhetsz, lét szívhatsz is, kábíthatsz 6-7x vagy akár kritikus varázslatot is csinálhatsz. Tehát áttételesen még így is visszatermelődhet a bukott csp, de természetesen fennáll a bukás esélye. Szerintem ezt nem kell kiküszöbölni.
A büntető nem akadályoz a pvp-ben. Nyugodtan portyázhatsz, arra semmi hatása nincs. A csp-nek nem sok köze van a pvp-hez.
Dátum: 2009.11.29. 13:45:00
Miklós. Én arra lennék kíváncsi, hogy a kristálygömb miért került be a játékba, ha nem azért, hogy hasznos információkat szerezzek meg egy végzetúrról.

A győzelem is garantált, hiszen ha valakit 15%-kon ütsz, a kivégzésre bizton számíthatsz.


Arról nem a játékosok tehetnek, hogy az ép lineárisan növekszik, a sebzések pedig nem. Másfelől, ha valakinek ugyanolyan magas az egészsége, mint az IQ-ja vagy a támadója (az én szintem környékén ez 3-400 körül mozog), akkor nem garantált a kivégzés. Az hogy senki nem fejleszt egészséget, az ne az én gondom legyen már.

Ahogy a másik topicban leírtam, a játékban eddig bármilyen metódust találtunk, amivel pusztán adatok lekérésével teljes bizonyossággal megállapitható volt valakiről, hogy vadászik-e, és ha igen, mennyi ideje, azt megszüntettük. így lesz ez most is.


Akkor minek a szavazás? Másfelől a KH-ról teljes bizonyossággal megállapítható, hogy van náluk LE (ezt Te magad garantáltad a top-nak), a KH-t ütő tagok mégis simán megszedhették magukat, oda valahogy nem kellett a random.

Mivel a változtatás tényét már eldöntötted és én emiatt 18 naponta 1 millió lélekenergiától esek el a játékban, ezért azt szeretném kérni, hogy egy általam választott tetszőleges ereklyére had cserélhessem le, az immár szinte használhatatlanná váló kristálygömbömet.
Dátum: 2009.11.29. 09:27:37
Sajnos nem tudtam elmenni a találkozóra, így velem biztosan nem találkozott. Ki álcázta magát Ricardonak?
Dátum: 2009.11.29. 09:18:17
Idézet: Birka - 2009.11.29. 08:37:43
A
Ismerve az utólagos kiskapu bezárásokat, örülhettek neki, hogy nem kaptok retorziót, nemhogy kárpótlást a nem bemutatott "nitróéert",


Te miről beszélsz? Emberek, kapjunk az eszünkhöz ... Én egy szabályos taktikai elemet használtam a játékban, nehogy már még annak kelljen örülnöm, hogy nem büntetnek meg érte.

A kárpótlásról: 18 naponta 1 millió lélekenergiát termelt nekem a gömb, ez fél év alatt 10 millió LÉ. Úgy gondolom, hogy ha ezt egy tollvonással elvehetik tőlem akkor igenis jár érte a kompenzáció. Nem érdekel, hogy mennyit termelt eddig a gömb, más relikvia sincs lekorlátozva ilyen szinten. (pl Cyronnak is berakhatták volna ezzel az erővel, hogy csak 200 dukátot termelhet a bérlet vagy a tyúk, utána kuka) Csak az inspirátor veheti fel a versenyt a gömbbel, így én mindenképpen azt szeretnék kérni.
Dátum: 2009.11.29. 00:48:55
Mivel drága jó Miklósunk a sok rinyálás hatására megpróbálja teljesen tönkretenni a kristálygömböt, ezért nagy valószínűség szerint fel kell hagynom a 15%-os ép határnál történő kivégzéssel.

Ezen okokból kifolyólag szeretnék olyan, 75. szintű (+- 2 szint) végzeturat vagy végzetúrnőt keresni, aki hajlandó lenne napi 1-2 portyával kipréselni a kreatív affinitás nevű szakértelemből az aznapi maximumot.

Az ajánlatokat levélben várom. Jelige: Úgy portyázz, hogy a többieknek véletlenül se legyen káruk belőle.
Dátum: 2009.11.29. 00:22:10
Akkor én most mit csináljak a kristálygömbömmel? Töröljem ki vele a s*ggemet?

Miklós értem én, hogy azért raktad de be ezt a relikviát, hogy sűrűbben lehessen használni a kémgömböt, de szerinted a játékosok miért akarják többet használni a kémgömböt? Hogy több információt szerezzenek. Ha nem engeded, hogy információhoz jusson a karakter, akkor aztán van értelme percenként gömbözni.

Szeretném, ha a teljes kémgömb reform után lehetősége lenne az összes karakternek a játékban a kristálygömb lecserélésére, egy tetszőlegesen választott másik relikviára.

Solina: nagyon örülök, hogy csalónak tartasz, de inkább a saját portádon kellene körülnézni. Hányszor ütötted már az azúr légió epikusát másik karakterrel? hányszor portyáztál már másik karakterrel? stb.
Dátum: 2009.11.28. 22:34:34
Természetesen a büntető módosítása is egy ostoba fejlesztés volt, sajnos a csp-t féltő júzerek hangosabbak voltak, többet duruzsoltak Miklós fgülébe, mint a büntetőt támogató játékosok.

(Mondjuk ez már nagyon off.)
Dátum: 2009.11.28. 22:18:14
Akkor még nem volt kínzókamra, és akkor még lehetett több lét szerezni portyából, mint vadászatból. Ez ma már nem lehetséges. (Nem mellesleg akkor szintben is kevesebbet kellett átugornia, mint egy mostani közepes szintű póknak kellene.)
Dátum: 2009.11.28. 22:13:46
Idézet: Blackjack - 2009.11.28. 22:11:37
viszont a tp 5 percenkénti növekedése masszív vadászatot jelent..ami azért könnyen megállapítható volt, szerintem ez a módosítás teljesen korrekt,


És pont emiatt vettem meg a kristálygömböt. Hogy előnyöm legyen valamiben, amiért erőforrást áldoztam. Emiatt érzem úgy, hogy valami kárpótlás azért járhatna, ha már tönkrevágják az aukciós tárgyamat.
Dátum: 2009.11.28. 22:07:02
Idézet: Blackjack - 2009.11.28. 22:04:21
mert azt eddig sem láttad, hogy elköltötte a tag az LE-t vagy nem, szóval nem sok minden változik:)



Itt van a kutya elásva. No de minden stratégiai elemet azért nem adok ki. Az offolást befejeztem (remélhetőleg), bízom benne, hogy jön majd egy illetékes és érdemben el lehet vitatkozni arról, hogy kell-e a változtatás.