Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678910
Szerző
Topic neve: Aukció bővítése
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
61. hozzászólás - 2010.03.17. 15:54:59 (Válasz Kundi #58 hozzászólására.)
Idézet: Kundi - 2010.03.17. 15:50:03
Mivel nem kaptál hozzá TP-t ezért ingyen van. Teljesen egyértlelmű. Mint a kútkisütés. Ingyen LE.



Pontosan így van ingyen LE...
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 5.77
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
62. hozzászólás - 2010.03.17. 16:07:49 (Válasz Razor #61 hozzászólására.)
Nekem van most 400CSP-m, odaadom szívesen az összeset, plusz még két havit, ha kapok érte +1 mágiát

"Mágia 50, 2400 Lélekenergiából fejleszthető
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.16
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
63. hozzászólás - 2010.03.17. 16:12:56 (Válasz Almási Viktor #62 hozzászólására.)
És ennek a topicnak csak a páros oldalain enged pontozni, a páratlanokon nincs is pontozóablakom, pedig most pontozókedvemben vagyok

Szerk.: vagyis csak nagyon lassú valami-valahol
A hozzászólást Almási Viktor módosította 2010.03.17. 16:21:47-kor
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.29
népszerűMiltropaxFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
64. hozzászólás - 2010.03.17. 16:18:58
Ja és még valami: Lehetne a több aukciós házas modellnél kitalálni olyan korlátot, hogy például az alacsony alsó licitálási limittel rendelkező Aukciós házakban csak egy meghatározott alacsonyabb réteg tudjon vásárolni. Ez a korlát lehetne például a szint, vagy valami, még nem tudom, de ki lehetne találni ilyesmit...és persze a nagy alsó licitálási limittel rendelkező Aukciós házban lennének a "nagyágyú" tárgyak...
Pontszám: 7.40
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
65. hozzászólás - 2010.03.17. 16:50:00
Már sokadjára esik ugyanabba az alaphibába a játék, mégpedig abba, hogy egyre szélesebb játékostábor szorul be ugyanabba a közegbe, lásd AH, vagy épp a szövetségen belüli játékosszintek az epikusoknál.
Valahogy azt kéne elérni, hogy a szint és egyéb eltéréseket rugalmasan kezelje a rendszer mindenhol, ne kelljen ezt folyamatosan reformálgatni, főleg meg úgy ne, ami ismét csak átmenetileg oldja meg a gondot.
Hogy a dukátokkal baj lesz, azt kb az első hét után már mondtuk.

Az AH-nál megoldás lenne a mondjuk 10 szintenkénti aukcióstárgy készlet, ahogy ezt már valaki fel is vetette.
Ha valakinek van türelme kivárni a magasabb szintet, és a jobb készletet, akkor lenne rá esélye, hogy a magával kb azonos dukátmennyiséggel rendelkezőkkel birkózzon, és ne a fél szerverrel, vagy azokkal, akik egy évvel hamarabb kezdtek gyűjteni.

Az olyan teljesen fölösleges balekfogókat, mint az ÉP/VP töltő, meg 200 dukát, ki lehetne hagyni, ha már úgyis állandóan a gyengék megsegítésén fáradozunk.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.78
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
66. hozzászólás - 2010.03.17. 18:04:24 (Válasz Razor #56 hozzászólására.)
Üdv!

Érdekesnek találom, hogy ha felvetődött egy probléma, illetve Miklós is érzi, hogy probléma van, rögtön jön valaki, aki az egész kérdés létjogosultságát kétségbe vonja. Ha az Aukciós Ház betöltötte volna a szerepét, nem lenne ilyen topic sem. Valószínűleg a +1-es tárgyaknak örvendő emberek jobban örülnének valami használhatónak, de erre esélyük sincs. A legtöbb embernek ha van valamije, de úgy érzi nem tud vele mit kezdeni, inkább értéke alatt is megszabadul tőle.

Néhány hozzászólás alapján, mely voltaképp arra hívja fel a figyelmet, hogy "mit problémáztok, ingyen van", illetve "ilyen a szabad piac", csak azt tudom mondani, ugorjunk. A lélekenergia is csak virtuális, "ingyen van". Gombnyomással lehet szerezni. Mégis vannak akik időt, pénzt és energiát fektetnek a virtuális előnyök megszerzésébe.

Darah:
Szintekre bontani szerintem nagyon szubjektív alapon lehetne csak.
Valóban átdolgozásra szorulnak a tárgyak is, vagy ki lehetne venni az olyanokat, amik nagyon "más szintűek" (ÉP/VP maxra), és fix áron elérhetővé kellene tenni őket.
Jó lenne, ha Miklós reagálna az eddigi felvetésekre, mennyire haladunk jó irányba, mik az alternatívák.



Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.03.17. 18:07:25-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 7.95
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
67. hozzászólás - 2010.03.17. 19:18:57
Ez megint a szokásos sírás mint legutóbb az epikusoknál. Ott is kisírták a játékosok hogy lehessen mindenkinek triásza mg zafír csillaga (entitás csata), most ue. jön az AH-val!

Bérletet mindenkinek!!!

És az hogy Miklós foglalkozik valamivel az nem biztos hogy azt jelenti hogy probléma van hanem azt hogy a sírás elérte a küszöböt ahol kénytelen fogllkozni vele...
Bár ezt ő tudná megmondani igazán.
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 5.09
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
68. hozzászólás - 2010.03.17. 19:26:14 (Válasz Almási Viktor #62 hozzászólására.)
Ha a dukátot amiért beváltod csak csp-ért és ism. küldikért kaptad akkor az 2400 ingyen LE. INGYEN. Még akkor is ha csak 2400.

Bár nagyon sarkítod a dolgot...
A hozzászólást Razor módosította 2010.03.17. 19:38:47-kor
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 3.86
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
69. hozzászólás - 2010.03.17. 20:56:21 (Válasz Razor #67 hozzászólására.)
Üdv!

Én úgy látom, és ebben többek hozzászólása megerősít, hogy valós problémáról szól ez a topic.
Nem arról van szó, hogy "Bérletet mindenkinek!!!", hanem arról, hogy ha egy rendszer ennyi ellenérzést produkál, akkor változtatni kell rajta.
Én szívesen látnék több tárgyat, és örülnék neki, ha több játékos dőlhetne hátra azt elmondva, sikerült egy licitet egy értelmes tárgyra megnyernem. Az nyilvánvaló, hogy egyensúly kell, illetve nem az a cél, hogy adott, nagyon erős tárgyakból legyen mindenkinek.
Láthatóan ez neked nem tetszene.

Másrészt biztosan vannak olyan pontok a játékban, amik neked nem tetszenek. Ki tudja, előbb-utóbb azok is sorra kerülhetnek.

Kitartok amellett, hogy az eddig felvetett ötleteknek van létjogosultsága. Több tárgy és gyorsabb aukció, alternatív dukátköltési lehetőségek mindenki játékát jobbá tennék.
Mindenkire rábízom, hogy a te szándékod, vagy a miénk a helyes.


Let


Edit: kieg
A hozzászólást Let. módosította 2010.03.17. 21:08:06-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.42
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
70. hozzászólás - 2010.03.17. 21:14:40 (Válasz Let. #69 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2010.03.17. 20:56:21
Üdv!

Láthatóan ez neked nem tetszene.


Let


Nem arról van szó, hogy nem tetszene, hidd el magasról teszek rá. Eddig se gyűjtöttem dukátot ezután sem valószínű, hogy fogok.
Csak arról van szó, hogy jókat derülök itt azon, hogy ha egy kisbbségnek van egy plussz tápja akkor a többség rögtön elkezd sírni hogy neki is kell...
Megint csak azt tudom mondani entitás csata. Ott pont ez volt.

Az alternatív dukátköltés viszont mindenképp jó ötlet!
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 3.99
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
71. hozzászólás - 2010.03.17. 21:23:04 (Válasz Razor #70 hozzászólására.)
Razor, azt hiszem teljesen félreértelmezed.

Tedd fel már úgy is a kérdést, hogy milyen alapon jár egy később kezdőnek kevesebb lehetőség valami megszerzésére egy végtelen játékban?

Ugyanis itt nem arról van szó, hogy nekem is legyen, meg nekem is, hanem arról, hogy ötvenszer annyi az eszkimó és ugyanannyi a fóka, mint az elejének volt.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.38
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
72. hozzászólás - 2010.03.17. 21:23:11 (Válasz Razor #70 hozzászólására.)
Akkor ha már arra jársz, az entitást se üssd, oks? Nem gáz az a pár % folyamatos lemaradás pár hónap alatt a többiekhez képest...
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.58
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
73. hozzászólás - 2010.03.17. 21:45:55 (Válasz S0laris #72 hozzászólására.)
Ütöm, mert kisírtátok, hogy lehessen mindenkinek csillaga meg triásza és így sokat számít. De eredendően ezt Miklósék sem így gondolták az biztos. Ha megmaradtak volna unikumnak nem számítana annyit.

De mind1 úgyis kisírjátok ezt is majd...
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 3.94
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
74. hozzászólás - 2010.03.17. 21:50:42 (Válasz Darah #71 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.03.17. 21:23:04
Razor, azt hiszem teljesen félreértelmezed.


Ugyanis itt nem arról van szó, hogy nekem is legyen, meg nekem is, hanem arról, hogy ötvenszer annyi az eszkimó és ugyanannyi a fóka, mint az elejének volt.


Miért rossz az ha ötvenszer annyi az eszkimó és ugyanannyi a fóka? Ez relikvia annak szánták, hogy ritka legyen. Addig van értéke amíg ritka. Ha mindenkinek lesz akor elértéktelenedik.
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 3.94
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
75. hozzászólás - 2010.03.17. 21:58:36 (Válasz Razor #74 hozzászólására.)
Mert nem egyformán ritka.
Eleinte 20 emberre jutott 4 tárgy, mostmár többszázra jut.
És egyre több emberre jut azonos mennyiségű tárgy.

Olcsóbb a játék valamivel a később kezdőknek?
Minél később kezd, annál olcsóbb, hogy beszűkítheted a lehetőségeiket?

Vagy mivel te nem gyűjtesz dukátot, (amire egyébként kíváncsi lennék miért nem) azonnal sírássá változik ez a kérdés?
Ha egyáltalán nem érint, miért érzel rá késztetést, hogy idegyere és sírásozz?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.38
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
76. hozzászólás - 2010.03.17. 22:15:36
Igazából nem akartam ennyire belefolyni -főleg mert igazából nem érint- csak leírtam a véleményem a dologról és meglettem szólítva többször is.
Végül is mind1 mindkettőnknek megvan a véleményünk valszeg meggyőzni sem fogjuk 1mást (nekem nem is célom).

Ami meg az aukció helyrerakását illeti úgyis tudjuk mi lesz a vége. (ld entitás)
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 3.96
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
77. hozzászólás - 2010.03.17. 22:19:12 (Válasz Razor #76 hozzászólására.)
Lesz mindenkinek külön aukciója?

Nem igazán jó példát hozol ellene, epikus minden azt elért szöviben volt entitás előtt is, épültek is szépen az epikfarm szövik, de aukció még mindig csak szerver/1 van.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.57
kedvelt tagKrazusFérfi
Végzetúr tehetség
105 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
78. hozzászólás - 2010.03.17. 22:21:36
Szerintem az aukció fölgyorsítása nem old meg semmit, elértékteleníti azt is ami eddig érték volt.

Megoldás lehet új aukciós tárgyak bevezetése, bár ez lassítja a rendszert, ahogy azt Miklós mondta.

Lehetne VU lottó: aki részt akar venni rajta az berak 1 aranydukátot, a rendszer sorsol a győztes mindent visz. Így aki később kezd annak is lenne esélye felzárkózni egy kis szerencsével. (Esetleg a nevezési dukátoknak csak x %-át kaphatja meg ezzel is kiszelektálván a dukátokat). A lottóra csak olyan nevezhetne aki még nem nyert aukción.

A zsákbamacskát én nagyon jó ötletnek tartom, sőt nem muszáj ah-s tételnek lennie, szerintem sokan licitálnának rá, ha egy szintnek és kereskedelemszakinak megfelelő tárgyat kapnának,ez szerintem nem is igényelne sok plusz munkát.

Illetve, segítené a dukátok "fogyasztását" a vaklicit bevezetése, így tényleg annyit rakna mindenki az adott tárgyra amennyit megér neki. Esetleg tájékoztatóul kilehet rakni a 2. hely licitjét.

Az új gyenge +1-es tárgyak licitidejét, szerintem nyugodtan lelehet csökkenteni, az nem fogja fölborítani a játékegyensúlyt.

Ezek az ötletek fogantak meg bennem az eddig olvasottak alapján, szerintem a mostani rendszer sem rossz, csak idő kell amíg leszabályozza magát, amiből nem fogyunk ki hisz ez egy végtelen játék.
http://www.viccbazis.gportal.hu
Pontszám: 5.79
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
79. hozzászólás - 2010.03.18. 00:02:30 (Válasz Krazus #78 hozzászólására.)
Üdv!

Lehet, hogy ez egy végtelen játék, de nem 10 évre előre tervezünk.
Egyre többet hallom ezt a hihetetlen érvet, és meg kell mondjam, nem tudtam, hogy halhatatlan időmilliomosokkal játszok egy játékot.

Ha meg megy a szabad piac, mint a való világban is, az nagyon erősen nem állja meg a helyét, hogy a piac leszabályozza magát. Korlátot csak a kereslet és kínálat szab.


Szerintem az aukció fölgyorsítása nem old meg semmit, elértékteleníti azt is ami eddig érték volt.
Megoldás lehet új aukciós tárgyak bevezetése, bár ez lassítja a rendszert, ahogy azt Miklós mondta.


Ezért kell több tárgy ÉS gyorsítás. Mert akkor az összes birtokolt tárgy száma megnő, azonban nem értéktelenedik el egy adott tárgy. Többen, többször leírták és én is csak egyet tudok vele érteni.

A tombolajáték már beígért fejlesztés, de szerintem ez is független az AH-tól. Annak problémáit legalábbis nem orvosolja.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.03.18. 00:24:36-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.52
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
80. hozzászólás - 2010.03.18. 09:02:55 (Válasz Razor #68 hozzászólására.)
Idézet: Razor - 2010.03.17. 19:26:14
Ha a dukátot amiért beváltod csak csp-ért és ism. küldikért kaptad akkor az 2400 ingyen LE. INGYEN. Még akkor is ha csak 2400.

Bár nagyon sarkítod a dolgot...


Ha kozvetlenul a CSP-ert veszi, akkor ingyen van. Ha dukatbol nincs ingyen, hiszen el kellett ra hasznalni egy csomo csp -> dukat valtasi lehetoseget, ezzel csokkentve az eselyet annak, hogy hozzajut egy tapos targyhoz.
Pontszám: 6.63
Oldal: 12345678910
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője