Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Fericske

Oldal: 1234567
Dátum: 2012.03.20. 22:16:00
Most megfogtalak, mert elrontott nagy kék kocka! .................hát ez nem az igazi .........
Dátum: 2012.03.20. 14:43:49
Kicsi, piros és gurul?
Dátum: 2012.03.20. 13:07:14
Rendben van amit írsz, de eléggé szubjektív.
Anno más volt. Elindulni akkor volt könnyű, most nehéz.
Akkor még nem volt tapasztalt játékos, aki rájött hogyan tud ingyen játszani úgy, hogy közben erős karaktert épít.
Ezek azok akik lent tanyáznak, és csak a szintén tapasztalt játékosokat nem riasztják el. Különben nem úgy nézne ki a szerver játékos eloszlása ahogy.
Ezenkívül az újonnan regelők nem feltétlenül ismerik 20 éve a Beholder co. gmbh zrt-t. Nem tudják előre hogy most még ugyan tré a cucc, de milyen zsuga lesz majd később - 6-8 hónap múlva...
Ahogy édesanyám mondaná, "Ha a film első 5 percében nincs ami megfogna akkor kár belé."
A piac is bővül, jönnek létre sorra böngészős játékok - a technika vonzata; laptop, netbook, pda stb. terjedése - , ha több a kudarc mint a siker, odébb áll, van választék.
Dátum: 2012.03.20. 10:43:38
Hát jó

Égig ér, vasból van és berreg.
?
Dátum: 2012.03.20. 10:18:05
Lehetne a játák oldalon szintén egy tipp menü, amiben karakterfejlesztési útmutatások lehetnének pro-kontra. Felhívni a figyelmet a korai szakaszban történő fejlesztési irányok hatását a jóval későbbi, magas szintet elérő karakterre.
Gyorsított játékmenet, folyamatosan beállva a normálhoz, akár 60. szintig. (Az új játékosok lerablói többnyire az 5-30. szint körül tanyázna. Ezeket elhagyhassa hamar az, aki nem akar közéjük állni.)
Dátum: 2012.03.20. 09:45:40

Kedves vagy, de nem értetted, vagy nem olvastál figyelmesen.
Én belelátok ebbe a játékba.
Azt a szituációt írtam le, ami annak a játékosnak a fejében zajlik, aki nem ismerve ezt a játékot fog hozzá karakter neveléshez.
Dátum: 2012.03.20. 09:29:34
Jó néhány böngészős rpg jellegű játék van magyar nyelven is, ami hasonlóan ingyenes mint ez.
Ha olyan valaki érkezik aki nem ismeri a játékot és folyamatosan* érik kudarcok, kellemetlenségek, akkor odébb áll.
Bárki aki játszani akar bármilyen játékot, az sikerélményeket akar. A játékot ismerő, tapasztalt játékosok is, különben nem volna "telerinyálva" ez a fórum a különböző aggályokkal.

*Még tavaly nézegettem a toplistát, szerverünk lélekszámát. A játékos állomány 2/3-a még az 5. szintet sem érte el, közel fele a 2. szinten tartott.
Csináltam egy új karit, hogy szétnézzek arra (nem szükségesek ezzel kapcsolatban megjegyzések). A kezdő szintlépés gyorsított játékmenettel még úgysem volt dolgom.
Összesen 2 napig csináltam, persze ingyenes verzióban.
Ha újoncként nézem az új játékot, hát nem volt valami izgalmas az a 2 nap játék. Viszont tényleg nem kellett sok időt tölteni vele.
Harcra erősítgettem a karaktert - másra ugye nem is lehet az elején - mégis a portyáim több mint felét buktam olyanok ellen, akik ránézésre gyengébb karakterek voltak. Ez már degradáló.
Azután alighogy az 5. szintre léptem, egy jól fejlett pók megátkozott és rommá alázott. Persze "én" nem tudom mi az a pók, meg az átkozást sem tudom mit jelent a játékban, de máshol nem jót jelent.
Esetleg megpróbálom én is megátkozni, bosszúból, és nem találom sehol ezt a funkciót.
Ő is 5. szintű, mégis sokkal nagyobb mint én, olyan dolgokat tud csinálni amit én nem. Az eddigi hozzám hasonló karakterekkel szemben sem volt igazán sikerem.
Nem értem hogy akar ezzel engem további játékra bírni a fejlesztő? Sőt, hogy akar rávenni arra hogy fizessek is ezért?
Az oldalon, ahonnan idetaláltam, van még 50 másik játék ajánlat. Megnézem őket, biztos lesz olyan ahol lesz sikerélményem.

Truth javaslatából azonnal megvalósíthatónak találom a vuwiki link integrálását a játék menüjébe, kiemelt helyre.

Paco javaslatában szerintem annyi a bibi, hogy elképzelhető egyszerre ezer jelentkező is, ami helyzetet nem is kell mihez hasonlítani.
Dátum: 2012.03.20. 08:37:15

Veled se játszok
Dátum: 2012.03.19. 19:14:36
Igen, repülő
Van olyan ami agyalós, oda nincs külső (gugli) segítség. De az már kérdezgetős, hosszadalmas lehet. Külön topik kellene neki
Így néz ki egy ilyen:

Egy ember felül a vonatra, elutazik a városba. Hazafelé ismét felül a vonatra, ám egyszercsak felpattan, és kiugrik a robogó vonatból.

Mi történt?
Dátum: 2012.03.19. 17:23:44


Van néhány jó feladvány, amit társaságban jó előadni, mert aktív kérdezz-felelek-igen-nem terelgetéses játék megy a megoldás felé.
De akad 1-2 ami talán elmegy itt is.

Egy ember egy búzamező közepe felé halad.
Mikor odaér, egészen biztosan meg fog halni.
Mégsem áll meg !!!
Mi történik valójában?
Dátum: 2012.03.19. 16:21:14
Három turista éjszakára egy hotelben megpihen. A szoba ára 30 dollár, amit hárman 10-10-10 dollárjával összedobnak. Kifizetik és elmennek pihenni. A hotel tulajdonosnak utána eszébe jut hogy nem is 30 dollár egy szoba, hanem csak 25 dollár. Szól a bojnak hogy vigye vissza a turistáknak az 5 dollárjukat. A boj amint viszi vissza az 5 dollárt, gondolja hogy 2 dollárt zsebre vág az 5-ből. 1-1-1 dollárt pedig visszaad. Tehát akkor egy turista 9-9-9 dollárt fizetett a szobáért. 3*9=27+2=29 dollár! Kérdésem, hogy hová lett 1 dollár?
Dátum: 2012.03.17. 17:43:51
Ez csakazértis van.
Átérzem a problémádat.
Dátum: 2012.03.17. 16:42:56
Ebben van valami.
Kíváncsi leszek erre mennyiben gondoltak.
Dátum: 2012.03.16. 19:14:41
Igen, de ezeknek a fejlesztéseknek zömét a játékosoknak köszönheted. Azt is amiért szót emeltél.
Nem csak őskővel, hanem ezekkel a fejlesztésekkel is tartják életben a (L)userek a vu-t.
Pont.
Dátum: 2012.03.16. 15:22:16
Alapvetően csak oda lyukadunk ki, hogy meghatározott összeget lehetne nyerni (bukni talán semmit)
Az azért marós lenne, hogy valami csoda folytán nyerne egy v5-ös kari v3-as ellen, akkor az vinne 1k lét az ottani szabályok szerint, a v3-as meg 15k-t az itteni szerint
Az erőviszonyok miatt a v5 ebbe nem lesz belevonva. Agyonmódosítgatásokkal bughegyvonulatok lesznek, az tuti.
Dátum: 2012.03.16. 13:40:39
Ez érdemben az 1-es és 2-es világ között működne, meg még a 3-as, ha eltekintünk a LE-től. (Szerintem ide fix lét rendel majd a program és talán veszteséget nem is, csak nyereményt.)
Az 5-ösön már mások a portya szabályai, a lefelé ütést bünteti, szint különbségenként erősítve az áldozatot, hasonlóképp a láthatatlanság mechanizmusához.
115 jelenleg a top karakter szint, és mivel vf nincs az 5-ösön, ezért egy 1-2-3-as világ azonos szintű karaktereinek erejéhez ezek nem érnek fel, eléggé egyoldalú volna a küzdelem.
Dátum: 2012.03.15. 17:35:45
A felzárkóztatást én is jobb ötletnek tartom mint a lezárkóztatást
Vannak már szinthatárhoz kötött dolgaink; sisakok, af, meg a játék eleji gyorsabb fejlődés!
Ugyanúgy be lehetne állítani szinthatárt (szinthatárokat) ameddig gyorsabban lehet fejlődni.
Biztos nem a legjobb megoldás, de van olyan jó mint a top-ot leállítani, meg rávenni őket hogy másképp játszanak.
Rúgjuk ki az összes pókot a szerverekről, mert nem tetszik a játékstílusuk, meg egyébként is lemaradnak az élmezőnytől. Ennyi erővel...
Dátum: 2012.03.15. 12:55:09
Na most végképp elbizonytalanodtam a vu-val kapcsolatban.
Ez a 4 variáció van?
Miért kell ráerőltetni bárkire is, hogy milyen stílust játsszon?
Én a 10. hely környékén vagyok. Pár hónapja gondolkodtam, hogy lemaradok még 10-15 szintet, több játékos lesz körülöttem. Később meggondoltam magam mert unalmas volt a módszer. De én döntöttem így.
Ha annyira akartam volna lemaradtam volna szintben. Ezt bármikor megtehetik a top karakterek. Ennek az egész hajcihőnek nem látom értelmét.
Dátum: 2012.03.15. 12:31:14
Akkor szavazás nélkül kapják meg?
Most az van, hogy ez lesz. Erre mondom azt, hogy azért kérdezzék már meg az érintetteket.
Minden 2. hsz a vf-en lovagol. Engem és a társaimat ez hol érint?
Szavazás világonként!
Ezzel mi a bajod?
Dátum: 2012.03.15. 11:52:24
Csak azt nem értem miért nincs kérdőív?
Illetve azt nem értem, némelyek miért berzenkednek a kérdőív miatt?
Világonként az első 50-et megkérdezni és ahol megszavazzák, ott leprogramozni.
Van összesen 5 világ 4 féle szabályrendszerrel, eleve nem egyformán nézne ki a program sem.
Ha v5-ön megszavazzák, elfogadom, kész, az szerint játszogatok tovább.
Persze őskő fékkel, ameddig el nem döntöm, hogy jó ez nekem.
A szövetségi küldetéseket pedig hozzáalakítani az újdonsághoz. Alapvetően a topjaink csinálják meg, de ha nincs jutalom nem fektetnek bele energiát és az is jelentősen lelassul.
Oldal: 1234567