Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - BlackSheep77HUN

Dátum: 2010.04.16. 22:10:32
Nem igazán értem, hogy miért kéne visszamenőleg az állatokat bónuszolni. Gondold végig, a szabály mindenkire érvényes.
Vegyünk két játékost azonos szinten és azonos szintű állatokkal. Az egyik úgy dönt megtartja az állatait. Ő csak a következő szinttől vagyis 101. szinten kap az állathoz pontot. A másik úgy dönt, kisajtolja és új állatokat nevel. Ő 1 szinttű állattal kezd és első szinten kapja a bónuszt.
A te állatod sokkal erősebb lesz mert 100 szinttel magasabb a bónusz nem fog sokat számítani a kettőtök csatájában.

Sokkal ésszerűbb lenne az ha a vezetőképességet megnövelnénk 20 szinttel. Az rögtön 4 új állatnak ad helyet. Vagyis nem kell kisajtolnod a 100 szintű állataidat mindaddig amíg az újonnan beidomított állataid el nem érnek egy olyan szintet ahol már Ők lennének az erősebbek és a régieket le tudod cserélni.
Dátum: 2010.04.16. 20:46:49
Aki ott ul a gepnel egesz nap, annak tenyleg nem.. Pl. nekem.. Aki meg nem, annak forduljanak fel az allatai ugyebar

Pontosan, forduljanak fel, vagy küldje őket a kennelbe arra az időre amíg nincs gépnél és meg is van oldva a probléma.
Dátum: 2010.03.30. 22:09:07
Ma este lesz egy 20 perces leállás! Talán nem véletlen!
Dátum: 2010.03.30. 21:22:33
Endyr és Byzon hsz-ében van az igazság. Az a felsorolás amit leírt Byzon, hogy mire lehet használni a scriptet és markot az csak egy töredéke. De tegyük fel van két játékos, az egyik a felsoroltak mindegyikét használja a másik meg egyiket sem.
Tegyük félre az erkölcsi dilemmát. Tegyük fel a másik játékos is szeretne időt megspórolni és szeretné használni a segítséget, de nem tudja mert csak 8 éves és nem ért hozzá.

Az ilyen külső segítségek többségével, de szerintem mindegyikkel az a baj, hogy nem mindenki számára elérhetőek. És onnantól kezdve azok akik már tudják használni előnyt élveznek a többiekkel szemben.
Azt leszámítva, hogy a játékszabály tiltja én ezt tartom kizáró oknak a külső segítségek használatában.
Dátum: 2010.03.27. 21:13:57
Idézet: Kocos - 2010.03.27. 18:34:16
[ Ennek ellenere en elmondanam a rendornek, hogy csak be akartam parkolni. Es lass csodat azt szabad is. (Igen gyakorlatilag ra van bizva az autovezetore, hogy mennyi tolatas megengedett.)


Kocos ne ülj autóba mert csúnyán össze fogod törni magad. Honnan vetted ezt a baromságot.

-Egyirányú utcában hátramenetet végezni az egyszeri beállás idejéig lehet-

Lefordítom neked mert ugylátszik nem egészen vagy még ezzel sem tisztában. Tehát az "egyszeri beállás" nem azt jelenti, hogy az egyirányú utcában visszatolatsz a parkolóhelyig. Ez azt jelenti, hogy a beálláshoz végezhetsz hátramenetet. Elméletileg rutin oktatáson különböző beállási módokat tanulhatsz meg. Ebből az egyik a hátramenetben történő beállás. Na a jogszabály azt teszi lehetővé, hogy ezzel a módszerrel beállj és nem azt hogy az egyirányú utcában kényed kedved szerint tolatgas a parkolóhelyig. Ha van vezetői engedélyed javaslom frissítsd egy kicsit a megkopott tudásodat.
Tehát, ha a KRESZ-t nem tudod értelmezni, akkor azon már nem is csodálkozom, hogy a VU szabályait nem érted meg. Elég egyértelmű, külső segítség használata TILOS. Kész ezen nincs mit szépíteni.

Ez egy játék. Nincs szűkség az önámításra, azzal hogy ha valaki csal nem lesz jobb a többiektől egyszerűen csak becsapja önmagát. Ha csak azért csinálod, mert a nap 24 órájából meg akarsz spórolni 15 percet akkor kelj fel korábban 15 perccel vagy feküdj le 15 perccel később. Vagy ha nem megy akkor meg ne játsz vagy fogad el azokat a feltételeket amivel mindenki más is játszik.

Craslorgra meg nem szállt rá senki Ö kifejtette a saját álláspontját és Én meg az enyémet. De ha tudni akarod utána még püben folytattuk és elfogadtuk egymás érveit, de attól a szabály még szabály marad.
Dátum: 2010.03.26. 18:07:46
Srácok akkor nem értitek a lényeget Faktor hsz-ben benne van az igazság.

Röviden. A BEHO beharangozott egy-két kényelmi funkciót 50 kavicsért cserébe. Olyan kényelmi funkciót amit külső segítséggel ingyen is tudsz használni. Erre kitört a botrány már ha lehet annak nevezni. Nyilván való, hogy a BEHO azok megsarcolására készül akik nem tudnak vagy nem akarnak nem megengedett segítséghez nyúlni. Ez nekem és még jópár játékosnak nem tetszik, hiszen Én miért költsek kavicsot olyanért amit már más hetek vagy hónapok óta használ büntetlenül.

Az egyetlen elfogadható megoldás részemről az, ha a BEHO ingyen lehetővé teszi az átöltözés, a felvidítás és a tervezett kényelmi funkciókat minden játékos számára. Illetve hogy ezek után szigorúan bünteti a felhasználói feltételek megszegését.

Vagy a másik ragaszkodik az 50 kavicsos megoldáshoz, de akkor zárolja az összes felhasználót akik megsértették a játék szabályait és nem megengedett eszközöket használtak vagy használnak, legyen az marcozás vagy scriptelés!
Dátum: 2010.03.26. 17:00:56
Lan ez tényleg csak kukacoskodás.

A BKV-s végkielégítéséről mindenki tudott más nem a hírekből. Az elméleted szerint akkor a hatóságoknak minden egyes polgárral szemben eljárást kellene kezdeményezni amiért egy nyilvánvaló jogsértést nem jelentettek. Úgy hogy már tudták más megtette a feljelentést, de még a hatóság nem reagált rá.
Ne viccelj már.

Itt nem azok hibáztak akik Endyr-ék után nem jelentették még 1000x, hanem a JV, amiért nem hozta nyilvánosságra a választ és a feltárt tényt.
Dátum: 2010.03.26. 16:46:02
Endyr
Köszönöm.

Lan:
Lehet, hogy jelentették csak éppen válaszra sem méltatták őket. Mit ahogy már nem egy esetben előfordult. Ez a fórum a legjobb példa rá!
Dátum: 2010.03.26. 16:20:31
Akkor írjátok ki a wikire, hogy mindenki tudjon róla, hogy az állatokat így is fel lehet vidítani és az nem szabályellenes.
Dátum: 2010.03.26. 16:04:31
Cave, a baj ezzel, hogy Te tudod, hogy így meglehet csinálni, Én tudom, hogy így meglehet csinálni és még egy páran tudjuk, hogy így meglehet csinálni. De sokan vannak akik nem tudják. Lehet, hogy közvetlenül nem okozol hátrányt senkinek ezzel, de közvetve igen. Amíg Te ezzel a módszerrel 1000 LE-ből harcba hívod az állatodat addig más, aki nem tudja 3000 LE-ből. Vagy a másik variáció, hogy 1-2csp költ és úgy javítja a morált akkor az akár 30 percig is eltarthat. Érezhető a különbség.
Ezt nem nevezném én sem igazából csalásnak, de akkor írja le valaki a wikin, hogy az állatodat így is feltudod vidítani, hogy ezt a hibát kitudja használni a 8 éves Pistike is. De ezt nem teszi meg senki mert a programhiba kihasználása tilos. Ezért javasoltam azt, hogy lehessen százalékosan is felvidítani az állatokat.
Dátum: 2010.03.26. 13:15:57
Ezzel a módszerrel tisztában vagyunk csak éppen szabályellenes. Ezt szeretnénk ha átültetnénk beépített funkcióként a játékba. Úgyhogy csak egy szövegmezőbe beírnád a kívánt százalékot és le okézod.
Ja én mindezt alap kényelmi funkcióként nem pedig kavicsért.
Dátum: 2010.03.26. 12:48:36
Ez már tényleg csak részlet kérdés! Ha gombozunk akkor tényleg kell az 1%-os is! De a legjobb az lenne ha lenne egy kis szövegmező beírom hogy hány százalékot szeretnék javítani és kész!
Dátum: 2010.03.26. 12:15:15
Állatok felvidítása:

A Gyógyításhoz hasonlóan. Összes állat felvidítása - kijelölt állatfelvidítása. Vidítás 10-20-50%-kal. Illetve ha nincs kipipálva semmi akkor a Felvidítás gomb az eredeti egyből 100%ra vidítást csinálja.
Dátum: 2010.03.26. 11:57:03
Azt hiszem szépen körbejártuk ezt a témát. Nekem az a javaslatom, hogy az átöltözős fejlesztés 3 azaz három hellyel induljon, alapjáraton mindenki kapja meg. A prémesek kapjanak plusz 2 helyet így nekik 5 lenne. Továbbá a gyorsítások közé kerüljön be plusz 5 cserelehetőség. Így azt hiszem mindenki megkapja amit szeretne.
Dátum: 2010.03.26. 11:13:26
Azt, hiszem Én bátran feltehetem a kezem. És akármilyen köntösbe bújtatjuk a csalás az csalás marad.
Itt elvekről van szó. Ennek a játéknak nincs vége elméletileg és nincs tétje sem. Tehát a külső segítség használata értelmetlen. Nem csak Te vagy aki gondokkal és problémákkal küzd. Nekem is és másnak is vannak gondjai mégsem bújok ez mögé használok olyan eszközt amit nem lehet. Lehet, hogy csak átöltözéshez használod és lehet, hogy csak két hete vagy csak két napja, de a lényegen nem változtat.
Az hogy beteg vagy (sajnálom és kitartást) vagy csak simán nincs időd még nem mentesít és főleg nem jogosít fel a szabályok megkerülésére.
Dátum: 2010.03.26. 10:44:00
CaveMaN
Olvasd végig a hsz-t. Ha nem megy a megértése akkor használj scriptet. Érvem is van és okom is lenne. Én a szemberöhögésre írtam, hogy kiverném a szart is belőled.

Nem, nem az időt sajnáljuk, mert mi is tudnánk ilyet használni, ha nagyon akarnánk, itt egyszerűen elvekről és a tisztességről van szó. Semmi másról.
Dátum: 2010.03.26. 10:05:03
Ezzel mi is tisztában vagyunk! És a felháborodást pont ez váltotta ki. Erre még jön rá az, hogy egykét nagymenő még henceg is azzal, hogy Ő már használja ezeket a külső segítségeket ahelyett, hogy szépen kusshadna a sarokba fülét farkát behúzva.
Az átöltözés csak csepp a tengerbe, mert ez az úgy nevezet kényelmi funkció nem fog megoldást jelenteni az időzítőkre, a kvízre és még kitudja mikre, de még az átöltözésre sem.
Dátum: 2010.03.26. 09:50:41
Ne haragudj, de egy személyes beszélgetés esetén lehet a szart is kiverném belőled, ha a csalást még parasztsággal is párosítanád.

A szövetség és a társaság sem indok a csalásra. Fogd már fel a nem megengedett eszközök használata TILOS. Ezt akárhogy magyarázhatod.
A felháborodást meg pont az generálta, hogy a kényelmi funkció amit terveznek bevezetni kavicsba kerül., holott többen nyíltan felvállalva már hónapok óta használnak különböző "segédeszközöket" ezen kényelmi funkciók elérése érdekében.
Dátum: 2010.03.26. 09:27:42
Ez elég szar! Ne próbáljatok már a játékidő mögé bújni és az időhiánnyal vagy a játék időigényességével indokolni a csalást. Hát ez röhejes! ha nincs időd, játszani akkor ne játsz, ha meg játszol akkor azt csalás nélkül csináld.
Dátum: 2010.03.25. 23:48:56
Csúfnak olvastam végig ezt a topikot. Már az is szégyen, hogy egy ilyen játékban valaki jogosulatlanul előnyt szerez. Legyen az akár külső segítség használata, vagy akár egy programhiba kihasználása. De az, hogy mindez a játékvezetők tudomásával történik az már egyszerűen parasztság.
A játékvezetők ugyan olyan szánalmasok mint azok akik csalnak! Lehet ezen megsértődni és ugatni a holdat. Egyszerűen ****házik vagytok egytől-egyig.

Lehet zárolni a karakteremet azért amiért kimondom amit gondolok, elvégre megszegtem a fórumozás szabályait. Viszont ÉN NEM CSALOK.

Módosítás:
A szövetségi társaim kérésére kiírtam a hsz-ből a trágár és csúnya kifejezéseket. Na nem azért mert tartanék a zárolástól, hanem azért mert igazuk van abban, hogy nem szabad a szánalmas csalók miatt lealacsonyodni egy szint alá. Igen, kimondom a véleményem és ezt tartom is. A csalók és az ezt eltörő játékvezetés egytől-egyig tönkreteszik azon játékosok játékát aki tisztességgel és becsülettel próbálnak érvényesülni.
Sajnos a módosítással a hsz. elveszítette az erejét, de nem baj, az én lelkiismeretem tiszta!