Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Finarfin

Oldal: 123
Dátum: 2010.06.20. 09:41:27
Van egy olyan alkalmazás a játékon belül amitől én folyton rettegek és szerintem nem lenne utolsó dolog ha javítanának rajta. Ez a dukátvétel. Mindig attól félek, hogy belaggol és eladom az epikus tárgyaim a térkapus gyűrűk mellett. Ezért én kifejezetten örülnék neki, ha külön listáról lehetne eladni az epikus tárgyat a térkapustól, vagy vissza lehetne vásárolni ugyanannyi dukátért az utolsó 1-2 eladott tárgyat, arra az esetre ha bekövetkezne a "katasztrófa".
Dátum: 2010.05.04. 20:07:18
Ide írom a problémám, mert a v4-en tapasztaltam.
Kifejlesztettem az energia hasznosítást, és nem ad le-t a csata végén. Nem egyszer fordult elő, már többedszer. Valaki tudja a megoldást ellene?
Dátum: 2010.05.04. 19:00:12
Az aukciós problémát lehet másik oldalról kéne megközelíteni. A dukátok megszerzésének lehetőségét kéne megváltoztatni, valahogy úgy, hogy az ne legyen se túl kedvező, se ilyen lehetetlen mint most, egy frissen 24. szintre érkező játékosnak.
Ha több tárgy jönne az mint mások már írták elértéktelenítené a ritka tárgyakat, és az sem tűnik jó ötletnek, hogy +1 tulajdonságos kövecskékért lehet licitálni.
Talán lehetne a kevés dukátot birtoklók számára kedvezményt adni a dukátváltásra. Persze azokat akik aranytojó tyúkot, és aukciós bérletet birtokolnak azokat, hogy a tárgyaik ne veszítsenek az értékükből külön kellene vizsgálni.
Dátum: 2010.04.25. 13:21:34
Közben továbbgondoltam kicsit, az ötletem.

Úgy lenne szerintem a legjobb a kennel fejlesztés, hogy 25. szintű kennel mellett megjelenik egy új TP bar az állatoknál, ami ugyanúgy működik mint a normál állatfejlesztős dolog. Tehát minden portya után kapunk ebbe a tp barba 10 TP-t. (a szintlépés ugyanúgy működne mint az állat szintlépése, és 1-1 meglépett szint után kapnánk egy talent pontot amit el lehetne osztani az új képességek valamelyikére). ezzel párhuzamosan 25. kennel előfeltétellel lehetne még egy szintet növelni az akadémián és megjelenne 62. tanulás szinten egy új állatos szakértelem ami ennek a másodlagos tp-nek a mennyiségét növeli, természetesen a kennel szintjeihez lenne kötve e szakértelem minden egyes új szintje. Vagy ha problémás lenne szintenként a növelés, akkor blokkokra lehetne bontani, hogy mondjuk a maradék 25 kennelszint mellett 5 szintenként növelné az új szakértelem maximumát.
Dátum: 2010.04.25. 12:56:08
"Kennel
A kennel új maximuma 50. A további kennel szintek lehetővé teszik, hogy az állatokat új speciális képességekkel ruházd fel, mint pl. rezisztencia, kritikus ütés, varázslatelnyelés, lopásvédelem. Az állat minden szintlépéskor kap pontokat, amelyeket ezekre a képességekre elkölthetsz. A kapott pontok száma a kennel szintjétől függ. A pontok lehetséges maximumát az állat alapszintje határozza meg."

Többen problémásnak tekintették, hogy a magas szintű állatok egy idő után így elértéktelenednének, vagy legalábbis megjelenhetnének mellettük alacsonyabb szintű, de plusz funkciókkal bíró állatok. Hogy ne kelljen kisajtolni a régi esetleg megszokott állatokat nekem lenne egy ötletem.

Az alapötlet egyes MMORPG játékokból ered. Több helyen vannak úgynevezett master skillek, vagy valamilyen másodlagos TP bar-ok. A lényeg az, hogy a megszerzett tapasztalati pont x%-a(, vagy egyszerűen kétféle TP-t lehetne kapni) ezt az új képességet tapasztalati pontok segítségével fejleszti. A kennel magasabb szintje mondjuk +25 szintet adna az intelligens kedvenchez, vagy adnának egy új szakértelmet, ami elindít az állatnak egy új xp bar-t. ez ugyanúgy működne mint az állatok mostani szintlépése, csak ezt az új szakértelem gyorsítaná. Amikor elérkezik a szintlépés kapnánk egy talent pontot és az állatnak azt eloszthatnánk. Így minden állat ebből a szempontból egyenlően lenne kezelve.
Dátum: 2010.04.02. 18:25:45
Igen olvastam és bizonyos fokig igazat is adok neked, de azért azt szerintem Te is látod, hogy +1 szintnyi vásárlást ad az 1. és a 2. jutalmazás is a 100. felett is. Igaz nem használható ki teljes mértékben, de attól még ad bónuszt.
Dátum: 2010.04.02. 18:16:17
Javítsatok ki ha tévednék, de az alku arany lánca +30 kereskedelmet ad, és ez a 100. szint felett is 1 szinttel magasabb tárgyak megvételét eredményezi, még ha a feketepiaci tagság is jelen van, akkor is. Tehát én azt látom, hogy ez kicsit szőrszálhasogatás, hogy az a nyeremény nem lenne használható.
Az aki nem vette meg és esetleg csak a +10 kereskedelmes cuccot nyeri is meg akkor is nyer +1 szintet a kufárnál. Sőt ha meg is vette, akkor is a +20-as és +30-as is ad legalább 1 szintet a 100. szint felett.
Dátum: 2010.01.09. 11:17:24
Végig olvastam az oldalakat, és egy valamin akadtam ki, Prisma felfogása vagy nagyon nehéz, vagy burkoltan lobbizik azért, hátha a VF mellé megkap még egy olyan szakértelmet ami megnöveli a plusz le szerzeményeit. Nem értem mit kell problémázni azon, hogy a VF mellé nem tudod majd használni az új szakértelmet. Valószínűnek tartom, hogy még így is a VF több le-t fog hozni összességében, mint az energiahasznosítás. Az pedig tökéletesen érthető, hogy kell egy olyan szakértelem ami kompenzálja azt a pluszt amit a VF nyújt. Az, hogy az új szakértelem milyen mértékben lesz képes ellensúlyozni, az majd kiderül. És nincs itt semmiféle korlátozás senki nem korlátoz abban, hogy az egyik alternatívát választod. Ha nem tetszik a Vf cserélheted az energiahasznosításra, ha pedig az nem tetszik miről is vitatkozol tulajdonképpen?
Dátum: 2009.11.15. 20:34:37
Az előző hozzászólásomban, azt írtam, hogy "kacagok az influenzásokon", elnézést rosszul fogalmaztam, hiszem jó érzésű ember nem kacag beteg embertársain, arra gondoltam, hogy az influenzán kacagok.
Dátum: 2009.11.15. 19:58:28
Nem olvastam végig a hozzászólásokat tehát lehet, hogy már írta ezt valaki.
Nekem van egy véleményem ami számomra mérvadó. Ha orvoslásról van szó hallgatok a vezető orvosokra. Nekik pedig egy jó részük ellenezte a vakcina használatát, és forgalomba hozatalát mivel nem volt megfelelő módon bevizsgálva a csomagolásáról, pedig a hatóanyag koncentrációtól- a gyártási időig sok minden szabálytalanul és/vagy hiányosan van feltüntetve.
Ennek fényében én tartom magam ahhoz, hogy nem adatok be magamnak olyan orvosságot, ami a bevizsgálatlansága végett, hosszú távon, akár vizelettartási problémákat, vagy más ennél még komolyabb szövődményeket is okozhat. Volt erre már példa a történelemben ami azt illeti. Tehát köszönöm, majd ha már letelt egy hosszabb időszak, azokkal a személyekkel akikkel most tesztelik (itt azokra gondolok akik most adatják be maguknak) nem történik semmi, és persze hatékony volt, akkor beadatok magamnak egyet, ha addigra nem vonul el ez a "nagy" világjárvány.
Addig is eszem a narancsot, grapefruitot és a mandarint és kacagok az influenzásokon. (azért lekopogom az asztal alján)
Érdekes téma ez. Sokan felhozták, azt a borúlátó( remélhetőleg azért be nem következő) előrejelzést, hogy a föld jelenleg lakható részein sivatagok vagy más lakhatatlan területek alakulnak majd ki.
Én mint környezetmérnök hallgató úgy vélem, hogy ehhez hasonló dolgok nem fognak bekövetkezni. Ugyan jelen helyzetben tényleg ez a legvalószínűbb jövőkép, de gondoljunk bele, hogy az ember élni akarása valószínűleg megoldást talál a felmerülő problémákra. Bár tény, hogy egyes országok amíg azt gondolják, hogy nem miattuk van légszennyezés (lásd Amerika csak a közelmúltban írta alá a légszennyezés csökkentéséről szóló egyezményeket és célkitűzéseket), vagy Kína, India horribilis méretű népességrobbanása, amely nem kecsegtet semmi jóval.
Az pedig, hogy a közeli "lakhatóvá tehető" bolygókon keressünk megoldást az a legrosszabb elképzelés lenne. Gondoljunk csak bele még ha sikerülne is 20-30 év alatt egy bolygó légkörét megváltoztatni és a lakhatóvá tenni, nem is beszélve a költségekről, akkor is van sok probléma vele.
Az egyik, hogy a búbánatba akar bárki is 6,7-7 milliárd embert vagy akár csak az 1% át is elszállítani oda?
Na meg ott van az a probléma is, hogy tudja e bárki is mennyibe kerül 1 db hordozórakéta fellövés a világűrbe?
Vagy a legégetőbb, ha ezt a bolygót lényegében 200 év alatt kiszipolyoztuk akkor nem-e fogjuk ezt tenni a következővel is? A problémák elöl nem lehet elmenekülni, mert bizony azokat amíg nem oldjuk meg visszük magunkkal!

Hogy a fő témakörhöz is válaszoljak az a véleményem a Magyar helyzetről és a pár év múlva kialakuló helyzetről, hogy a szélsőséges erők megjelenése ideig óráig megoldást adhat. Azonban a szélsőséges politikának a legnagyobb problémája teljes önellátásra való törekvés. Mindent az ország erőforrásaiból nem lehet finanszírozni szükség van kompromisszumra a szomszédos országokkal is. Mindenképpen szükség van egy vezetőréteg cserére, hogy így fogalmazzak, mert idestova 20 éve szinte ugyanazok vezetik az országot és az eredményeket tekintve nem a legnagyobb hozzáértéssel. nemrég olvastam egy jegyzetben, hogy a magyar népességcsökkenés mélypontja 2035 körül várható a jelenlegi problémákkal kalkulálva, és alig 7,5 millióra fog csökkenni a népesség.
Erre csak egy megoldást látok, a közbiztonság javítását, a családtámogatási rendszer teljes felülbírálását, nem olyanoknak adni a támogatást aki soha nem keresett egy árva forintot sem, hanem az olyan becsületesen élő embereket kell támogatni akik aktívan dolgoznak és jó példával tudják ezáltal felnevelni a gyermekeiket. Illetve ott van még az a probléma, hogy az emberek nagy többsége egyetemekre jár sokszor teljesen feleslegesen(minek annyi rendezvényszervező, szociális munkás, bölcsész? ők sosem fognak tényleges javakat előállítani aktívan termelni.). Ezek az emberek pedig bizony jó pár évre szintén az állam pénzén fognak tanulni, és ami még fontosabb esze ágában sem lesz gyereket vállalni. Régen amikor csak tényleg azok mentek egyetemre akik hasznos tanulmányokat folytattak, akkor bizony 20 egynéhány évesen már gyereket vállaltak és ennek az volt az oka, hogy a szakmával rendelkező embereket is relatíve jól megfizették. Szerintem mindenképpen felül kell vizsgálni ezen a téren is az értékeket, hiszen ma már egyre kevesebb szakmunkást/szakembert képeznek és egyre több a diplomás aki nem tud mit kezdeni a diplomájával, mert amikor jelentkezett csak azt vette figyelembe, hogy mi volt az éppen divatban, hova volt érdemes jelentkezni a sok szép lány miatt, vagy a jó bulik miatt.
A gyermekvállalással pedig az a legnagyobb probléma szerintem, hogy sokan a megélhetésük miatt is nem vállalnak sok gyereket. Elvégre minden józan gondolkodású ember szeretné a gyerekének a legjobb nevelést és megélhetést biztosítani. A másik gond szerintem az oktatás sokan félnek beíratni a gyereküket olyan iskolákba ahol egyre több cigány tartja megfélemlítésben a társait.
A cigánybűnőzés megfékezésére a csendőrség újra felélesztése szerintem megoldást adhatna.
Összességében nekem az a véleményem, hogy már 2020 előtt kiélezett lesz a helyzet. Bármilyen változás ami csak egy kicsit is jobb mint ez be kell, hogy következzen és be is fog. Nem feltétlenül háborúk lesznek, mivel vannak úgymond demokratikus eszközök is. De jó megoldás lenne ha a jelenlegi művi pénzügyi rendszer teljesen összeomlana, vagy csak ennek a veszélyével fenyegetne, mert akkor kénytelenek lennénk új megoldások után nézni. Tarthatatlan, hogy a közgazdasági szakemberek azt hiszik jó az a rendszer ami van, hogy a betett pénzem szinte semmilyen munkával gyarapítja magát. Az amilyen szintű agymosás folyik a közgazdasági egyetemeken az szerintem tarthatatlan. Nem a reális képet látják sokan, és talán szintén a divatból választás az oka. Tehát szerintem minden változás előtt a gazdasági rendszereket kell megreformálni, nem lehet folytatni tovább azt, hogy nagy ország a kisebbeket kizsákmányolják. Az eu-val is gondok vannak, Magyarország egy mezőgazdasági termelésre tökéletesen alkalmas területen fekszik (reméljük a jövőben is így marad), nem kéne tehát inkább azt fejleszteni? Az eu kivágja a gyümölcsösöket, támogatja a kivágást, de az ültetést nem, mert meg van szabva darabszámra mennyi lehet a gyümölcsfa Magyarországon, mégis akkor mit kezdjenek a parlagon hagyott területtel? Ez az egész probléma nagyon komplex és a megoldás egy gyökeres gyazdasági/finanszírozást rendszerváltásban rejlik. (legalábbis szerintem), addig semmilyen lényeges környezetvédelmi, társadalmi újítás kivitelezhetetlen.
Ha fix hatások közé sorolható a kábítás, akkor arra lenne egy módosítási javaslatom. Mint a varázslatoknál a hatások a taumaturgiától, úgy a kábítás is módosulhatna, vagy az erő, vagy a támadás tulajdonságtól. Szerintem célszerű lenne a -10 es fix hatást valamilyen mértékben módosítani és szerintem ez a megoldás jó lenne, mert nem adna egy újabb fix értéket hanem a karakter erősödésével egyre értékesebb hatása lenne.
Dátum: 2009.08.09. 12:22:35
Eddig nem is tudtam, hogy 24.-e a szökőnap. Ezek szerintem ma is tanultam valami újat. Érdemes volt felkelni:).
Dátum: 2009.08.09. 12:00:25
De akkor se 4 éves hanem 16, (és kizártnak tartom, hogy csak 4 évente lenne születésnapja mert megtartja február 28. án vagy március 1 én.) Egyébként a kérdés az volt, hogy hány éves és arra az a válasz, hogy 16.
Dátum: 2009.08.09. 11:26:14
sziasztok!

Nem szoktam panaszkodni, de az utóbbi hetekben egyre több teljesen rossz, értelmezhetetlen, vagy hibás kérdéssel találkozok. Mivel vannak olyan küldetések ahol helyesen kell válaszolni egymás után, szerintem érdemes lenne valamilyen úton szanálni a kérdések között. A mai kérdés ami felbosszantott így hangzott:
"Aki február 29. -én született az 16 év múlva hány éves?
1. 4 éves
2. 16 éves
3. ...
4. ...

Nos szerintem a helyes válasz 16 lett volna, de a kérdés feltevője nem így gondolkodott szerinte 4 éves az illető. Úgy látszik feltalált valami öregedésgátló szert, vagy trükköt nem tudom. A lényeg, hogy ki kéne "szanálni" az ilyen kérdéseket.

A másik kategória ami felbosszant az az úgynevezett "híres" emberekről szóló kérdések. Az egy dolog, hogy nem követem a bulvár híreket, de az már tényleg túlzás, hogy olyan marhaságokat kérdeznek meg páran, hogy mi kedvenc színe meg étele, olyan ismeretlen vagy, alig ismert emberekről ami még a Google-ban sincs benne, az kicsit túlzás.
Szóval arra szeretnék választ kapni szűri-e valaki a kérdéseket hatékonyan? Vagy esetleg, ha van szűrés akkor, aki 2-3 teljesen buta felesleges dologról tesz fel kérdést attól végleg vegyék el a kvízkérdés jogát. Kapja meg az 50% le-t amit a lemondásért kaphatna, de ne rontsa el más játékát azzal, hogy rosszul feltett kérdéseket, vagy teljesen haszontalan dolgot kérdez.
Dátum: 2009.06.07. 15:09:30
Ha építéssel zárulna a világ akkor lenne egy javaslatom ami talán az építés korlátozása helyett lenne jó alternatíva. Mi lenne ha a szövetségi háborúk megnyerése után nem LE-t szerez/veszít a győztes fél hanem x % LE-t bont le abból az épületből aminek a szintje vagy a birtoklásának az ideje dönti el ki lesz a győztes.
Dátum: 2009.06.05. 08:37:48
A legnagyobb probléma az online pókerrel, hogy "megrészegíti" az embert a nyereménye. Könnyen a rabjává válik. Én ismerek nem egy embert aki teljesen a függőjévé vált az ilyen játékoknak. Nap-mint nap azt lesi mikor van pár szabad órája amikor odaülhet a gépe elé és játszhat. (Persze a betervezett napi 4-5 órás kötelező játékán túl). Szerintem mindenképp ártalmas az olyan embereknek akik könnyen a rabjává válhatnak a szerencsejátékoknak és nem tudnak megfelelő elszántsággal lemondani róla még akkor se, amikor esetleg fordul a szerencse és tetemes összegeket veszítenek el.
Dátum: 2009.04.16. 19:55:15
Sziasztok!

Felületesen olvastam át ezt a fórumot, de annyit észrevettem, hogy egy ponton az új szakértelmekkel foglalkoztatok, illetve (lehet nem ezen a fórumon) új megjelenő épületekkel is.
Nekem lenne egy ötletem. Vagy mint szakértelem vagy akár új épület.

Ha épület lenne egyetemnek hívhatnánk és egyes szakértelmeket a maximum szint fölé lehetne fejleszteni. Minden épületszinttel egyre magasabb szintre, és mind több szakértelmet lehetne így "tökélyre fejleszteni"(persze nem mindet)

Vagy akár szakértelemként is megjelenhetne, és akkor x szintenként pár százalékkal ugyancsak tovább lehetne tökéletesíteni egyes szakértelmeket.

Illetve lenne még egy dolog amit meg kívánok osztani veletek (ha arra érdemes) egy új épület a kémgömbhöz hasonló épület lenne ami a szakértelmeket kémleli ki.
Oldal: 123