Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2009.11.19. 21:50:18
Idézet: Awenhai - 2009.11.19. 07:19:10
Szervusztok!

Ezüstszél: Tudom, hogy úgy sok, ahogy én megadtam... de pont azért, hogy aki nem tud olimpiát nyerni, az ne szerezzen már egy év alatt 12 medált... Egyet össze lehet kapni relatíve hamar... még tán négyet is... de aki tucatnyit akar, az dolgozzon meg érte. Nem ajándék a dolog, hanem teljesítmény jutalma így. Ja, és nem is teljesen kiszámítható, mert kifog olyan kérdéseket is az ember, amire rálegyint. A mostani celebek élete például ilyen a számomra, hogy el sem olvasom a kérdést, csak bökök, annyira nem érdekel.


Viszont az új módszerre, amit írtam nem válaszoltál semmit. Kérlek arról is mond véleményt, ne csak a demó verzióról.
Az 45000 helyes kérdéssel éri el a 12 medált, ami úgy saccra 2,5 év összesen.
A te 360000 helyes válaszod 18 év kb. (Max 20k 1 év után a helyes válaszok száma körülbelül.) Egyáltalán nem reális.

Ugyanez a válaszom Tsebyrnek is. Direkt kiegészítettem az indító hozzászólást is a javított verzióval, hogy ne vesszen el a sok hozzászólás között, de úgy tűnik senki sem nézi...
Dátum: 2009.11.18. 21:35:23
Idézet: Maci - 2009.11.18. 20:56:38
kövezzetek meg, de van egy ötletem

Mi lenne, ha egyszerűen akkor kapna a játékos kvízmedált, ha ötven jó válasza van?

Lehetne időhöz kötni, mondjuk ne 900 mp alatt csinálja meg, hanem valamivel gyorsabban.

Attól függően kaphatna 1-et, vagy 2-őt, hogy milyen gyorsan sikerült.

maci


Nem rossz ötlet, de ez igencsak felgyorsítaná a medálszerzést, és már az "1 év alatt 12 medál"-ra is sokan fújolnak.
Dátum: 2009.11.18. 20:01:12
Szerintem olvasd el az előző két hozzászólásomat.
1. Neked sikerült, ezért nem zavar. Van egy rahedli telitalálatos kvízolimpiás, aki pusztán a sebessége miatt nem kap medált, azaz nem a tudása dönt, hanem a reflexei, a netjének a sebessége, stb.
2. Ettől nem válnak egyenkarakterekké, ezt is leírtam fent.
Dátum: 2009.11.18. 19:52:40
Idézet: Awenhai - 2009.11.18. 08:15:06


A másik lehetőség: hogy mindenki hozzájuthat ezekhez, úgy, mint a LE-ért vett dukáthoz. Az első 1000 jó válasznál, vagy győztes portyánál, a második 3000-nél, a harmadik 6000-nél... Így elég nehéz lesz elérni a maximumot, de lehet majd rá esély.

A két megoldás viszont egymást kizáró, teljesen különböző lehetőség a probléma megoldására.


Kicsit számolgattam, és reálisabbnak látnám az 500-as lépcsőket. Azaz rendre 1000, +1500, +2000, +2500, ... helyes válaszért járna új medál. Így 45000 helyes válasszal lehetne elérni a 12 kvízmedált. A mostani topnál (bár nem néztem végig mindenkit) olyan 18k körül mozog a helyes válaszok száma.
Így alacsonyabb szinten a szorgalmasak hozzá tudnak jutni néhányhoz, később pedig egyre nehezebben. Így elértéktelenedni sem fog a kvízmedál.
A te verziódban, ha követjük a mintát, azaz először 2000 a lépcső, majd 3000, és mindig 1000-rel nő a lépcső, akkor 12 medálhoz 364000 helyes válasz kellene. Kicsit soknak tűnik.
Dátum: 2009.11.18. 18:51:10
Idézet: bonca - 2009.11.18. 13:07:40

Ám, ha mégis elgondolkodunk a dolgon, akkor szerintem az 1000 helyes válasz kevés lesz egy kvízmedálhoz. Én olyan 5000-et tartanék reálisnak.
Ugyanis itt nem lehet az a cél, hogy mindenki háromnegyed-egy év alatt 12 medál birtokosa legyen, legfeljebb az, hogy egy kicsit plusz jutalmazásban részesítsük azokat, akik extra sok energiát fektetnek a kvízek megválaszolásában vadászatkor.
Ez szerintem elfogadható lenne.


Sajnos azt kell mondjam, hogy a kvízmedál eladhatósága miatt néhány emberre szűkült az a kör, akik kvízmedálhoz tudtak/tudnak jutni. Ők olyan 8-12 hét alatt (=2-3 hónap!!!) lettek 12 medál birtokosai, nem háromnegyed-egy év alatt, és azóta nem lehet tőlük hozzáférni a kvízmedálhoz... Kb. fél év óta vadásznak 12% plusszon, másokat pedig elzárnak ettől a lehetőségtől.
Mivel a kvízolimpia elvesztette azt a tulajdonságát, hogy (előbb-utóbb) megjutalmazza medállal az igyekvőket, ezért vetettem fel, hogy a helyes kvízválaszok számától függően (is) hozzá lehessen jutni.
Nem mindenki kap, csak aki energiát fektet abba, hogy helyesen válaszoljon.
Az 5000 horribilis szám erre. 5000*12=60000. Hányadik szinten lehetne maxolni? 200? Úgy van értelme a dolognak, ha alacsonyabb szinten is működik.
Awenhai középutas megoldása például tetszik, bár kisebb lépcsőket használnék.

Andaxin:
Senkinek nem jár alanyi jogon. Meg kell küzdeni érte, ki kell keresni a válaszokat, stb. Az, hogy neked lett 28, gondolom téged elégedettséggel tölt el, de akik nem férnek hozzá az olimpiához, azokkal mi lesz? Csak mert mások megtehetik, hogy eladogatják, és újra ott feszítsenek a topban, így már ne jusson senki másnak?
Feljebb páran emlegették, hogy milyen undorító, ha dukátért a nagyobb szövetségi társak elhappolják a kicsik elől az epikus tárgyakat. A kvízolimpia jelenlegi helyzete kb. ugyanez. A pengék dukátra váltják, majd megint megszedik magukat medállal.
Ezt az egyenkarakter dolgot is divatos lett emlegetni mostanában, csak itt nemigazán állja meg a helyét. Ha valakinek +12% előnye van kb. 1 évig, mert olimpián penge, akkor én azt soha nem fogom tudni behozni a saját medáljaimmal.... Legfeljebb valamennyire kompenzálódik a különbség.
Dátum: 2009.11.18. 07:57:02
Idézet: Byzon - 2009.11.18. 00:33:55
A kvízmedált mindenkinek egy kicsit erős...


Miért lenne erős? Akik pengék a kvízolimpiában, azok úgyis megszedték már magukat kvízmedállal, és +10-12%-on vadásznak hónapok óta.
A helyes válaszokon alapuló kvízmedálszerzés jóval lassabb folyamat, hiszen olimpiával 2 hét alatt lehet szerezni 3-at, 1000 kérdéssel meg 20 nap alatt 1-et. Vagy ha még így is ilyen kevésnek tűnik az 1000 helyes válasz, akkor legyen 2000, és akkor 40 nap +1 kvízmedál.

Így igen lassan jön csak össze a 12 medál, és az olimpia bajnokainak tetemes időelőnye van a "köznéppel" szemben. Nem kell attól félni, hogy leértékelődik az olimpia.
Dátum: 2009.11.17. 23:09:52
Szerintem Kócos úgy értette, hogy ne lehessen eladni a medálokat, vagy aki már 12-t szerzett az ne szerezhessen többet, de LE-ért még olimpiázhasson.
Dátum: 2009.11.17. 23:02:44
author=Kocos date=1258494627
Amit mar sokan leirtak azert: mert aki bajnokit nyer az eleg tapos ahoz, hogy ne kelljen tovabb tapolni.


Ha már sokan leírták ezt, akkor azt szeretném kérni mindenkitől, hogy itt már ne legyen leírva, mert off-topic. Ahogyan az epikus kincsek eladása is, és a dukátok túltengése úgy általában.

Speciel a kvízmedálok problémáját kivesézendő indítottam ezt a topicot, és ebben szeretnék valamilyen végkifejlet felé haladni.
Dátum: 2009.11.17. 20:58:39
20 naponta 10 aranydukát számomra nem tűnik túl nagy tápnak.
Neked pedig lenne +40 dukátod egyszeri juttatásként. A mostani aukciós árakhoz képest nem egy nagy szám.

Az 1000 helyes válasz pedig annyiban jó, hogy alacsonyabb szinteken is elérhetővé válik egy-két medál.

Neked jó, mert már megvan a 12000+ helyes válaszod. De a játékosok zömének nincsen meg. Persze nincs kőbe vésve az 1000-es szám sem. Lehet 1500 is, de afölé nemigen mennék, hogy alacsonyabb szinten is legyen értelme.
Dátum: 2009.11.17. 20:41:37
Régi problémámra szeretnék megoldást találni/javasolni ebben a topicban.

Anno, amikor elkezdtem a játékot, a kvízolimpia barátságosnak tűnt. Igaz, voltak nálam sokkalta gyorsabb emberek, akik rendre a top-ban végeztek, de idővel esélyét láttam annak, hogy szépen elérik a maximumot, és talán nekem is csurran-cseppen 1 kvízmedál.
Azóta azonban, hogy az Aukciós Házban a kvízmedálok eladhatóvá váltak 10 dukátért, ez a lehetőség sajnos végleg bezárult azok előtt, akiknek kicsit lassabb a netjük, nincs géppuskaujjuk, esetleg nem online wikipédia a fejük.
Igaz van kvízmedálos tétel is az aukción, de ahhoz egyrészt rengeteg dukát kell, másrészt meg csak egyvalaki kapja meg egyszerre.

Amit én javasolni szeretnék, az a következő:
Helyes kvízválaszok számának függvényében is juthasson bárki kvízmedálhoz. Én "1000 helyes kvízválasz = 1 kvízmedál" arányra gondoltam. Ezzel 12000 helyes kvízválasz esetében érné el az ember a maximumot, 1000 helyes válaszonként pedig megjelenne valamelyik menüben az "Átveszek x kvízmedált" gomb, elkerülendő a "túlcsordulást".

A 12000 helyes kvízválasz elég tetemes mennyiség, viszont belátható időn belül elérhető. (75. szinten már találtam több ilyen karaktert.) Ha úgy vesszük, hogy minden vadászat esetében jó a válasz, akkor 1000(=50*20) vadászat, azaz 20 nap kell egy prémiumos, 57-es elementáris fúzióval rendelkező karakternek 1 db új kvízmedálra. Ez talán még nem túl nagy dukáttermelés.

Vélemény?

Edit:
Awenhai ötletét alapul véve egy kevésbé "gyors" kvízmedálszerzési metódus:

Rendre 1000, +1500, +2000, +2500, ... helyes válaszért járna új medál. Így 45000 helyes válasszal lehetne elérni a 12 kvízmedált. A mostani topnál (bár nem néztem végig mindenkit) olyan 18k körül mozog a helyes válaszok száma.
Így alacsonyabb szinten a szorgalmasak hozzá tudnak jutni néhányhoz, később pedig egyre nehezebben. Így elértéktelenedni sem fog a kvízmedál.
Kis áttekintés:A 10000. helyes válasznál jönne az 5. kvízmedál, 22000. helyes válasznál jönne a 8., 32500. helyes válasznál a 10., végül a 45000. után a 12.
Dátum: 2009.10.30. 23:29:57
Nem szeretem a kvízt a kalandokban.

Hogy jön pl. a fent említett Doktor House egy végzetúrhoz, amint épp kalandozik, szörnyekkel csatázik, kutat a vadonban, barlangokban, stb.?

Elképzelem, hogy eljut a kalandozó pl. egy titkos ajtóhoz, ahol meg kell fejteni egy rejtvényt (álá kvízpróba), és ő mint bennszülött ghallai végzetúr arra a kérdésre kell feleljen, hogy melyik orvos a 4 közül.
Borjú esete az új kapuval. Mármint ghallai szinten. (Kicsit a Monthy Python humorához hasonlít.)
Dátum: 2009.10.29. 15:54:51
Hát, azt hiszem néhány kaland nem lesz a szívem csücske.
Dátum: 2009.10.29. 15:17:52
Nna ennél illúziórombolóbb dolgot nehezen tudok elképzelni....
Dátum: 2009.10.29. 15:15:17
Hm, látok itt a wikin kvízt a próbák között.

Valaki nyugtasson meg, hogy ez nem a hagyományos kvízen alapul.
Kissé nehezen venné be a gyomrom, ha én mint végzetúr épp Ghallán kalandozom, és valaki/valami felteszi nekem a kérdést, hogy: "Hol született Kossuth Lajos?"
Dátum: 2009.10.24. 10:06:17
Abszolút egyetértek.
Dátum: 2009.10.23. 14:06:29
Vannak akik dolgoznak, és későn érnek haza minden nap.
Napi 50 CSP elvadászása 57-es elementárissal kb. 3 óra. [Itt már megdőlt a fent említett napi 1-2 óra vadászat.]
15 PP elportyázása maxos kronokompenzációval ha kettesével portyázik az ember az bő 1 óra.
Térkapupontok elköltése legyen mondjuk fél óra.

Ez már 4,5 óra. Én speciel este fél 7-re érek haza melóból, ergó este 11-ig kell(ene) végzeturaznom.....

Ehhez most hozzájön egy rakás kaland is, ami persze nagyon jó, de szintén időbe kerül.

Napi 1 perces vadászattal ebből a 4,5 órából lejönne 2.

Felesleges túlzásokba esni és 1 perces várakozási időket emlegetni, meg fél óra VU-zást naponta. Itt csak a vadászatról volt szó, ami a 2/3-át teszi ki az időnek.
Dátum: 2009.10.21. 13:33:31
Alaposan félreértettél.
Én nem panaszkodom, ugyanis nem használok gyorsítást. A vadászat idejét ki tudom tölteni mással.

Viszont ha valaki játszik, akkor annak valamennyire fontos, hogy mennyi LE-t tud karakterfejlesztésre költeni.
Na ha mármost szerinted horribilis mennyiségű LE-t érdemes költeni arra, hogy kevesebb időt töltsek azzal a játékkal amiben minél több LE-t igyekszem összeszedni a karakterem fejlesztésére, akkor... (Remélem látszik az ellentmondás.)

A végeredmény az, hogy sokkal egyszerűbb szimplán kevesebbet játszani. Ezért nem tartom jó ötletnek, hogy további magas költségű elementárisfejlesztés legyen a megoldás.
Egyszerűbb (humánusabb) a 258. hsz-ben kifejtett relikviával a gyorsítósoknak lehetővé tenni, hogy több LE-t ne kelljen erre költeniük. Aki el akarja érni az 1 perc körüli vadászatot, annak így szintén meg kell vennie a gyorsítást, és felhúznia az elementárist 111-re, azaz a relikvia nem egy kerülő utat adna a gyorsításra, csak így már valóban megérné a dolog, és nem fogcsikorgatva vennék meg a gyorsítást játékosok.

(A vadászcsizma is jó dolog, csak az nem érhető el a többség számára...)
Dátum: 2009.10.20. 09:59:09
Akkor jó.
Kicsit úgy tűnt, hogy elfogadhatónak tartod az elementáris további emelését, csak lehessen tovább csökkenteni a vadászidőt.
Dátum: 2009.10.20. 09:45:07
Idézet: Byzon - 2009.10.20. 00:21:38
Idézet: Miklós - 2009.10.18. 20:12:12
Byzon: emlékeim szerint van vadászatidőt csökkentő csizma: elementáris fúzió szakértelmet növel.


Őőő... 111 fölé is?


Hát az nem túl vonzó, ha elementárist még tovább kell emelgetni LE-ből. Ráadásul az 1 perc körüli vadászatidőhöz jópár szint kellene még.
A relikvia, amit az előző oldalon leírtam sokkal humánusabb lenne.
Dátum: 2009.10.19. 14:22:11
Én kifejezetten a gyorsítást használók segítésére kihegyezett relikviát tartanék nagyon jó ötletnek.
A 200 CSP-k, valamit az elementáris 111-re felhúzása nagyon sok LE-be kerül, ezért lehetne egy olyan relikvia, hogy pl:

a, 57. szint felett az elementáris fúzió nem 3 hanem 2 szintenként csökkenti 5 mp-ctel a vadászatidőt. (Ez 27*5=135 mp csökkenés, azaz 1 p 15 mp lesz egy vadászat.)
Vagy
b, 57. szint felett 3 szintenként nem 5 hanem 8 mp-cel csökkenti a vadászat idejét. (Ez 18*8=144 mp csökkenés, azaz 1 p 6 mp lenne egy vadászat.)

Én az egy perc körüli vadászatidőt gondolom ideálisnak, amit szerintem megérdemel az, aki ennyi erőforrást beleáldozott a gyorsításba.
Hozzáteszem, sokkal vonzóbbá tenné a gyorsítást, ha 1 perc körüli vadászatot ki lehetne hozni mondjuk egy ilyen relikviával.