Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Életpont regeneráció
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Életpont regeneráció
1. hozzászólás - 2010.01.21. 10:40:17
(Kérésre.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.14
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
2. hozzászólás - 2010.01.21. 10:41:28
Megkértem Mortimert , hogy segítsen a topic nyitásban ugyan is, ilyet még nem tudok.
A probléma amiről szeretnék írni viszonylag új keltű és szerintem nem kapott idáig elég figyelmet. Erre a módosításra vezethető vissza:

„A prémium tagok ép-je ugye gyorsabban regenerálódik. Ezt módosítottuk úgy, hogy amíg egy prémium tag vadászik, addig nem az ép-je, hanem a vp-je regenerál gyorsabban.”

Ennek szerintem a prémium felhasználók nagyon örültek és a fejlesztés is nagyon jó, megszüntette a prémium lét egyetlen hátrányát.
Viszont létre jött egy új jelenség amit már több szövetségi társam is tapasztalt.
Elmegy vadászni, ép regen lelassul, dolga akad, vagy szimplán nem figyel oda, de tudja mikor ér ki 15% alól. Befogja a kellő mennyiségű állatot a vadászat automatikusan megszakad.
Ép regen begyorsul, előbb ér ki a 15% alól és lerabolják.
Nem hiszem, hogy a JV-nek ilyen szándéka volt ezzel az újítással.
Játékos szemszögből 3 lehetőség van ezt elkerülni:

1. Végig ott ülsz a vadászat mellett és figyeled mikor fogod be az állatot. Ez ugye nonszensz, a vadászat nem éppen a játék legizgalmasabb momentuma.
2. Kikapcsolod, hogy a vadászat automatikusan leálljon. Viszont így nem lenne értelme a maxos vezetőkészséggel járó kényelmi opciónak.
3. Beállítom, hogy vadászat közben is érvényesüljön a prémium regen. Így meg az új módodsítás nem érné el a célját

A tárgyalt problémát még tovább súlyosbítja a Gyógyító szentély megjelenése, ami még jobban felgyorsítja ezt a katapulthatást.
Javaslatom az lenne, hogy ne vadászat közben lassuljon le a prémiumosok regenerációja, hanem 15% alatt. Így minden fejlesztés elérné a kívánt célját.
És ha elkezdek pihenni akkor nyilván nem lassulna a regeneráció.
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 6.87
fórumozóSzauronFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
3. hozzászólás - 2010.01.21. 11:42:33
Ezt sajnos tapasztalom én is ha vadászni akarok!

Az én konkrét esetemben ez úgy néz ki, hogy:
-van 4 állatom amiket használok
-van 4 hízóm amik kellenek az ismételhetőkhöz
-így marad 3 helyem

Aki állatokat tart harcolni (4db), küldi miatt sajtolás/szintlépés (kell hozzá 4) az ne menjen vadászni csak ha 10-15 percenként rá tud nézni a karakterére? Mert létezik olyan, hogy zsinorban befogsz 3 állatot és megszakad a vadászat mert az van beállítva! Azért az van beállítva mert egy "rosszul sikerült" sajtolás is többet hoz mint egy db óriás dög levadászása! Rögtön az ép regenerálódik gyorsabban! És erre jött most a gyógyító szentély ami még jobban gyorsítja a regenerációt folyamatosan!

Mit tehet ilyenkor a prémiumos:
Az ismételhető küldiből kidob 2-őt (mi akik ezeket csináltuk)
Az állattartásra kell "kötelezően" a fertőzés utáni +5 szinteket rakni
Esetleg ne váltsunk többet prémiumot
Csak akkor vadásszon ha más dolga nincs
Felejtse el a sajtolást és csak harcra használjon állatokat
Pontszám: 3.89
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
4. hozzászólás - 2010.01.21. 11:51:26
Én ezt úgy küszöböltem ki, hogy annyi időre küldöm csak el vadászni, hogy vadászat nélküli reggennel is 15% alatt legyek vasdászat lejárta után, így ha megszakad sincs gond, mert úgyis be fogok nézni. Ha pedig végigpörög, akkor indítok megint egy adagot, aztán még egyet... Ezt csak tippnek írtam.

Amúgy szerintem is lehetne rajta módosítani, mert így kevésbé praktikus. Sőt jó lenne, ha a szentélyt külön lehetne állítani. Mi többek között ezen jelenség miatt sem építjük, több hátulütője van jelenlegi állapotában, mint haszna.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5.73
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
5. hozzászólás - 2010.01.21. 11:56:47
Ennyire nem tragikus a helyzet.
Leveretem magam 15% alá, ránézek az infósávra, hogy mikor kerülök 15% fölé, majd elkezdem a vadászatot. 5 percel a 15% fölé kerülés elött ránézek a karira. Ha betelt az állatkert, akkor még mindig van legalább 5 percem, de valószínüleg több. Leállítom a vadászatot, kisajtolom az állatokat, és kezdem előről az egészet.

Egyszerűen csak az a titka, hogy nem azt a visszaszámlálást kell figyelni ami a vadászat alatt látszik az infósávban, hanem azt ami vadászat elött.
Pontszám: 7.20
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
6. hozzászólás - 2010.01.21. 12:04:38 (Válasz Timcsike #5 hozzászólására.)
Igen ez ott szerepel a lehetőségek között, mert a módszered gyakorlatilag annyira köt géphez, mint ha bekapcsolnád a prémiumos regent, hiszen azt figyeled. Vagyis kihasználod az új módosítás által nyújtott lehetőséget? Nem.
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 7.78
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
7. hozzászólás - 2010.01.21. 12:10:20 (Válasz Timcsike #5 hozzászólására.)
Ott tévedsz, hogy ha levereti magát az ember, majd elindítja a vadászatot, akkor kiirja, hogy 3 óra 30 perc míg eléri a 15%-ot. Ha állatbefogás van akkor megáll a vadászat, és azonnal érvényesül a prémium + gyorsítás + szentély hatása. Ezek együtt azt eredményezik, hogy nulláról 15%-ra pihenés nélkül 51 perc (!) a regeneráció.

Azaz ha vadászol egy órát, majd utána egymás után jön két-három állat (napi szinten előfordulhat bárkinél), még ki se tudod őket sajtolni máris 15% felett vagy, ahol jön egy Begginer vagy hasonló villámbeütésű pók. Azaz a szentély mellett csakis úgy szabad vadászni, ha negyedóránként ránézel a karakterre, különben semmi értelme, mert lerabolnak.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.55
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
8. hozzászólás - 2010.01.21. 12:12:20
Hát lehet, hogy emiatt megutál a többi P.O.K, meg magammal is kiszúrok, de ha azt a célt szolgálja, hogy többé nem buknak Le-t társaim ilyen vis major esetek miatt hát legyen. Eszembe jutott még egy probléma, amire gyógyír lenne a javaslatom. A részleges tudatpajzs nevű LGY-ért megvásárolható relikvia jelen formájában nem ér semmit egy prémiumos karakternek. Két gömbözésből ugyan úgy kiderítem, hogy vadászik-e vagy sem hiszen más a regeneráció ideje. Felszerelésből megállapítható, hogy prémiumos-e, majd gömb, ha 15% alatt van egy óra múlva megint. Ha prémiumos ként regenerál, nem vadászik,.ha nem prémként, akkor meg igen. És hiába takarja a TP csíkot nincs szükségem rá.
Ha viszont 15% alatt mindenki ugyan úgy regenerál akkor csak a TP csíkból tudom, megállapítani, hogy vadászik- e vagy sem.
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 7.74
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
9. hozzászólás - 2010.01.21. 12:12:48 (Válasz Nabil #6 hozzászólására.)
Természetesen kihasználom a módosítás lelőnyeit. Ugyanis ritkábban kell leveretnem magam, ezáltal még nehezebben rabolnak tőlem LE-t, és még a vp-m is gyorsabban regenerálódik.
Időben nem nyerek rajta annyit mint amit az infósávból gondolható lenne, de még így is kevésbé köt géphez mint régebben. Pláne a vadászatgyorsítással kombinálva.
Pontszám: 5.40
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
10. hozzászólás - 2010.01.21. 12:16:39 (Válasz Mortimer #7 hozzászólására.)
Olvasd el még egyszer figyelmesen amit írtam.
Leveretem magam 1 ép-re. Vadászat ELŐTT nézem meg az infósávot. Ha azt mutatja, hogy 80 percem van, akkor elindítom a vadászatot és visszajövök 75 perc múlva. Azzal nem foglalkozom, hogy a vadászat alatt azt írja, hogy 3 óra mire 15% fölé kerülök.
Pontszám: 5.30
fórumozóSzauronFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
11. hozzászólás - 2010.01.21. 12:21:01
Nabival kell ismét egyetértenem, mert abban a pillanatban, hogy betelt az áttatfarmom, máris az ép-m megy gyorsabban hiába állítottam a manára a gyorsabb regenerációt, az csak vadászatra hat!

Tehát pl azzal, hogy valaki megveszi a gyorsítások közül a vadászatok rövidítésére szolgálót nem hogy kevesebb időt kell a játékra fordítani, szerintem többet éppen ez miatt!
Pontszám: 4.04
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
12. hozzászólás - 2010.01.21. 12:22:21 (Válasz Timcsike #9 hozzászólására.)
Nem érted...
Ugyan olyan időközönként, mint régen ott vagy a gép előtt, annyi különbséggel, hogy ritkábban vereted le magad.
De a géphez kötötség meg marad.
De kérlek ne kezdjünk el vitatkozni, mert nem akarom, hogy elvesszen az érdemi információ.
Ha bevezetésre kerülni mindenképp előnyöd származik, belőle, szóval ne akadékoskodj légyszíves.
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 5.50
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
13. hozzászólás - 2010.01.21. 12:25:57
Timcsike szerintem jól látod a dolgot, csak kell ehhez egy vekker amit fel kell húznod az időpontra és nem szabad hogy zavarjon hogy az infósávban mindenféle hülye értéket mutat. Amúgy a módszert annyiban lehet finomítani, hogy hozzáadod a vadászat nélküli időhöz a szabad állathelyek*1 vadászathoz szükséges időt.
Remélem valahogy javításra kerül a dolog, mert ez egy újabb lehetőség, hogy néhány kevésbé tapasztalt végzetúr orbitálissakat bukjon.
Pontszám: 3.74
népszerűPedestrianFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
14. hozzászólás - 2010.01.21. 12:27:33 (Válasz Timcsike #10 hozzászólására.)
Én is csak annyi időre indítom a vadászatot, ami a gyorsregennel is 15% alatt lenne. De ez sajnos nem segít azon, hogy ha be van kapcsolva az állatelfogásos megszakítás, akkor ez az egész időbeosztás menjen a levesbe... tegyük fel, indítom egy órára, de a 20. percben elfogom az utolsó állatot is? Mire újra ránézek a karira, már el is vitték a scriptkiddiek a bevételt.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
15. hozzászólás - 2010.01.21. 12:29:58
Az is egyszerű megoldás, hogy nem függ a vadászattól egyáltalán: ha be van kapcsolva, akkor Ép-t regenerálsz, ha nincs, akkor VP-t. Ennyi.
Pontszám: 8.89
fórumozóSzauronFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
16. hozzászólás - 2010.01.21. 12:36:24 (Válasz Timcsike #10 hozzászólására.)
Timcsike, ha betelnek az állatok te nem szakítod meg autómatikusan a vadászatot?
Pontszám: 5.06
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
17. hozzászólás - 2010.01.21. 12:39:20 (Válasz Jeriko #15 hozzászólására.)
Erre nem is gondoltam igazad van!
És talán még egyszerűbben megvalósítható, mint a javaslatom.
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 7.74
fórumozóSzauronFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
18. hozzászólás - 2010.01.21. 18:53:21
Emlékeim szerint a szentélyre is volt olyan javaslat, hogy "kapcsolható" legyen és nem lett belőle semmi pedig szerintem az is jó megoldás lehetett volna az állandó gyorsított gyógyulásra. Mit kell tenni azért, hogy ez a javaslat elfogadásra kerüljön?

Amit a játékban egyik kézzel adtak (prémes ként megválaszthatod, hogy mit regenerálj gyorsabban vadászat alatt) azt a másik kézzel elvették (gyógyítószentély akkor is gyorsabban regenerál bármit csinálsz) Akkor most mi van!? Két fejlesztés "kioltja" egymást!

Hát...
Pontszám: 2.90
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
19. hozzászólás - 2010.01.21. 19:10:37 (Válasz Szauron #18 hozzászólására.)
Prémium/Gyógyító szentély ÉP regeneráció:
Akkor állítsd be, ha prémium tagként, és/vagy a Gyógyító szentéllyel vadászat alatt gyorsabb ÉP regenerációt szeretnél (prémiumnál gyorsabb VP regenerálódás helyett)

Kikapcsolható. Ha nincs pipa nincs gyorsabb regen.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.22
fórumozóSzauronFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Életpont regeneráció
20. hozzászólás - 2010.01.21. 19:16:36
Na ez teljesen igaz és így működik minden szuperül, az is ha vadászok akkor a vadászat idejére leszögezhetem a nemesebbik felem a gép elé és nézegethetem 10 percenként éppen mit fogtam be, vagy vadászhatok 20-30 perceket! Több időt töltök egy vadászos napon a gép elött mint elötte!

De jó...
Pontszám: 5.44
Oldal: 123
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!