Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rokamoka

Többször, több helyen/embernek jeleztem már, hogy a kérdésfeltevéshez kapcsolódó küldetés jócskán idejétmúlt. Ennek ezer oka van, amit mindannyian jól tudunk. V4-en sokaknak okozott nem kívánt problémát és lemaradást ez a dolog.
Nemhogy előrelépés nem történt, de még reakció sem érkezett. (Nem csak én vetettem ezt már fel, sőt!)
Dátum: 2009.09.01. 16:56:56
Off:
Olvasni még elég jól tudok, a fogalmazásom egy kicsit túlbonyolított, de érdekes, hogy valaki mindig képes játszani a szavakkal! Meglepő módon tapasztalom, hogy aki foghegyről, helyesírási és nyelvhelyességi hibákkal teletűzdelt, vulgaritással fűszerezett valamit odavakkant, azt bezzeg mindenki megérti... Vagyis meg akarja érteni.

Off vége.


Szóval egészen pontosan úgy értettem, hogy az epikölés definícójába beletartozik maga a közbeni fórumozás és az egyéb tevékenységek, amiket közben művelsz, de hát érted Te. Az, hogy számodra éppen csak akkora örömöt okoz a fórum, hogy kompenzálja a 20 perc/támadás unalmát, és nem egészben gondolsz a dologra, hogy mekkora móka, na arra gondoltam, hogy szerintem sajnálatos, de ne ragozzuk túl.


Ha jobban belegondolunk - azzal a bizonyos józan paraszti logikával -, akkor nem lehet ugyanannyi idő. Ha feltesszük, hogy elegendő ÉP-vel megyünk csapni, ergo nem nulláz le minket a lény (márpedig máshogy nem érdemes), akkor ugyan minden szörny megkíván plusz 1-2 gyógyitalt, de mivel mi is többet sebzünk, így értelemszerűen gyorsabban kidől.

Nincsen semmiféle kényszerszünet! Hacsak nem csinál magának az ember. Nekem a következőképpen nézett ki általában két ütés között a dolog:
- lehetőleg minél több ÉP-vel és vagy 10 lötyivel bekészülvén leadod az első csapást (meg volt szabva a kezdés ideje)
- felpiálod magad megint úgy 50% fölé
- turbó kritikusról át spektrálisra
- vadászol 10 percet
- átvedlesz portyacuccba (fagyott gyűrű helyett Dornodon gyűrű, stb.)
- portyázol 3-4-5-6-ot
- ha vészesen lecsökkent az ÉP-d, pótolod
- a szerzett LE egy részéből veszel megint gyógyitalt, a többit felhasználod TÖ-re, SZÖ-re, építésre, valamire
- turbó vissza
- cuccok vissza
- örülsz, ha ezekkel megvagy 20 perc alatt, hogy visszaérj időben (többnyire nem sikerült)

Közben, mivel 4 jószágom volt harcképes, kettőt mindig elküldtem 40 percre gyakorolni, a másik kettő jött velem, és a gyakorlás leteltével csere (bűvös kunyhó 4. szintje is kevés volt hozzá, hogy ne verje mind a négyet 40-50% alá, 8-as vastagbőrrel).

Ez megint valamennyire nem a topic eredeti témájához tartozik, csak szeretném szemléltetni, mennyi mindent lehet abban a 20 percben mókolni, és ez még persze csak egyféle út......


Az általam javasolt feltételek természetesen VAGY relációval vannak, mármint 2-2 kondíció egymáshoz képest, de az egyértelműség kedvéért javítom.



*: Ja, és Ywgarrd nagyon helyesen írta, hogy az epikus az egyetlen, amit jelenleg teljesen visszaélés-mentesen be tudunk rakni, mivel szervezettséget és viszonylag nagy létszámot igényel.
Dátum: 2009.09.01. 12:08:35
Igazán nincs mit, elvégre az egyetlen voltál, aki majdnem felakasztott a kamrájába...


Idézet: Álomvirág - 2009.09.01. 10:37:10
A másik dolog, az epikusok. Valóban nem szívetmelengető élmény 52 000-es epikust ütögetni órákon át. Főleg nem lesz az új változások miatt.
Miért? Mert unalmas. Ülsz a gép előtt, vagy vissza-vissza-szaladsz 20 percenként és belerúgsz egyet. Naponta kettőt nyomtunk le, mindegyikben részt vettem, és nagyon nagyon untam. Ahogy múltak a napok, egyre jobban. Monoton dologgá vált, ha közben nem szórakoztatjuk egymást a fórumon, el is aludtam volna. Nem volt kihívás, mindenki tudta, hogy leverjük, csak uncsi volt.
Tehát én megfontolásra érdemes dolognak tartanám, ha nem emelnék 30 fölé az epikusok számát, inkább legyen sokrétűbb, több részből álló, összetettebb győzelmi kondíció kitűzve.



Az új változásokkal jár, hogy mi is többet sebzünk közelharcban, ergo gyorsabban ütjük le, valamivel több sebződés árán. Mivel az utolsó héten szinte csak erő+kritikusra pakoltam az egekig, és az epikus varázslata adta a mindenkori sebzése kb. 70-75%-át, így én csak örültem volna neki. Pl.: V1-en egy 70-80. szintű szörny legyőzését nyilván csak megnehezíti, mert sokan hozzá sem tudnak emiatt szagolni, viszont V4-en a karakterek arányaiban sokkal erősebbek, hamarabb jutnak térkapuhoz, kínzókamrához, és így tovább, ezáltal pont, hogy kevésbé lesz unalmas. Egy kis plusz egészség valószínűleg nem fog ártani, ami meg csak jót tesz a portyázásnak és a háborúknak.

Sajnálattal hallom, hogy Te unatkoztál, nálunk epik közben mindig nagyon élt a fórum, előfordult, hogy a topicban, ahova az egyéni csatákat másoltuk (volna) be, éppen párhuzamosan BL-sorsolásról folyt a beszélgetés. Szerintem a 20 perc teljesen korrekt, persze, én is örülnék, ha mondjuk feleződne, de így sem lehet okunk panaszra.

Az összetettségről: azt gondolom, nem érdemes túlbonyolítani, kíváncsi vagyok, egyáltalán ezt sem véli-e soknak Miklós. Nem bánt(ód)ásból, de szabad az út sokrétűbb kondíciókat kitalálni, csak hát azt (még inkább) lehetetlen igazságosra kihozni.
Dátum: 2009.09.01. 09:17:04
Örülök, hogy végre valaki rávilágított, nem akartam belepofázni, mert egyszer már sikerült ezzel kapcsolatban, és nem arattam osztatlan sikert!

Előre leszögezném, hogy ha valaki azt kéri, "idézzek már olyan sorokat", nem fogok, de egyértelműen szerepelt - persze burkoltan - jó párszor már a harcrendszeresben is, hogyan kerüljük meg az egészség fejlesztését. Ami persze valahol érthető, valahol meg nem...

Mortimer örülni fog!
Dátum: 2009.08.31. 22:04:17
Köszönöm, egyébként teljesen jogos az észrevétel!
Dátum: 2009.08.31. 21:14:47
Nagyjából a következőképpen képzelem el a győzelmi feltételeket:

1. - 60 epikus lény legyőzése és 10 napig a legnagyobb lélekkút birtoklása (nem kell folyamatosan)
VAGY*
2. - 65 epikus lény legyőzése és a Hatalom Tornyának 7 napig egyhuzamban való birtoklása
VAGY*
3. - 55 epikus lény legyőzése és 2,4 milliónyi töltődés a lélekkútba háborús győzelmekből

Indoklás:

1. Abban gondolom, egyetértünk, hogy most szorosabb építési versenyek várhatóak. Ezért volt a javaslatom, hogy a lélekkút, amint eléri a 175K-s méretet, nagyobb osztóval növekedjen, de mivel gondolom, ez játékvezetői szempontból lényegtelen a programozás okozta kényelmetlenségek tükrében, így ezzel nem számolok. Azt viszont láthattuk, és nagyjából magától értetődő, hogyha egy szövetség pár százezerrel elhúz, akkor szinte lehetetlen azt behozni. Viszont még mindig könnyebb, mintha a HT-val lépnének el.

2. A Torony adta előny óriási, nem véletlenül szeretné mindenki a magáénak tudni. Éppen ezért, aki(k)nek már amúgy is könnyebb dolguk van emiatt, nem hiszem, hogy még tovább kellene adni alájuk a lovat, ezért a több epikus és a 7 nap egyben. Akár ha „csak” kétszer 4-5 napig birtokolják, már az is lök akkorát a szövetségen, hogy a +5 epikust kényelmesen elbírja.

3. Ugyan én magam mondtam, hogy a háború(k) mellett nem volt nagy kunszt az epikus, nem szerettem volna megtapasztalni, mekkora nyűgöt jelent egy 50.000 ÉP-vel rendelkező szörnyike lecsapása közben. Kötve hiszem, hogy abban az esetben, ha valakik klánháborúkból össze szeretnének ennyit kaparni - tehát nem 10 tagú szöviket támadnak -, akkor több epikussal kellene őket hátráltatni, mert már csak a gyógyitalokba ölt lé többszöröse, mint a többieknek.
A 2,4M-hoz jobb híján a saját nyereségeinket vettem alapul (kétszer háborúztunk a BD-vel, háromszor a Helgast-tal, egyszer-egyszer a KH-val és a Vampiro-kkal, ezekből voltak a legnagyobb zsákmányaink). Mivel legjobb tudomásom szerint egyedül nekünk volt (az is egyetlen alkalommal) több, mint százezres győzelmünk – javítsatok ki, ha tévedek -, az említett nagyobb csatákból pedig átlag 80K-t hoztunk, így a szám reálisnak tűnik. 30-szor kell ugyanis 80 ezres győzelmet elérni ahhoz, hogy ez összegyűljön. Ez egyrészt előtérbe helyezi a háborút/portyázást, másrészt nincs lehetőség a visszaélésekre, harmadrészt pedig valószínűleg egy szövetség sem fogja olyan könnyen adni magát, mint az néhányszor előfordult, a nyugodtabb építkezés reményében. Ha pedig úgy dönt egy szövi, hogy nekik ehhez nem fűlik a foguk, akkor még mindig ott van a Béke Csarnoka és a PC.



Bár az optimalizálás, mint mondtam, nem az erősségem, jó párszor átgondoltam és átszámoltam a dolgokat, a wikit is rendesen igénybe véve. Ez csak egyféle tervezet, ha csak az lesz, hogy „nesztek 60 epikus, jó szórakozást”, nyilván akkor is játszani fognak a népek, no de ha már van eszünk, használjuk!
És mivel úgy látom, semmiféle válaszreakció nem mutatkozik a javaslatokra és észrevételekre a vezetéstől, gondoltam, előveszem Kóc módszerét, persze nem olyan pontosan kiszámolva.

Az aukciós ház licitjeinek átgondolása, a szakértelmek rendes átírása a gyors világra, etecera, ezek természetesen mind alapkövetelmények, hogy jól fusson a szekér.

Nyugodtan pontozzatok, véleményezzetek, legalább nem hal be a téma.


*: Mod.
Dátum: 2009.08.31. 21:09:55
Idézet: Xena - 2009.08.31. 16:48:50
A verseny indulása előtt arról volt szó(ez megint csak memóriából) hogy a győztes játékosok karakterei minden világon kapnak őskövet és nem csak egy általuk választott karakterük. Én pl. arra gondoltam az induláskor -nem mertem azért túlzásokba bocsátkozni - hogy a győztesek minden karaktere kap 100 őskövet ami a "befektetést" tekintve egyáltalán nem tűnt(és most sem tűnik!) túlzásnak.


Először.

Idézet: Xena - 2009.08.31. 18:18:53
Gondoltam hogy esetleg felmerülhet ez a reakció de ezt nyilván te sem gondolod komolyan!
33 őskövet minden világra? Nem lehet olyan díjat adni egyetlen versenyen sem ami nem futja ki a nevezési díjat!
A példád a játék megcsúfolása lett volna de jelen verzióban sem jutalom!


Másodszor.

Idézet: Xena - 2009.08.31. 18:55:25
Szóval: a példában szereplő győztes díjának felezése(negyedelése) alatt a jelen jutalmazást értettem hiszen a kiírásban szereplő összes karakter helyett csak egy kapott őskövet. Nyilván a kiírt "a győztesek összes világon lévő karakterének" alatt nem azt értették hogy dobnak x követ és úgy osztod ahogy akarod hanem x őskő jutalom - ami jutalom és nem "valamit visszaadunk a ráfordítottból!"- a győztesek összes világon lévő karakterének.


Harmadszor.


Idézet: Xena - 2009.08.31. 19:02:28
Mivel a hozzászólásomat a 4. világ versenyének kiírásából vett idézettel kezdtem -tehát nem én találtam ki!- így nagyon megalázónak érzem számodra hogy nem érted miért járna a győztes minden karakterének jutalom!
Egy meghirdetett verseny volt ahol a kiírásban szerepelt hogy a győztesek összes világon lévő karaktere kap díjat és még...


Negyedszer.

Dátum: 2009.08.31. 20:00:42
Idézet: Xena - 2009.08.31. 19:38:06
Mivel sehol nem szerepelt hogy nem lehet két kategóriát is megnyerni így két díjra gondoltam mely 200 őskővel egyenértékű.


Ha már így nézzük a dolgokat, sehol sem szerepelt az sem, hogy pl.: a kvíz vagy építés első helyezettje jutalmat kap... Isten őrizz, hogy sajnáljam Tőled, de abban is biztos, hogy a többieknek van igazuk, hogy a szövetségi győzelemért nem kaphatsz 300 őskövet csak azért, mert Neked mind a három világon van karaktered.

Egyébként kérlek, egyben írd le, amit átlag 3-4-ben sikerült, mert úgy is le lehet. Nem értem továbbá, miért másoknak ugrasz neki, írj egy levelet a JV-knek!
Dátum: 2009.08.31. 16:12:23
Nem, hanem úgy értem, hogy az égtájak, ha maradunk is annál, hogy csak a Föld szempontjából nézzük a dolgot - de akkor már nem csillagászati háromszögben gondolkodnánk, ami eleve hiba lenne - folyamatosan változnak a mindenkori mágneses mező változásának függvényében. Tehát a Föld minden egyes "fix" (ha ilyen lenne) pontján mást jelent pl.: a Kelet vagy a Dél - most direkt nagy betűvel.
És nem néztem google-t, mellesleg beton hármas voltam fizikából (azt sem tudom, hogy kapartam össze), de ez könnyedén belátható.
Dátum: 2009.08.31. 16:06:04
Az is egyszerűsítés, hogy kelet=jobbra indul el (az elképzelt macinak ez továbbra is balra), stb.
Dátum: 2009.08.31. 15:59:19
Folyamatosan azzal jöttök, hogy elméletekre alapozza azt, amit mond, holott pont fordítva. Ti akartok úgy bebizonyítani valamit, hogy eleve feltevéssel indul a dolog. Márpedig ez egy módszer, csak akkor utána be kell bizonyítani. De mivel ezt nem lehet, paradoxon-spirálokkal dobálóztok.
Ezzel ellentétben, amit ő használ, az tök egyszerű fizika/matematika.


*: Mióta is megy ez az érdemi vita az egyébként nem létező mackóról?
Dátum: 2009.08.31. 15:52:05
A CSP miatt az optimalizátorok (vagy akárhogy is akarjuk őket nevezni, ne tessék belekötni), a PP miatt a pókok alapból odáznák az ötletet, és igazuk lenne. Sőt! Az átlag játékos sem szívesen áldozna rá ilyet.

Nekem a térkapupont és a nullára ütés miatti CSP-büntetés is tetszik...
Dátum: 2009.08.31. 15:42:24
Idézet: cirip - 2009.08.31. 15:34:21
???
te jó ég, téged tényleg meghúztak geometriából?
azt hittem hülyéskedsz


Ebből tökéletesen látszik, hogy az indoklásokat el sem olvassátok, megragadtok az ilyen hülyeségeken. Csakhogy én nem írtam ilyesmit... Úgyhogy inkább én hagyom, há' felőlem nektek lehet jegesmaci az illető, az úgyis aranyos meg védett meg jóarcz meg minden.
Dátum: 2009.08.31. 15:37:44
Idézet: Lanmandragoran - 2009.08.31. 15:26:57
Az Északi Sark a föld legészakibb pontja.


Persze, a Föld bolygó szempontjából. Amúgy az égtájak csak viszonyítási eszközök az ember boldogulása végett.

Idézet: Lanmandragoran - 2009.08.31. 15:26:57
Mivel innen a hosszúsági körökre merőleges irányban indul el


Még véletlenül sem igaz. Legeslegegyszerűbb indoklás: gömbháromszögről beszélünk...
Dátum: 2009.08.31. 15:33:24
Egyetlen épkézláb érv sem? Na jó, a fele hülyéskedés, de amúgy nemtom, mi ezen a nem érthető.

Amúgy meg:
Ha már mindenáron csak abban az egyenlő szárú akár gömb-, akár csillagászati- , akármilyen háromszögben tudtok gondolkozni (még egyszer: szerintetek a dél=déli sark; észak=északi sark), akkor meg a déli és északi sarkpontot összekötő bármely - ilyenből ugyebár végtelen sok van - hosszúsági vonal bármely 1 km hosszúságú része megfelel az egyik szárnak, lévén, hogy gömbről (tekintsünk el attól is, hogy geoid) van szó. Magyarul: a Ti elképzelésetek alapján a Föld bármely pontján meg tudná ezt csinálni a maci (ami egyébként nem fehér, de még csak nem is létezik szegényke), csak azt hiszitek, az északi sarkpont az abszolút északot jelöli.
Dátum: 2009.08.31. 14:33:06
Nekem végre leesett, hogy Ti hogy képzelitek el ezt a _háromszöget_, de nem lehet igazatok, amennyiben ugyanazon a Föld nevű bolygón lakunk.
Nagyon-nagyon egyszerűsítve: azt gondoljátok, megy dél felé=a déli "sark" felé, aztán keletnek=jobbra indul (a nem létező macinak ez balra), majd visszaindul észak=az északi "sark" felé.
Ez már csak azért sem igaz, mert az abszolút észak/déli irányt nem feltétlen az északi és a déli SARKPONT határozza meg, a Föld forog, geoid alakú, stb. De ha el is tekintünk ezektől, akkor sem jöhet semmiképpen sem ki olyan egyenlő szárú háromszög, amilyet magatok elé képzeltek. Még ha egy métert megy, akkor esetleg - kis jóindulattal.

Hacsak nem térkapus medve, tényleg nincs ilyen képességek birtokában, de a kérdés attól még maradhat, mert becsülendő, hogy valaki legalább megpróbált gondolkod(tatt)ni.
Dátum: 2009.08.31. 13:56:43
Naja. És mivel a karakterlapok nagy részén kedvesen le volt írva, hogy ha megtámadok egy építőtöket, rám fog járni az összes ütőtávon belüli tag, máshoz se lett volna kedvem, mint Amuniel-t, Álomvirágot, stb. a nyakamon tudni... Valóban nyereséges lett volna, tekintve, hogy egyetlen egy alkalommal szakítottam Hegylakóról 2K-nál többet, azt is csak bemákoltam.

De igazatok van, emiatt valószínűleg megnőne a harci kedv!
Dátum: 2009.08.31. 12:31:40
No de napjainkban ott tartunk, hogy egyetlen varázslatot csak Deus ex machinával lehet visszahozni. Ha veszünk egy 6 jószágos megarubint, 2-3-4 varival őt is leütnéd nullára! A másik kettőnek meg esélye nem lenne.
Dátum: 2009.08.31. 12:27:22
Tetszik.
DE! (Bocs, hogy mindig van de. )
A Hegylakók ellen, amint megszerezték a tornyot, senki nem mert háborút indítani - Vodkaslecsot leszámítva. Nálunk asszem 3x is szavazásra került, mindannyiszor magasan győzött a "nem".
Mi garantálja, hogy ezúttal nem lenne másképp?
Dátum: 2009.08.31. 12:18:44
Huhh, lehetett egy pár álmatlan éjszakád...

Nagyon ötletes, de szerintem 100-ból 99 a smaragdot választaná. Én a félhírre, hogy bekerül a játékba, szaladnék, sőt röpülnék át mágusékhoz.