Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - pityu

Dátum: 2010.01.05. 12:56:48
Idézet: winnie - 2010.01.05. 12:48:55
Idézet: pityu - 2010.01.05. 12:38:52
az Ispotály alakul, bár jobb lenne, ha nem állandóan fejtené ki a hatását az ÉP regeneráció mértékének gyorsítására.


valamit valamiért. legalább az ispotályozók plusz portyacélpontot fognak jelenteni. (én speciel nem értem, hogy mire jó egy ilyen épület, de amíg opcionális, addig hajrá.)



A jelenlegi kiírásban nem látom, hogy ezt én opcionálisan választhatom magamnak. Pont ez a bajom.
Dátum: 2010.01.05. 12:44:04
Több tárgy is van (epikus főleg, térkapus fókuszkristály), ami növeli a VP regeneráció mértékét, ÉP-re miért nincsenek ilyenek?
Dátum: 2010.01.05. 12:38:52
Mennyi mindent tudtok írni pár óra alatt. Remélem, nem feleslegesen, mert nekem gyanús, hogy a mester már eldöntötte, ezek a dolgok így lesznek.

Bajnokira és a projekcióra vonatkozó változások tetszenek, az Ispotály alakul, bár jobb lenne, ha nem állandóan fejtené ki a hatását az ÉP regeneráció mértékének gyorsítására. A fix portyás szaki akárhogy is fog működni, kristályok ellen ne érvényesüljön, így is elég nagy táp őket ütni. Egyébként meg úgy vagyok már, hogy kb. nem érdekel mit akarnak fejleszteni, majd elolvasom a hírekben, hogy mi került be, aztán alkalmazkodom, vagy nem.
Dátum: 2010.01.04. 10:29:07
Esetleg az új épület maximális szintje adhatna egy 4. pihenést. Már ha több szintje lesz neki.
Dátum: 2010.01.03. 17:16:08
Ha V1-es karakterem eddigi csatáinál rámegyek a *Xerxaus* nevezetű kristály csatájára, és onnan akarok átugrani az adatlapjára vagy a kristály szövetség adatlapjára, akkor kidob a játékból.
Dátum: 2010.01.03. 17:09:56
Idézet: Byzon - 2009.12.30. 13:10:32
Összegzés és vélemény az eddigiekről:

2. Managyógyulás újrahasználati idejének csökkentése vagy eltörlése és napi 3-ra való kiváltása. A második verzió a jobb szerintem, vagy legalábbis kényelmesebb, kevésbé köti géphez az embert. Kisebb szinteken a Vp korlátozottsága miatt "halottnak a talpmasszázs".


Legyen max. napi 3 használati lehetőség, mint a pihenésnél, annyi változtatással, hogy 15-ös szintű szakértelemnél 2 óránként lehet használni, 30-asnál óránként és 50-es szintnél 10 vagy 20 percenként.
Ezen felül pedig a magasabb ÉP italok hatásfokának növelése.
Esetleg olyan relikvia aminek hatására az ismételhető küldetésekből +1 dukát és +20 kristálypont nyerhető ki? Akár egybe akár külön-külön tárgyak formájában. A plusz dukát adót ne vehesse meg olyan, akinek van aukciós bérlete, így lehetne rájuk zárkózni. Ha nem jó ötlet, felejtsétek el.
Dátum: 2009.12.28. 09:30:44
Byzon ötletei tetszenek nekem is a legjobban.

Ma reggel max ÉP-ről (15 000) le tudtam ölni az entitást, maradt még 3000. Erre nyomtam egy mágikus regenerációt így kerültem újra maxba, elég is volt két kalandra. Sőt még maradt is 1000 életem. Miklós, nem értem itt milyen apró kis mechanizmusokat tudnék kihasználni. Ha most el akarok menni portyázni, akkor kezdhetek italozni, nem ritka az sem, hogy 1 db ital két portyára fedezi az ÉP-m.
Ha egy nap két ősköves ÉP italt lehet venni, azzal igen nagy rétegnek nem segítesz semmit, én sem veszem már, mert olyan kicsi a hatásfoka, hogy nem költök rá pénzt, inkább veszek LE-ért.
Dátum: 2009.12.24. 09:32:29
Nem hát, mi már korábban elvettük.

Birka írására akartam címezni, csak még korán van.
Utolsó megjegyzésem a témában.

Akármelyik másik kvíz admin nyerte volna meg ezt a kategóriát, én ugyanígy verném az ajtót, még akkor is ha cirip, és senki sem mondhatná, hogy a személye miatt van. Miért? Elvi kérdés ez nálam. Tehát ez egy extra szerencsétlen szituáció az én szemszögemből. Valóban nem azért érdekel a dolog, mert én vagyok mögötte, és hiányzik az a pár őskő. Meg is lepődtem amúgy, mert Freeznek kéne ott lennie, csak sajnos a hátrányát látva, nem vadászott a végén, ami így utólag úgy látszik, hiba volt, mert ha Ő van most a helyemen, lehet többen máshogy állnának a dologhoz. (ahogy hallottam, Miklós is)

Az hogy kvízolimpián összeül több ember, és együtt csinálják, teljesen más szituáció. De nem akarok belemenni már.
Inkább.
Várom Miklós megnyilvánulását.

1. Írja le a mostani szituációval kapcsolatban a véleményét, és indokoljon, mi miért történt.
2. Nyilatkozzon a továbbiakban hogy lesz ez, mert ez így nem jó, és ebben azt hiszem a többség egyet ért velem. Vagy vegyék ki ezt a kategóriát, vagy legyen kijelentve, hogy kvíz admin nem nyerheti meg, vagy én nem indulok többet V4-en, 100. fogadalmamat is megszegve ezzel már.
Akkor kapjon vmit pluszt azért, és adjon akár 10% pluszt, de ne Dicsőség medált. Itt elvekről van szó.
Idézet: Ricardo - 2009.12.19. 18:06:03
Hogy lehet, hogy Barrique (V1) megkapta a dicsőség medálját Qlminator (V4) kvízválaszok miatt elért eredményéért? Ha jól tudom Ő kvízadmin, tehát hozzáférhet az összes kérdéshez és 100%-os teljesítményt nyújhat minden nehézség nélkül. Ez nem tűnik túl fairnek.

(Már az sem fair, hogy emellett lehet 12 kvíz medálja.)


Itt nem az a lényeg, hogy használta-e vagy sem. Hanem, hogy megvolt a lehetősége, ami visszaélésre utalHAT. A kvízolimpián ilyen nincs, mert ott zárolva van az adatbázis. Ez két külön dolog. Semmilyen akcióban nem vehetnek részt a szervezők illetve a hozzátartozók az életbe sem, pontosan a visszaélés lehetőségének kizárására. Csapattársunk Freez elég jó eséllyel szált vele harcba, de a végén (gömbözések után) feladta, és nem is vadászott már, tehát megfosztott egy olyan játékost a díjától, aki 1000%, hogy nem fér hozzá a VU adatbázisához, így nem is tudja használni.

Egyébként mi köze ennek az elfogáshoz? Nem lesz kevesebb jó válasza attól, hogy nem használ csapdát. Tudtommal a kvízkérdés ilyenkor tolódik, és ugyanúgy válaszolsz minden CSP után egy kvízre.*

* Erről kiokosítottak, le voltam maradva.
Dátum: 2009.12.19. 20:32:02
Az ember próbál normálisan hozzászólni, erre mi a reakció... tudjátok mit, beszélgessetek egymással, mert ahogy én látom itt rajtatok kívül mindenki más csak hülye, hazudozó, másokat vakító, utolsó kis vmi.

Bocsánat...., FaustOne....., legközelebb .....privátban..... engedélyt.... kérek... tőled, hogy.... megszólalhatok-e....

Egyébként szándékosan nem címeztem senkinek sem a posztot, hagyván hogy magára ismerhessen benne bárki, nos ez megtörtént.

Tudjátok mit, legyen akármilyen a következő V4, fogadalmammal ellentétben ott leszek, és kaptok megint egy kis leckét. Bár még alszom rá egyet, lehet inkább nagyot.
Dátum: 2009.12.19. 18:28:31
Fix beugró. Elég érdekes ötlet, nem azt mondom, hogy rossz. Nem látom, hogy lehetne megvalósítani igazán jól. Hogy tájékoztatják az embereket erről? Nem azt a 100-at, aki fórumozik. Hogy lövik be az értékét? Mármint, hogy egy olyan játékos is hajlandó legyen megfizetni, aki amúgy nem fizet a játékért, mindezt úgy, hogy legyen elég játékos, ami kitermeli azt a pénzt, amit kitermeltek az eddigi V4-ek. Mert ugye vannak, akik jelentős kavicsot költöttek a játékra (valószínűleg jóval többet, mint a fix beugró érték, már ha úgy állítjuk be, hogy több amúgy nem fizető játékost is vonzzon a dolog). Valahogy nem tudom elképzelni, hogy ezt meg lehetne úgy valósítani, hogy megérje a Beholdernek is. Az ötlet abból jött, hogy ne húzzon szét ennyire a mezőny, hogy izgalmasabb legyen. És valóban jobb is lenne, de mint ahogy az már annyiszor elhangzott leginkább a prémium tagságért járó plusz CSP az oka. Mennyi ideig is tart a V4 kb.? 2, esetleg 3 hónap? Ha még jól rémlik akkor 2000 HUF körüli utalással ennyi időre lehet fedezni a prémiumtagságot, és még marad is belőle némi kavics. Kétlem, hogy a fix beugrót ennél jóval alacsonyabb összegben állapítanák meg, ergo nem érné meg a szervert üzemeltetni, és nagyon kevés játékos lenne az eddigiekhez képest. Tehát én a megoldást abban látom, ha prémium tagságtól elvesszük a plusz CSP-t és adunk helyette mást, ami még mindig megéri, hogy az ember tag legyen. Igen, vmi kell, mert aki fizet, az igenis kapjon pluszt. Nekem most olyanok jutottak eszembe, hogy: csak az hordhasson ősköves felszerelést, aki prémium tag. Szándékosan nem azt írtam, hogy csak az vehet, mert ez esetben kiváltják 3 napra, megveszik a cuccot és használják. Ha vki nem prémium tag, akkor ne lássa az ősköves felszereléseket, fókuszkristályokat a lélekkufárnál, ha pedig lejár, és van rajta ilyen felszerelés (akár beillesztett fókuszkristály), akkor a rendszer egyből ledobja róla az adott dolgot. Persze ehhez programozni kéne. 15% alatt regenerálódhatnának lassabban, felette gyorsabban, vadászati idő kevesebb lenne nekik, még kevesebb LE-t lehetne tőlük rabolni. Ezek csak ötletek, a lényeg, hogy a nagy mezőny széthúzást okozó plusz CSP-k helyett kellene találni mást, ami miatt igenis megéri prémium tagságot váltani. Aki totális egyenlőséget akar azok kötött akik fizetnek a játékért és akik nem, az gyorsan felejtse el, mert álmot kerget.

Amúgy csak azért beszéltem a fix beugró ellen, mert én nem szeretném, hogy ilyen legyen. Mert akkor kiderülne, hogy igazából nem is értek a játékhoz, és a hozzászólásaimmal csak a népet próbálom butítani, vakítani. Meg nem lenne meg az előnyöm, amit pénzért meg tudok veni, és szana-szét kapna mindenki. Igen, mert én végig prémes cuccokban flangáltam, és sütöttem maxon kutat (kétszer is bibííí), mert csak egy pénzes dög vagyok! Viszont a fajtámból él a Beholder Kft.

OFF:
Kezdek én is berágni a nyuszikra... akármilyen topicba tévedek, tuti hogy szó van róluk... akár felbukkantak ott akár nem, akár közük van a topichoz akár nem. Bezzeg a Tyrantot már nem emlegetik, hol vannak a régi szép idők! Nincs mese, ki kell küldeni pár hadüzenetet, elsütni egy-két citadellát, mert ez így nem mehet tovább!

ui: Nem, még mindig nem vagyok nyuszi, de tudom a napocskám már megvan hozzá.
Dátum: 2009.12.10. 22:02:37
Eljött a pillanat, mikor be kell, hogy jelentsem, hogy a mi szövetségünk a legrégebbi. Csak nagyon sokáig bújkáltunk a föld alatt. Maroknyian voltunk csak az ellenség ellen, meg kellett húzni magunkat. De íme, itt a bizonyíték... már 1970-ben is volt fórumbejegyzésünk!

http://img231.imageshack.us/i/1970.jpg/
Dátum: 2009.12.09. 20:27:01
Ha szintkorlát van, akkor meg mindenki más ugyanígy van veled szemben. Egyébként meg jelenleg 2-3 olyan szakija lehet vkinek, ami 5-tel max fölött van, mint neked. Plusz még mindig dönthetsz úgy, hogy leküzdöd a fertőzést, ha nem, akkor meg tudod, mit vállalsz vele. Amelyik szaki esélyes, hogy a többségnél növelt a fertőzés leküzdése miatt, azt kiválasztod, hogy nem akarsz "harcolni" vele.
Szerinted kik vannak többségben? Akiknek azért lenne nehéz, mert olyan nagy a szakiösszegük, hogy jóval magasabb szintűekkel kellene összemérniük magukat (fertőzést leküzdők) vagy azok, akik azért szívnak, mert a közelükben vannak olyan magas szakiösszeggel, mint mondjuk Te?

jav: helyesírás
Dátum: 2009.12.09. 20:10:17
Nekem ez nagyon tetszik. Hasonlón agyaltam már én is, akkor abból jött az ötlet, hogy a legtöbb epik sebzést elérő szerver szinten, és kaphatna vmi plusz epik sebzést adó tárgyat másik világra.

Tuti kell korláta erre a medálra is, hogy mennyi lenne a jó, azt nem tudom, mivel ahogy Freez írta, ezért többet kell azért dolgozni. De ha meg azt nézem, hogy ugyanúgy 1%-ot ad, akkor a 12-t mondanám logikusnak.
Dátum: 2009.12.09. 19:04:18
Idézet: Darah - 2009.12.09. 18:16:52
És ez ellen hogyan lehet védekezni?
Mármint az ilyen jellegű támadások ellen?

És mennyiben lesz az fair, ha özön szinttel nagyobb, tehát SZÖ-re is többet költhetett tag támadhat? Főleg maxon túl húzott szakis 0 fertőzöttek, akik ellen gyak esélye sincs egy gyógyulatlannak.


A számok lehet kicsit nagyra sikeredtek, az alapötlet a lényeg arányaiban, lehet ez 500, 400, 300, 200 és 100 is vagy még kisebbek. A lényeg az lenne, hogy nem szint lenne a támadási korlát és hogy azt választhatod ki, hogy melyik szakiddal nem akarsz "harcolni".
Dátum: 2009.12.09. 17:54:29
Szerintem legyen neki plusz menüpont, különüljön el a portyázástól, mondjuk a nagyon frappáns Barátságos portya névem. Legyen egy ugyanolyan ablak, mint a sima portyánál csak ne TÖ hanem SZÖ legyen megjelenítve. A támadhatóság ne szint függő legyen, hanem SZÖ. Maradjanak meg a %-ok (100, 80, stb.) Alapból 1000 SZÖ különbségre lehessen támadni, akit így elvernek az legyen 80%-os és ekkor már csak olyan tudja megtámadni, akinek max. 800-zal több vagy kevesebb az SZÖ-je, 60%-nál 600, és így tovább.

Jutalomnak szerintem jó a kristálypont.

Szakértelmeknél ne játszon a VF, gyűlöletek, szinguláris. Illetve én megfordítanám az eddig hallottakhoz képest, és inkább azt mondanám, hogy mindenki kijelölhet 5-7 szakértelmet, amivel nem akar "harcolni", és ezen a listán lehessen módosítani mondjuk hetente.
Dátum: 2009.12.09. 08:06:01
Ez akármilyen célra igaz. Nem lehet olyat kitalálni szerintem, amiben a jobbak nem húznak el azoktól, akik esetleg tapasztalatlanabbak vagy kevesebb időt tudnak a játékra fordítani, vagy nincs meg hozzá a megfelelő csapatuk, hogy felvegyék a versenyt. De egy szövetségi küldetéses rendszerben talán jobban lehetne akadályozni egymást, ha olyan jellegűek a küldetések (legyen a háborús bevételetek x, HT birtoklás X napig egyhuzamban). Mivel ez ahogy írtad amúgy is fejlesztési terv, talán a V4 jó lenne tesztnek hozzá.