Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678910
Szerző
Topic neve: Aukció bővítése
népszerűMiltropaxFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
81. hozzászólás - 2010.03.18. 14:34:06
Ismét felvetném a több Aukciós ház ötletet. Szerintem ez is lehet egyfajta megoldás. Valóban igaz az, hogy a később kezdők a mostani felállás során sohasem fognak aukciós tárgyhoz jutni. Ez a motivációhiány akár azzal járhat, hogy az idősebb világokra egyre kevesebb új regisztráció fog lezajlani, így ezek belterjessé válhatnak. Viszont, ha sávos Aukciós ház rendszer lenne a játékban, talán helyzetbe lehetne hozni a később kezdőket is anélkül, hogy a tárgyakhoz való jutást túlságosan megkönnyítenénk.
Pontszám: 6.45
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
82. hozzászólás - 2010.03.18. 19:21:58 (Válasz Razor #73 hozzászólására.)
Idézet: Razor - 2010.03.17. 21:45:55
Ütöm, mert kisírtátok, hogy lehessen mindenkinek csillaga meg triásza és így sokat számít. De eredendően ezt Miklósék sem így gondolták az biztos. Ha megmaradtak volna unikumnak nem számítana annyit.

De mind1 úgyis kisírjátok ezt is majd...


Unikumnak? Aha. Két kérdésem lenne:
1. Teljesen komolyan gondolod amiket itt összehordtál?
2. Ez csak abban az esetben, ha a fenti kérdésre igenlő választ adsz: hogy vannak a vakondok a föld alatt, ahová a fejedet dugdosod?

Az aukció (és még ezer más dolog a játékban) idejétmúlttá vált (konkrétan a fél rendszer). Egyszerűen ami az elején működött, már nem megy. Pont. Háború, aukció, építkezés, szövi épületek, szövetségi szintű küldetések, epikus reform, állatmorál választható mennyiségű LE-vel, öltözködési szettek, időszakos esemény, JÁTÉKCÉL. Hirtelen ezek azok, amik ígérve lettek, vagy egyébként kellenének már régóta sürgősen.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.02
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
83. hozzászólás - 2010.03.18. 20:10:38 (Válasz Byzon #82 hozzászólására.)
a felvetéseidre reagálnék ha megengeded....

Háború: Nos igen, van mit változtatni, ezt egy másik topicban már rég kitárgyaltuk...

Aukció: Szerintem maga az aukció rendben van, én az aranydukátok szerepét kifogásolom egy kicsit... ha több mindenre lehetne használni, értelmesebb dolgokra lehetne költeni (nem pl +1 erő) erre már írtam ebbe a topicba ötleteket...

Építkezés és szövetségi épületek: Jöttek be új épületek, de a meglévők egy részének is nyugodtan lehetne plusz szinteket adni
pl:
Kémgömb 2-3-4..stb szintje csökkenti a kémkedés közötti időt
Aréna: érdekes ötlet lenne ha az aréna magasabb szintjénél a szövetség által elfogadott másik (saját hordába tartozó) szövetség tagjaival is lehetne gyakorlatozni (nem tudom mekkora feladat lenne ez a játékvezetőknek...
Pusztítás citadellája: nyugodtan lehetne fentebb vinni akár 30-ra is a max szintet
...stb, jópár épülethez lehetne még rakni....

Szövetségi szintű küldetések: Erre már régen várunk, akár csak arra hogy egy szövetség is licitálhasson az aukciós házba...

Epikus reform: miért kellene? mi a baj a mostani rendszerrel?

állatmorál választható mennyiségű LE-vel: Ez van most is, igaz böngészési cím átírásával...

Öltözködési szettek: Érdekes dolog, sok érdekes szettet lehetne kialakítani, bár szerintem vannak sokkal fontosabb dolgok is jelenleg...

Időszakos esemény: Jön! Reméljük minél hamarabb és ami a legfontosabb TISZTÁZOTT és KELLŐ MÉRTÉKŰ információval!

Játékcél: Azt lehet találni a mostani rendszerben is csak akarni kell... Mondjuk én személy szerint a hordák között változtatnék valamit... konkrétan nem is tudom mit, de jelenleg a horda mint fogalom sokat nem jelent számomra... Mondjuk a szövetségi háborús reformmal egybekötött Hordák közti háború??? a fene se tudja...
V3-Alíz
Pontszám: 6.36
irritálóKurahBerethFérfi
Végzetúr
57 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
84. hozzászólás - 2010.03.18. 21:26:29
Figyelemmel kísértem az eddigi hozzászólásokat és a játékvezetés részéről egy kicsit több aktivitást lehetne elvárni mert ez így csak szócséplés illetve ugyanazokat a köröket futjuk.
Csak hogy én is építőleg szóljak hozzá az aukció kapcsán az egyre növekvő licitek jelentik a problémát hiszen így mindig csak a "felsőbb réteg" tud csak értelmesen licitálni ez az aranydukát inflációja miatt alakult ki ,ami az egyre növekvő felhalmozódás a vele egyenlőtlen kivonás miatt alakulhatott ki ahogyan már bölcsen előttem is leírták.
Megoldás: gondoljuk csak a valódi életre mi lenne itt a megoldás ha rendelkeznénk egy olyan erőforrással ami egyre csak halmozódik de nem tudjuk használni? keresnénk egy alternatív használati módot ahogyan ezt az aranydukátokkal is meg kell tenni!
Magát az aukciót felgyorsítani illetve több tárgyat betenni eladásra csak tünetkezelés (ha kétszerte gyorsabbra és dupla tételmennyiségre gondoltok) hosszútávon nem megoldás , a megoldás ha egyensúlyba kerül a dukát bevitel és kivétel ami keletkezik a játékban.
Idővel egyre több játékos jut el arra a szintre hogy ismételhető küldetésekkel farmolja a dukátot így exponenciálisan több dukát termelődik persze fellehet pörgetni az aukciót olyan mértékre hogy több dukátot nyeljen el mint ami keletkezik a játékban de biztos hogy ez a megoldás? Megérné ez a játékosoknak? elértéktelenednének az Aukciós tételek?
Én továbbra is egy másodlagos piac bevezetésében látom a megoldást ami kivonná a dukátot a játékból lásd: akit érdekel elolvassa akit meg az nem...........
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,282.380
399. hozzászólás - 2010.02.22. 19:15:32
Pontszám: 6.32
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
85. hozzászólás - 2010.03.18. 22:02:51 (Válasz KurahBereth #84 hozzászólására.)
Üdv!

Nem értek egyet veled.

Magát az aukciót felgyorsítani illetve több tárgyat betenni eladásra csak tünetkezelés (ha kétszerte gyorsabbra és dupla tételmennyiségre gondoltok) hosszútávon nem megoldás , a megoldás ha egyensúlyba kerül a dukát bevitel és kivétel ami keletkezik a játékban

Egyáltalán nem tüneti kezelés. Ha fele annyi ideig tartana az aukció, akkor kétszer annyi karakter juthat tárgyhoz. Illetve kétszer annyi tárgynál nem változna annak az aránya, hogy mennyi esik egy adott tárgyból a karakterekre. Ergo semmi sem értéktelenedik el.
Nem irányítható az általad írt módon az aukció. Nem tilthatod meg és nem szerencsés tovább korlátozni hogy a karakterek dukátot gyűjtsenek, illetve nem szabható meg kívülről az ár. Ezért aukció. Az "egyre növekvő liciteket" nem azzal kell kezelni, hogy hagyjuk az egész problémát és csinálunk egy másikat, a csirkék meg kapirgáljanak tovább az atomtemetőben.

Bátorkodtam írni a játékvezetésnek, hogy valamiféle reakció legyen az ügyben.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.03.18. 22:04:30-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.02
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
86. hozzászólás - 2010.03.18. 22:20:04 (Válasz Let. #85 hozzászólására.)
És ha a szövetségi aukciós ház licitje úgy lenne megoldva hogy lenne minden szövetségnek egy "láda" ahova a tagok pakolgatják a saját dukátjaikat, amiből a szövetség licitálhat?
Mondjuk véleményem szerint a szövetségi aukciós licithez új aukciós tételeknek is kell párosulnia....
V3-Alíz
Pontszám: 7.24
irritálóKurahBerethFérfi
Végzetúr
57 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
87. hozzászólás - 2010.03.18. 22:21:53 (Válasz Let. #85 hozzászólására.)
Én nem tiltok meg senkinek semmit Let én koncepciókat vázolok fel.
Ha szerinted az a megoldás hogy 2,4... ször több karakter kapjon lehetőséget feleannyi vagy rövidebb idő alatt hogy Relikviát kapjon akkor ez mind szép és jó megoldásnak megoldás is , egy ideig... és utána? DE ha ez így lesz akkor lőttek az eredeti koncepciónak ami arra támaszkodik hogy egyedivé váljanak a karakterek ezek a tárgyak segítségével MERT hogy ez az Aukciós ház eredeti koncepciója , nekem mindegy de így az aukció már tömegek kiszolgálását fogja végrehajtani és nem egy szűk rétegét amibe lassan kerülhet be az ember.

......Ezért aukció. Az "egyre növekvő liciteket" nem azzal kell kezelni, hogy hagyjuk az egész problémát és csinálunk egy másikat, a csirkék meg kapirgáljanak tovább az atomtemetőben.......
Nem Lett én nem hagyom a problémát én vázolok rá egy lehetőséget ami ha JÓL be van lőve akkor nem hogy megoldásként működik hanem új lehetőségeket is teremt nem kis igény kiszolgálva!
A hozzászólást KurahBereth módosította 2010.03.18. 22:23:28-kor
Pontszám: 5.16
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
88. hozzászólás - 2010.03.18. 22:40:09 (Válasz KurahBereth #87 hozzászólására.)
Tiszteletem!

Ne haragudj, de nem értetted meg amit írtam.
Egy adott tárgy gyakorisága nem változna, mivel ugyanolyan gyakran kerülne ki az aukcióra.
Pont, hogy minden karakter színt kapna azzal, hogy érdemben elköltve az összegyűjtött dukátjait, valami egyedit vegyen.
De gondolom ez téged zavarna. Értsd, ha több ember jutna relikviához. Csak azt nem veszed figyelembe, hogy a kezdetek óta mennyire kiszélesedett a dukátot gyűjtők köre, illetve mennyien vágynak arra, hogy ilyen tárgyakkal egyedivé tegyék a karaktereiket.
Egyébként úgy látom vannak ezzel még egy páran, gondolom vagy nem érdekli őket az aukció, vagy már megszerezték azt, amire vágytak.
Az "új lehetőségek", ha nem foglalkoznak a jelen helyzettel, hanem teremtenek egy új arénát pedig nem oldják meg a régi problémákat.
A játékban pedig nem lesz kereskedelem. Bevallom, én is felvetettem egyszer.
Az egyik hozzászólásodban te is leírod a döntést: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,202.80#hsz949



Dozer:
És ha a szövetségi aukciós ház licitje úgy lenne megoldva hogy lenne minden szövetségnek egy "láda" ahova a tagok pakolgatják a saját dukátjaikat, amiből a szövetség licitálhat?
Mondjuk véleményem szerint a szövetségi aukciós licithez új aukciós tételeknek is kell párosulnia....


Nagyon hasonlóan képzeljük el a szövetségi licitet. A másik megoldás külön szövetségi dukátok gyűjtése lenne, de annak nincs érintkezési felülete a jelen helyzettel.
Példának okáért XY kardja, ami megjelenik a szövetség lapján és akár csak +1 támadást ad, szerintem nagyban színesítené a szövetségi életet.

Edit: Elírás
A hozzászólást Let. módosította 2010.03.19. 11:25:45-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.08
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
89. hozzászólás - 2010.03.18. 22:54:27
Történelmi pillanat: A +1 tul több dukátot ér, mint a +3
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.44
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
90. hozzászólás - 2010.03.19. 01:17:34 (Válasz PottomPanna #89 hozzászólására.)
aham
V3-Alíz
Pontszám: 6.38
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
91. hozzászólás - 2010.03.19. 01:43:59 (Válasz Let. #88 hozzászólására.)

Nagyon hasonlóan képzeljük el a szövetségi licitet. A másik megoldás külön szövetségi dukátok gyűjtése lenne, de annak nincs érintkezési felülete a jelen helyzettel.


Nos igen ez a 2 út tűnik eredményesnek... A szövetség tagjai vagy egyénileg rakják be dukátjaikat, s közösen döntik el hogy mit is szeretnének belőle, vagy külön szövetségi dukátok szerzésének lehetősége...

Ha viszont az utóbbi, akkor igen is jutalmazni kell dukáttal (is) minden olyan cselekedetet ami "csapatmunkával" valósul meg... (Visszamenőleg is! Hiszen korántsem mindegy pl. epikus győzelmeknél hogy van egy szövetség ami már 80 epikust maga mögött tudhat, s már nem olyan ütemben haladnak mint mondjuk egy frissen alapult szövetség)
Gondolok itt:
-Győztes Háborúk
-Epikus csaták
-Külön díjazással a szövetség bajnokait! Hiszen ha belegondolunk ha valaki bajnokit nyer, az nem csak a saját sikere, hanem a szövetségi társai sikere is! (hiszen együtt építettek olyan épületeket amik befolyásolnak egy bajnoki viadalt) Tehát szerintem nyugodt szívvel adható a szövetségnek aranydukát akkor is ha valamelyik tagja megnyeri a bajnoki viadalt

A következő "csapatmunka" az építkezés... ezt személy szerint én nem díjaznám dukáttal.. kering egy olyan mondás a végzetúron miszerint "Építkezni bárki tud".. ha nem is teljes valójában fedi a dolgot, de azért van ebben valami... továbbá az építkezés sikere tagszám függő is, ezzel háttérbe lennének szorítva a 18-20 fős igen aktív szövetségek....
V3-Alíz
Pontszám: 6.38
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
92. hozzászólás - 2010.03.20. 18:03:40
Lassan egy hete dobta fel Miklós a topicot és hiába ötletlünk eddig nincs reag.
Jerikó, Kócos, Birka tessék írni valamit, mert mi úgyis láthatatlanok vagyunk a JV számára
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.46
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
93. hozzászólás - 2010.03.20. 18:21:26 (Válasz Aurri #92 hozzászólására.)
Erre kaptál egy 10est egy másik láthatatlantól
A hozzászólást Offsboy módosította 2010.03.20. 18:21:39-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.53
népszerűBlack DeathFérfi
Végzetúr tehetség
200 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
94. hozzászólás - 2010.03.20. 22:34:30
.
A hozzászólást Black Death módosította 2013.08.03. 05:16:22-kor
V1,V2,V3 - Black Death
V5 - Black Toxic
V6 - Black Fétis
Pontszám: 5.47
kedvelt tagKrazusFérfi
Végzetúr tehetség
105 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
95. hozzászólás - 2010.03.21. 11:27:23
Nemrégiben vetettem föl de senki nem reagált rá:
Szerintem lehetne a játékban aranydukát lottó, vagy inkább sorsolás: lényege, hogy bárki beszállhat, aki még nem nyert aukción, a nevezési díj 1 aranydukát, a rendzser sorsol a nevezett játékosok között, a szerencsés nyertes pedig megkapja az összes nevezési díj x százalékát. (Pl.: Mondjuk 100 aranydukátig 100%-ot, 200-ig 95%-ot és így tovább.)
http://www.viccbazis.gportal.hu
Pontszám: 5.65
fórumozóPigone
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
96. hozzászólás - 2010.05.03. 16:04:54
Lesz valami változás?
Pontszám: 5.54
kedvelt tagFinarfinFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
97. hozzászólás - 2010.05.04. 19:00:12
Az aukciós problémát lehet másik oldalról kéne megközelíteni. A dukátok megszerzésének lehetőségét kéne megváltoztatni, valahogy úgy, hogy az ne legyen se túl kedvező, se ilyen lehetetlen mint most, egy frissen 24. szintre érkező játékosnak.
Ha több tárgy jönne az mint mások már írták elértéktelenítené a ritka tárgyakat, és az sem tűnik jó ötletnek, hogy +1 tulajdonságos kövecskékért lehet licitálni.
Talán lehetne a kevés dukátot birtoklók számára kedvezményt adni a dukátváltásra. Persze azokat akik aranytojó tyúkot, és aukciós bérletet birtokolnak azokat, hogy a tárgyaik ne veszítsenek az értékükből külön kellene vizsgálni.
v1, Finarfin,
Csak annyit tudok, hogy az élet rövid. Nem szabad túl sokszor megvonni magunktól az élet dekadens örömeit.
Pontszám: 6.05
kedvelt tagFehér HollóNő
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
98. hozzászólás - 2010.05.08. 15:11:48
Mindenkinek a maga dolga, hogy vesz-e őskövet. Ha megvan az a kontroll, hogy ilyet csak egyszer vehet, akkor én támogatom.
De lehetne egyéb aranydukát-forrás is, a küldetésekhez hasonlóan (pl.: mostantól 10 egyfolytányi győztes portyáért 10 aranydukát, stb.), vagy lehessen a küldetés LE-ja helyet bizonyos számú aranydukátot választani. Ki mit szól?
Pontszám: 4.67
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
99. hozzászólás - 2010.05.08. 15:31:45 (Válasz Fehér Holló #98 hozzászólására.)
10 győztes pp-ért 10 dukát?

Mondjuk vkinek van 2000-es szakértelemösszegje kihívása 3000 felett van tehát 3000 dukátot kapjon? Jó tudom, hogy amit már megcsinált régebben azért nem kap, de 2000 SZÖ-jű emberkének 0,0% esélye van hogy elveszítse a kihivást. Ráadásul ha még ismételhető lenne is....

Én nem tartom jó 5letnek, sőt...
A hozzászólást Viszok009 módosította 2010.05.08. 15:33:20-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 3.97
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
100. hozzászólás - 2010.05.08. 16:28:34 (Válasz Viszok009 #99 hozzászólására.)
"Jó tudom, hogy amit már megcsinált régebben azért nem kap" - kivéve a kvízmedálnál, ha jól tudom utólag is beszámolásra kerülnének a kategorizálások... persze ha ezt akkor tudjuk inkább foglalkozunk vele

Nem 0.0%, kaptam ki 1500-al kisebbtől is.

Egyébként ez tényleg nem jó ötlet. Viszont az is biztos hogy nekem így soha nem lesz aukciós tárgyam
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.64
Oldal: 12345678910
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője