Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rokamoka

Dátum: 2010.08.13. 15:47:46
Fekete, fehér, igen, nem.
Én pusztán kérdeztem, pont azért, hogy választ kapjak. Ha a válasz igen, akkor...
Ha nem, akkor... miért is nem?

*: Priviben is felhomályosíthattok, nem szükséges ide még x olvasnivaló.

**: Végletekről: Minden második hsz-ben hozzuk fel példának Cyron-t vagy utaljunk rá. Arany középút, jaham.
Dátum: 2010.08.13. 15:30:37
Sehol nem látok többes számot, tele van szerintemmel és véleménnyel szerinttel.
Eszem ágában sincs mások helyett beszélni.

Szóval, ha jól értem, (még jobban?) dobhatod a kukába a küldiket, mert 12 helyett 15 portyából csinálsz kábítást, viszont minden más küldetést 20-25%-kal könnyebben.
Na látod, ezt valóban nem vagyok képes feldolgozni.
Dátum: 2010.08.13. 15:17:54
A topic átláthatósága érdekében megkérnék tisztelettel mindenkit, hogy tartózkodjon az "ez csak xy-nak jó", illetve a "na, ezt is csak xy akarja kisírni" jellegű megnyilvánulásoktól.
Szerintem kifejezetten egyértelmű, hogy mindenki érdekeit szolgálja a dolog. Ha valakinek nehezére esik 5 könnyítés mellé egy nerfhez alkalmazkodni, az sajnálatos.

Arról pedig, hogy kinek mi a jó, életünk végéig vitatkozhatnánk, csakhogy értelme nulla, mert amíg minden karakternek ugyanazok a küldetések szerepelnek opcióként, addig csak a tulajdonoson múlik, hogy él a lehetőségeivel és tudásával.

Összegezve: szerintem igenis ráfért a kábításra a nehezítés, sőt, az én véleményem szerint a könnyítések inkább kényelmi, mint táp jellegűek. (Mondhatnám úgy is, hogy még sokallom is a számok csökkentését, persze megértem, hogy a legtöbben nem így látják.)
Engem pl. az időcsökkenés mivolta miatt az ilyen reformok vennének rá, hogy újra játsszam. Kár, hogy így meg a kihívás csorbult meg belőle.

*: Érintetteknek: válaszoltam levélben.
Dátum: 2010.08.13. 14:58:56
Ha a kiskapu megvan, onnantól csak elhatározás kérdése, hogy megcsinálod-e.
Amondó vagyok, a cél nem az, hogy megteremtsük a lehetőségét.

Amúgy ha jól láttam, Let-et csábítaná a dolog.
Dátum: 2010.08.13. 14:54:53
Az igazságosság vonalnak:

Tehát ha Galetki Rezsonált az elmúlt egy-két évben arra (is) koncentrálta a játékát, hogy a küldiket pörgesse, akkor neki a reformmal mindenből kétszer annyit kelljen megcsinálnia, mert igazságtalan, hogy úgy ellépett?
Sőt, aki 10M rabolt lével mászkál, az ne rabolhasson LE-t addig, amíg mindenki el nem éri ezt a számot, igaz?

Valahogy az igazság nekem nem szaglik ki ezen módszerból.
Dátum: 2010.08.13. 14:50:49
Ez egy elméleti példa volt, de bármibe lefogadtam volna, hogy így leszen megcáfolva.
Ha bevezeted a küldit, az már nem teoretikus lesz.
Egyszerűen szükségtelen számokról beszélni. Ingyen lét kapsz, TP nélkül, ez a maga nemes egyszerűségében nonszensz. Ahogy ironizálni szokták volt, ez az a kategória, hogy kérek 1 millió LE-t a karakternek, és minden meg van oldva, nincs vita.
Dátum: 2010.08.13. 13:30:03
Én nem értem.
Vagyis megértem, mit szeretnél mondani, csak azt nem, hogy az miért is működne így, ha egyszer nem így működik.
A küldetések pörgetése teljes mértékben a karakter gazdáján múlik. Amíg a feltételek mindenki számára azonosak, továbbra is rajta fog. Az olló nyílhat, persze, de az nem az igazságosság hiánya miatt történik, hanem egyik játékos jobb és a másik szegényesebb tudása miatt.
Dátum: 2010.08.13. 13:16:58
Azt kell látnotok, hogy TP nélkül kaptok lét. A karakter relatív erejét akkor is jobban növeli, ha így kapsz erőforrást, mint hogyha 5 TP mellé kapnál 500.000 LE-t. Ez olyasmi, mint a nulla bárhányszorosa is nulla, csak kifordítva: amíg szintben nem haladtál előre egy fél tyúklépésnyit sem, de kaptál x LE-t, az mindenképpen táposabb dolog, mint egy akármilyen extrém LE-szerzemény minimális TP mellé, még ha ez elsőre hihetetlennek is tűnik.
Dátum: 2010.08.13. 12:28:56
Idézet: Oremus_70 - 2010.08.13. 12:09:35
[...]a könnyítésekkel, egyet is értek(ezt tudhatod,ha elolvastad az eddigi hsz-omat)[...]


Ha elolvasom, azt látom, hogy nem értesz egyet a könnyítésekkel, legalábbis nem méltatod őket:
Idézet: Oremus_70 - 2010.08.13. 11:32:31
Nézd meg a könnyítéseket.Ettől aztán nem lesznek népszerűbbek azok a küldetések.


Idézet: Oremus_70 - 2010.08.13. 12:09:35
[...]de nem látom be miért kell a kábítóst nehezíteni.Ami könnyű az mindenkinek könnyű miért kell ehhez hozzányúlni.


A választ meg is adtad:
Idézet: Oremus_70 - 2010.08.13. 12:09:35
Ez főleg az alacsonyabb szintű karakterek számára rossz.


Ahogy halad előre a karakter szintben, a kábítási lehetőségei úgy nőnek a tárgyak miatt. Egy ponton van megtorpanás, kb. a dühöngő buzogány elérésekor, ami után sokáig nehézkes plusz kábítást magadra erőltetned. (Ha feltesszük, hogy van Krausosod meg valami kábító gyűrűd.)
Éppen ezért van az, hogy kisebb szintűként Te hatalmas nerfnek éled meg a dolgot, holott ha tippelnem kellene, még mindig a kábítást nevezném a legkönnyebbnek. Egyszerűen az a küldi nem kisebbeknek lett kitalálva, lévén hiányzik a cuccokból, ott még.
Aki erre azt mondja, hogy "tehát ebből is csak a top meg az erős/prémes tápol":
A top karakterek sok mindent bevállaltak az előreszaladással, cserébe(?) tudják pl. pörgetni a küldiket. Azért a kérdőjel, mert ha Te is olyan szintű leszel, a lehetőség előtted ugyanúgy adott lesz. A karakter erőssége ebben a küldiben csak a támadás tulajdonság mértékében mutatkozik meg, de az sem olyan számottevő, mint mondjuk egy kritikusos küldi esetében a szakértelem szintje.
A legjobb kábítós cuccok közül pedig egyik sem prémiumos...

Érted már?


Idézet: Oremus_70 - 2010.08.13. 12:09:35
A reform iránti nagy vágy az ismétlődő küldetéseket elért,a tápot eddig maximálisan kihasználó,magas szintű,prémiumos karakterek vágya volt és ezekből is csak kevesek hangja hallatszik el a játékvezetésig.Ezek főleg belsősök,barátok/jóhaverok/ismerősök.Régi TF-es múlttal rendelkezem és tudom ,hogyan megy ez a Beholdernél.Szerintem ezen a fórumon is kevesebb mint 100 ember szólt hozzá vagy azért mert nem érdekli a nagyon fontos egyensúly és jó volt neki így is vagy mert tudja ,hogy bármit mond is a belső kör lehurrogja vagy egyszerűen csak tojik rá,hogy mit mond.


És ezen Te még mindig meglepődsz? Milyen 100 ember?
A viccet félretéve: ha annyi 50 Ft-osom lenne, ahányszor ezt a maszlagot hallottam, nem kellene most állást keresnem. Lehet/van valóságalapja, de a személyeskedés jelen esetben teljes mértékben felesleges, mert mint mondottam vala, KÖZmegelégedésre történnek a változtatások.
Dátum: 2010.08.13. 11:54:48
Ne haragudj Oremus, nem akarok flame-et indítani, ezért lehetőség szerint nem is várok választ, de kénytelen vagyok offolni:
Te mégis melyik játékkal játszol/játszottál eddig?

Az ismételhető küldetések reformja egy éve időszerű, nagy kár, hogy csak most sikerült idáig eljutni, de hál'Istennek - és ha tudsz olvasni, közmegelégedésre (Téged leszámítva) - végre odaértünk, hogy ráncba szedjük egy kicsit a hosszú távon közel sem egyensúlyban lévő feladatokat.

Idézet: Oremus_70 - 2010.08.13. 11:32:31
Nézd meg a könnyítéseket.Ettől aztán nem lesznek népszerűbbek azok a küldetések.De a szigorítások brutálisak.


Ebben kíváncsi vagyok, hányan értenének Veled egyet.


*: Ja igen: Miklós, 10 pont! (Legyen 100, ezért megérdemled. )
Dátum: 2010.08.10. 17:21:51
Zsír, jöhet!
Dátum: 2010.07.23. 01:22:55
Meg a versenyszervereket.
Egyébként meg pár száz előnnyel jár, ha inkább a PC-játékokkal tolod. Elhiheted, kipróbáltam.
Dátum: 2010.07.22. 15:33:46
A mai napon bekerült fejlesztések:


Bekerült egy ollónyitó épület, egy prémes(???) fejlesztés meg hirdethetem fészbúkon, hogy mekkora kocka vagyok.
10 pont.
Dátum: 2010.07.21. 00:15:15
A csatában összesen 7246 sebzést okoztál, és 844 sebzést kaptál. Csatakiáltás 164. szintre lépett!
Te nyerted a csatát.

Gondoltam szólok, hogy annak tudatában mentem visszahívott epiket verni, hogy az majdanán NEM fejleszti az állatomat.
Ettől még sajnos a tény, hogy kihasználtam a bugot, tagadhatatlan, tehát jó szokásomhoz híven CSALTAM!
(Megjegyzem, még vagy 100 TP-t ki fogok farmolni belőle ilyetén módon, mivel meg kell döglenie, ergo még tovább csalok. Evvan.)

*: Jaizé, mailben nem fogom megírni, mert lusta dög vagyok meg pont lefosom, ahogy DZ szokta az én fejemet. Tudom, ez is csalás, de ha egyszer imádok csalni...
Dátum: 2010.07.16. 12:23:38
Még annál is jobb lett, mint vártam, univerzális, gratula hozzá!

Döntetlenes küldi törlése: ez ellen gondolom, nincs az a játékos, aki tiltakozna.
LGY-s +TP-s tárgyak: logikus, jogos, arányos.
[...]
Úgy tapasztaltam többedmagammal, hogy mostanában kicsit vissza lett véve a térkapus kincses esélye.

- Az én tapasztalataim is ezt mutatják, Baraty szerint ez urban legend.
A valóságban pedig szint*3+ szerencsével épphogy sikerülni szokott a 24/10 kincstalálat (én ezt szoktam választani).

Mondom, mi az, amit máshogy módosítanék:
- 14 kritvari alá nem vinném a számukat
- 15 kaland alá nem vinném a számukat (tartalékolással 5 kalandot találni eléggé könnyű; a bukást elkerülendő igényesebb felkészülést követelne meg)
- Entitásos küldinél figyelembe vetted, hogy azt is lehet "tartalékolni"? Ott várja esetlegesen 2,5K ÉP-n, hogy jó pár ezer LÉ jutalomért belevarizz egyet...

A kritikus ütés az egyetlen, ami miatt ténylegesen húzom a számat, 40 rengetegnek tűnik.
Saját példából kiindulva, 93% kábítással 4-5x kábítok, ha nem ájul el közben a delikvens. A kritikus ütésnek azért ennél jóval kisebb esélye van erősebb karakternél is, hiszen fontos stratégiai elemet képviselnek a magas kritikusok. 30-35 közé lőném be a számot, amennyiben tényleg azt akarjuk, hogy a kábítás vonzóbb legyen. (De miért is akarjuk ezt?)

A körökről pedig már hallottad a véleményem, szerintem a nagy-nagy többségnek feleslegesen komplikáltak, még ilyen jutalommal is. Annyival egészíteném ki, hogy ha tiszta kör megy, akkor a szintlépős küldiből megmaradó 3-4 állat már valóban csak a helyet foglalná. Illetve alternatíva, hogy 6-ot nevelsz, egy megy a darálóba, és aztán a maradékot sorozatoztatod, de ennyi helye belátható időn belül igen kevés embernek lesz.
Dátum: 2010.07.14. 10:35:16
Drogbával mi volt a baj?
Szerintem szokás szerint zseniálisan játszott, de egy fecske nem csinál nyarat... Sőt, ez sem igaz, mert én szurkoltam erősen a csontiknak, nem éppen szar csapat, a sorsolást viszont megint kifogták. A brazilok nyilván klasszisokkal jobbak, a portugáloknak meg azért akadt mákjuk, ahogy szokott. (Reméltem is, hogy a spanyolok ellen kevés lesz a szerencse.)

*: Anti-álomcsapatot én tudok egyszerűbben:
Az egész olasz csapat vagy majdnem az egész francia, kiegészítve az összes ázsiaival.
Dátum: 2010.07.13. 22:52:54
Én ki is használtam ezt a 14 percet, és homofóbKoDtam egy jót!
Dátum: 2010.07.13. 11:59:09
Meglepő az 5. hely, inkább szívem szerint tippelgettem, mint fej szerint. Éppen ezért nem írnék álomcsapatot, ha nem baj, túl sok embert kellene kihagynom.

Mindenkinek gratula, Cras-nak meg igazán köszönjük a frappáns - nevezhetjük hibátlannak - lebonyolítást!
Dátum: 2010.07.09. 16:46:28
Miklós!

Azt hiszem, nagyon nem jókor ért Téged ez a támadás-sorozat, miközben éppen végre jól megérdemelt pihenésedet töltenéd. Gondolom azért is reagálsz ilyen - sajnos éppen frissiben olvastam a postodat, és még a fejemben van a vér, ezért ennél finomabb szót semmiképpen nem tudok rá: - arrogáns módon.
Ugyanakkor nem tagadhatod, hogy Te hoztad a fejedre a bajt, több soron is.
Négy éve ismerem a cégedet, egy éve a VU-t, de legalább annyi ideget tudtatok belém ölni, mint amennyi jó dolog történt velem a játék kapcsán.
Azt látom, hogy felettébb jó érzéked van hozzá, időről-időre valamilyen gyerekes makacsságod bekattanása miatt lerombolni azt, amit hónapokig/évekig építettél, minden más egyéb, nem éppen elhanyagolható képességed mellett.

Legutóbbi kommentedet úgy látom, végképp értelmezhetjük úgy, hogy bekaphatjuk, mi a fsznak írunk mi egyáltalán ide, miért változtatnék én akármit a Ti javaslataitok alapján.
Elképzelhetetlenül és elképesztően idegőrlő lehet az innovatív játékodat tartani, de ha szabad, akkor tennék Neked egy javaslatot:
Ha már belementél, csináld végig a vesszőfutást avagy mondd ki egyszer végre, hogy itt a pont, kész, vége, egy-két csip-csup biszbaszt nagy ritkán kaptok, ne adj'Isten nagyobb változtatások is lesznek, csak semmit nem szólunk róluk - ahogy eddig is alig -, ezen felül dugjátok fel magatoknak az ötleteléseiteket.
Ja, és én most már teljesen biztos vagyok benne, hogy ez a fórum felesleges, le is zárhatod, több időd lesz magadra...

Azt nem ígérem, hogy teljesen eltakarodom, mert a társaság vonzása ez ellen szól, de asszem mindenféle belső énem eljutott arra a pontra, hogy azt sugallja nekem: "Mi a frásznak jössz fel ide felkúratni az agyad?"

Csináld Te is ezt, Miklós, pihend ki magad, csak ha már azt teszed, tedd rendesen, és inkább képernyőközelbe se kerülj, mindannyian jobban jártunk volna.

Jó nyaralást!

A többieknek: láthatóan totál felesleges kommentelnünk, csalók vagyunk, törődjetek bele.
Dátum: 2010.07.09. 14:28:17
Na, ha Te ezt az infót meg tudod szerezni bárhonnan... Nekem egy év alatt nem sikerült.