Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Helion1988

Dátum: 2011.12.14. 07:50:11
Mondjuk a forma 1-ben ritkán vesznek ki a pilóták alól 2 kereket meg 4 dugattyút. Ott sem az a cél a szabálymódosításoknál hogy Kobajasi Kamui nyerjen a Sauberrel.
Dátum: 2011.12.11. 14:41:46
Idézet: Xena - 2011.12.11. 13:52:35

Egyébként neked mindegy mit írok, te a karakterem nevére izgulsz! Meglátod hogy írt Xena, gyorsan fikáznod kell.
Mindegy volt mivel kapcsolatban írtam... Ettől te nem leszel több, kritizálhatsz, a lényeget úgy sem fogod megérteni.


Nem izgulok a karakternevedre, ha megnézed először Pörgöncnek válaszoltam.
És utána te kérdezted hogy:

Idézet: Xena - 2011.12.11. 13:20:31
Most ezzel mit akarsz?


A lényeget pedig köszönöm értem (értjük). Ahogy Birka is kifejtette:

Idézet: Birka - 2011.12.11. 10:52:50
Xena ez csak rinya.


Ha legálisan kapja a segítőkezeket nincs gond.

Ha úgy érzed multizik akkor meg írj a megfelelő helyre(ez nem az) a megfelelő embernek (Baraty).
Dátum: 2011.12.11. 13:39:27
Idézet: Xena - 2011.12.11. 13:20:31
Most ezzel mit akarsz?

A segítő kint kóringyál, szabadon küldizhetnek rajta, tulajdonosa abbahagyta a játékot, nincs kombában.... ebből húz hasznot Tezuman és kerüli el a verést (és bárki más is, aki olyan szerencsés, hogy abbahagyta néhány szövetségi társa a játékot).
Akár a gazdi -mert belép mannázni- akár egy szövetségi társ (aki tudja a jelszavát), akár egy civil...bárki aki lesz olyan jó, hogy 48 órán belül újra belép a segítségnyújtóval és rárakja a segítségre szoruló játékosra -esetemben Tezuman nyilván nem rászoruló, csak én verném sza..á, a többi potenciális ellenfele "cimbi"- a segítő kezet, ezáltal bebetonozva őt.


Na legalább már addig eljutottunk hogy felfogtad nincs segítőkéz katakombából.
Lassan illene befejezni a sírást hogy 10+ szintről nem tudsz "sza..á" verni valakit, mert védik a társai.
Dátum: 2011.12.11. 13:08:07
Idézet: Pörgönc - 2011.12.11. 12:56:22
Ha csak egyszer kell feltenni a kezeket 4-5 különböző címről, hogy védjenek évekig, akkor ez nem kihívás, már a fogorvosi rendelőben is van ingyen Internet, hogy el tudd ütni az időt, míg sorra kerülsz...


Egy szövetségi társadat segítheted úgy, hogy erőd egy részét átmenetileg átruházod rá. Ekkor összes tulajdonságod 10%-kal (kerekítve) lecsökken, és a megsegített klántárs tulajdonságai ugyanennyivel megnőnek, ha őt támadják. Pl. ha 27-es tulajdonságaid vannak, akkor +3-t adsz át minden tulajdonságból. A segítségnyújtás az aktiválástól számított 15 percben jön létre, a tulajdonságaid rögtön aktiváláskor lecsökkennek, de csak 15 perc után kapja meg a szövetségesed. Hasonlóképp, ha a segítség véget ér, 15 perc, amíg a tulajdonságot visszakapod. Ez a képesség elsősorban akkor hasznos, ha a szövetségi tagodra valaki vagy valakik "rászállnak", te viszont aránylag biztonságban érzed magad. A segítségnyújtás véget ér, ha a megsegített egy nála alacsonyabb szintűt támad, a segítő elbújik a katakombákban, vagy inaktív 48 óráig. Egy játékosnak többen is segíthetnek, de csak nálad alacsonyabb szintűnek nyújthatsz segítséget!
Fontos: Egy tulajdonságra maximum annyi bónusz szerezhető segítségnyújtásból, amennyi a tulajdonság fele. (Tehát egy 100-as erő segítségnyújtásokkal max. 150 lehet)
Idézet: Birka - 2011.12.11. 10:39:20

-betenni PvE elemet


Nah ez teccetős ötlet. Ezen érdemes szerintem egy kicsit agyalni.
Nah már most.

Az AL problémája nem más mint, hogy gyorsabban üti az epiket/entitást mint ahogy a kincstáblák készülnek, ezáltal nem tudnak előre haladni. Ezt ha jól értelmezem Ariel(ék) úgy szeretnék orvosolni(nerf), hogy erősítik az entitást vagy növelik a két entitás kihívhatósága közti időt.
Ugyebár az egész probléma onnan ered, hogy Miklós nem tud/akar olyan ütemben kincstáblákat gyártani ahogy ti haladtok.

Mi lenne ha a nerf ötletét úgy dobnánk kukába ahogy van (Minden hónapban szinte van 1-2 nerf, kicsit pihenjünk meg e téren), és inkább a kincstáblák kitalálására fordítanátok ezeket a habzószájú vitákat. Nyissunk egy epikus kincsek topicot (akár korlátozott hozzáféréssel) és lehet kitalálni a kincseket szépen sorban. Oda adni Mikibácsinak aki átnézné (esetleg módosítaná ami szerinte túl táp/nem megfelelő). Neki is jó lenne mert kevesebb időt emésztene fel a táblák megalkotása így több idő jutna a többi nerfre, pardon fejlesztésre. Nekünk is jó lenne mert lenne folyamatosan új kincstábla illetve a nerfek megalkotása helyett inkább kincsek megalkotására fordítódna értékes szabadidőtök(időnk).

Vannak itt ügyes Fotóbolt használok? Ők segíthetnének a kincsek képeinek elkészítésében.
+ Esetleg lenne egy topic "vezető" aki az ötleteket összefoglalná és ha kész egy táblányi anyag akkor elküldené Mikibának.(Én itt személy szerint Craslorg kollégára gondoltam, ha esetleg elvállalja)
Dátum: 2011.12.09. 07:08:12
Idézet: Hlegba - 2011.12.08. 12:42:45
Az utólsó aukciós bérlet v1-en 09.20-án lett eladva, tehát akkor annak a gazdájának is megvolt a fél éves bérlet(gondolom legalábbis, hogy pár nappal a vége előtt), de neki már katalizátor van helyette. Vagy akkor még automatikusan megkapta?


Mivel akkor még tartott az event ezért igen ő megkapta.
Dátum: 2011.12.08. 08:55:10
2011.09.23. 10:00 ha jól emlékszem.
Dátum: 2011.12.08. 07:23:05
Másoknál sem változott át. A Landragór alatt esett nekik a lélekút katalizátor, mert akkor már volt náluk aukciós bérlet. Szerintem nem fog átváltozni.
Egyértelmű leírás alatt a módszer leírását értettem. Mármint hogy: "így ölj entitást ha spórolni akarsz" vagy ilyesmi. Az hogy mindenkinek a rendelkezésére áll ez a módszer nem feltétlenül jelenti azt hogy jól van ez így. Tény hogy nem ezt a legfontosabb "kijavítani" a játékban, csak ez most így előjött abból az apropóból, hogy mennyivel könnyebb az entitást leütni mint az epikust.
Idézet: Tony Ramirez - 2011.12.04. 22:28:02
Ariel igy kezdte... (Szerintem ne csak a szaftosabb részeket olvasd el, hanem a legelejét is.)
Felvetett egy problémát, 2 azaz kettő javaslattal, ebből az egyik, amiről azóta igazából nagyon szó sem esett, a új kincstáblák, amivel a probléma meg is lenne oldva, de mennyivel egyszerűbb vitázni, mint mondjuk kiállni egy olyan lehetőség mellett ami alapból már eddig is elvárható lett volna. (új kincstáblák) és sajnos még igy is hogy a forumozók fele ezzel van elfoglalva, semmilyen reakciót nem kapunk a JV-ség részéről, igy igazából sem értelme, sem haszna nincs ennek az egész topiknak sem és lassan kiderül, hogy a játéknak se...


Természetesen elolvastam az egészet. Azt is hogy Ariel 2 (azaz kettő) javaslattal állt elő amiből az egyiket Miklós megtorpedózta eddig (és ami a probléma legegyszerűbb megoldása lenne és ami mellet úgy érzem itt közösen szónoklunk (ahogy ezt írtad te is)) a másik javaslata pedig egy nerf lett volna amit itt már több oldalon kiveséztek a többiek.

Erre írta Aurri hogy:
"a Légió is belátta, hogy nem másokkal akar kibaxni "

és erre írtam azt hogy Ariel nem igazán látta be, lévén hogy neki mind két megoldás megfelel. (Természetesen az írásaiból nekem az jött le hogy a kincstábla bővítést támogatja jobban de ha ez nem megvalósítható akkor megfelel neki a másik megoldás is)
Ha esetleg félre értelmeztem akkor ezer bocsánat.
Idézet: Aurri - 2011.12.04. 21:52:05
Olyan megdöbbenséssel beszéltek erről a bizonyos 15%-os CSP-s-"módszerről", mintha csak valami titkos, csaló praktika lenne, nem pedig egy hivatalosan deklarált taktikai módszer, amit kezdetektől használnak a játékosok.


Az hogy te a kezdetek óta használod nem egyenlő azzal, hogy minden játékos használja vagy ismeri. Az is érdekelne, hogy hová van ez leírva és mitől lett ez hivatalos.(Lehet hogy tényleg van ilyen írás valahol csak az én figyelmemet kerülte el) Egy link vagy egy "piros" idézet megteszi.

Idézet: Aurri - 2011.12.04. 21:52:05


AZ epikus-entitás korláttal kapcsolatban pedig szerintem a megoldás elég egyértelmű, hiszen még a Légió is belátta, hogy nem másokkal akar kibaxni (elég sekélyecske kéjecske lenne), csak szeretne magasabb entitásokat ütni.


Ariel nem igazán látta be, vagy ő nem a légió tagja?(Költöi kérdés) Kimaradt 1-2 rész az Ariel-Prisma szappanoperából? (Ha nem olvastad esetleg akkor olvasd el. Megéri )


Természetesen a megoldási javaslatoddal egyet értek mint ahogy ezt már fentebb is írtam.
Akkor még is csak működik ez a módszer. . Bár mondjuk nekem a drága csp nem éri meg de az tényleg igaz lehet, hogy annak aki nem használja a csp-t annak simán, sőt!
Idézet: LanMaffia - 2011.12.04. 17:00:58
Én erről a CSP-zés dologról nem is tudtam, de szerintem Miklós sem kezelte konkrét problémaként. Én simán a bugok közé csatolnám, akinek a CSP csak dísznek van, végtelen mennyiségű entitást leverhet.


Amíg itt nem említették én se tudtam róla, de sajna így tényleg túl könnyen lehet entitásozni. Bár ehhez elég magas szerencs-iq kombo kell. Bár az is lehet hogy csak bolhából elefánt esete forog fent.
Dátum: 2011.12.04. 17:27:04
Nu lássuk:

Edzőterem: Szerintem jó az eredeti javaslat (60 szint 12%). Nagyon kell ez az épület mert nagyon gyatra az LE/TP a kaland csatákból. A +1 tárolási lehetőség már necces (persze örülnénk neki), de erre nem biztos hogy Miklós/Baraty rábólint.

Kémgömb: Ez is jó ötlet, itt is magasabb szintet javaslom, lévén hogy csak "kényelmi épület"

Katalizátor: Jó lesz bár nem szoktam kisütni, de megturbóza egy kicsit ezt az opciót (kell a 60-as korlát!)

Nekrofun fókusz(upgrade): Kell a VP regennel kezdeni valamit mert nagyon lemaradt az ép regenhez képest. Az automatikus konsti kicsit neccesebb történet, bár tény hogy tényleg könnyít egy unalmasabb játék elemen de ezt nem érzem annyira szükségesnek. (Szerintem elég a regen)
Illetve szerintem az a +15 iq nem sokat kavart volna be a varázsló-harcos csatába szerintem az is maradhatott volna.

Mágustorony(upgrade): hmm olcsóbb mágia, látom ahogy Kóc mosolyog.

Átokpiramis (upgrade):
V3-on jelenleg ennek az épületnek nincs értelme. A védelem itala és a segítő kéz blokkolását abszolút nem támogatom, így sem lehet a fentről jövő támadások ellen védekezni, de ezt a kicsit esélyt is ami van 1-1 támadás kivédésére még tovább csökkenteni szerintem semmi értelme. Abszolút nem értek egyet ezzel a fejlesztés javaslattal.

Kínzókamra (upgrade): ez jó, bár a kínzó szerintem így is elég erős az a megátkozott rész kicsit lehet, hogy már túlzás lenne. (bár v3-on így egy kis értelme nyerne az átokpiramis)

Palota (upgrade): a vezetőkészség részére szerintem nem bólintanak rá Miklósék, bár tény hogy jó lenne. Az LGY árcsökkentésnek csak akkor van értelme ha kerülnek be új LGY-ért vásárolható tárgyak (pl.relikviák).

Párbajterem: +50% TP az állatoknak kihívás során. Így is kockázat nélkül lehet kihívásozni semmi szükség rá szerintem, hogy a kihívást tovább erősítsük. Ennek az épületnek szerintem semmi értelme nincs ilyen formában. (Bár Tulok fix hogy támogatná.)
Xarun, Mola: ezért jó nekünk itt a békés v3-on ők meg nyugodtan civakodjanak a v1-en.

Egyébként szerintem mindkettőjüknek igaza van. Ariel-nek abban hogy nem fair, hogy ők nem tudnak az epikus fölé menni az entitással, Prismának meg abban hogy ezért nem a többi karaktert kell büntetni (nerf). Itt véleményem szerint Miklósnak kell több kincstáblát előre beraknia, mondjuk havonta egy meghatározott mennyiséget hogy az AL-nek se legyen annyira indoka előre rohanni, ha esetleg megvannak a táblák, de azért tudjanak entitásozni is.

A másik része pedig a dolognak hogy entitást tényleg túl könnyű ütni az epikushoz képest. Itt szerintem elég lenne ezt a 15%-os "csp"-zést megoldani. Az entitás kezd a varázslattal szerencsétől függetlenül és meg is van oldva a probléma. (Vagy ha nem is szerencsétől függetlenül kezd akkor legyen magasabb a szerencséje a mostaninál)
Dátum: 2011.12.04. 16:21:30
Idézet: Junior0 - 2011.12.01. 08:34:48
A sajtoló medált mikor irják be, mert kicsit idegesítő hogy mindenért külön kell írkálni. a Landragor medálért is heteken keresztül kellett leveleznem hogy végre megkapjam.


Már csütörtökön is írt nekik gondolom.
Dátum: 2011.12.02. 09:57:13
Hát már itt pirosodik!

Várjuk Baratyt mint segélyesek a postást...
Dátum: 2011.11.23. 22:02:25
Idézet: Csigafiu - 2011.11.23. 20:22:12

Kevesen értik miért és miről is pampogok.


Ez az első mondatod amivel egyetértek...
Azt mindenki tudja hogy Tulok a legnagyobb állat a szerveren. Nem is értem kivel akar még itt versenyezni. (Torony magasan, testhosszal, egy hajónyival..stb simán vezet). Apropó, mikor leszel megint Omegás? (Kiesett a 7% gyűrűd )