Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2017.02.13. 15:12:47
Idézet: Kwisatz - 2017.02.13. 12:52:24
Pont ezért nincs változás az SZB-ben, örülök, hogy beismeritek. Ha hármatokat zavarna, biztos lenne változtatás. Így azonban valóban csak a kesergés megy a fórumon.

"Ha Pista is ezen az osztályon dolgozna ahol mi, akkor biztosan nem 200 ezer Ft fizetésünk lenne, hanem 300 ezer. Ez nagyon igazságtalan, a munkaadó nem korrekt, és a Pista is elmehet a búsba."
"(Pista) De hát én nem is akarok nálatok dolgozni."
" Ez a baj! Örülök, hogy beismerted! Azért keresek kevesebbet, mert te nem akarsz itt dolgozni."


Nice.

Következő részben talán Pista arra is kitér, hogy ha nem tudod elérni a saját célod, akkor miért érdemes mást hibáztarni érte. Most reklám.
Dátum: 2017.02.13. 06:44:58
Igen, ezért vicces. Ariel meggyőzése van folyamatban, hogy mégis jó neki ez a játék, engem a kezdetektől nem mozgat sem az szb, sem az annak folyományakénti fórumos hőbörgés. A rólam alkotott véleményeket is pont ilyen magasról, csak ha már másokkal példálózunk, akkor legalább ne ilyen hiteltelen dologban.
Dátum: 2017.02.12. 18:14:09
Idézet: Kwisatz - 2017.02.12. 16:01:30
amíg a V1-en el nem kezditek, ha majd Offsboy-jal, Lannal meg Arielllel is megjátsszátok ezt, talán akkor lesz majd változtatás, addig nem sajnos.
Ennek azért elég erős lol faktora van.
Dátum: 2017.02.11. 13:59:23
Vazeg, az univerzum piramisa ad 600 platinát...ami tényleg király dolog, ha van mire elkölteni.
Dátum: 2017.02.11. 13:14:23
"Elvileg" hogy tudnám megcsinálni "legalább"? A platina jön, azt se tudom honnan, elkölteni nem lehet, így a váltási lehetőség sem jelenik meg.
Pontosan mit kellene tennem most, hogy akár elvileg, akár gyakorlatilag beleférjen?
Az hogy nem szint miatt, hanem más miatt nem lehetséges, nem sokat számít.
Dátum: 2017.02.11. 13:09:03
Ha nem megy el, told őrlángon, kevesebb kővel, kevesebb elvárással, hátha.
Dátum: 2017.02.11. 09:29:55
Én is csak azért írtam le hogy mi mennyit ér, mert Miklós a számok embere, hátha átrendeződik a fejében, hogy ez a 2 csoda nem akkora királyság. És akkor nem kell 2 havonta kiborulnia itt valakinek a fórzmon, hogy a mesterkő meg a felemelkedés gyémánt miért is ennyire futtatott cucc, mikor szinte semmit nem ér
A befiz csomagban úgyis kompenzál mindent a verempálca, szóvalmkb mindegy mi kerül mellé.
Dátum: 2017.02.11. 09:26:46
Nem, nincs is váltási lehetőség 600 felett abszolút. Ezeket se váltogattam, hanem jön mindenhonnan. Amúgy meg ennél nagyobb bakikat is magasról kakkantok le, csak most érted pont 140re belőjük a fétis értékét, és akkor ilyen blődségek meg felnyomják az ember agyát. Pedig ez már évek óta probléma.
Dátum: 2017.02.11. 07:32:53
Azért ez jól ki lett találva. A csapvól is platina folyik, elkölteni meg nem lehet.
Platina: 1260 db

Platina
Szerezz legalább 4 platinát a lélekkufárnál!
Számláló: 0Hátra van: 4 nap, 16 óra, 30 perc

A legjobb benne a platina leírásánál a magyarázat.

Platina csak korlátozott mértékben áll rendelkezésre, ezért egyszerre legfeljebb csak 600 platinád lehet.

Még nem tudom, hogy röhögjek ezen vagy hőbörögjek. Szerencsére pont szombat reggel van.
Dátum: 2017.02.10. 19:00:09
Azzal meg az a gond, hogy egyrészt semmit nem ér (nem túlzás, tényleg semmit), másrészt ott a csali, hogy később kevésbé fog semmit nem érni, ha magasabb csatlósokra lövöd el.
Cuki kis ritka tárgyak lehettek volna ha nem UR-ek.
Dátum: 2017.02.10. 18:44:35
Most megnéztem, 26ezres szakiösszeggel, 1.75M LE egy mesterkő profitja. Ez ~130 csp bevétele. Mondhatjuk hogy a VU-s átlag bőven ez alatt van. Miközben a 80%os szaki bónusz kb 120 szint óta megvan, szóval nem releváns. Tehát a kérdés, hogy ennek ismeretében is negmarad-e ez az UR polcon? Vagy ha az a cél, hogy alacsonyabb szinten táp legyen, akkor inkább mibi event jutalomsorban a helye, olcsón, ahonnan a kicsik kiszedik, a magyok meg elfelejthetik. Ez szerencsekerék dolog valahogy soha nem akar rendezettnek tűnni.
Dátum: 2017.02.10. 18:17:14
Én meg remélem verempálca lesz, szív alakúra hajtogatva, az ünnephez méltón.
Dátum: 2017.02.08. 07:01:55
Idézet: Unr34l - 2017.02.07. 18:30:52
SZB-re is kene korlat mint a csatlos arenaban is van , mondjuk naponta maximum 30-40pp lehetne felhasznalni ( masnapra nem lehetne atvinni semmit ) mindjart lenne portya na meg a kuldetesek sem porognenek

Vagy vágjuk le tőből a kezüket a sokszoros bajnok karakterek gazdájának, és mivel nem tudnak kattingatni, így a törpeinek lesz lehetősége felzárkózni. Kb.ennyire életképes az szb darabszám korlátozás ötlet is.
És ha azt kéddezed, hogy miért, azért, mert valóságoformázás esszenciával napi 100pp gyűjthető, és 2-3 naponta elég elverni szb-ben, ha valaki kényelmes. És akkor a tartalék pp-k égetéséről nem ia beszéltünk. Semmi értelme a napi 40es, vagy akármilyen limitednek.
Koncentráljunk már inkább arra a részre, amire Miklós azt mondta oké, mert akkor olyan javaslat is elhangozhat, ami esetleg be is kerül.
Dátum: 2017.02.07. 10:48:03
Ez egy szép csomag! Grat hozzá.
Dátum: 2017.02.06. 15:04:30
Temporális relikviák: én ezt fel sem mertem vetni, azt gondoltam, mindenki utálná a relikviakuponját olyasmire költeni, ami nem tart ki a végtelenségig.
Akinek ezzel gondja van, azért, mert ő még tudja mire költeni. Aki már rég nem tudja, az ennek is örülni fog.

A +500 transzc projekció nem túlzás?
250.szinten ez 100+250*2=600LE projekciónként, a +500 az 300k LE-t véd le (landragór relik 150% hatásfoka miatt 450k-t). Azon a szinten 12k egy átlag vadászat, a 450k, az 37 csp-nyi LE. Szóval nem túlzás. Sőt. Elindítasz egy 100as vadászatot, és közben megcsinálsz 3-4 küldetést szb-ben, és máris 2-3M LE van nálad. Nagyon alsóhangon, mert akkor még nem EH esszenciáztál, ésatöbbi. Más szinteken nyilván mások a számok, de az arányok megegyeznek.

Transzdestrukcióra nem tenném be, mert ott még azzal is kell machinálni, hogy a templomvégi kristály jutalmat ne exploitolja. Meg én nem is igen látom a helyzetet mikor használnám, de majd valaki megcáfol, ha ő igen.

Esetlg valami olyan rendszer, hogy pl.
gyémánttalér akkor viheted el, ha van aranytallérod, vagy ha a tétel átvételekor elköltesz 7 (10? 15?) relikviakupont?
Személy szerint kicsit erőltetettnek érzem, de nincs is nagy jelentősége. Ha így akkor így kerül be. Mondjuk az ÜSZ-re meg majd ti kapjátok a leveleket, hogy megvettem dukátért a cuccot, miért nem kaptam meg?

Még a kupon fogyasztáshoz mehet esetleg fixen 5-10-20 darabért templomi pálca, verempálca váltás, vagy amit akar a nép.
Dátum: 2017.02.06. 10:04:37
Bármit, csak fix csatajutalmat ne. Arra ott az szb, a szubplazma meg a többi. Annál még az erősen visszafogott V3 szabályrendszer is jobban passzol, hogy pvp szaga maradjon a dolognak. Ha nem is annyira erős szabályozás, de egy hasonló védettség megoldhatná, hogy ne szegje kedvét az újonnan érkezőknek.

Illetve a később érkezők sikerélménye érdekében differenciált bajnoki torna is jó lehet, hiszen a 300(1) vs 300(50) meccsen nem kérdés ki fog nyerni.

Amit Mortal ír, a csata végi regenerációt feljebb lehet tolni szükség szerint, és akkor már akárhány támadást bír a karakter. LE mozgás csökkentett (amit a 20-40-60% tovább csökkent), regeneráció nagy, lopás meg állatsebzés ellen meg van 300 szintje mindenkinek hogy felkészüljön.
Dátum: 2017.02.06. 09:37:27
Relikviakuponok további felhasználása.

- Mytokronitos relikviáknak mehet tovább, hiszen úgy le lett csapva a myto szerzés, hogy az amúgy is dráguló képességköltségek mellett lehetetlen elszállni.

- Tul, szaki, szerencse olcsóbbítás, kaland, EH, stb.: vélemény kérdése, hogy van-e értelme, véleményem szerint elég fantáziátlan, és úgyis mindenki megszerzi, és igazából talán akkora szükség sincs rá, mint a mytokra. Majd rácáfolnak itt, ha valaki másként látja.

Hangsúlyoznám, hogy a fix 1-2 évente +1 szint a relikviákra, semmit nem old meg, csak annyit generál, hogy folyamatosan előjön problémaként, ami ugye nem előnyös.

Alternatíva 2
A kuponok végleges megoldásaként a Lanmaffia-féle időleges épület ötletéhez hasonlóan ideiglenes relikviákat gondolom. Bronz és ezüst fokozat, 1+1(2) kuponért.
Annak szenmel tartása mellett, hogy ne feltétlen tápot adjon, hanem kényelmi funkciót, vagy ha tápot, akkor a gyengébbeknek/alacsonyabb szintűeknek többet.
1. Projekció trambulinja:
Transzcendális projekciódra +500at kapsz, ezüst fokozat +1500.
2. Epikus böllér balta:
Epikus specializáció +1, ezüst fokozat +3
3. Őskőkereső szerencsemalac:
Ha megtámadnak portyában és vesztesz, x% eséllyel y db kiégett őskövet találsz a csatatéren. Ezüst: 3y. Itt olyasmire gondoltam, hogy csatánként egy 3-5 db azért hosszútávon kijöjjön. Visszaélést megnehezítendő csak védekezőként működik, a gyengébbeknek, akiktől inkább lopnak, mint ő lop.

A sor folytatható, ha megfelelő ez az alap. A hatóidejük szintén lehet megbeszélés tárgya, vagy akár a hétfő déli szb nullázáskor automatikusan eltűnnek, így egyszerűbb kezelni programból is.

Alternatíva 3
Ha ez túl merész, és nem, vagy megreked ott hogy felírod listára ( ), további opció lehet szerencsekeréken egy "Forgatok egy relikviakuponért" gomb, ami fixen ad egy pirosat, és a pechpontokat nem befolyásolja. Mivel tapasztalataim szerint kb 50%-ban végzet medál esik, így a banké az előny, nemigen fogják kifosztani a játékosok a kereket. Fun faktor megvan, aki zárkózna hamarabb összeszedi a tápokat, aki meg elöl van, úgyis megvan neki minden már, annak marad a fun.

------

És végül, nincs sértődés, ha azt mondod, hogy nem ilyenekre gondtál, ezért és ezért, szóval csak nyugodtan.
Dátum: 2017.02.05. 19:24:38
Én a részedről jobban örülnék egy Lanmaffia-féle kreativ hozzáállásnak
Lanmaffia olyan szinten végtelen türelemmel és konsruktívan kezeli ezt, meg általában a többi dolgot, hogy neki kivételes respect jár a stílusáért és gondolkodásmódjáért, szerintem bárki örülne, ha Lanmaffia-féle emberek véleményeznék a munkáját. Sajnos én nem vagyok ennyire profi, majd talán idővel.
Amúgy nekünk is jobb lenne részedről egy Lanmaffia-féle kreativ hozzáállással.
A lényegi részre számolgatás után.
Dátum: 2017.02.04. 16:02:44
Igazából lényegtelen is, mert a folyamatnak ott kellene indulnia, hogy Miklós nyit egy topicot, hogy "Találjunk ki valamit a játékosok közötti interakció fejlesztésére!" Vagy az építésre, vagy akármire.
Emögött persze már ott van (kellene lennie) a hogy felismeri a problémát. Ha nagyon kényelmes akar lenni, ennyi elég is. Leírja, hogy szívesen lát javaslatokat, és elkezdenek a témában megjelenni a javaslatok az ésszerűtől a radikálisig. A játékosok egymást is korrigálják, leszólják, támogatják. Egy idő után benéz Miklós, azt mondja ez meg ez az irány tetszik, menjünk bele részletesebben. ott megibt jönnek ötletek, amiből mazsolázhat, vagy csak alapnak használja egy saját verzióhoz. Ehhez nem kell gyakorlott játékosoknak mítingelnie, itt van erre a fórum. Benne lesz a hülyeség is, de nem baj, ha valami valamiért nem jó, az is információ.
A dolog azonban az elején megcsúszik, mert mint a hozzászólásokból levettem, Miklós egyelőre abban a hitben él (vagy csak ez a kényelmesebb álláspont), hogy nincs is probléma amit meg kell oldani, az hogy a játék szinte minden területe kifutott egyesek alól, nem gond. Vagy van még az a másik verzió, hogy nem akarja beismerni, mert tudja, csak nem tud mit kezdeni a problémával. Őszintén, ez a második nekem sokkal hihetőbb, mert annyira ordít hogy gáz van a kifutó-bekerülő fejlesztésekkel, hogy egy Miklós-féle matematikus agy kizárt, hogy nem vészcsilingel már x éve.
Dátum: 2017.02.04. 07:38:05
Folyton azt hangoztatod, hogy mondják meg a játékosok mit szeretnének, de te nem hallgatsz rájuk. Az alap problémában sem értünk egyet, nemhogy a megoldás keresésben.
Nem reagálnék mindenre, csak a kuponos részre, ott is szépen kijön amire gondolok.
Azt írod:
A relikviakuponokkal ugyanez a helyzet. Ha azt mondjátok, hogy számottevő játékos tart ott, hogy már minden értelmes relikből megvan a legerősebb neki, és nincs hova tovább, már csináljuk is a követkető szetet, lehet megtuningolni egyedi ötletekkel akár új relikviákra is, vagy bármilyen színesítés, ez nem gond. De te is azt irod, "záros határidőn belül". Tehát akkor talán még nem tartunk itt?

Nekem egy karakterem van, annak nevében írtam. 100 kupon pang a zsákban, minden ki van fejlesztve, 1-2 haszontalan maradt ki, hogy amelyik feladat kéri, ne kelljen az ÜSZ-en kuncsorogni emiatt..de kérdem én, a játékosnak kellene nyomon követnie, hogy az egész játékostársadalom hogy áll a kuponos relikviákkal? És mégis hogyan? Nem fejlesztői oldalról kellene egy állandó monitoring, hogy miből hogy állnak a szövetségek/játékosok? És ami ott áll, akkor elgondolkozni, a hogyan továbbján, ahelyett hogy évekig toljuk, lássuk, hogy "felírtad listára" (atyám, az a lista jó hosszú lehet már), majd hónapokkal, évekkel a választási lehetőségek megszűnte után még mindig arról vitatkozunk, hogy létezik-e a probléma egyáltalán. Mert írod, hogy természetes folyamat, hogy elkopik 1-1 játékelem, és helyette újak jönnek be. Valóban van olyan elem, amit az ember a háta közepére kíván évek után, a kristályital vásárlás-ivás, varázslat, bőrcsizma vásárlás-eladás, értelmetlen LGY költés (avagy 159db térkifordító ital a hátizsákban), átokpiramis 10x, és sorolhatnám estig. Amit nem sorolnék ide: tulajdonság és karakterfejlesztés motivációjának lecsapása, építési lehetőségek kinyírása ésatöbbi fent emlegetett lista. Új vonalak ehelyett. Csatlós aréna. Egyszerűen jellegénél fogva nem alkalmas a megszokott VU igények kielégítésére. Biztos nézted a szavazást, még annak se tetszik, aki csinálja. A játékosok közötti interakciót pedig még ahol tudod, csökkented, a csatlós arénában volt nyígás azért, mert "jaj, kikaptam", így a bejövő támadásokat láthatatlanná tettétek? Kész. Ha ez a játék anno így indul el, már biztos nem beszélgetne itt veled ez a pár ember. Mindenesetre én elfáradtam a témában, amihez ki lesz kérve a véleményem, ha lesz időm szívesen elmondom, de nem próbálom tovább evezővel terelni a motorcsónakot.