Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Keledor

Oldal: 1
Dátum: 2008.10.22. 00:39:13
Egy apróbb ötlet Miklóséknak:

Beholder pakk:

3 könyv 2 áráért + 2 HKK vagy Álomfogó alappakli + 10-15 forduló ÖV/ TF-ben + 3 hónapnyi AK illetve mondjuk 30 őskő Végzetúrban EGYÜTT ezt 6.000 ft-ért. Ebből nektek azt hiszem csak előnyötök származna (mert nagy része semmitekbe nem kerül) mert minden általatok 'üzemeltetett' dolog bemutatásra kerülne egy vásárlónak aki aztán kedvet kaphat ezek közül bármelyikhez vagy akár mindhez. A lényege egy átfogóbb nagyobb csomag ötlete ami "lázba hoz" bárkit. A leírt dolog csak egy példa, emellé kell reklám ami már korábban írtatok de nincs rá keret... én ezt nem teljesen érzem igaznak. (vagyis nem akarom elhinni) A játékmagazinok telistele vannak reklámokkal és igenis van foganatjuk a reklámoknak. Lehet csak rossz felületen próbálják a kiadók.. Nálunk például egy évre egy hirdetés a helyijératokon ( a busz hátsó ablaka ) br 120-130.000 ft. Nem kéne hasonlóan ellepni ezeket a felületeket? Vagy olyasmi profillal kiegészíteni a meglévőt ami jövedelmező lehet. A Túlélők Földjéből egy magyar fejlesztőcsapat ennyi idő alatt (10+ éve már) olyan PC játékot (vagy igen akár szerepjátékot) készítehetett volna ami az egész céget lehet rendbe rakta volna és a könyv eladásaitok is nőttek volna. Ne felejtsétek el, hogy a Végzetúr mennyi embert mozdított meg.. egy TF vagy ÖV PC játék (vagy más digitális) mire lehetne képes egy összetettebb rendszerrel. Én úgyérzem sokkal több van a beho' -ban is mint az látszik csak tudom merésznek kell lenni hozzá (félreértés ne essék: nem kioktatlak titeket csak a lelkesedésem vezérli a szavaimat és persze némi saját vélemény ahogyan én látom mint kivülálló a céget.)
Dátum: 2008.10.22. 00:20:24
Darkshade hozzászólásához:

Ehhez annyit tennék hozzá -bár az előzményeit is beidéztem volna-, hogy amit leírsz tények és valóban helytállóak (szerintem). Azonban amit feltételezel a könyvekről az a te egyedi eseted. Úgyértem az emberek társadalmi rétegtől függöen tapossák azt a bizonyos malmot és mikor könyvet vesznek a kezükbe nem feltétlenül kikapcsolódni akarnak vagy "csak úgy" szórakoztatót akarnak olvasni. (persze aki Győzike show-t néz az persze lehet csak könnyedebb írásra vágyik, egy kis bulvárra, stb -ami nem baj ha nem viszi túlzásba.) Úgyértem, hogy általában amit én észrevettem a mindennapi gondok fölé nem tudnak lépni mert az "megfojtja" őket és ha egy történetben is szenvedésről, munkáról netán más tragédiáról olvas vagy hasonlóról azt azonnal leteszi és annyit gondol magába "na még itt is csak erről írnak?", így tehát az életből merített dolgok nem jó alapok egy könyvhöz. Általában egy vásárló megdöbbeni akar vagy szeret egy könyv történetén vagy olyan volumenü eseménysorról olvasni ami meghaladja a saját képzeleteit de olyan fokon amit még ha logikus a történet megérthet. (ld: Angyalok és Démonok, Szivárvány Kommandó) Tehát a teljes igazi kikapcsolódást a TV (és hasonló) teheti meg a könyv nem érzem úgy, hogy azoknak való akik "el akarják ütni az idejüket". Persze meg lehet célozni őket is egy-két könyvel de piacot építeni a szórakoztatóiparra könyvvel azt hiszem nem lehet.(önmagában nem) Folytatnám a gondolatsort de azt hiszem 10 oldalas esszé' lenne belőle..

A könyvkiadás rendszerét, hogy páran felvázolták -és pláne érdekeltek benne így tehát értenek hozzá- már jobban megértem és jobban meg is értem miért nem jön ki több könyv abban a témában ami nekem jó lenne. A képlet egyszerű: mindenkit más érdekel és bár a beho' szeretné kiszolgálni a mi rétegünket -abból nem tud megélni egy cég sem és ahelyett, hogy egyesülnének egyedüli hasznot akarnak húzni. Önmagában nem ezért kell (-legalábbis szerintem nagyon fontos-) árukapcsolás. Azt hiszem a könyvek piacán is extraként szolgálhat sok dolog: zenei CD melléklet a könyvhöz ami alaphangulatot teremt olvasás közben vagy netán egy képes album melléklet, stb amit bár külön - külön mindig látunk de egyben igazából soha..igy nem érezzük, hogy azt kapjuk a pénzünkért amit megérdemlünk. Én mobiltelefon boltban vagyok értékesítő és a trendeknek megfelelően kell eladnom úgy, hogy közben a vásárló elégedett legyen azzal amit kap a sok-sok otthagyott pénzéért. (higgyétek el én 8 év alatt egyre jobban ledöbbenek mennyit képesek az emberek számlákra és telefonokra költeni) Na már most a könyvpiacon nem látok olyan érveket vagy kiadói előfizetéseket sem amelyekért megérni könyvet vennem. (útólag a beho' is sok nagyon jó akciót indított amit azonnal nagy számban ki is használtam én is és ismerőseim is) Ha elmegyek az újságárushoz és megveszem az XY játékmagazint akkor az 2000 ft-ért "mindent" nyújt.. filmbemutatók, teljes játékok, színes magazin rengeteg számomra hasznos cikkel (rendkivól jó design-el) és persze megtanulható és hasznos lexikális vagy szaktudással. Mindezt havi 2000 ft-ért.. nekem megéri még amellett is, hogy van internetem mert több órára lefoglal a hónapban (bárhol vagyok) és mire igazán átrágom magam rajt máris pont az új szám. A könyvpiacon semmi hasonlót nem látok.. A kiadók nem mernek sorozatokat vagy triólógiákat bevállalni mert nem tudják mennyire lesz sikeres egy-egy rész..csakhogy ezáltal én mint vásárló is elgondolkozom, hogy minek vegyem meg ezt ha tudom nem is biztos a folytatás.. de a történetről tudom, hogy várható lenne és több évnyi várakozás után sem lesz semmi belőle.. (beho' példa: a Farkas Útja és a A Macska Választása, hol a folytatás? Megvettem próbaként az elsőt majd annyira magával ragadott a világ, hogy megvettem a második részt is..és aztán befejezetlenül ott árválkodnak és mikor épp beindulna a fantáziám -és megfogalmazódik bennem 99 kérdés- kell lemondanom a folytatásról..) Szóval kitapasztalni a vásárlók igényei tudom, hogy nehéz de úgyérzem akkor lenne jobb a a könyveladás ha nem a hasznot néznék átfogóbban egyszer a kiadók hanem össszefogva -nem haszonra hajtva!-kicsit körültekintőbben óriási piackutatást végeznének. Minden ami nyugat bejött Magyarországra is -ilyenolyan minőségben- csak pont a könyvek nem? Személyszerint -őszinte leszek- évi 100 ezer forintot költök könyvekre és magazinokra (összesen). Ha mindenki ennyi vásárolna nem lehetne semmi gond azt hiszem.. de ha valaki csak tizedét költi az már kevés...( a piac fennmaradásához) csak az emberek értékrendje más és más.. ezen nem lehet túllépni és megelőzni a többi médiát a könyvel..önmagában nem elég. (szerintem) Illetve a kiadók is új definiciót találhatnának ki arra ami a kiadásokat illeti.. vajon miért van akkora sikere a TV-ben látható filmsorozatoknak? Vajon nem lehetne azt a rendszert átültetni a könyves gyakorlatba is? Vajon nem kéne saját hasznonból kigazdlkodni egy olyan könyvkiadási rendszert ahol a vásárló jár tényleg csak jól? (meg persze az író!)

Bocsánat a hosszabb hozzászólásért.
Dátum: 2008.10.21. 18:04:04
Idézet: Shiako - 2008.10.21. 17:12:25
A hangoskönyvekkel az a legnagyobb baj, hogy értelmezve kapod az írást. Beszűkíti a fantáziát és meggátol a saját értelmezés megalkotásában. Gyakorlatilag szájbarágós. :S


Ebben valóban igazat adok igy van de azt hiszem még mindig jobb ez mint a semmi. Úgyértem ha van 'hallgatója egy könyvnek' akkor talán ösztönzi arra, hogy legközelebb a kezébe is vegyen egyet és végigolvassa. Azért a hangoskönyveket céloztam meg mert erről így más nem írt, nem vetette fel és úgyérzem abban -ha csírányi is- de van valami alap ahhoz, hogy reménykedjünk maga az irodalom megmarad attól függetlenül, hogy fantasy vagy horror esetleg szépirodalom vagy filózófia. (utóbbaiakat hangoskönyvben szájbarágósan is szeretem) Amit leírtál helyén való nem is "vitázom" ezzel sőt kiegészíteném a manga kiadványokkal ami nagy népszerűségnek örvend itt is és a japán 'csoda' ide is begyűrűzte magát de azt hiszem itt is a könnyedségről, a könnyen megérthető mégis szórakoztató dolgokról van szó ami ösztökélhet a kreativitásra. Kis árnyalat van minden kész termék között (film,manga,pc játék,stb) ami tálal vagy bemutat valamit, a könyv pedig egy olyan különleges 'ősi' dolog amiből bár megélni, piacot teremteni nem (már nem) lehet de örökérvényű lesz míg létezik egyetlen példánya is. Végtére is a tudást eképpen halmozták kezdetben és könyvekkel és rajzokkal, festményekkel fejezte ki magát mindenki.. a technika fejlődése lehetőséget adott a tartalom jobb tárolásának de az már úgyérzem az emberi rossz tulajdonságok egyike, hogy a tartalma értékét vesztette sok személy számára. Az egybőlmindentudni akaró tudásvágyban "fetrengő" emberek tömege elnyomja a régi értékeket igy a könyveket is (mondhatnék ide sok mást is de ez a topic erről szól). A gond ott van, (szerintem) hogy akkora információ áradat vesz körbe mindenkit, hogy ha nem fókuszál valaki az a sok adat csak szétgurul elötte és ott van minden elötte mégsem képes meglátni azt ami őt érdekelheti és az információbőség zavara teszi érdektelenné a könyveket is. Persze sok már társadalmi oka is van a könyvpiac romlásának. Vagy leszükítjük Magyarországra a témakört vagy általánosítunk vagy más szempontokat veszünk figyelembe de észre kell venni, hogy (megint csak szerintem) el vagyunk kényeztetve szórakozási módok terén és nem a könyv lesz az első amihez nyúlunk... régen ez az egyetlen lehetőség volt a kártyán kivül (persze most ez igy nem igaz de sarkítottam, hogy értsétek mire gondolok) -folyt .köv-
Dátum: 2008.10.21. 16:27:31
A leírtakat elolvasva azt kell mondjam, hogy tényleg nem éri meg a könyvkiadás és azt hiszem ez az iparág nem is fog tudni kilépni a társadalmi igények árnyékából. Legalábbis Magyarországon semmiképpen nem életképes ez a piac. A fiataloknak se idejük se pénzük a könyvekre és valljuk be nem is elég interaktív nekik. Manapság a könyvolvasás nem egy könnyed szórakozásnak minősül. Egy kis létszámú réteg képződött az olvasni vágyókból de eltartani nem képesek az iparágat. Igény van rá de kevés. Erre lett fél-megoldás a hangoskönyv kiadás aminek van is keletje...az illegál szekcióban...ugyanis rengeteg hangos könyv lett letölthető és jómagam is hallgattam őket és az áruk is olcsóbb -úgy tudom- a normál könyveknél. Sokkal kifejezőbb és "izgalmasabb" a hangoskönyv talán és hallgatva az embert nem meríti ki az olvasás és megfoghatja a hangulata és a leírtak értéke ha jó a felolvasó. Én a hangoskönyvek elterjedésében bízom de mivel ez pedig hamar letölthetővé válik és hozzáférhető ugyanúgy mint a zeneipar - megbukhat. De irányzatnak nem rossz szerintem. Az igazi könyvpiac azon könyvei maradhatnak meg melyek követelik, hogy hordozható és fontos csak könyvben tárolható tartalommal bírjanak de ezek általában szakkönyvek, szakkiadványok. A fantasy és egyéb ehhez hasonló téma mint könyv sajnos halálán van de forradalmasítani ezt nem nagyon lehet mert nem elég könnyed a tartalom. (olyan mint a gépzene: erre van igény) Lehet egy könyv nagyon jó és remek történetű de ha "ugyanazt" le lehet adni egy másfél órás filmben akkor többen választják azt mint a több mint 50-60 órát igénylő könyvet. Mert az több beleélési lehetőséget ad mert van zene, képivilág, színészek, helyszínek, pörgő látványos jelenetek...sajnos a kész fantáziát beleültetni,- elfogadtatni, megláttatni könnyebb valakibe mint megteremteni az igényt a saját fantázia teremtette dolgokra. - folyt köv-
Dátum: 2008.09.23. 13:05:07
A Sötét Ösvény szövetség himnusza:

Csaták utáni vérmezők felett tépett szárnyú angyalok fekete szemekkel szállnak
Arcodba néznek mint prédának akit lemészárolhatnak - igen annak látnak!
Az ördög sem rosszabb mint a te egykori istened akinek hamis igéit elhitted
Szászor tetted, hogy vérző szívedet elé vetteted, hogy szereteid védhesd!
Átkozott vagy mert VégzetÚrnak születtél és halhatatlanságban nem élhettél
Küzdelmeidben csak sebeket szenvedtél és a végén csak fejet vesztettél!
Ordít a lelked a sívár pokol kies síkságán, tested elhamvadt léted legvégén
Jó voltál a világhoz hős lettél, magány zászlaját lobogtatva sereget vezettél!

Mindezt miért? Mert megszülettél ...ezért borít rád árnyékot a sors az egykori istened hirnőke csak egy ostoba korcs.
Más életben máshogy lesz minden...de most itt élsz és itt halsz.... itt szenvedsz vagy meghalsz...

Csatlakozz, hogy megtudd milyen az igaz út!

Vérholló, a Sötét Ösvény szövetség krónikása.
Dátum: 2008.09.19. 10:14:36
Egyrészt semmi értelme ennek a topicnak... de ha már értelmet akarunk neki adni fejtsd ki miben akarsz kocka lenni és mit jelent nálad a kockaság mert ezt így -a topicot- simán törlésre adnám és ha lehet jogot sem adnék új témákra max kérésre vagy szavazat alapján..
Dátum: 2008.09.18. 14:31:08
Gondolom lesz részletesebb szabálykönyv és leírás is hamarosan ahol sok dologra fény derül... de a Beho' játékaiban az szokott a gond lenni, hogy sok háttérinfó nincs közölve ami a játék rendszerét illeti.. ebben az esetben is ez lesz vagy számíthatunk nyílt adatokra? Lesz e nyilvános Beho' által vezetett mindenre kiterjedő hyper vagy megint titkos képletek lesznek?
Dátum: 2008.09.17. 00:09:23
Nos igen a térképet még én vetettem fel hirtelen de persze nem követelmény! Az egy olyan plusszt adna csak a játéknak ami nagy lehetőségeket rejt ha fejleszteni kell a játékot. A thrillion sem térképes mégis sokan játszák és rendkivül igényes társaságot sikerült ott is összetobotozni..és valóban ez nem MMORPG hanem egy böngészős játék és senki nem azt mondta, hogy vérbeli szerepjáték lesz...inkáb amolyen netes társasjáték pár lehetőséggel de tábla nélkül Az időt kár felhozni példának valóban mert nem az a lényeg,hogy 2008 van vagy 2013... hanem, hogy mire van igény. Persze úgy, hogy még nem láttuk a játékot elég nehéz nyilatkozni és nyilván nagy elvárása van mindenkinek de azért ez a játék is az lesz ami..se több se kevesebb. Az ÖV ÖV marad...a a TF TF..., egybevegyíteni két külön rendszert egy kalap alá nehéz lenne de tény, hogy Miklóséknak van annyi tapasztalata, hogy ha (nagyon) akarnák (és lenne úgy idejük)megtehetnék és kb ők is 3-4 év alatt olyan öszetett és kidolgozottságú játékkal állhatnának elő amire Magyarországon még nem volt példa.. a középkategória azért jó mert lehet feljebb menni.. (az alapoknál lejlebb semmiképp) Én nagyon várom és azért ha 1900-an megnézték már a fórumot.. (ha jól értelmezem) leszünk páran
Dátum: 2008.09.15. 18:00:34
A játék leírása alapján valóban minden lesz benne ami az eddigii játékokban de még mindig nem értem miért nem lehetett egy felfedezhető térképet készíteni? Valami olyasmi hiányzik nekem ami a TF és az ÖV igazi kereszteződése: azaz jól kigondolt karakter fejlődés, részletes nagy volumenü csaták + felfedezhető világ.. igazából a kettőből lehetne egy de ez a játék nem fogja pótolni sem ezt sem azt... ennek ellenére kipróbálom hisz nem is bírnám ki, hogy nem és 1 év alatt rengeteg idő volt kidolgozni egy jó játékot és bízom a beho' teamben Amúgy pedig a netoldal rémületesen gyenge és gyerekes, azon tuti változtatnék mert ez a Végzetúr felirat stílus is meg azok a gyík grafikák...hát...nagyon nem jön be nekem.
Oldal: 1