Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Shiako

Dátum: 2008.11.29. 22:04:16
Attól, hogy létezett akönnyűipar, még nem azt jelenti, hogy az számottevő volt, gazdasági szinten tételt jelentett. :idea:
Nagyon sok könnyűipari üzemről tudok, ami régen bezárt EU előtt, mert nem tudott versenyezni a piacon. Olyanról is tudok, ami EU óta újra üzemel, külföldi tulajjal. Ettől még a magyar könnyűipar sehol nincs, és nem az EU, hanem a KGST miatt, mert minket messze elkerült a "2. ipari forradalom".
Dátum: 2008.11.28. 15:18:43
Mo-nak mikor volt értékelhető könnyüipara? :think:
Dátum: 2008.11.27. 08:45:10
Mondjuk az is egy érdekes dolgo, hogy megy a kommunistázás, de közben elvárják az emberek, hogy állambácsi megoldja az életüket. :idea:
Dátum: 2008.11.26. 13:12:12
Átírná valaki magyarra?

"Egy család legidősebb fia vagyok. Az apám lányának a húga. Ki ő nekem?"

Köszi.
Dátum: 2008.11.25. 10:08:47
Bárki megkapja, ha adott összeget behoz és/vagy adott számú munkahelyet teremt. És mindenz nemcsak "Gyurcsány elvtárs és bandája" alatt megy így. :idea:
Dátum: 2008.11.24. 15:16:27
A multikat ugyanúgy adóztatják, mint a hazai cégeket.
Dátum: 2008.11.23. 21:36:38
Nem is az a nagy gond, hogy rosszul értékelik, vagy kiseik, mert kevesne tudják, hanem hogy ezek ellenőrizetlen mivolta mellett, milyen szintű büntetést kapsz, miközben betartod a kérdésfeltevés szabályait.
Dátum: 2008.11.23. 21:15:26
Hogy a magyar gazdaság tönkretételében mekkora része van a külföldi cégeknek és országoknak a magyar kormányokhoz képest, az azért megérne egy külön topikot.
Dátum: 2008.11.21. 16:22:56
Tudjátok ez is hozzáértés kérdése, mert én sem telepítek évente Xp-t, csak nagyon ritkán, pedig ha 3-4 havonta van kikapcsolva, azt pedig köztudottan nem szereti.
Dátum: 2008.11.21. 16:19:49
A legnagyobb gond, hogy Kínánál hírtelen elfelejtik, hoyg üldözendő kommunizmus van és emberi jogok dúrva megsértése, csak mert óriási pénzeket lehet rajta keresni.
Mit keresett az olimpia Kínában?Hol az olimpiai eszme?
Most szépen visszaüt, hogy csak a pénz számít szemlélet uralkodik, és az elvek, eszmék, álláspontok ennek vannak alárendelve. :S
stb., stb., stb.
Mondjuk az nem teljesen igaz, hogy csak mennyiségi termelésre alkalmasak, mert már évek óta a teljes távol-kelet azt gyárt, amit megfizetsz. Ha kell, akkor minőséget. csak nézd meg, hoyg a különböző notebook gyártók kikkel dolgoztatnak. A könyvnehezéknek drága gépek ugyanott készülnek, mint az ujjaim alatt lévő T60.
Dátum: 2008.11.21. 13:35:01
Gondolom költői a kérdés:
Ha törlöm a karakterem, visszakapom a befizetett őskövek árát?
Dátum: 2008.11.21. 12:11:44
Mint korábban leírtam, a jelenlegi rendszer szerint ki kellene venni a kvízt, mert bárki, rá nézve következmények nélkül ítélhet törlésre egy kérdést és ezzel napokra kizár valakit a játék egy részéből, valamint ha 10 olyan kérdést sikerül feltegyél, amit 25% alatt válaszolnak meg jól, akkor megint kikerülsz és senki nem ellenőrzi, hogy a szíbályokkal ellentétes-e az adott kérdések bármelyike is, vagy csak "ostobák" az emberek. :S
Így valóban az 1+1 típusú kérdéseké a világ, akkor pedig inkább alapból kapjon mindenki +10%-ot a vadászatra, vagy hát akkor ugye már nem is kell, és minden szintlépéskor kapjon x+LE-t, ami ja, tényleg, szintén nem kell, hisz ha mindneki egységesen kapja, akkor semmi előnyt nem. :idea:
Ez a szíbály is úgy lett bevezetve, mint a háborúk végerdményéről szóló:
11:59 nem létezik, 12:00 igen, és nincs előre bejelentve, pedig nem arról szól, hogy a rubint színét a színkód alapján egyel balra toljuk. Stratégiák épültek rá, kemény 10ezer LEk sorsáról döntött.
Elegem van ezzel a diktarikus rendszerből. Szvsz 30éve döntöttünk, hogy demokrácia kell, a minimum, hogy az ilyen szintű döntéseket előre be KELL jelenteni!
Bocs. Attól, hogy valamiről beszélünk egy darabig, az egyértelműen be fog következni? Nézz körüla fórumon, hogy milyen sok dologról van/volt szó hosszú időn keresztül és semmi nem történt.
"Még 3 rossz értékelés és nem tehetsz fel több kérdést!"

Nem írom be mind a 7 rossz kérdésemet, csak az utolsó 2-t:
"Mit jelent a potens kifejezés?" Kb. fél nap alatt esett ki.
"Melyik NEM kortárs magyar költő?" Hmm. nehéz, pedig amédiában is rendszeresen megjelenők voltak benne.

Kissé zavaró, hogy ha nem oylan kérdést adok fel, hoyg 1+1-1=?, akkor hamarosan cseszhetem. :S
Dátum: 2008.11.17. 22:03:21
Szvsz több pofátlanság volt a dologban, de mindegy. Az első millióról ugye ne kérdezzünk senkit.
A kezdeti win-ek elég nagy trágyák voltak, aztán az ME igazi méretes kupac, de a lezdetieket simán menti, hogy valamit akartak csinálni, ami azért nem sikerült tökéletesere. Az árak megint jó kérdés, szerencsére van olcsó education licence, de a nélkül igen húzós.
Volt szerencsém linuxhoz, tanultam is, de nem használom a nehézkessége miatt. Olyan ember vagyok, akinek Canon nyomtatója van. És a notesz wifije a DVDs Madrivánál is netes keresgélést, letöltést, stb. igényelt. Azt már nem veszem figyelembe, hogy az egyetlen játék, mivel 15 éve kikapcsolódom még nem jött ki linuxra, így sajna csak az OSX meg a win játszik nálam.
Volt mac-hez is közöm, hogy intel procival futnak, így próbaképpen felraktam a noteszre, de ugyanaz volt a bajom vele, mint a linuxal.
Egyébként pedig mindegyik használható, már annyira a használhatóság sem differenciál, csak ki-mit tanul meg. ÉS mindegyik bugos és biztonsági réses, hogy magyarul fogalmazzak.
Dátum: 2008.11.17. 09:32:40
Igen, éreztem, hoyg Dylan Thomas-szal megint kicsapom a biztosítékot, már azt értékeltem, hogy nem lett azonnal törlendő. :S

Melyik nem Tankcsapda album?
Szerinte az Agyarország, miközben a NIhil-t, ami meg Junkies rossz válasz. :think:
Dátum: 2008.11.17. 09:15:22
Nagyszerűek voltatok, minden elismerésünk! :respect:
MIndenképpen jó lenne egy döntetlen gomb, de ennél fontosabb lenne szvsz, hgy minnél tovább tart egy háború, arányosan annyival kevesebb LE-t lehessen elhozni és akkor máris megérné hosszan védekezni és mindent beleadni, hogy ne csak erkölcsi elismerés járjon a kitűnően védekező szövetségeknek. :idea:
Mivel a portyalista tömegesen tartalmaz olyan karikat, akiket nem lehet támadni (katakombában van, nincs ÉP-je), így eddig sem volt túl sok értelme, legalábbis nem tartott tovább a toplistából ellenfelet találni, mint a portyalistából. LE-t pedig a ritka véletleneket eltekintve a bejáratott ostobákból lehet szerezni, így mindegy, hogy a 0-10LE-ból 100, vagy 20%-ot hozok. :idea:
Dátum: 2008.11.13. 20:20:08
Ez abban az esetben igaz, ha kb. azonos erősségüek a szövetségek. Ha a gyengébb taktikázik jól, akkor is lehet 2 hét háború minimális eltéréssel. :idea: