WolfiaVégzetúr tanonc
13 hozzászólás
Re: A pénzügyi válság
61. hozzászólás - 2008.11.24. 15:57:03
Én évek óta pénzügyi válságban vagyok
Szerintem vannak itt is tehetséges politikusok, de sz...-ból nehéz várat építeni. S már a rendszerváltás éveiben is eléggé a béka segge alatt volt az ország. Nem hiszem, hogy a válságokból bünbakok keresésével ki lehet jutni, s jelenleg észrevételeim szerint nálunk ez megy. Ja és még valami nem olyan rosszak a magyar emberek, mint ahogy lentebb olvastam. Vegyük már észre végre a jobbat is (Ha kell keressük is!) !
Wolfia
Az élet egy nagy játszma, miért ne éljük végig játékosként?
)
Pontszám: 6.50
SankoneroVégzetúr tanonc
26 hozzászólás
a komunista redszer is hülyeség jó hogy nem bírtak gazdasági válságot csinálni mivel annyit sem termeltek hogy magukat eltartsák nem hogy mások is tőlük függjenek. ... meg jóhogy nem hallottál lövöldöző diákokról ha például még azt el akarják titkolni ha több száz ember hal meg egy bánya omlásban sőt lehet néhányat sikerült is pl.: Kína. meg ha már azért is elviszik az embert ha rossz szót szól az elnökről.
egyik rendszer sem tökéletes de a mostani akkor jobb a mostani rendszer mint a komunista csak több szigor kéne nem pedig minden jött-mentnek hitelt adni aki kér mert az olyanok miatt kellett kezet ez az egész.
Pontszám: 8
Rius253 hozzászólás
Az előző rendszer a kommunizmus megcsúfolása volt. Még szocializmus sem, hisz csak "építettük".
A kommunizmus utópia, egy vágykép, amit Marx kiötlött.
Zanzásított lényege: A tudatos, szervezett dolgozó réteg (tudatoson és szervezetten a hangsúly), érdekképviseleti szervezetekbe tömülve ("szakszervezet", de nem olyan mint volt) átveszi a termelés irányítását és a termelőeszközök tulajdonlását, használatát. Politikusok (filozófusok) és tudósok termelődnek ki közülük, akik az adott terület adottságai és ásványi kincsei szerint irányítják a termelést, és az elosztást. Mindenkinek egységesen jut bármiből, vagy ha kevesebb van, egységesen lemond róla.
Lényeges elem az, hogy ez csak a legfejlettebb kapitalista országokban alakulhatott volna ki. Legjobb példa a skandináv országok. Akkoriban már a dán népfőiskolák rendszere beindult, láthatóan egy jóléti társadalom felé törekedtek. Most is a skandináv és a Benelux államok azok, melyek leginkább demokratikus és népjóléti jelegzetességeket mutatnak.
Tudom ezzel kissé eltértünk a téma alapjától, de egy dolog visszavezet ide: fontos elem volt, hogy az adott terület, ország adottságai és ásványi kincsei alapján kell meghatározni a gazdasági stratégiát!
Ezt nem ártana nálunk is újra figyelembe venni, és egy adottságaiban mezőgazdasági országban nem az élelmiszer importnak kellene domináljon.
Nem kedvelem Kossuth Lajos nagyon sok tevékenységét, de egy reformkorihoz hasonló Védegylet, nem ártana. Fontos lenne most is a hazai termékek vásárlásával, a hazai gazdaságot támogatni.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.
Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 7.50
Sir Ny846 hozzászólás
Idézet: Rius - 2008.11.27. 07:38:24 Fontos lenne most is a hazai termékek vásárlásával, a hazai gazdaságot támogatni.
azzal nem mennénk semmire. így a pénz országon belül maradna, tehát nem lennénk gazdagabbak. akkor lennénk gazdagabbak, ha a külföldiek vennék meg a cuccainkat. de ezt nem Kossuth Lajos rontotta el, hanem Vajk.
A hozzászólást Sir Ny módosította 2008.11.27. 09:44:16-kor
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 4
SankoneroVégzetúr tanonc
26 hozzászólás
de azért sokra mennénk vele ha a magyar terméket vennénk mert bent maradni a pénz és nem a kínaik vinnék el és ezzel a gazdaság is támogatva lenne hisz sok embernek lehet munkája. a Benelux államok tényleg jól csinálták hisz nem hagyták hogy a kínaiak betörjenek a piacra és így ott nem ment tönkre a könnyűiparuk (varrodák,textilipar...stb.) és így sok embernek megmaradt a munkája nem úgy mint itt.
Pontszám: 5
Shiako388 hozzászólás
Re: A pénzügyi válság
66. hozzászólás - 2008.11.28. 15:18:43
Mo-nak mikor volt értékelhető könnyüipara? :think:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
SankoneroVégzetúr tanonc
26 hozzászólás
hát azért volt mert itt a mi városunkban van varroda régen kb.200-an dolgoztak ott most meg kb.30-an.
Pontszám: 5
Shiako388 hozzászólás
Re: A pénzügyi válság
68. hozzászólás - 2008.11.29. 22:04:16
Attól, hogy létezett akönnyűipar, még nem azt jelenti, hogy az számottevő volt, gazdasági szinten tételt jelentett. :idea:
Nagyon sok könnyűipari üzemről tudok, ami régen bezárt EU előtt, mert nem tudott versenyezni a piacon. Olyanról is tudok, ami EU óta újra üzemel, külföldi tulajjal. Ettől még a magyar könnyűipar sehol nincs, és nem az EU, hanem a KGST miatt, mert minket messze elkerült a "2. ipari forradalom".
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
Titus Pullo93 hozzászólás
Re: A pénzügyi válság
69. hozzászólás - 2009.01.07. 11:58:47
A könnyűipar még hagyján! Nézzetek utána, hogy a teljes magyar GDP hány százalékát adja a mezőgazdaság! Előtte azért magatokban tippeljetek. Le fog esni az állatok!
"Olvass! Az olvasás kellemes, hasznos, olcsó szórakozás."
Pontszám: 5
Mortimer4247 hozzászólás
A könnyűipart a kínaiak tették tönkre, és nem csak itthon, hanem az egész EU-ban. A mezőgazdaság munkaerőpiaci részesedését pedig a fejlettebb gépek szorítottáka háttérbe, ami nem is baj. A lengyeleknél még mindig 20%-os az aránya, ami nevetségesen magas, elmaradott eszközökkel termelő ágazatot feltételez.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!
Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!
http://vegzetur.wikidot.com/Pontszám: 5
QUARTZVégzetúr poronty
4 hozzászólás
Ezt nem tudom elhinni, mert az amerikaiak a több pénz keresletére kezdték kihasznalni a keleti munkapiacot és sok technologiat atruháztak keletre, csak sajnos arra nem gondoltak hogy az amerikaiaknak is kell munkalehetöség a megélésre. Persze öket követték a tobbi ország is, igy ruhazatot, lassan csak keleten gyártanak, meg sok minden mást.
Pontszám: 5
Sir Ny846 hozzászólás
Idézet: QUARTZ - 2009.01.23. 21:01:44 Ezt nem tudom elhinni, mert az amerikaiak a több pénz keresletére kezdték kihasznalni a keleti munkapiacot és sok technologiat atruháztak keletre, csak sajnos arra nem gondoltak hogy az amerikaiaknak is kell munkalehetöség a megélésre. Persze öket követték a tobbi ország is, igy ruhazatot, lassan csak keleten gyártanak, meg sok minden mást.
nem a munkalehetőséggel van a baj, hanem azzal, hogy Kína le se szarja a szabadalmi jogokat, ha bárki bármit feltalál, azt Kína pár hónap múlva mert sokezresével gyártja.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
SankoneroVégzetúr tanonc
26 hozzászólás
Re: A pénzügyi válság
73. hozzászólás - 2009.02.19. 21:21:55
ja meg ott annyian vannak hogy nem férnek ezért jönnek ide és kiszoritják a magyarárut a piacról ezért még jobban tönkre megy a gazdaság.
Pontszám: 2.25
Szurilo271 hozzászólás
Re: A pénzügyi válság
74. hozzászólás - 2009.03.09. 00:24:36
Kicsit meghalt ez a topic, pedig szerintem nagyon is aktuális még a téma.
Most pl. az euró-forint árfolyam nagyon aggasztó. Nem tudom mennyi embert érint, de bizonyára sokan vannak akiknek megtakarításuk van valamelyik banknál és az ő pénzük most relatíve értéktelenedik. A barátnőmnek is van egy kis félretett pénze és gondolkodik hogy mit tegyen. Tartsa bent a pénzt és reménykedjen, hogy a válság hamarosan véget ér és újra a régi értéket éri majd a pénze?(persze jó lenne megtippelni ez a válság végétől számítva is mennyi idő alatt megy végbe). Vagy váltsa át másik devizára mert lehet még jobban elmélyül a válság vagy tönkre megy a bank, esetleg becsődöl az állam is.
Hát sokat én sem tudtam neki segíteni. Én úgy látom a dolgot, hogy ez a válság közel sem olyan mély mint amilyennek a média felfújja. Persze mély akinek részvényekben volt a pénze, vagy cége most épp nem jut hitelhez, stb. de azért lássuk be még mindig nem értéktelenedett el teljesen a forint és nem kell új bankót nyomtatni, és nem jegyrendszerben kapjuk a kaját stb. A válság alapvetően a pénzügyi szektort és néhány ipari ágazatot érint súlyosan. Vannak elbocsájtások, nyilván az import drágul, stb. de ettől még nem fog null szaldósra épülni egy ország gazdasága és enni lesz mit holnap is. Így én azt mondom hogy nem érdemes most átváltani a pénzét. Ezt a válság első jelére kellett volna megtenni, de most már késő, hacsak nem mélyül tovább a válság, de mint mondtam ezt nem tartom valószínűnek. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. Írjatok.
Világ2: Szurilo
"May your blades never dull"
Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
Rius253 hozzászólás
Időszakosan devizatartalékok piacra dobásával csökkenteni fogja az árfolyamot az MNB, már ennek bejelentése is csökkentette, de a válság marad, sőt mélyülni fog idővel, mivel az adósságspirál tovább pörög(340 Ft-os árfolyamot nem engedik elérni most első alakalommal, legalábbis Simor beszédét így értelmezték). Állításaimat a nem túl nagy publicitást kapott hitellehívások indokolják(már 7 milliárd majdnem), ami csak az adósságteherre(visszafizetendő részletek és kamatok, sajnos az utóbbi már több) ment el eddig, értékteremtésre nem.
Tartunk egy államcsőd felé, ha nem lesz gyökeres változás. Ez a behozatalt már nehezíti, de a Forint belső fizető értékét is csökkenti idővel.
Értékálló dolog, csak az értékteremtő, ezért erdőket és jó minőségű termőföldeket vásárolnak fel most a keleti szektorban egyes politikusok (pl. Veres János PM ). Ha sok pénzetek, rokonaitok és lehetőségeitek vannak vidéken(akik ügyelnek rá, gondozzák, foglalkoznak vele), akkor erre költsetek. Ha csak kevés, akkor egyéni döntés kérdése, hogy mire tartalékoltok, vagy költetek. Az biztos, hogy lesz még fel- és leszállóágban is a Forint.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.
Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 6.50
Miklós3642 hozzászólás
Azon töprengeni, hogy most átváltsd-e a Forint megtakarításodat devizába:
- Spekulációs megközelítés. A devizaárfolyammal való játék ugyanolyan, mint a részvények, az árfolyam változásából való nyereségre törekszel. Ha eddig is adtál-vettél részvényeket, adtál-vettél devizát, akkor elgondolkodhatsz rajta, hogy ez beszállási pont-e. Szvsz nem akkor kell valamit venni, amikor az árfolyama magas (értsd pl. euró), hanem amikor alacsony - múlt tavasszal, amikor 220 körül volt az euró, ha lett volna pénzem, vettem volna. A legtöbben elképzelhetetlennek tartják, hogy a Forint visszazuhan 220-230-as árfolyamra, de gyakorlatban a piac viselkedése megjósolhatatlan. Ha Gyurcsány (vagy a köv. kormányfő) bejelentené, hogy meghozza a drasztikus lépéseket, amelyeket a gazdasági szakemberek már évek óta mondanak neki, simán lehet hogy nagyon felszökik az árfolyam. De tény, hogy jelenleg annak a nagyobb a valószínűsége, hogy még jó ideig romlani fog a Forint, sőt az államcsőd esélye is fennáll (bár nem tudni, ezt hogy fogják lepapírozni). Mindenképpen kockázattűrő megoldás, ha nem tartod az összes vagyonod ugyanabban a formában, de ez nem csak akkor igaz, ha már bekövetkezett a gazdasági válság. A gazdag emberek azt mondják, hogy a vagyonod egyharmadát részvényben, egyharmadát ingatlanban, és egyharmadát aranyban kell tartanod, mert ha 1 v 2 árfolyama megy le, akkor a harmadiké tuti felfele megy...
- Józan ész megközelítés. A Forint most csak az euróhoz viszonyítva romlik. Attól hogy 300-ról 330-ra megy fel a Forint, nem emelik fel azonnal mindennek az árát 10%-kal. Hacsak nincs jelentős vagyonod (erről talán gondolom itt nincs szó), akkor értelmetlen néhány 100e Ft-ot euróra átváltani csak azért, mert hátha drasztikusan romlik az árfolyam.
Pontszám: 5
Darkshade563 hozzászólás
Re: A pénzügyi válság
77. hozzászólás - 2009.03.12. 18:07:48
Eggyet nem értek igazán ha már az ember hitelt vesz fel (ezernyi oka lehet, hogy rákényszerül) ,de miért olyan devizában veszik fel, mint svájci frank vagy japán Jen, miért nem csak euróban (igaz most az euró hátrányai is megmutatkoztak), de az euróövezethez előbb-meglehet csak évek múlva-utóbb csatlakozni fogunk, ugyanez a japán császárságról vagy a svájci államszövetségről nem mondható el.
A hozzászólást Darkshade módosította 2009.03.12. 18:08:10-kor
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.
Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5
Miklós3642 hozzászólás
Önmagában az, hogy a bankok nem Forintban, hanem más devizában (mind1, hogy miben) ajánlják a hitelt, az színtiszta spekuláció, amelyről a bank azt reméli, hogy jobban jár vele, mintha Forintban adná. Ha pedig a bank jobban jár vele, akkor az ügyfél húzza nyilván a rövidebbet - mint az most ki is derült.
Az egész válságot is maga a spekuláció gerjesztette, nem pedig az, hogy az emberek most hirtelen kevesebbet dolgoznak, vagy kevésbé hatékonyan. Régen akinek olyan sok pénze volt, hogy nem tudott vele mit kezdeni, ékszereket vett, műtárgyakat, birtokokat, kastélyokat. Ezek az emberiség kezdete óta értékálló befektetések voltak. Soha nem parázott rajta (max. egy forradalom esetén), tudta, hogy élete végéig mindent megkap, amit csak akar. Manapság sokkal gazdagabb emberek vannak, mint régen, ezért nekik elvileg még kevésbé kéne parázniuk. De valójában, bármibe is fektetik a pénzüket - ingatlan, arany, olaj, részvény - annak ők naponta látják az árfolyamát, a régiekkel ellentétben. És ha azt látja, hogy az arany unciánkénti ára 800 dollárról 700-ra csökken, az olyan érzést kelt bennük, hogy a 800 kiló aranyukból valaki ellopott 100-at. És ha nem cselekszenek azonnal, holnapra lehet, hogy még 100 kiló kereket old! Ugyanez fokozottan igaz a mérhetetlen vagyonokat kezelő befektetési alapokra. Ha nem reagálnának a gazdaság minden apró rezdülésére ezek az óriási vagyonokat kezelő befektetők, akkor nem lenne válság, nem lenne probléma - de akkor lehet, hogy a másik alap / milliárdos az adott évben náluk valamivel gyorsabban gyarapodna... szóval effektive ez egy nagy kileszméggazdagabb versengés, amivel járó spekulációk ilyen "mellékrengéseket" okoznak, mint a mostani válság.
Pontszám: 6.67
Sandamide51Végzetúr poronty
21 hozzászólás
20.000.000 eurom van juhu juhu
Pontszám: 1.50
Miklós3642 hozzászólás
Re: A pénzügyi válság
80. hozzászólás - 2009.07.20. 19:45:18
Közben itt is a válasz, hogy megérte-e volna gyorsan átváltani az összes Forintodat Euróra 300-310-es árfolyamnál... hát nem, mert most épp 273 Forint egy Euró. De ezt baromira nem lehetett előre tudni. Reméljük marad is ez az árfolyam, a devizahitelesek kicsit fellélegezhetnek...
Pontszám: 6.67