Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678910
Szerző
Topic neve: Aukció bővítése
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Aukció bővítése
1. hozzászólás - 2010.03.16. 12:03:14
Régi téma az aranydukát árak folyamatos növekedése az AH-ban, és az AH bővítése. Számos javaslat és ötlet volt erre. Az egyszerűen legyen több tétellel az volt a gond, hogy ez csak azt eredményezné, hogy a ritkának szánt tárgyak gyakorivá válnának, de továbbra is csak a top kariknál lennének fellelhetőek. Volt olyan javaslat is, hogy szinthatárokra legyen aukció, de ez az ötlet sem volt jó, csak "dukátpókokat" nevelne. Végül annál a kisérleti megoldásnál maradtunk, hogy berakunk néhány plusz gyakori tételt, amelyek értéke jóval kisebb, mint a normál tárgyaké, de ez sem aratott sikert.

Nemrégiben volt egy olyan javaslat, hogy legyen egy tétel - őskőért. Én ellene vagyok bármilyen fejlesztésnek, ami a játék költségét növeli, de az ötletgazdának igaza van abban, hogy ez az átlagos költséget nem növeli, mindössze lehetővé teszi egy játékosnak, hogy ha akarja, megszerezhessen egy tárgyat, amire egyébként nem lenne esélye. Valószínűleg itt mindenképp szükséges van egy olyan szigorú korlátozásra, hogy egy játékos csak egy ilyen tárgyat vehet.

Vélemények?
Pontszám: 5.80
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
2. hozzászólás - 2010.03.16. 12:16:19 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.03.16. 12:03:14
... Az egyszerűen legyen több tétellel az volt a gond, hogy ez csak azt eredményezné, hogy a ritkának szánt tárgyak gyakorivá válnának, de továbbra is csak a top kariknál lennének fellelhetőek.


Elég relatív, hogy mi a ritka, és mi a gyakori. Mielőtt elindult az AH, nem tudom milyen gyakoriságúnak szántátok a "ritka" és "gyakrori" relikviákat, de máig többszörösére növekedett azok száma, akiknek elérhető az aukció, és ez a szám csak nő. Ergó, ha azt terveztétek valamikor, hogy a játékosok 10%-nak lesz gyakori, és 2%-nak ritka tárgya, ez az arány folyamatosan csökken.

Attól, hogy valaki lehetőséget kap egy őskőért licitre, még mindig nem látja viszont a több 100 dukátba belefektetett munkáját. És ezen az ősköves aukció nem segít.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.44
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
3. hozzászólás - 2010.03.16. 12:17:07
Nem szorosan a temahoz kapcsolodik, de
1/ En nem latom, hogy minden tap a tophoz kerulne. Kerul hozzajuk is, de engem peldaul multkor lazan lelicitalt egy 30+ szinttel kisebb kari. Pedig eladtam volna minden bajnoki medalomat, de az se lett volna eleg.
2/ Ha tul sok dukat keletkezik a topnal a kozepmezonyhoz kepest, akkor be kell rakni ujabb dukatszerzo alternativat, ami a top szamara nem elerheto/kifizetodo. Peldaul 9 CSP => 3 dukat, 13 CSP => 4 dukat.
3/ Jo lenne az aukcios tetelek kozul kigyomlalni a szemetet. A +3 tulajdonsag, vagy +10 szakertelem de akar a +100K LE targyak nem emlithetoek egy lapon az igazi nagyagyukkal. Ha a targyak egyforman adnak a tapot, attol a top (legyen itt most aukcios elit) nyilvan nem tudna tobb targyat venni, de a kevesbe eros targyak, amik nem hozzajuk kerulnek is motivalolag hatna az emberekre. Ezekhez viszonyitva a kisebb targyak is lehetnenek erosebbek a mostaniaknal, meg mindig erosek lennenek.

Visszakanyarodva a felveteshez:
Jol ertem, hogy a plusz tetel olyan lenne, amire oskovel lehet licitalni? Vagy fix osko aron megveheto? Ha utobbi, akkor voltakepp az aukcio egy lelekkufar lenne, aminel egy fajta targy kaphato, azt 5 naponta csereli es csak egyszer lehet vasarolni nala?
Amugy az oskoert licitalast mindenkeppen ellenzem, az tisztan aki tobbet fizet, az a nyero szituaciot hozna be a jatekba, mig eddig ilyen nem volt (kotott aron elerheto volt mindenkinek ugyanaz a tap).
Pontszám: 6.63
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
4. hozzászólás - 2010.03.16. 12:19:15
egy fecske nem cisnál tavaszt...az hogy lessz még egy ősköves cucc is a játékban illetve az aukcióbvan az csak annak fogja megérni akinek olyanok az anyagi körülményei hogy áldozhat rá...a nagytöbbség ettöl függetlenül ugyanúgy kivan csapva a lehetősgekből...ha már az olyna tárgyakért is 300 dukátot tolnak ami egy tulajdonságot növel akkor nemhiszem hogy egy ősköves motyó fletudná kavarni az állóvizet...

nekem van pár dukátom és igazából azon kívül hogy a ékszereimet beváltom rájuk más hasznom nicns is belőlük...talán ha eladhatnám lééért vagy mittomén 10 dukátonként 1 őskövet kapnék akkor már úgygondolnám hogy oké nicns az aukcióban eséylem de legalább a dukátjaimat se kell feltétlen a hajamra kennem...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6.02
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
5. hozzászólás - 2010.03.16. 12:24:04
Boncolgatnám kicsit a kérdést, hogy ne csak buknó módon visszapasszoljam a labdát, hogy "ez sz_r ötlet".

A két elméletet kellene összemosni, miszerint sokkal több tárgy kell, de mégis szintekre bontva, elkerülve - ahogy te fogalmaztál - "aukciós pókok" kifejlődését. Ha elég nagy lépésközökkel hoznánk létre kategóriákat (24-40, 41-60, 61-80..), akkor megelőzhető lenne, hogy elszálljanak az árak, nade a lényeg, ha vettél egy tárgyat, akkor legközelebb csak a kettővel feljebbi kategóriában licitálhatsz. Tehát nevelsz magadból egy AH pókot - mert számoljunk a szélsőséggel - és 24. szinttől kezdve csak térkapuzol, valamint CSP-t dobálsz, leesik 38. szinten a cucc amire vártál, és legközelebb 61. szinten licitálhatsz.

Hm?
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 5.44
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
6. hozzászólás - 2010.03.16. 12:25:58 (Válasz Kocos #3 hozzászólására.)
Az AH tárgyak reformja szerintem már más kérdés Bár igazad van, hogy a +3 tul és +10 szaki helyett egy százalékos növelő lenne a reális.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 5.11
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
7. hozzászólás - 2010.03.16. 12:29:07
Ebben a hsz-emben foglaltakat bővíteném ki a kb. 20 szintes kategóriásdival:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,202.1020#hsz1039

[edit] Az egyszerűbb leprogramozhatóság kedvéért szerintem az is járhatónak tűnik, hogy nem kategóriákat csináltok (mert ugye az mind-mind 1-1 külön AH), hanem csak letároljátok, hogy ki melyik szinten vesz tárgyat, és legközelebb csak 30-40 szint múlva licitálhat ismét..
Emellett már működhetne az aukciók idejének felpörgetése (a megfelelő arányszámmal), mert egy-egy játékos nagyon ritkán tudna tárgyhoz jutni, így több mindenkinek jutna.
Az pedig, hogy attól félsz a ritkának szánt tárgyak elszaporodnak, azt ti tudjátok kitesztelni a folyamatos AH gyorsítással. Egy-egy beforgott turnus kiadja, hogy mi mennyiért kel el (persze tudom egy kicsit több idő kell, hogy reális képet kapjatok), és a licit ideje lrövidítésének mértékét akkor lőttétek be jól, amikor a +1 egészséges cucc nem 245 duákton fog állni, hanem annyin, amennyit ti is gondolatatok rá.
A hozzászólást Offsboy módosította 2010.03.16. 12:39:48-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.16
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
8. hozzászólás - 2010.03.16. 12:40:15 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Szerintem az alapvető probléma az aukcióval ott van, hogy sokan reménytelennek látják azt, hogy valaha lesz elegendő dukátjuk bárminek a megvételére. Folyamatosan halmozzák a dukátokat, de sokan vannak akik ügyesebbek náluk, elöbb kezdtek játszani, vagy épp csp-t is váltanak. A folyamatos infláció mellett hiába lesz több dukátjuk, mert sokan többet szereznek náluk, így aukciót sosem fognak nyerni. Számukra a dukátgyűjtés valójában haszontalan, egyedül az entitások kincseihez tudnak elszórni pár dukátot.
Az ősköves tétel helyett kerülhetne be egy fix dukátért kapható tétel. Ez változna 5 naponta akárcsak a többi tárgy. Itt működhetne az a szabály is, hogy csak egyetlen ilyen tételt vehetne meg a karakter. Ez a rendszer nem csak azokon segítene, akik esélytelenek bármit is megvenni az infláció miatt, de magát az inflációt is visszavetné ha megfelelően van kialakítva a tárgyak ára.
Ha pedig ez nem megy, akkor alternatívát kell keresni a dukátok felhasználására, mert sok százan csak gyűjtik, de sosem lesz jó semmire.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.27
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
9. hozzászólás - 2010.03.16. 13:15:57
Sajnos az aukcios ido leroviditeset 3 napra nem is latom felsorolva a lehetosegek kozott, pedig nem kevesen jeleztuk ezt az elmult honapokban, hogy jo lenne. Fogyna a dukat rendesen, ha valamirol lemaradsz nem 6 honapot kell ra varni csak 4et (ami meg mindig sok!) es meg nem esnenk at a lo tuloldalara es nem lenne mindenkinek minden aukcios targya, mert meg mindig sok ido mire kiporog. Viszont az arak mennenek lejjebb, ami a kesobb AHra erkezoknek kedvezne.

Az oskoert vasarlast en nagyon ellenzem. Ez a jatek relative olcso (foleg a tobbi hasonlohoz kepest), sokan ezert is jatszak. Ha bekerulne egy ilyen "ha gazgad vagy tap is leszel" opcio azzal nagyon sokaknak elmenne a kedve az egesztol, mert vannak akik nem tudnak/nem akarnak meg plussz penzt raszanni a jatekra.

Offsboy: A kategoriaiddal az a baj, h a szingularissal menok sokkal gyorsabban vehetnek majd uj targyat, mint a visszafogottak. Annak nem sok ertelme lenne.
Pontszám: 8.07
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
10. hozzászólás - 2010.03.16. 13:17:54
Ha a karakter "öregségét" néznénk? Nem a szintjét. Akkor lehetne kategorizálni...
Pontszám: 6.74
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
11. hozzászólás - 2010.03.16. 13:30:41 (Válasz Endyr #9 hozzászólására.)
Abban igazad van, hogy a szingusok hamarabb kapnak meg az eselyt az ujra licitalasra, ok viszont igy olyan gyorsan lepnenek szintet, hogy egesz egyszeruen nem lesz eleg dukatjuk a licithez. A kategorizalas az aukcios pokok ellen kell. De lehet te jobban latod, te vagy ott
Valahogy akkor is le kellene vedeni hogy minel tobbeknek jusson cucc (30 szint, de legalabb 6 honap...?)
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.16
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
12. hozzászólás - 2010.03.16. 13:31:12 (Válasz Yaksee #10 hozzászólására.)
Idézet: Yaksee - 2010.03.16. 13:17:54
Ha a karakter "öregségét" néznénk? Nem a szintjét. Akkor lehetne kategorizálni...


Fel evig parkolo karakterek indokolatlan buntetese. Tobb izben elvetve mar.
Sztem a kulcs az, hogy ne jusson a magas szintu kari szamottevoen tobb dukathoz.
Persze ha a magas szintu kari egybeesik azzal, aki gyurja az ismetelhetoket, es felrantja valami irdatlan magasra a szerijet es kiramolja a terkaput, plusz nedjisten CSP-t is valt, akkor nem a szint a hibas. Ezt ne feledjuk el.
Pontszám: 6.63
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
13. hozzászólás - 2010.03.16. 13:32:11
Tiszteletem!

Előszóban megemlíteném, hogy izzanak a billentyűzetek Skype-on a topiccal kapcsolatban.

Jó lenne látni, mit is szerettek volna elérni a dukátokkal és Aukciós házzal. Minden hozzászólásból az látható, hogy mindenki eltérő véleményen van, mi is volt a célja. Ha tippelnem kellene, azt mondanám, hogy a készítők pénztől és őskövektől függetlenül jutalmazni szerették volna a hűséges játékosokat - mindamellett, hogy játéktechnikailag jó mókának szánták.
Sajnos ha megvizsgáljuk a jelen helyzetet, az mindenképpen elmondható hogy
1. annak ellenére, hogy a potenciális licitálók száma nő, csak egy szűk kör számára elérhetőek a (valóban erős vagy különleges ?) tárgyak
2. az új tárgyaknak azért nincs sikere, mert reális értékük jóval alacsonyabb a megadott árnál. Másrészt pedig egy komoly játékos nem éli meg eget rengető lehetőségként, hogy 300 dukátot tegyen egy +1 mágiát adó tárgyra

Én két részre bontanám a Miklós által megemlített dolgokat. Aukciós ház problémára és ősköves licitre.

Ősköves licit
Ellene: pénz alapján működik, független a dukátoktól ergo "erőfeszítéstől"
Mellette: szélesedne a tárgyakhoz hozzáférők köre, olyanok is licitálhatnának, akik eddig nem

Szerintem meg kell érteni, hogy ez a dukátos licitekre nem lenne hatással. Attól független kérdés. Nem is oldja meg a problémát, nem is generál - kivéve, ha valaki veszteséget érez, mert egy másik játékosnak esélye van pénzért tárgyhoz jutni. Kihangsúlyoznám, hogy esélye van rá, nem egyértelmű vásárlásról lenne szó. Én támogatom, mint ahogyan bármilyen gondolatot támogatok, ami azt eredményezi, hogy többeknek legyen esélye fejlesztésekhez hozzáférni.
Javasolnám, hogy legfeljebb fix idővel később, pl. egy év licitálhasson újra az aki egy ilyen tárgyat elvitt. Természetesen az egy tárgy egy ember is rendben van.
Akik eddig nem vették figyelembe, kérem arra is figyeljenek oda, hogy évente csak néhány ilyen tárgy lenne.

Aukciós ház
Abban az esetben, ha nem szeretné a játékvezetés, hogy többen férjenek hozzá egy adott tárgyhoz, reális megoldásnak a következőt gondolom.
Gyorsítani kell az aukciós házon, azonban emellé több tétel is kell. Különben drasztikusan megemelkedik az adott tárgyakat birtoklók száma. Akik megint csak a nagy mennyiségű dukátot birtoklók köréből kerülnének ki.

A licit belépő azért nem jelent megoldást, mert a komoly tárgyakra leggyakrabban valószínűsíthetően azok licitálnának, akik a legtöbb dukáttal rendelkeznek. Őket nem akadályozza egy letét.

A visszafelé licitálás (mondjuk 1000 dukátról kezdve, folyamatosan csökken az érték, és aki először ki udja fizetni, elviszi) azért nem jelent megoldást, mert a sok dukáttal rendelkezők adott tárgyakra hajtanak. Nekik semmit sem jelent, hogy utána marad-e 50 dukátjuk.

Véleményem szerint bővítésre és gyorsításra van szükség, ami figyelembe veszi a megnövekedett dukátmennyiséget és játékosszámot.


Let


Kiegészítés:
Az oskoert vasarlast en nagyon ellenzem. Ez a jatek relative olcso (foleg a tobbi hasonlohoz kepest), sokan ezert is jatszak. Ha bekerulne egy ilyen "ha gazgad vagy tap is leszel" opcio azzal nagyon sokaknak elmenne a kedve az egesztol, mert vannak akik nem tudnak/nem akarnak meg plussz penzt raszanni a jatekra.

Ezt az évi néhány tárgyat tekinthetitek jutalmi lehetőségnek azok számára, akik nem ingyen játszanak, hanem -sokszor komoly összegekkel- támogatják a játékot.
A hozzászólást Let. módosította 2010.03.16. 13:44:31-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.29
irritálóSBBandiFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
14. hozzászólás - 2010.03.16. 13:36:26
Sziasztok!

Nagyon sok jó 5let van én úgy gondolom, de sztem 1szerűbben is meg lehet oldani az egészet, ha mondjuk 1 licit fele annyi ideig tartana, vagy legalább az ilyen gyakori cuccoknál ezt be lehetne vezetni. A másik meg pl ha az élő talin mondjuk nem olyan kevés tárgy lenne liciten hanem kb 30 mondjuk. Természetesen nem a fullosakra gondoltam csak, hanem mondjuk 20 gyakori meg 10 ritka vagy ilyesmi...

Azrael N'earthan
Pontszám: 3.05
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
15. hozzászólás - 2010.03.16. 13:44:44 (Válasz Let. #13 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2010.03.16. 13:32:11
Ősköves licit
Ellene: pénz alapján működik, független a dukátoktól ergo "erőfeszítéstől"
Mellette: szélesedne a tárgyakhoz hozzáférők köre, olyanok is licitálhatnának, akik eddig nem


Ebben biztosak vagyunk?
Marmint, hogy none a hozzaferok kore. Nem lehet, hogy ugyanaz a szuk elit reteg vinne ez ezeket is, mint a tapok zomet?
Vagy lenne ra szabaly, hogy aki dukatbol mar vasarolt, az oskobol nem teheti?
Pontszám: 6.63
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
16. hozzászólás - 2010.03.16. 13:46:53 (Válasz SBBandi #14 hozzászólására.)
Ez idoben nehezen kivitelezheto.
Pontszám: 6.63
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
17. hozzászólás - 2010.03.16. 14:00:09 (Válasz Kocos #15 hozzászólására.)
Üdv Kocos!

Az ősköves licit esetében pont hogy nem lennének garanciák, hogy valaki előre "betápol", megveszi az aranycsirkét meg a mozibelépőt, aztán térkapuból, meg ismételhetőkből felszívja magát.
Itt egy 24. szintűnek is lenne esélye tárgyat elvinnie egy 100. szintűvel szemben. Attól viszont semmilyen formában nem venné el a lehetőséget, hogy az összegyűjtött dukátjait elköltse. Mint már írtam, a kettő kérdés (AH és ősköves licit) két külön probléma.

Eszembe jutott, hogy felmerült alternatívaként az, hogy a dukátokat valamire be lehessen váltani. Támogatom a gondolatot, azzal a kitétellel, hogy nem szabad elfelejteni, az aukciók problémáit nem orvosolja. Én gyorsítás és aukciós tárgyak listájának bővítése mellett el tudom képzelni.


Let


Ui: Miklós egyébként jelezte már, hogy a különleges tárgyak leprogramozása komoly feladat. Megértem, és elfogadom. Pont ezért kellene ősköves licit, ami fedezné ennek a leprogramozásnak a plusz költségét. Példának okáért az ősköves licithez lehetne 6 őskő beugró is. Itt talán lehet kapcsolat a két kérdés között....
A hozzászólást Let. módosította 2010.03.16. 14:01:24-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.41
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
18. hozzászólás - 2010.03.16. 14:11:18
Az egyik nagy probléma az aukciós tárgyaknál, hogy vannak olyanok amiknek az értéke egészen pontosan zéró, egyetlen arany dukátot sem ér meg, de sajna sokan egyszerűen csak ezeket tudják elvinni. Vagy át kéne írni, vagy ki kéne venni őket. Gondolok itt:
a sámán iszákja, Zu'ulit lombikja : Miklós! Mi a fenét fog kezdeni a napi 1 legkisebb szintű lötyijével szerencsétlen??? Akkor már a neki éppen elérhető nem őskövesből adjon egyet naponta, az még oké. Nem nagy cucc, de legyen, van valami haszna. De így?
kap 100 dukátot. ez a tétel rendszeresen 150-250 között megy el... mondjuk ez nem a JV hibája, de próbáljuk meg megvédeni a 10 éves Pistikét a saját hülyeségétől.
+3 tuli, +10 szaki, beidomult állatok, marhaság! Tulajdonságot százalékosan növeljen esetleg, mert a +3 az semmi. A szakira bónuszt adjon, ne drágítsa vele a többit, mindjárt van értelme valamennyi.
Szóval ezekkel a tételekkel kéne valamit kezdeni.
Magához a fennálló problémához:
Vagy fizessen büntetőt, akinek már van aukciós valamilye (minél több annál nagyobbat), vagy főleg olyan dolgok bekerülése, amiért a topoknak nem éri meg szerezni dukátot. (Lásd Koc példája). Valamint ha szinteden X dukátnál kevesebbed van, akkor találhatsz vadászat közben is egyet. Esetleg legyen lopható is?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.02
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
19. hozzászólás - 2010.03.16. 14:17:53
Üdv Byzon!

Nem fogok minden ötletre reagálni, de gondoltam a tied választ érdemel.
Egyértelműen jó irány, ha a már meglevő gyengébb tárgyakat is "szintre hozzuk" a többivel. Még azt is elképzelhetőnek tartanám, hogy az egyszeri hatások italokhoz hasonlóan működjenek. Egy extra szintlépés minden állatnak amikor akarom pl. már jobban hangzik.

Azonban ha gyenge a forint, akkor nem megoldás még kibocsátani. Ez pedig a dukátra is igaz.


Let

Ariel fenti gondolata szerintem nagyon jó! A szövetségi licit szerintem pont itt kap majd szerepet.
... esetleg a szövetségi városok kapcsán is szerepet kaphatnának a dukátok.
A hozzászólást Let. módosította 2010.03.16. 14:21:35-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.41
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
20. hozzászólás - 2010.03.16. 14:18:48
Szerintem tök jó az ősköves licit.
Lehetne benne egy olyan kitétel, hogy aki nyeri az ősköves licitet és viszi a tárgyat, annak megsemmisül az összes dukátja
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.29
Oldal: 12345678910
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!