Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gort

Dátum: 2009.10.24. 13:26:30
Nem tudom. Bár szerintem abból, hogy eddig mindegyik találkozón volt, lehet bizonyos következtetéseket levonni.
Dátum: 2009.10.23. 10:32:58
Minden szintje 5%-al csökkentené az árakat? 200-nál lenne maximalizálva? 200*5=1000. 1000%-al olcsóbb termékek? Az árú mellé megkapom a kilencszeres árat is mellé? Veszek mondjuk 40 000 le-ért valamit. Megkapom az árút, és még mellé 360 000 le-t. Igazad van. Ez egy biztosan megtérülő befektetés.
Bocs, biztosan csak elírtad a számokat. Legalábbis nem hiszem, hogy ezt jelen formájában komolyan gondolhattad.
Dátum: 2009.10.22. 22:44:43
Gondoltál már arra, hogy 15% életerő alatt vadász? Vagy arra, hogy ne tarts magadnál rabolható le-t? Esetleg arra, hogy fejleszd a transzcendális projekciót? Gondoltál már arra, hogy bármit is tégy a saját védelmedben? Ahogy nézem, napi egyszer megy. Az nem is sok. Te szoktál portyázni? Ha az ellenfeleidtől elrabolsz 2, 4, 101 le-t, akkor ők is ennyire kiborulnak?
Dátum: 2009.10.20. 19:42:28
Ösvényjáró, nem rossz. Sajnos átlagos magyarként én csak magyarul értek, bár vitapartnereim szerint még úgy sem.
Cirip, lehet, hogy igazad van, de az is lehet, hogy te csak a vágott verziót láttad, ahol a 13. majom éppen szabadságon volt.
Dátum: 2009.10.20. 18:47:21
Még nem hallottam róla. Láttam egy filmet: A 13 majom. Ott valami csúf vírust terjesztettek el, mely az emberiség részleges pusztulását okozta. A Félelmetes Második Majomhadtestnek is hasonló célkitűzései vannak?
Dátum: 2009.10.20. 18:28:50
Ches, köszönöm, hogy normálisnak neveztél, ez általában nem szokása azoknak, akikkel nem vagyok egy véleményen. Érdekes, hogy a te hozzászólásodban látom a humort, de az egész lavinát elindító bírósági levélben nem. Akkor most van humorérzékem, vagy nincs?
Sajnálatos módon be kell vallanom, hogy a betűszavakkal némileg hadilábon állok. Nem értem a következő kifejezéseket: IKCS, FMM, FHM.
Egyébként pedig lazulok. Vagy lázadok?
Dátum: 2009.10.20. 16:30:14
Igazad van. Valóban igyekszem figyelembe venni minden egyes szót. Ez baj? Ti nem ezt tettétek, amikor támadásaitok igazolására a második támadás utáni levelezésünket hoztátok fel indokként? Én személy szerint nem a támadásaitok ellen szóltam. Bár értelmetlenek, de a játék szabályai szerint nincs velük semmi gond. Nekem pláne nincs, egyik tagotok sem ér el engem, támadásaitok miatt nem kell semmit sem változtatnom a játékomon.
Tudom, csak én érzem így, hisz ti csak jókat vicceltek, de nekem a lekezelő stílussal van bajom, azzal, hogy alsóbbrendűként kezeltek minket, majd felháborodtok azon, hogy mi ezt miért nem mosolyogva fogadtuk.
Továbbra sem értem, hogy ha a ti leveletek csak vicc, akkor a miénk miért nem az? Hidd el, hogy ismerem a szövetség szó jelentését, éppúgy mint te. Ha nem ismernénk, akkor egyikünk sem irkálna most ide. Nincs sem veled, sem Cirippel semmi bajom, csupán a szövetségemet védem. Éppúgy, mint te, amikor védelmedbe vetted Ciripet. Persze ha te teszed, akkor nemes tett, ha én, akkor bunkóság. Miért kell mindent kettős mércével mérni?
Kérlek mond el, hogy hogyan kellett volna méltó ellenfélként viselkednünk?
Dátum: 2009.10.20. 15:52:41
"A fura az, hogy ciripet a Tyranttal azonosítottad."

Azonosítottad. Más szóval egyenlőség jelet raktál közéjük. Vagy megint félreértelmeztem egy szót? Mint amikor a kizárt szóról nem tudtam, hogy azt jelenti, hogy lehet?
Dátum: 2009.10.20. 15:44:38
Sok igazság van abban, amit írtál. De akkor menjünk egy kicsit tovább ezen a vonalon. A Tyrant, nem a Rózsaszín nyuszitappancs, hogy bosszút álljon egy olyan vereségért, melyet a nyuszik is meg tudnak bosszulni. Vagy ennyire gyengének nézitek a nyuszikat?
Egyébként a nyuszikat egy ember győzte le, aki nagyra becsült tagja a K&V akadémiának, (bár jelenleg nincs közöttünk, és nem tudom, hogy visszatér-e még valaha) de nem egyenlő a K&V akadémiával. Tehát azt a hibát, hogy egyenlőség jelet rakunk nem egyenlő dolgok közé nem csak én követtem el. Vagy ez is olyan, mint a sértések? Ha ti követitek el, akkor erény, ha más, akkor bűn?
Dátum: 2009.10.20. 15:24:24
Igaz, de az akihez én szóltam, mindkét világban jelen van.

Beszélsz valakivel. Később egy másik szobában újra összefutsz az illetővel, és folytatod a beszélgetést. Mi ebben a furcsa?
Dátum: 2009.10.20. 15:22:00
Miért, hány farkad van? Hmm... ez most vicc volt tőlem, vagy pedig sértegettelek? Könnyű különbséget tenni a kettő között, vagy sem?
Én a következőképpen látom a dolgokat: Van Szen Dergő. Ő csak a V1 dolgait ismeri. Fogalma sincs a többi világról, vagy erről a fórumról. Továbbá van Eskut D. Grán. Ő csak a V3-at ismeri, és éppúgy tudatlan a többi világgal, vagy a fórummal kapcsolatban. És végül itt vagyok én, Gort. Szen és Eskut közös tudata, vagy védőszelleme. A lelkük vagyok. Ismerem mindkettőjük világát. Tudom, hogy vannak más lélekpárok is a világok között. Szen nem tudja magát megvédeni, hát én, a lelkek síkján megpróbálok a lelkekre hatni. Jól csinálom-e, vagy sem? Nem tudom, és talán nem is ez a lényeg. A lényeg az, hogy megpróbálom.
Dátum: 2009.10.20. 15:02:33
Én én vagyok, te te vagy. Én akkor is én maradok, ha átmegyek a másik szobába. Te?
Dátum: 2009.10.20. 14:51:55
Rendben Cirip, elismerem, hogy ti nem sírtatok.
No, és mi mikor sírtunk? Amikor sértegettük a Tyrantot? Akkor most sértegettünk, vagy sírtunk? Esetleg mindkettő? Ha ti sértegettek, az egy jópofa vicc, ha mi tesszük ezt, akkor az egyszerre sértés és sírás?
Dátum: 2009.10.20. 14:36:58
Lanmandragoran, én egyszer sem írtam le a Ködkapu nevét. (kivéve most) Hozzászólásaimat először Ciriphez intéztem, majd Byzonhoz, illetve aki még felszólalt a témában.
Amikor párhuzamot vontam a két háború között, akkor nem a Tyranthoz hasonlítottalak benneteket, hanem a K&V akadémiához. Tudtommal ti vagytok a védekező fél, de ha mégis a támadók lennétek, akkor elnézést kérek a tévedésemért.
Mivel a sértésre sértéssel reagáltunk, ez okot ad a Tyrantnak a további támadásokhoz? Ha valakit sértő jelzővel illetek, és az illető visszaszól, az okot ad nekem arra, hogy összeverjem? Egyáltalán van szüksége a Tyrantnak okra?
Ha a bírósági levél szerepjáték, akkor a gumigerincű levél miért nem az?
Mi sírtunk a fórumon? Szerintem nem jobban, mint ti. Történt valami, amit igazságtalannak találtunk, (pont mint nálatok) és a nyilvánosság elé tártuk. (pont mint ti) Szóval, ha eltekintünk attól, hogy mindkét szövetségben (Tyrant, Ködkapu) ugyanaz az ember szólal fel, én akkor is látok hasonlóságot a két háború alapjaiban.
Ami pedig a Ködkapu, és a Hajnalpajzs viszonyának megromlását illeti, hát arra nem hiszem, hogy sor kerül, hacsak ti el nem kezdtek ellenségeskedni. Jelenleg is nálunk van egy tagotok, és addig marad, amíg akar. Szívesen látott vendég.
Dátum: 2009.10.20. 14:14:46
Tudtommal szabályos, bár nem szép dolog. Javaslat: Válasszátok ki az egyik szövetséget, és csak arra koncentráljátok a támadásaitokat. Míg az ellenségnek osztoznia kell az üthető embereiteken, addig ti teljes erővel támadhatjátok a kiválasztott ellenfelet. Így valószínűleg győzhettek az egyik ellen, és veszítettek a másik ellen, vagyis összességében kihozhatjátok döntetlenre a háborút, ami nem is olyan rossz eredmény.
Dátum: 2009.10.20. 13:29:30
Talán majd megpróbáljuk egyszer, talán nem. Ha megpróbáljuk, akkor talán sikerül talán nem. Arra azért kíváncsi lennék, hogy ha a Tyrantnak kell megvédeni a Rózsaszín nyuszitappancsot, (ami a Tökéletes Gyémánt oldalhajtása) akkor vajon egy hasonló helyzetben kinek kellene megvédeni a Tyrantot?
Megjegyzem, hogy a nyuszik ismét a nyakunkon vannak, értésünkre adták, hogy nem kérték a Tyrant védelmét, egyedül is boldogulnak, ha nem is könnyen. A Tyrant egy önjelölt védelmező.
Dátum: 2009.10.20. 12:47:31
Oké, ismertetem a történteket. Ha valamire rosszul emlékeznék, vagy nem úgy látnám, ahogy valóban megtörtént, nyugodtan lehet szólni, kedves Tyrantosok.
Adva vagyon a K&V akadémia szövetség. Többségében olyan tagokból áll, akik a Káosz és Vérből jöttek át, vagy ottani karakterüket törölték, és új karaktert indítottak. Azonban olyan tagjuk is van, melynek semmi köze a Káosz és Vérhez. Például én. Nem vagyunk angyalok, mennek a portyázások, vannak közöttünk úgynevezett pókkarik, mint majd minden másik szövetségben. Viszont háborút nem indítottunk senki ellen. (egyetlen egy kivételtől eltekintve) Aztán a Rózsaszín nyuszitappancs hadat üzent nekünk. Ők egy kimondottan háborús szövetség, legalábbis az adatlapjuk szerint. Mi úgy döntöttünk, hogy felvesszük a kesztyűt. Aki esélytelen volt velük szemben, az átment a Káosz és Vérbe, köztük én is. Úgyis rám fért egy kis akadémiai tanuló kirándulás. Távollétünkben az egyetlen ember, aki fel tudta venni a harcot a nyuszikkal, megverte őket. Erre a Tyrant hadat üzent a K&V akadémiának, és a Káosz és Vérnek, bár ekkor én még nem tudtam, hogy van összefüggés a kettő között. Egyik szövetségnek sem volt esélye a Tyrant ellen, rövid úton kikaptunk. Aztán jött a Tyrant újabb hadüzenete a K&V-nek, természetesen ugyanolyan végeredménnyel, mint az előző. Azt nem tudom, hogy ekkor a Káosz és Vér kapott-e hadüzenetet, annyira már nem követtem figyelemmel az eseményeket. Ezután a főnökünk küldött egy érdeklődő levelet, hogy minek köszönhetjük ezt a kitüntetett figyelmet, hisz bevételüket aligha növeljük. (nekik 2M a lélekkútjuk, nekünk 200 000) Erre jött az a válasz, hogy a Tyrant bíróságot ült felettünk, És elítélt, amiért gerilla módszerekkel győztük le a nyuszikat. Persze eme gerilla módszerek legnagyobb alkalmazója a Tyrant. (Ott voltam, amikor ezzel a módszerrel lett legyőzve a Tökéletes Gyémánt.) Vagyis levelükkel kétszeresen alsóbbrendűnek tituláltak minket. Egyrészt azzal, hogy joguk van felettünk bíróságot ülni, másrészt, hogy az a módszer, ami náluk dicsőség volt, nálunk bűn. Nekik joguk van gerilla módszerekkel harcolni, de nekünk nincs. Elismerem, hogy a válaszunk szintén tartalmazott sértéseket. (mindkét levél olvasható visszább) Ez természetes. Furcsának találom, hogy azok szerint, akik szerint citadellára citadella a válasz, többszörös támadásra, és sértésre mosolynak kell lennie a válasznak. Legalábbis akkor, ha nem ők kapják a sértést. Hisz ők csak tréfáltak, üzenetükön hát mosolyogni kell. Ellenben azt pontosan tudják, hogy a mi levelünkben nem volt semmi vicc. Részemről nem a hadüzenetekről megy a vita. Épp csak nem vagyok hajlandó elfogadni azt az állítást, hogy alsóbbrendű lennék más játékosoknál. Én is fizetek a játékért, ugyanolyan jogaim vannak, mint másnak. Gyengébb lehetek másnál, de alsóbbrendű nem.
Dátum: 2009.10.20. 11:36:19
Bocsáss meg, nem vagyok naprakész a Tyrant taglistájából. Azért ha figyelmesen elolvasod a hozzászólásomat, akkor láthatod, hogy azt írtam, hogy ti, nem pedig azt, hogy te. Tévedésem tehát csak annyiból áll, hogy Tyrantosnak hittelek, holott ez már csak múltidőben igaz. (Épp, mint nálam. )
Én személy szerint Darksollal nem beszélek. A múltban már beszéltem, vitáztam vele eleget. Az első ellenérvre az volt a válasza, hogy: Ehhez most nincs kedvem. Ez volt a végső, megdönthetetlen érv. Innentől nem volt vita, neki volt igaza. Ha így érvelt egy szövetségi társával szemben, akkor köszönöm, de nem vagyok rá kíváncsi, hogy hogyan érvel egy ellenséges szövetség tagjával szemben.
Dátum: 2009.10.20. 11:10:30
Minden sértést mosolyogva kell fogadni, vagy csak a ti sértéseiteket?
Dátum: 2009.10.20. 10:52:59
Igazad van, Byzon. Nem szabad sértegetni másokat. Sértésre szabad sértéssel válaszolni? Mert először a Tyrant sértett meg minket. Azzal, hogy elmondása szerint bíróságot ült felettünk, azt sugallta, hogy felettünk áll, felsőbbrendű, mint mi, olyan jogokkal rendelkezik, amikkel mi nem. Én is fizetek annyit a játékért mint más, gyengébb lehetek mint más, de alsóbbrendű nem.

Piciklon, zömében ugyanazok játszanak V1-en, mint V3-on. A topic címe Szövetségi háborúk, nem Szövetségi háborúk a V1-en, vagy Szövetségi háborúk a V3-on. Továbbá én most egy nagyon is általános kérdésre keresem a választ a háborúkkal kapcsolatban. Miért kell egyeseknek nagyon hasonló helyzetekben teljesen máshogyan reagálni, mint másoknak? Ez a kérdés nem kötődik egyik világhoz sem, és mégis mindegyikhez köze van.