Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - ArraSails

Oldal: 123
Dátum: 2012.11.06. 18:38:36
Valójában miért is elavult ez az epikrendszer, mikor már ez is változtatás?
Én még emlékszem rá, hogy a játék elején semmilyen korlátozás nem volt a tárgyakra és a mostani rendszer is már egy módosítás eredménye!!!
Ha már akkor tudható volt, hogy problémás a dolog, miért nem eleve ott lett bevezetve más korlát?
Most már hagyjuk szépen nyugodni békében ahogy van...
Dátum: 2012.06.07. 21:25:50
Idézet: NoFear - 2012.06.07. 15:01:40

Amúgy nem is ezzel lenne a gond, hogy 21 őskő. A gond azzal van, hogy 21 elpazarolt őskő. Ha már annyira az őskőhasználatot akarják erőltetni, miért nincs mindig olyan alternatíva, hogy vagy használj el x őskövet. (arra amire akarod, felszerelés, prém, teljesen mindegy, de ne kidobott őskő legyen már mindig). Mert a szimuláció és az ősköve gyógy/mana italok igenis pazarlás. Szerintem senki nem vesz ilyet és a szimuláció is egy marhaság. Sőt most már az állatfelszereléses küldetés is egy pazarlás lett. Eddig legalább megvetted felhasználtad amire akartad ,vagy visszaváltottad, de nem, most már ezt is megszüntették.


Maximálisan egyetértek!

Eddig háromból két templomban megkaptam a portyaszimulációs feladatot, valamint a köves manaitalost. Ritkán portyázom, akkor is csak küldi miatt, tehát felesleges a szimuláció egyszer sem használtam még. Köves manaitalra pedig ezidáig (3 év alatt) soha nem volt szükségem, mivel normális szinten van a mágiám.

Mivel az egész templom lényege az őskő vásárlás ösztönzése, igazán gesztusértékű lenne a vezetés részéről a még aktív játékosok felé, ha ezeknél a feladatoknál ránk lenne bízva, hogy azt a szükséges kőmennyiséget mibe fektetjük bele (amiből esetleg profitálunk is később!)

Egy templom most alsó hangon, nagyon optimális esetben is legalább 10-20 őskövet igényel. Ha ezért opcionálisan bármit lehetne venni (prémet, állatfelszerelést, köves relikviát, tárgyat, fókuszkristályt stb.) és nem felesleges, a karakter számára haszontalan dolgokra kellene áldozni, kevesebb lenne az elégedetlenkedő játékos.
Természetesen, aki amúgy is használ köves italt, vagy amit a feladat igényel, az megveszi majd, de lehetne mellette egy opció, hogy annyi kőért bármi más vásárlással is teljesülne a feladat.
Dátum: 2012.06.05. 18:29:08
A saját szememmel látom a templomban. Építettem a xeno csapdát LE-ből, a karakterlapon nőtt is a szerencsém tőle, viszont a templomban nem jelzi a számláló, hogy teljesült belőle 1 vagy 2 szint.
Dátum: 2012.06.05. 17:38:27
Lehet, hogy volt már a kérdések között...
A Xeno csapdaépítés valós LE-ből (ami növeli a karakter szerencséjét!) miért nem számít bele a templomos szerencsenövelő küldibe?
Dátum: 2012.05.19. 13:21:31
Törölt karakter
Ma, 12:44:32
Építettél az épületbe 2731968 lélekenergiát!

Minden jot!


Goa'uld 71-es szint, v1 Gaia
teljesen free karakterként bajnoki győztes

Szerk.: Most látom, hogy már Paco is írta. De már csak itt tudunk elköszönni tőle
Dátum: 2012.04.18. 20:00:04
Idézet: Quellon - 2012.04.18. 14:26:40


Viszont szerintem a LE és AF ablakon kidobása (nekem 30-as szinten áldozz 12.000 LE-t) olyan küldetések amit ki kéne venni (és még a vegyél szintednél nem kisebb spell-t is ilyen ablakon dobálózás). Nem elegendő szerintem x%-al kevesebbet áldozni bármi eztán bekerülő relik/jutalom hatása képpen.
Kicsit érdekes, hogy ha Szerencsekereken vagy sor/oszlop jutalomként LE-t kapunk akkor jár hozzá a +TP, de az áldozásnál nincs -TP.


Ez az ötlet sem lenne rossz! LE áldozásos feladatnál az összeghez arányosított TP-t levonná a karaktertől. Ezzel is lehetne némiképp kompenzálni a kiadással járó veszteséget. Aki pedig a TP-re hajt, kiválthatja az egyik kavicsos mentőövvel.
Dátum: 2012.04.17. 22:38:51
Csak érdekességképpen:

Nekem a 6x6-os templom 2 szintlépést, 2 tulajdonság és 7 szakértelem növelését adta feladatul (ebből valójában 1 szaki az, amit egyébként is fejlesztek, a többi felesleges számomra) valamit 5 őskövest (esetleg, ha a random velem van - ami nem szokott - akkor a szerencsétlen keréken a ritka kiesik kő nélkül is).

Bár általában prémiumos vagyok, ettől függetlenül nem fogom ezeket a köveseket megcsinálni, mivel nem használom a portya szimulációt (minek, ha nem portyázom?), nem cserélgetem az állataimat, sem rajtuk a felszerelést hetente, havonta, és mióta játszom (közel 3 éve) jó ha összesen elhasználtam 5 db ősköves manaitalt (azt is figyelmetlenségből vettem tutira...)

A többi feladatot, ami némi áldozat árán megoldható, megcsinálom majd az érdekesség kedvéért, de ezekből sem függőlegesen, sem vízszintesen nem jön ki a poén megfejtése
Dátum: 2011.11.28. 11:01:46
A totó kérdései nagyon érdekesek voltak és valóban csak tippelni lehetett, éppen ezért kíváncsi lennék a valódi megoldásra!
Dátum: 2011.11.26. 22:46:58
Ha valaki felírta a belépéskor osztogatott Végzetúr tesztlap megoldását a találkozó végén, az legyen szíves tegye közkinccsé! Nagyon kíváncsi vagyok a helyes válaszokra
Dátum: 2011.10.13. 18:28:36
Végigolvastam a hozzászólásokat és elfogott a déjà vu, talán nem is véletlenül. Elég régóta agyalgatunk már itt és más topicokban is a bajnokival kapcsolatban, és elszomorító azt látni, hogy teljesen hiába. Megkerestem egy régebbi (több mint egy éves!) hozzászólásomat e témában, csak érdekességképpen. Szerintem még mindig aktuális lenne és talán reálisabban tükrözné, ki mire jutott a karakterével, ha inkább ilyen vagy ehhez hasonló megmérettetésen indulna!


Re: A bajnoki medálért a viadalon járó büntetés növelése
91. hozzászólás - 2009.12.10. 20:27:23
Ha már ötletelünk...

Szerintem meg a bajnokság legyen egy mindenféle bónuszoktól és csiribiritől mentes harcsorozatból álló küzdelem.

Mindenki csak a saját maga által elért tulajdonságok és szakértelmek segítségével küzdjön, kezdőfelszerelésben, a legkisebb varázslattal, állatok, relikviák egyéb smukkok nélkül és a szövetségi hátország igen izmos támogatásától mentesen.

Kicsit futurisztikus elképzelés, de semmivel se rosszabb szerintem mint némelyik az előzőek közül!

De félre a tréfával!
Ti tényleg komolyan gondoljátok, hogy azokat a játékosokat, akik a folyamatosan módosuló szabályok és állandó változtatások ellenére, rengeteg idő és energia ráfordításával, ügyes taktikával sikeresen kifejlesztették a karakterüket, a bajnokságon ezért büntetni kell???

Csak és kizárólag azért, hogy aki nem ismeri fel a játék adta lehetőségeket és/vagy nem szán rá annyi időt, mint ők, kaphasson helyettük egy érmet? Hát ez elég vicces! De valahogy sajnos nincs kedvem rajta nevetni...
ArraSails - V1
ArraSails - V2

Beidézni nem sikerült (biztos én vagyok túl béna hozzá ) de még mindig aktuális szerintem.

Azt pedig, hogy az újfajta viadal nyereménye kizárólag büntetést adjon egy bajnok karakternek, amíg többet nem szerez ebből, mint az eredeti érmei száma nonszensz dolognak tartom.
Dátum: 2011.08.20. 21:13:03
A konkrét (jövő héten beélesítésre kerülő) leírást nem lehetne ide feltenni még előtte?

Jelen topicban az egy hónapos bejegyzésre írt ötletelésre/javaslatokra és a jelzett problémás részekre a játékvezetés részéről nem érkezett véglegesített válaszreakció.

Így pl. "a piros tagok nem számítanak bele a küldi létszámba" téma számomra még mindig kérdéses az alábbi miatt:

A pirospozsgás kinézetet mikor figyeli majd a program?

- Amikor a küldisor első feladatát elkezdjük, és csak az akkori hiányzók mínuszolódnak a taglétszámból?
Mert akkor a menet közben inaktívvá váló tagok miatt a szövetség nem kevés nehézséggel fogja szembetalálni majd magát.

- Vagy minden egyes részfeladatnál külön-külön figyeli majd, és annak tükrében kell a kvótát teljesíteni?

Én az utóbbit tartanám korrekt megoldásnak, mivel tényleg bárkivel előfordulhat, hogy induláskor még itt van, de egyéb rajta kívülálló okokból nem tud végig aktívan jelen lenni.
Dátum: 2011.08.15. 23:39:50
Egyszerűbb és elegánsabb megoldás lett volna erre a problémára, ha az ismétlős küldiknél a vadászatra épülők követelményét csökkentette volna Miklós, és emellett a vadászatért kapott LE mennyiségén javítana végre. Akkor nem csak a portyás küldit pörgetné az aki még időt és energiát fordít a játékra, hanem beiktatna több vadászósat is.
Így végre a vadászat fellendülne legalább, ha már a portyázást sikerült teljesen tönkretenni.

De ezt már annyian és olyan sokszor leírták előttem is, kár hogy csak az nem olvassa, akinek kellene...
Dátum: 2011.08.15. 22:49:35
Nekem konkrétan ez az új "reform" egyáltalán nem hozta meg a kedvemet sem az EH-hoz, sem az ismétlős küldetésekhez, sem a vadászathoz. SŐT, a játékhoz sem...

Majd szóljon valaki, ha lesz újra értelme feljönni játszani!
Dátum: 2010.12.20. 20:34:26
Hála és köszönet a harcoló állat gyakorlatoztató gombért!

Következő megvalósításra váró feladat a gyakorlásból visszahívási lehetőség megoldása, ugye ez sincs elfelejtve?
Én emlékszem rá, hogy ez is meg lett ígérve...
Dátum: 2010.10.30. 00:13:11
Hirtelen nem tudtam mire vélni az átváltozásomat...
Az élőholt plüssök is jópofák, köszi!
Dátum: 2010.10.16. 15:34:56
Egy apró kiegészítést/módosítást szeretnék javasolni a játékba a szövetségi épületekkel kapcsolatban.

Jó lenne, ha a szövetség azon tagja, aki rendelkezik 5 vagy annál több szavazattal, az aktuálisan építendő épületet valamilyen figyelemfelhívó jelöléssel láthatná el: akár színes háttér kiemeléssel, akár az épületlista tetejére hozásával.
Ez nagyban megkönnyítené a kissé szórakozottabb, feledékenyebb játékosok életét, mint amilyen én is vagyok

Továbbá az állatoknál még mindig hibádzik a "minden HARCOLÓ állat gyakoroljon" gombocska a másik kettő alá.
Olyan nagy és bonyolult kérés lenne ez, hogy ennyi idő után sem lehet megcsinálni?
Dátum: 2010.10.13. 22:26:44
Ezennel csatlakozom az elégedetlenkedők táborához!

A Sárkány csúnyán nézett rám a csaták közben és még tüzet is okádott! Nagyon megijedtem ám tőle!
Ettől egész éjjel rosszakat álmodtam és nem pihentem ki magam rendesen, így reggel fáradtan ébredtem.
A fáradtság miatt nem tudtam a munkahelyemen kellő hatékonysággal ellátni a feladataimat, jött is érte az ejnye-bejnye...

Szóval követelem, hogy Miklós kárpótoljon az álmatlan éjszakákért, a főnök letolásáért, és a pocsék hangulatomért, de iziben!
Dátum: 2010.09.26. 20:13:44
Melyik munkaköri tevékenységtől vakulhat meg az ember (A megfelelő munkavédelmi előírásokat betartva)?
Fúrás
Faragás
Hegesztés
Csiszolás

Hibás kérdés megfogalmazás.
A megfelelő munkavédelmi előírásokat betartva lehet elkerülni a megvakulást!
Bár Austen is nagy kedvencem, de a szívcsücsökben nálam egyértelműen Fable lakozik.

A mai stresszes, rohanó világban, ahol naponta érik az embert a negatív események, csapások számomra az ő könyvei nyújtják az igazik kikapcsolódást, felüdülést, felhőtlen szórakozást.

Üdítő humora, regényeinek nyelvezete, fantáziadús történetei, sokszor nyelvújítás számba menő szófordulatai és még sorolhatnám hosszan...

Engem teljesen kikapcsol, ha ideges vagyok megnyugtat, kisimít, humora felvidít, szóval nálam övé a pont.
Dátum: 2010.07.14. 17:27:50
Hogyan folytatódik tovább "Süsfel nap..."?
fényes nap.
kelj felnap.
sárga nap.
arany nap.

Helyesírási hibák!
Oldal: 123