Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - AranyAlma

Oldal: 1234567891011
Teljesen igazad van.
De, azert ugye a PVP sokkal izgalmasabb lenne. Es a lefele utes problemaja is lenyegeben megoldodna.

Sport nyelvre leforditva. Nem az gyozne aki tudja, hogy kell szedni a kokszot az idealis izomtomeghez. Hanem az, aki megfeleloen fejleszti izmait.

Egyebkent a lehetne a szintet tulajdonseg es kepesseg osszeghez kotni. Igy megmaradna a szint es talan egyszerubb leprogramozni. Persze a szint teljes eltorlese sokkal tisztabb megoldas lenne.
Amugy meg abban, hogy milyen tulajdonsagot, kepesseget fejlesztesz siman tudsz verni masokat.
Pelda: Van 800as IQ-d, ellenfelednek mind a 8 tulajdonsaga 100-as. Ugyanannyi a tulajdonsagosszegetek, megis eleg egyertelmunek tunik a harc nem?
Persze a 800-as IQ kifejlesztese messze tobb LE, mint minden tulajdonsagot egyforman fejleszteni.
Errol valami gorog filozofus jut eszembe, (akit nezeteiert megkoveztek):
Egy szer a filozofus odafordult az olimpiai gyozelmet unneplo bajnokhoz:
- Minek orulsz?
- Hogy gyoztem!
- Tehat az ellenfeled gyengebb nalad?
- Igen!
- Szoval annak orulsz, hogy egy naladnal gyengebbet legyoztel??

Lehet rosszul emlekszem, de valami ilyesmirol szol a fama.
A gond a szintekkel van.
Mire jo a szint:
1. meghatarozza, hogy kit tamadhatsz.
2. milyen targyakat vehetsz
3. egyes jatekbeli lehetosegek szinthez vannak kotve.

Egyszeru a megoldas toroljuk el a szintet.
Mi tegyunk az eddig szinbol jovo dolgokkal:
1.Tulajdonsak kepesseg osszeg epszilon sugaraban tudsz tamadni es tamadhatnak. Egyszeruen ennyi. Igy mindenki a hozza megfelelo ellenfelekkel van korbeveve. Akkor is ha elmegy hosszabb idore. Visszajon es hasonlo erosseguekkel van korbeveve.
2. Kossuk a targyak vasarlasanak lehetoseget tulajdonsagokhoz, kepessegekhez.
3. jateklehetoseget is lehet kotni tulajdonsagosszeghez, vagy kimondott tulajdonsaghoz, kepesseghez. Mondjuk aukcios haz csa 100as kereskedelemmel erheto el, stb..

Es mit ad ez nekunk pluszban. Megszunik a LE/TP minimalizalo kenyszer ha hatekony karaktert szeretnel. Eleg sok kepesseg, tulajdonsag van amikbol nagyon sokfele fejlodest utat ki lehet hozni. Es ha valamennyire ervenyesul a ko/papir/ollo elv. Akkor minden fele karakternek meg lenne az aki le tudja gyozni. Szoval a sokszinuseg garantalt lenne, legalabbis sokszinubb mint ami most van.

Nem kicsi, de nem is lenne tul nagy feladat beepiteni a jatekba. A targyakhoz kene nehany ujadat, illetve a portya scriptet kene egy kicsit atirni. Szoval egy uj vilagban akar ki is lehetne probalni.
Kosz. Ez lett volna a kerdes. Akkor csak, akik maradtak.
A munkatarsam feleseget kirugtak az INGtol, mondvan megszuntetik az MNYP reszleget.
Errol tudsz valamit?

Illetve, hallottam, hogy a megszuno penztaraknal nem csak a maradok nyilatkozhatnak, hanem minden tag ujbol.
Ez igaz?
Dátum: 2011.01.08. 16:37:45
fertőzés csökkenés (1, 2, 3, 4%)

Esetleg noveles nem johetne szoba??
Dátum: 2010.12.28. 15:37:29
Koszonom. Holnap kiderul, de minek vettem akkor 20 sarga gyogyitalt...
Dátum: 2010.12.28. 14:17:10
You do not have the necessary type of healing potion, you failed.


Ez itt mire utal? Volt gyogyito italom, manaitalom.
Nem ertem..
(Ohh,W1en jatszom, csak itt elobb kapok valaszt.)
Dátum: 2010.12.12. 00:15:37
En csak arra lennek kivancsi, hogy mennyi igazsag van abban, hogy a varazslat ugyanannyit sebez mint a kozelharc (Miklos ervelese volt valami hasonlo, mikor a varazslat tulsulyat emlegettuk).

Kontextus emiatt nem erdekel. Nem is vagyok benne, hogy erdekeljen. A javaslatom sem errol szolt.
A konxtusrol nekem a horda gyulolet jut eszembe. En azt latom, hogy a hordagyulolet, olyan mint egy fajta ko-papir-ollo. Es matematikailag teljesen jo. De, anno, kontextusban nekem nem ez jott le.

Amugy orulok, hogy szavaimat valaszra erdemlegesnek tartottad. De, nekem, hozzaszolasod konxtusaban, az jott le, hogy hulye vagyok hozza es ne szoljak mar bele.

Egy darabig nem is teszem....
Dátum: 2010.12.10. 15:05:45
Idézet: Morzkod - 2010.12.10. 11:19:11
Idézet: AranyAlma - 2010.12.10. 10:56:00
Egy bizonyos valaszt lehet szerezni a dologra.
Van az a vilag ahol 50.szintukent indulnak a karakterek. Csinaljatok egy harcos es egy varazslo karaktert. Aztan engedjetek ossze nehanyszazszor oket. Majd abbol lehet levonni nemi kovetkeztetest.

Mert igy eleg elmeleti sikon megy a dolog.
Es ezekkel a statisztikakkal esetleg Miklost is meg lehet gyozni, ha valahol valtoztatni kene.


Kontextus nelkul? A varazslo karinak a kornyezetehez merten kell varazslonak lenni, es ugyanigy a harcosnak.
Ki fogja megmondani, hogy hanyas IQ-ja legyen az 50-es varazslodnak? Mert nyilvan nem az egy szem harcos ellenfel, hiszen neki IQ-ja csak minimalis lesz.


Igen kontextus nelkul, itt most csak a harcos es a varazslo osszehasonlitasa. Vegre eldolhetne, hogy a harci rendszerben valoban tul van-e sulyozva a varazslat vagy sem. A dolog tobbfelekeppen tesztelheto, hiszen torolheto a karakter es ujra generalhato. A LE pedig mindig ugyanaz, tehat osszehasonlithato allapbol lehet kiindulni.
Amugy meg kiprobalhatsz tobb mindent. Hiszen torlod a
Dátum: 2010.12.10. 10:56:00
Egy bizonyos valaszt lehet szerezni a dologra.
Van az a vilag ahol 50.szintukent indulnak a karakterek. Csinaljatok egy harcos es egy varazslo karaktert. Aztan engedjetek ossze nehanyszazszor oket. Majd abbol lehet levonni nemi kovetkeztetest.

Mert igy eleg elmeleti sikon megy a dolog.
Es ezekkel a statisztikakkal esetleg Miklost is meg lehet gyozni, ha valahol valtoztatni kene.
Yup.
Osztottam szoroztam. Nyugdij kalkulatort hasznaltam. A jelenlegi szabalyok szerint, ha nem lepek at az allamiba, akkor 10%al kevesebb nyugdijat kapnek. De elnezve a demografiai helyzetet es a politikusainkat, korantsem biztos hogy bukom azt a 10%ot.

Azert az sok mindent elarul, hogy 10%MNYP befizetes versus 10%+24% allami befizites mellett a kulonbseg a nyugdijban csak 10%.

U.i.:
Egy megerzes: nem fogjak hagyni hogy MNYP tag maradjak, nekik kell a megtakaritasom mindenkepp. Hiszen jo reszet mar bekalkulaltak a jovo evi budzsebe.
Idézet: Craslorg - 2010.11.24. 17:37:33
Jelen állás szerint még nem kell adnod, de ha nem adod, azzal lemondasz az állami 75%-os nyugdíjról. Mondjuk én megvárom a január 31-ét, fognak itt még történni dolgok addig. Ha nem, akkor rohadt nagy sorok lesznek a hivatalokban


Annak kell jeleznie aki nem akar visszalepni. Aki nem jelez automatikusan visszalep.
Dátum: 2010.11.03. 15:22:31
Automatikus sajtolas nem szamit bele a sajtolos kuldibe .
Dátum: 2010.10.28. 08:48:45
A sajtolos kuldibe az automatic sajtolas nem szamit bele???
Jelenleg a a munkáltató fizet 24%ot a munkavállaló fizet 10%ot.

Az MNYP tag a 10%ből 8at az MNYPbe utal nem az államiba. És ennek fejében az állami nyugdíja csak 75%os lesz.

Az MNYPbol, hogy hogy kap nyugdíjat azt nem tudom. Talán még törvény sincs rá. DE!! Ha meghalsz az MNYP vagyonodat öröklik az örököseid, míg az állami részből egy petákot sem kapnak.

Még egy észrevétel: a 2013.01.01 után nyugdíjba menők 15-20%al kevesebb nyugdíjat fognak kapni mint akik 2010.12.31ig mennek nyugdíjba.

Gondolkodtató kérdés: valaki meg tudná mondani mennyivel emelkedtek a nyugdíjak az elmúlt 10 évben? És ennek tulajdonképpen mi köze az állampapír hozamokhoz?
Miklós őgy látom te sem tudod mi az MNYP.

Mindjárt írom bővebben.
Dátum: 2010.10.20. 14:25:53
En szerintem a visszaadas annyibol fog allni, hogy megigerik, hogy ha MNYP tag maradsz, akkor ezt a 14 honapot ugy szamoljak majd mintha nem lettel volna MNYP tag.

Szoval a kolcsont, nem szeretnek visszafizetni. Eroltetik a visszalepest vagy ha nem lepsz vissza, akkor majd nyugdijaskorodban beszamitja neked az itt el vett penzt.

Amugy azok akik meghalnak ebben a 14 honapban, azok orokosei hozzajutnak a penzhez??
Dátum: 2010.10.18. 09:38:10
Na engem is felhúzott ez az egész adó és nyugdíj átalakítás.
Nézzunk egy példát csak a nyugdíj és szja kapcsolatában.
Legyen a bruttó fizetés 500eFt.
Erre idén 140.700 Ft az szja.
Jövöré a félszuperbrutto miatt a 16%-as szja az 20.3% lesz tahát 100.600 Ft.
Itt van egy 40eFt nyereség. Hurrá öröljünk!
Ha valaki magánnyugdíjpénztártag, akkor idén ment a számlájara 8% azaz 40eFt, ezt jövőre lenyúlja az állam, valami távoli igérettel, hogy amikor nyugdíjas leszel ezt neked beszámítják.

Tehát az adott példában az állam a jövőbeni megtakarításod elveszi és odaadja most neked.

Szép új világ! Hurrá örüljünk!!
Oldal: 1234567891011