Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Küldetések
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1381. hozzászólás - 2010.07.15. 21:31:28 (Válasz Kocos #1380 hozzászólására.)
Én támogatok minden fajta újítást ami felkavarja a napi rutin állóvizét. Nekem tetszenek az általad leírtak, sokkal többféleképpen lehetne ismételhetőzni. Bár én még csak most fogok elérni oda
Pontszám: 7.85
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1382. hozzászólás - 2010.07.15. 21:34:07 (Válasz Kocos #1380 hozzászólására.)
Szépen összefoglaltad.
A körös nekem túlzás. Szerintem bonyolult.

A sajtolós küldetésjavaslat az egyetlen, amit nem érzek semmiképp átmenősnek: nincs köze őskőhöz, legfeljebb prémium tagságosdihoz. Ami végülis a többi vadászatosra is igaz. [Mégis lehet, menthető.]

A kalandosnál viszont nagyon kevés a 12.
Szerintem azt mindenki akkor veszi föl, ha egy elvadászott nap után 10 tartalékolttal indul. 14-15-öt érzek ideális számnak.

Továbbá: új küldikkel azt hiszem, 4-re kell emelni a felezős-harmadolós kitételt [itt föltettem, hogy nincs kör].
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.07.15. 21:39:55-kor
Pontszám: 6.90
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1383. hozzászólás - 2010.07.15. 21:46:17
A kritvaris küldinél nekem pont az ellenkezője jutott eszembe még régebben. Kábítóshoz ugye jó a védekező portya is, miért ne lehetne ezt bevezetni a kritvarisnál is? Min. 20pp kell hozzá, de a legjobb esetben is 23-25pp a vége. Tartalékkal 55ös kronoval célpontokkal megvan ez is hamar, persze közel nem olyan gyorsan, mint a kábítós, de egy ilyen icikepicike változtatást el tudnék viselni.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.17
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1384. hozzászólás - 2010.07.15. 22:24:23 (Válasz Kocos #1380 hozzászólására.)
Sok sikert, remelem a te neved alatt jut valamire a project. En mult szeptemberben megprobaltam itt de sajna nulla eredmennyel. Pedig e-mailben is elment, de meg reakcio sem jott ra. Es nekem az volt a celom, h minimalis programozassal oldjam meg, hatha ugy celt erek.

Mod: Hogy kicsit epito is legyek: jol eltalaltad a kuldiket, de ha olvasod az enyemet, akkor 1-2 kivetellel lathato, h hasonloan gondolkodunk. A kulonbozo korok bonyolultak. En konkretan ertem, nem az a baj, de ennel sokkal trivialisabb dolgok is nagy nehezsegeket okoztak a tobbsegnek. Ezek sztem feleslegesek. A 3 uj kuldi viszont nagyon jol eltalalt es illik is a tobbihez.
A hozzászólást Endyr módosította 2010.07.15. 22:30:25-kor
Pontszám: 7.78
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1385. hozzászólás - 2010.07.15. 23:45:21 (Válasz PottomPanna #1383 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2010.07.15. 21:46:17
A kritvaris küldinél nekem pont az ellenkezője jutott eszembe még régebben. Kábítóshoz ugye jó a védekező portya is, miért ne lehetne ezt bevezetni a kritvarisnál is? Min. 20pp kell hozzá, de a legjobb esetben is 23-25pp a vége. Tartalékkal 55ös kronoval célpontokkal megvan ez is hamar, persze közel nem olyan gyorsan, mint a kábítós, de egy ilyen icikepicike változtatást el tudnék viselni.


Az a baj, hogy a PP koltes nelkul teljesitheto kuldetes visszaelesre ad lehetoseget.
Pontszám: 4.88
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1386. hozzászólás - 2010.07.15. 23:52:17 (Válasz Endyr #1384 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2010.07.15. 22:24:23
A kulonbozo korok bonyolultak.


Rovidebben (csak leirtam a kijelzeset is, ha latnad sztem adja magat):
teljes kor: minden kuldit LEGALABB egyszer csinalsz meg
tiszta kor: minden kuldit PONTOSAN egyszer csinalsz meg
sorozat: egy kuldi 5-szor egymas utan
Pontszám: 4.88
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1387. hozzászólás - 2010.07.16. 01:03:58 (Válasz Kocos #1380 hozzászólására.)
Összességében tetszik, csak két apróság:
- sok a 40 kritikus, bőven elég lenne 30 is
- kábítás esélyeit nem biztos, hogy rontani kéne
ugyanis lehet 1000% kábításom/kritikusom, a hajamra kenhetem őket, ha az ellenfél letérdel a varázslat után. 'Jó esetben' a szívósabbak talpon maradnak 2-3 körig, de csak elvétve látok 6 körös csatát. Nagyon nem reális csatánként 6 lehetőséggel számolni.
Erről jut eszembe, igazán lehetne ájultra ütős küldi is.
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 8.30
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1388. hozzászólás - 2010.07.16. 02:04:16 (Válasz MIvan #1387 hozzászólására.)
Ezért szoktak vakfénnyel kábítózni páran.

Kocos: Ha 1,5 évig senkit nem zavart és nem lépett semmit akkor ne ez legyen a magyarázat és az indok arra, hogy a másik oldal miért nem csinálhatja így. Akkor vagy ne lehessen védekezőként kábítani vagy lehessen védekezőként is kritvarizni.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.17
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1389. hozzászólás - 2010.07.16. 06:09:18 (Válasz PottomPanna #1388 hozzászólására.)
Panna...Koc pont ezt írta
A lényeg, hogy a kábításnak is szűnjön meg a védekező félként való bekattanása

MIvan: a krit ütést elég sokan húzzák, így jó lenne az 40-nek is. A 30 túl könnyű és nem az a cél.

Koc: röppent rá egy 10-es, nekem bejövős. Még a körök is. Végre lehetne megint agyalni is egy kicsit és taktikázni. Sok sikert hozzá (mármint Miklós irányába).

Pontszám: 5.07
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1390. hozzászólás - 2010.07.16. 12:23:38 (Válasz Kocos #1380 hozzászólására.)
Még annál is jobb lett, mint vártam, univerzális, gratula hozzá!

Döntetlenes küldi törlése: ez ellen gondolom, nincs az a játékos, aki tiltakozna.
LGY-s +TP-s tárgyak: logikus, jogos, arányos.
[...]
Úgy tapasztaltam többedmagammal, hogy mostanában kicsit vissza lett véve a térkapus kincses esélye.

- Az én tapasztalataim is ezt mutatják, Baraty szerint ez urban legend.
A valóságban pedig szint*3+ szerencsével épphogy sikerülni szokott a 24/10 kincstalálat (én ezt szoktam választani).

Mondom, mi az, amit máshogy módosítanék:
- 14 kritvari alá nem vinném a számukat
- 15 kaland alá nem vinném a számukat (tartalékolással 5 kalandot találni eléggé könnyű; a bukást elkerülendő igényesebb felkészülést követelne meg)
- Entitásos küldinél figyelembe vetted, hogy azt is lehet "tartalékolni"? Ott várja esetlegesen 2,5K ÉP-n, hogy jó pár ezer LÉ jutalomért belevarizz egyet...

A kritikus ütés az egyetlen, ami miatt ténylegesen húzom a számat, 40 rengetegnek tűnik.
Saját példából kiindulva, 93% kábítással 4-5x kábítok, ha nem ájul el közben a delikvens. A kritikus ütésnek azért ennél jóval kisebb esélye van erősebb karakternél is, hiszen fontos stratégiai elemet képviselnek a magas kritikusok. 30-35 közé lőném be a számot, amennyiben tényleg azt akarjuk, hogy a kábítás vonzóbb legyen. (De miért is akarjuk ezt?)

A körökről pedig már hallottad a véleményem, szerintem a nagy-nagy többségnek feleslegesen komplikáltak, még ilyen jutalommal is. Annyival egészíteném ki, hogy ha tiszta kör megy, akkor a szintlépős küldiből megmaradó 3-4 állat már valóban csak a helyet foglalná. Illetve alternatíva, hogy 6-ot nevelsz, egy megy a darálóba, és aztán a maradékot sorozatoztatod, de ennyi helye belátható időn belül igen kevés embernek lesz.
A hozzászólást Rokamoka módosította 2010.07.16. 12:34:36-kor
Pontszám: 7.58
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1391. hozzászólás - 2010.07.16. 13:22:25 (Válasz Rokamoka #1390 hozzászólására.)
Idézet: Rokamoka - 2010.07.16. 12:23:38

- Entitásos küldinél figyelembe vetted, hogy azt is lehet "tartalékolni"? Ott várja esetlegesen 2,5K ÉP-n, hogy jó pár ezer LÉ jutalomért belevarizz egyet...


És ha mondjuk "sebezz x ÉP-t egy entitásba" lenne? X lehetne szintfüggő is, vagy az entitás szintjéből és ÉP-jéből számolódhatna valamilyen módon.
Pontszám: 6.78
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1392. hozzászólás - 2010.07.16. 14:15:19 (Válasz Rokamoka #1390 hozzászólására.)
Idézet: Rokamoka - 2010.07.16. 12:23:38
- Entitásos küldinél figyelembe vetted, hogy azt is lehet "tartalékolni"? Ott várja esetlegesen 2,5K ÉP-n, hogy jó pár ezer LÉ jutalomért belevarizz egyet...

Igen. Nincs ezzel gond a elso 157,5K EP-t sem a hangyak hordjak el. Porgetni nem lehet, de idonkent megis (majdnem) mindenkinek rendelkezesre all.

A kritikus ütés az egyetlen, ami miatt ténylegesen húzom a számat, 40 rengetegnek tűnik.

En meg a 40 es 50 kozott hezitaltam. Nyilvan olyan celpontot fogsz keresni aki ellen csaknem 100%-ban jon be. Mondjuk egy 12 kritvari (15+ csata) kuldihez viszonyitva csatankant 3 kritikussal mar jobb vagy.
Nem nehezebb a kritkus sem, mint a kabitas, sot! Es csak 10-zel tobb.

A korokhoz: nem lesz olyan, hogy valaki folyton csak koroket tol. Inkabb az lesz, hogy kuldizik, es 1-2 havonta osszehoz egy teljes kort, vagy ha nagyon meno egy tiszta kort. Ebben a rendszerben a kuldik 80-90%-a tovabbra sem kombos lenne.
Pontszám: 6.82
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1393. hozzászólás - 2010.07.16. 14:41:52 (Válasz Kocos #1380 hozzászólására.)
Koc, mikor szerződteted le Baraty-t és indítasz saját játékot? Ötletes javaslatok! Jöhetne a tavaly őszre ígért szövetségi küldetések helyett.

A bevezető ki is loptam Koc mondandójából.
"Az alábbiakban a saját erőteljesen szubjektív nezőpontomból kiindulva" történnek a fenti tartalomhoz néhány megjegyzés. "Minden mondat elé, mögé és közé tessék odaérteni, hogy szerény véleményem szerint, illetve, hogy javaslatom alapján."

2.1 Döntetlen, köszönöm szépen 1-szer elég volt. Kuka ahogy írtad.

2.2 Állatszintlépős, megfelelően magas kennellel állatfelszerelés nélkül is könnyű. A szakipontok még könnyebbé teszik. Az egyik kedvencem 0 cukor maximális élvezet. Kb. 3 naponta lehet darálni.

Állatfelszerelés "csak" lélekgyémántért: nem feltétlenül Beholder barát intézkedés 10% esélyt se biztos, hogy adnék neki.
Alternatíva v1: Normál tárgyak 3-szoros őskő áron és újrahasznosítási funkcióval
Ez az ötlet azoknak hátrányos akik normál tempóban mennek, hiszen ők hamarabb lépnek szintet nagyobb őskőköltség nem beszélve a szinthuszárokról bár 100 felett a kereskedelem korlát miatt kissé normalizálódik talán ez a költség. Vf-eseknek tovább kitart a felszerelés de ez már bőven egyértelmű.
Alternatíva v2: relikvia mely az összes új (és/vagy már meglévő) állatfelszerelést újrahasznosíthatóvá teszi.
Aukciós recirkulátor (vagy izébizébizgentyű), szint (65-80), Ára (kb): 50 őskő 10000-20000 lélekgyémánt.

2.3 A magas szerencse csökkenti az esélyt és még szaki sincs rá, hogy több jöjjön mint az őskövesnél.
Alternatíva v1: Legyen lecsökkentve az érték mint a kavicstalálósnál én a 9 darabbal kiegyeznék.
Alternatíva v2: Magas szerencse mellett (kb Szint*3) nagyobb lényeket kelljen fogdosni abból akár 15 is jöhet.

2.5.0 Kábítás nekem kb 15+ pp-be kerül 57%-os kábítással (a relatíve alacsony támadásom is ludas ebben).
2.5 Exploit!? A védekező portyából történő kábítás. Elvileg ugye a pp nem is erőforrás (legalábbis Miklós így tervezte), viszont a győztesnek jár Tp esetleg LE. Akkor ez se kellene hiszen kihasználható.
2.5.1 Krausos láncának hiánya, egyéni döntés. Szintben körülöttem lévő klántársaim velem egyetemben a Vámpírfókuszt választották a másik lánc helyett (lélekszívás rulez!) az entitásból. Sajnos nem lehet minden tápos tártyat bezsákolni de túlélhető. Létezik már visszahívható epikus vagy ott a gorgon amulett (gagyi de több mint a semmi).

2.7 A random miatt szinte sosem választom, valamiféle csökkentés akár már 8 tárgy is vonzóbbá tenné a küldetést.

2.8 Jelenlegi állapotában maxos szakival is túlságosan hosszadalmas. 1-szer már felvettem és le is adtam kb 100 vadászat után mert nagyon nem potyogott a kavics. 9 kővel lehet érdemes lenne próbát tenni.

2.9 {*Nagyon alternatív és nagyon zárójeles kóbor javaslat
Sebezz 20-szor kritikusat varázslatoddal/vagy okozz kritikus hatást portyázás során (úgy, hogy te támadsz!?)
Kritikus hatás (szint tanulás 36?):
Varázslatod hatóerejét duplázza meg a sebzést érintetlenül hagyja.*}

2.10 Most jöttem rá, hogy ezt nekem találták ki. Betárazok 10-et megoldom kihívások hada + vadászat (és kalandgömbbel) által egész gyorsan összejön a másik 10. Vf-esként nem okoz gondot megoldani őket és nagyon ritkán kell újrapróbálni legalábbis jelenleg. A 10-es tár miatt inkább legyen 15. (Persze a 12-nek én nagyon nagyon örülnék).

3.1 Győzz le egy entitást
Roka azt írtad, hogy betárazható ami igaz de sokan vannak akik már eljutottak a szintkorlát miatt az entitás végére és szintenként összesen 1 entitás az ami üthető. A vf-es prémtagság nélkül elég ritkán lép szintet így szerintem belefér hogy betárazza azt a szerencsétlen entitást.

3.2 Sebezz 40-szer kritikusat fegyvereddel portyázás során úgy, hogy te támadsz!
Elsőre kicsit ijesztő a 40 de ki kéne próbálnom.

3.3 Sajtolj lélekenergiát 16 lényből!
Felezd le és megegyeztünk! Ellenben ez a küldetés kizárja az állatszintlépősre tartogatott jószágokat. Nálam 4 fix állat 5 az ismételhetőre. 2 helyem marad befogásra, így nagyon rá se lehet készülni.

Körök:
Kedvet adna a változtatáshoz (nálam most a kaland, térkapu szintlépős sajtolós 4-es megy) és meg is érné.
Sorozat: 5-ször ugyanazt megcsinálni? Ezt valahogy nem tudom elképzelni. A többi nem rossz.
A körök bonyolultságáról. Aki eljut az ismételhetőkig azt érdekli annyira, hogy utánanézzen kérdezzen, hogy működnek a dolgok ha egy leírás nem is túl világos a társak csak el tudják mondani szájbarágósan mi is a helyzet.
pl.:
Sorozat: 5-ször ugyanazt kell megcsinálni. Nincs közte más huncutság
Teljes kör: Csináld meg mindet legalább 1-szer, nem baj ha valami többször is sikerül.
Tiszta kör: Csináld meg mindet pontosan 1-szer, nincs közte huncutság míg nem végeztél minddel.

+1 kihívásos küldetés esetleg? Nyerj zsinórban x darabot vagy hasonló?
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.20
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1394. hozzászólás - 2010.07.16. 14:54:38
3.3 Sajtolj lélekenergiát 16 lényből!
Felezd le és megegyeztünk! Ellenben ez a küldetés kizárja az állatszintlépősre tartogatott jószágokat. Nálam 4 fix állat 5 az ismételhetőre. 2 helyem marad befogásra, így nagyon rá se lehet készülni.


Felezve 100 vadaszatonkent teljesulne atlagban, ami tul gyakori. Miutan automata sajtolassal 1 hely is eleg, ezert semmilyen kizarast nem erzek. Raadasul az autosajt egyszeri kiadas, szemben a szintlepos kuldi TP ado targyaival, igy talan tobbeknek hozzaferheto. Persze a rakeszules es az allatszintlepos kuldik valoban picit kizaroak.

Tovabbi kuldik: lehet meg berakni, peldaul kihivasos, de masmilyen kuldit is, en pont a teljes kor miatt nem akartam olyat, amit nem mindenki csinal.
Pontszám: 7.22
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1395. hozzászólás - 2010.07.16. 15:21:21 (Válasz Kocos #1394 hozzászólására.)
Rendben legyen 12 de ebből nem engedek.
Az automata sajtolás (ráadásul a 60-as sajtolás nagyon zavarja a kicsi optimalizálós lelkemet) valóban egyszeri kiadás csak fent is kell tartani prémium tagsággal én emiatt (eddig) elzárkóztam a megvásárlásától. -Mondjuk Rius 2 évet adott még max a játéknak addig el is lehetne ezzel égetni a maradék őskövemet.- Kíváncsi vagyok az aktív játékosállomány, hány százaléka rendelkezik ezzel az ergonómiai plusszal. Nekem egy permanens hatás magasabb árral jóval kecsegtetőbb lenne ami mondjuk nem váltott ki osztatlan sikert (a hsz pontszáma lefeleződött persze indoklás nélkül).
Kb.: 100 őskő (frisseknek, régieknek 50) 10k Lgy és 300 csp.

Vélemény az újrahasznosító relikviáról?

szerk.:
A "teljes" és a tiszta is állhatna 10 küldetésből így nem számítana a küldetések száma csak több variációs lehetőség lenne.
A hozzászólást Freez módosította 2010.07.16. 15:22:57-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.20
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1396. hozzászólás - 2010.07.16. 16:19:45 (Válasz Freez #1395 hozzászólására.)
Idézet: Freez - 2010.07.16. 15:21:21
Vélemény az újrahasznosító relikviáról?


Hat ha mar igy rakerdeztel, sokkal kevesbe erzem bevetel-baratnak ezert nem latok a megvalosulasra valos eselyt.
Pontszám: 6.82
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1397. hozzászólás - 2010.07.16. 16:53:26 (Válasz Kocos #1396 hozzászólására.)
OFF:
Hát ezt sajnálattal hallom.
Én ott látnék benne potenciált, hogy akinek neadj isten van felesleges ősköve bajnokira entitáshoz állatgyógyításhoz vesz külön felszerelést. A relikviával lehetne őket cserélgetni büntetlenül. Ergo többet költ az állataira mint egyébként a felszerelése is megmarad és leadhatja az új állatoknak. Ez szerintem egy kis pozitív visszacsatolástis kiválthat játékosok részről.
Persze aki mindig a legjobb felszerelést veszi meg a jószágnak annak lehet nem számít, főleg ha még ezeknek az ideiglenes dögöknek is vesz tárgyat.
(Nálam pl. 2 tudatserkentő van 1 implantátum és 1 arany korona a lények érkezési sorrendjében.)
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.20
irritálóMetállatFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1398. hozzászólás - 2010.07.16. 19:40:29
Nem tudom kinek a nyakán lévő szőrös golyójából pattant ki ez a döntetlen dolog, de remélem rohadtul fáj most neki valamije.
Pontszám: 3.61
népszerűtlenHimuraBattousaiFérfi
Végzetúr tehetség
179 hozzászólás
Profil megtekintése
Kvíz Besorolás
1399. hozzászólás - 2010.08.28. 06:14:08
Sorolj be helyesen X kérdést!
(Ezt jó ötletnek tartom, várom a válaszokat)
V1 - Battousai - Igazak


"Két fajta ember van. Aki meghiv egy sörre, és akinke a q*va anyját."
Pontszám: 2.85
fórumozóBaskyranNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Küldetések
1400. hozzászólás - 2010.09.14. 07:43:00
Üdv!

Zsákmányolj legalább 1500 LE-t egy másik végzetúrtól, akit megtámadsz!

Segítséget szeretnék ehhez a küldetéshez! A 2-es világon játszom, 26-os szintű vagyok a rubin hordából. (Szövetség: Atilla király utódai)

Ha tudnál segíteni, írj egy üzenetet! Köszönöm
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője