Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Masuda

Oldal: 12
Dátum: 2010.03.24. 21:50:45
Általános észrevételem lenne a játékkal kapcsolatban.

Kezdem kicsit úgy érezni, hogy egy jól indult játék ötlet (és siker) után mostanra a játék informatikai kivitelezési szinvonala kezd a bevételek növekedésével fordított arányban csökkeni.

A tesztelen új funkciók, amit az éles rendszeren implementáltok, illetve a most már állandó rendszer leállások számomra a következőket jelenti:
1. Aki a ezért felelős, nincs tisztában vele, hogy mit csinál.
2. Tisztában van vele, de baromira nem érdekli | nem érti, hogy tevékenységének mi a következménye.

A gyakori leállások, a backupból visszatöltött korábbi állapotok és rendszeres bug-ok nálam egyet jelentenének: a felelőst meg kell keresni, és ha ismert, akkor olyan munkát kell neki adni, amit el tud látni!

Hogy miért? Mert a Ti üzleteteket és a mi szórakozásunkat teszi tönkre.

Ha ez a személy egyben az üzleti döntéshozótok is, akkor nem lesz hosszútávú vállalkozás a webes Végzetúr sajnos... Szerintem...


Üdv:


Masuda
(IT)
Dátum: 2009.11.30. 17:20:21
Sziasztok!

A klánunkkal résztvettünk a szombati találkozón. Van aki kapott medált ma, van aki nem, pedig be is fizetett őskőre - tehát regisztrálva biztosan volt. A kő megjött amúgy.
Mit mondhatok azoknak, akik a medálra várnak? Lesz valamikor, csak türelem?
Mennyi új kvízkérést kell átnéznetek naponta? Nem vagytok kevesen ehhez?
Mit nem értettél?

"Melyik mű nem Stanisław Lemtől származik?

Csillagok háborúja
Visszatérés
Solaris
Pirx pilóta kalandjai

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel."
Tehát felfedezés helyett elterjedés. Rendben.
De a továbbra sem értem a problémát centrifugával, sajnos.
Helló!
Ha majd lesz időtök, légy szi áruljátok el, hogy mi a hiba!
Nem jövök rá magamtól.

"Minek a felfedezése köthető Kopernikusz nevéhez?

A geocentrikus világképé.
A centrifugáé.
A heliocentrikus világképé.
A cigarettáé."


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Üdv!
Idézet: Craslorg - 2009.05.10. 16:34:36
Igazad van, ezt kérdezted, melyik nem az, erre a részre mea culpa.

A véleményem második felét (reklám, termék, cég) továbbra is tartom. Aki meg akarja ismerni mindkettőt, meg fogja. Az emberek nagy részét baromira nem érdekli, hogy az a Outlook nevezetű programocska mivel áll kapcsolatban a cégénél. Sőt, ha rákérdezel, nagy részének fingja nem lesz róla, még ha megmondod a nevét is, hogy mi az.


Nézd, engem az nem érdekel baromira, hogy:
"Hogyan épül fel az alaphangra egy dúr hármashangzat?"
Meg hogy melyik tévé sorozatnak ki a fene a főszereplője. Nem is nézek tévét szinte.
Aztán mégis kvízkérdés lett.

Persze sokat lehet írni, hogy mi lenne jó, meg mi nem kvízkérdésnek.
Sajnos azokat a kérdéseket, amiket én baromi egyszerűnek tartok elutasítják, hogy speciális, és itt is - a fórumban - jórészt ezt mondjátok.
Erre írtam egy még egyszerűbbet, de arra azt kaptam, hogy az olyan primitív, hogy büntetés jár érte.

Szóval nem tűnik könnyű feladatnak olyat írni, amit a mai átlag műveltségű játékos meg tud válaszolni és nem nagyon primitív.

Majd agyalok rajta...


Üdv!
Idézet: Lanmandragoran - 2009.05.10. 15:21:34
Mivel emberek értékelnek, és nem gépek, természetesen szubjektív valamennyire az értékelés. Bár a csillagok kapcsán ha jól látom te éppen ennek a szubjektivitásnak köszönhetted, hogy csak helyesírást kapott, ugyanis szigorúan, betű szerint betartva minden értékelési szabályt, a te kérdésed rosszul feltett kérdést kapott volna, mert olyan időpontot adtál meg, ami elavulhat, ha nincs is rá nagy esély. De mivel egy összeszedett, értelmes kérdés volt, megkaptad a lehetőséget a javításra. Az imént beidézett pulis kérdés szintén ez a kategória.

A mérce kb ott van, amit egy 18-20 éves, átlagosan művelt ember tudhat, hangsúly a műveltségen. Lehet egyszerű, könnyű kérdéseket is feltenni a fiatalabb játékosoknak szánva, de nem mindegy, hogy van megfogalmazva. Nem mindegy, hogy az sugárzik belőle, hogy a feltevő lusta egy értelmes, szellemi munkát igénylő kérdést és válaszokat megfogalmazni, vagy süt belőle, hogy egyszerű, de aranyos, gyerekeknek szánt, vagy fiatalok által írt kérdésről van szó. Javaslom egyébként a Baromi ötletes kérdések topicját, ott lehet ötleteket találni szinte minden korosztálynak való kérdéstípusra.



Nem értem, hogy ezen mit értessz: " Bár a csillagok kapcsán ha jól látom te éppen ennek a szubjektivitásnak köszönhetted, hogy csak helyesírást kapott".

Milyen csillagokról van szó?
És milyen kérdésről?

Amúgy általános kérdést tettem fel a játékkal kapcsolatban, és nem reklamáltam amúgy semmit se.

A szellemi restség szerintem itt ugyanannyira jellemző a kérdés írókra, mint a kiértékelőkre.
Ezért vetik fel többen, hogy bár klassz dolog kvízkérdésekre válaszolni a játékban, de a kvízkérdések kiértékelése körüli állandó feszültség a rendszer hibájára mutat.

Vagy nem így kellene ennek működni, vagy jobban el kellene magyarázni a játékosoknak, hogy mi is az elvárás az írói és az elfogadói oldalon.

Üdv!
Idézet: Lanmandragoran - 2009.05.10. 14:38:04
Nagy pofáraeséseket tud eredményezni, ha szándékosan atomprimitív, gagyi kérdéseket tesztek fel, ugyanis a 4-5. azonnal törölni után végleg lemondhattok a kérdésfeltevésről, de még az 50%-os LE-ről is.



Te mint gondolsz, nem túl szubjektív a kvízkérés elfogadási rendszer?
Néha túl primitív, néha meg túl sok tudást igénylő egy kérdés? Hol van a mérce?


Üdv!
Idézet: Shutruk Nahhunte - 2009.05.10. 14:26:05
Milyen állat a Generali jelképe?

szárnyas oroszlán
fej nélküli ló
róka
szárnyas hangya

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Ez lexikális tudás a javából...

DE az ilyen kérdések átmennek?

Hogyan épül fel az alaphangra egy dúr hármashangzat?

Nagyterc; Tiszta kvint
Kisterc; Bővitett kvint
Nagyterc; Szűkített kvárt
Kisterc; Tiszta kvárt

BOTRÁNJY



Pedig szerintem a kérdés nehézsége arányban állt néhány kiértékelési lehetőséget kapott játékostárs szellemi szinvonalával. De biztos ez is sok volt neki. Egyszerűbbet kérdezz tőlük.
Pl.: a Duna álló vagy folyó víz? 1. Állóvíz. 2. Folyóvíz. 3 Nem víz. 4. Nem tudom.
Idézet: Piperemacko - 2009.05.10. 13:38:51
Szerintetek mi ezzel a gond?

A puli nemcsak magyar kutyafajta, hanem egy ország váltópénze is. Melyiké?

Németország
Bolívia
Japán
Afganisztán - jó válasz

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

És ezt már másodszorra dobja vissza, mert először a 'nemcsak'-ot véletlenül különírtam.
Viszont most csupa kérdőjel van a fejemben. Hátha ti tudtok segíteni. Köszönöm.



Ezt találtam a kérdésről:
Az afgán váltópénz a pul, jelenleg nincs forgalomban.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Afg%C3%A1n_afg%C3%A1ni

Üdv!
Idézet: Gagabol - 2009.05.10. 09:55:09
Melyik a jelenleg (2009 május) ismert legnagyobb csillag?

Betelgeuse
VY Canis Majoris
Antares
Mu Cephei

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Na ebben hol?


Szia!

Mivel hobbi szinten érdeklődöm a csillagászat iránt, és olvasgatom a fórumot, ezért utánna néztem a kérdésednek. Ezt a választ dobta ki a Csillag wiki (http://hu.wikipedia.org/wiki/Csillag):

Legnagyobb méretű: VV Cephei (Gránátcsillag) 1900-szorosa a napnak.

Sajnos én se látom a jó választ a kvízkérdésedben.
Szerinted mi lenne a helyes megoldás?


Üdv!
Idézet: Craslorg - 2009.05.10. 06:19:26
Idézet: Masuda - 2009.05.10. 00:13:19
Gyerekek!
Kezdem sokalni az elutasításokat.

"Mi NEM a Microsoft Exchange?

A Microsoft Outlook kliens program szerver oldali párja.
USA-beli pénzváltó hálózat.
Levelező szerver.
Csoportmunkát támogató szoftver.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

B+, akinek ez speciális érdeklődésű réteg, arra most tudnék mondani pár keresetlen szót.
Azt hiszem vagy a "hány törpével barátkozik Hófehérke" szintű 40 IQ-s kérdések jönnek tőlem, vagy hagyom a francba ezt a játékot, mivel az IQ átlag a szobahőmérséklet felé tendál, és ezt egyre rosszabbul tűröm. Sorry.

Na további jó játékot!

És szerinted melyik a helyes válasz? Csak mert az Exchange elég összetett. Egy laikus lazán ráhúzhatja a
- A Microsoft Outlook kliens program szerver oldali párja.
- Levelező szerver.
válaszokra egyaránt?
Másrészt sajnos nincs reklám menüpont, gondolom ezt választotta volna az értékelő, ha teheti. Aki laikus, márpedig sokan vannak, lazán veri ilyenkor a virtuálisan a kérdésfeltevő fejét a falba.
Tedd fel a 40 IQ-s kérdést nyugodtan, akár többet is. Ha jól tusom 4-5 azonnali törölni után abszolút lemondhatsz a kérdésfeltevési jogodról.


Craslorg!

1. A kérdés az volt, hogy melyik NEM igaz (= három jó válasz van); egy kicsit figyelmesebben olvass légy szi!
2. Az Exchange a vállalati világ egyik legelterjedtebb levelezőrendszere, szerintem nem kell neki reklám.
3. Olyanokat írtam jó válasznak, amit kb 10 mp alatt ki lehet google-zni.

UI: azért, mert valaki Linux vagy M$ hívő, még nem kellene kapásból lehúzni a neki nem tetsző világgal kapcsolatos kérdéseket, ha azokat amúgy egy pici ügyességgel meg lehet válaszolni.
Én azt gondolom, hogy ha valakit érdekel az informatika, akkor ismerje meg mind a két világot!
Én azt teszem.

Üdv!
Egyetértek!

Nagyon sokat levon a játék értékéből, hogy 8 általánost végzett, alulművelt, hamburgerzabáló, 120 kilós, tornából felmentett, 70-es IQ-val rendelkező, tévé sorozatokat bámuló 16 éves játékostársaink is értékelhetik a teszt kérdéseket, és úgy húzzák le azokat, ahogy nekik tetszik.

Valaki azt mondta, hogy a demokrácia a hülyék diktatúrája. Na, ez itt teljesen jól megfigyelhető!

Üdv!
Gyerekek!
Kezdem sokalni az elutasításokat.

"Mi NEM a Microsoft Exchange?

A Microsoft Outlook kliens program szerver oldali párja.
USA-beli pénzváltó hálózat.
Levelező szerver.
Csoportmunkát támogató szoftver.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

B+, akinek ez speciális érdeklődésű réteg, arra most tudnék mondani pár keresetlen szót.
Azt hiszem vagy a "hány törpével barátkozik Hófehérke" szintű 40 IQ-s kérdések jönnek tőlem, vagy hagyom a francba ezt a játékot, mivel az IQ átlag a szobahőmérséklet felé tendál, és ezt egyre rosszabbul tűröm. Sorry.

Na további jó játékot!
Szeretném megkérdezni, hogy ki az, aki elvégezte az általános iskolát és nem érti a következő kérdést?

Mennyi 5 faktoriális?

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Üdv!
Szia!

Ajánlok egy fogadást! Ettől a játéktől függetlenül, csak úgy privátban!

A tét: olvasd el Rejtő Jenő - Piszkos Fred a kapitány című könyvének ELSŐ oldalát. Ha ez után leteszed a könyvet és nem olvasod végig, Neked van igazad, ha mégis elolvasod a könyvet, akkor szerintem nincs. Szeretnélek a Rejtő Jenő rajongók között tudni. Jó olvasást!

Üdv!
Egyetértek.
Kocos:

Értelek.

A Fülig Jimmy wikiből idézet:

" Szállóigévé vált mondásai [Fülig Jimmynek]

* Uram! A késemért jöttem!
* Nem lehet minden pofon mellé egy forgalmi rendőrt állítani
* Nincsen üszlet kockázás nélkül."

Nem hasonlítanám mondjuk a Julius Cézári "A kocka el van vetve" mondáshoz, de itthon szerintem milliók ismerik ezt a rejtői mondást.
Igyekszem majd egyszerűbbet írni legközelebb , látom ez kiverte a biztosítékot

Üdv!
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Most mi a teendő? Lehet finomítani még a kérdést, és a válaszokat, vagy írjuk le ezt veszteségként? (Új vagyok; ez a második kérdésem. Az első is Rejtő idézet volt, az el lett fogadva.)

Üdv!
Oldal: 12