Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2010.11.22. 21:42:51
Idézet: Golb33 - 2010.11.22. 19:25:35
Üdv!

Hány királynője volt a magyar királyságnak?
1
3
4
2

Ezt a kérdést kaptam, helyes válasznak pedig az 1 van megjelölve. Felülkerekedek azon az apróságon, hogy királynőből, legalább annyi van, mint királyból, mivel sejtem, hogy a tisztelt kérdező a hatalmat ténylegesen birtokló női uralkodók számára kíváncsi. Nos a legjobb tudomásom szerint két női uralkodója volt hazánknak, mégpedig I. Mária és Mária Terézia. Ráadásul I. Mária kétszer is volt a hatalom birtokosa (bár másodszori uralkodása alig egy évig tartott).

Nálam a helyes válasz 2, szerintem érdemes lenne a kérdést is, valamint a választ is pontosítani.


A kérdés maga jó.
Király = a hatalmat ténylegesen birtokló női uralkodó. Amire te gondolsz, hogy legalább annyi van, mint király, az a király. Magyarban ez két külön szó.
Dátum: 2010.11.22. 18:56:53
Épp ez a probléma.

Magyarán az, hogy kvízek vannak a próbák között.

Már eléggé megszoktam, pontozom is az ilyen kalandokat 1-esekkel, de ez annyira ütős volt, hogy muszáj volt az élményt megosztanom.
Dátum: 2010.11.22. 18:53:16
10-est röptettem én is.

Kártyát semmi kedvem venni, pedig megyek szombaton.
Felesleges cuccért nem adok ki pénzt, még akkor sem ha egy vastag 25%-os 'talán' ott figyel kód tekintetében.
Dátum: 2010.11.22. 18:19:32
"Ahogy megadod a kegyelemdöfést a szörnynek, a Lélekenergia csak úgy áramlik a testedbe!
Az Arénavezető viszont nem azt mondja, hogy elmehetsz, ahogy megígérte, hanem itt akar tartani, hogy máskor is harcolj.
Te viszont elindulsz kifelé a a kapun, semmibe véve az Arénavezetőt, és előrántod fegyvered, hogy ha bárki megpróbálna visszatartani, leszúrhasd.
Mivel már bizonyítottad, hogy milyen erős vagy, az őrök egy ösvényt nyitnak maguk között, hogy el tudj haladni köztük, de az utolsó pillanatban az Arénavezető utánad kiált:
-Várj, Végzetúr! Ha erre a kérdésre hibátlanul válaszolsz, soha többé nem keresünk meg, és nem zavarunk Téged!
Kvízkérdés: Mi a Star Wars 4. részének eredeti címe?
A kérdésre jól válaszoltál (A new hope).

Nem volt nehéz kérdés, számtalan ilyet hallottál már, majd a jó válasz kimondása után elegánsan kisétálsz az Aréna kapuján."
Dátum: 2010.11.20. 22:09:53
A bánatba.
Az egész estét depresszióban akartam tölteni...
Dátum: 2010.11.17. 23:19:53
Az alabbiak kozul melyik sorozatban szerepel Lorenzo Lamas (Reno Renes/Wynsant Balck) ?
CSI:NY-New York-i helszinelok
CSI:MIAIMI-Maiami helyszinelok
Renegade (A fejvadasz)*
CSI-A helyszinelok

Ezt a kérdést még a Kvíz 3. topicban panaszolták be a borzalmas helyesírása miatt 2009 májusában:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,121.6120#hsz6132

Lassan illenék javítani.
Dátum: 2010.11.12. 13:21:40
Már bocs, de annak mi értelme van, hogy én gyűjtöm a térképdarabokat, mások meg lelopokodják tőlem, és a végén kapok egy végzetmedált????
Szívassuk már a gyenge karaktereket, nehogy sikerélményük legyen.
Vicces, hogy akik jók kiégett őskő lopásában, azok már mindent lopni akarnak az égvilágon.
Szóba került már itt a fórumon igazi őskő lopása, meg dukát lopása is. Állatokat nem akartok lopni esetleg, hogy kisajtolhassátok másét?

Attól meg, hogy van állatnak szaki lopás ellen, még vannak kis szövetségek is, ahol nincs a Kennel a Mennyekig felhúzva.
Dátum: 2010.11.12. 08:45:10
Ahha...
Mea culpa.
Dátum: 2010.11.11. 23:35:06
Idézet: Warfoki - 2010.11.11. 23:04:11
Birtoklás ideje alapján? Kiszámítjuk hány napja használja az első birtokos, hozzáteszünk egy hetet még és ennyi ideig lehet VF-fel együtt használni mindenkinek. Ez sem száz százalékosan igazságos, de olyan megoldás szeirintem az ilyen utólagos belenyúlásoknál nem igazán van...


Bár a 168. hozzászólásban már lelőttem a poént, de azoknak akik később kapcsolódtak be a beszélgetésbe:

A térkifordító itallal kellemes hatásfokon lehet űzni az inspirátorozást VF-fel még a nerf mellett is. Bár nem ugyanaz, mint nerf előtt, de komoly előnyt képvisel így is. Térkifordít EH-ra, malmozik, esetleg portyázik amíg felmegy a CSP-je maxra, visszafordít, elvadássza amilyen gyorsan tudja, és így tovább, és így tovább.
A nullázódó AF-es képességek esete itt nemigen játszik, hiszen aki inspirátorozik, az amúgyis bevállalja a könyezetéhez képest kapott csomó plusz TP-t.
Dátum: 2010.11.11. 16:08:12
Idézet: Lanmandragoran - 2010.11.11. 16:02:42

Tévedsz, egy kicsinek még így is sokkalta nehezebb. Lehet hogy neki csak 6-8-10 pontot kell húznia a térképszakin, de nincsen elementárisa, jóval kevesebb csp-t kap, amiért ráadásul a spektrális hiánya miatt még a szintkülönbséghez képest is fele annyi LE-t kap. Nincsen transzplantációja, nincsen Zafír csillaga, amivel olcsóbbá teheti a térképszakija kifejlesztését. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy neki az a 6-8-10 pont sokkal jobban hiányzik máshonnan, mint a nagynak az a 30-40, amiből egyébként malmozik, hogy melyik kritikuson húzzon 20-at


Egy kicsinek viszont nincs alapból 2000 körüli SZÖ-je, ami felnyomná neki a szakértelem árát...
Dátum: 2010.11.11. 12:49:31
Idézet: Miklós - 2010.11.11. 11:55:11
Köszönjük a javaslatokat és hozzászólásokat! Ezek alapján 2 új szabállyal egészítjük ki a térkép eventet, hogy még érdekesebb legyen:

1.) Meg fogunk határozni egy, a csapat létszámától függő számot. Ha valaki a 30 nap alatt össze tud gyűjteni ennyi térképdarabot, az eggyel jobb díjat fog kapni, mint a csapata (kivéve, ha amúgy is elsők lennének).


Hmmm. Ennek fényében már máshova jelentkeznék. Tegnap hamar jelentkeztem, hogy bő 9000 LE-t megspóroljak rajta, és csak azért nem jelentkeztem Ericath-hoz, mert a csapaterősség alapján nem tartottam valószínűnek, hogy bronznál tovább viszik.

Viszont az új szabállyal már lenne esély jobbra is. Kellemetlen.
Dátum: 2010.11.11. 12:34:51
Melyik évben szültek előszőr az Antarktiszon?
1900
1800
1978*
2000

Csókoltatom a kérdés íróját, de főleg azt, aki elfogadta. Lehetőleg egy oroszlánfókával.


Hány km2 Gibraltár területe?
70
0,7
7*
700

Valójában 6,5...
Dátum: 2010.11.10. 15:09:20
Mióta ecuadori tartomány a Galápagos-szigetek?
2005
1973*
1873
1901

Wikipédia:
"1832. február 12-én José María Villamil tábornok Ecuador részévé nyilvánította."

"1973 óta Galápagos egy ecuadori tartomány."

Kissé kétértelmű a dolog.
Dátum: 2010.11.10. 14:20:44
Ha habot is akar a tortára, miért ne?
Dátum: 2010.11.10. 14:01:13
Azon VF-eseknek, akik nagyon szomorúak a tervezett nerf (VF-eseknél inaktív az inspirátor) miatt, súgok valamit:

Ha nem is 100%-os hatásfokkal, de az Inspirátor továbbra is szépen működhet náluk is.
Csak kezdjenek el LGY-t tartalékolni...
Dátum: 2010.11.10. 11:10:21
A Fekete Rózsa Lovagja című könyvben hogy hívták a vistani lányt?
Girella
Magda*
Azrael
Caradoc

Ez az a kérdés, amit 5 perc alatt sem tudtam kiguglizni...
Durván spec, kérném szépen törölni.
Dátum: 2010.11.10. 09:12:11
Idézet: Birka - 2010.11.10. 08:56:52


-Mert indultak további világok, ezért nem kell késve indulnia? 2001-ben senki nem indul el esélyesen a 2000-es maratonon, hacsak nem pályacsúcsot akar futni magának

Amúgy ezért jó a V5-ös inspiráció, ad felzárkózási lehetőséget, de a "korrekt" mennyiségi limitet betartva! Az is egy érdekes elmélet, hogy az inspirátor képletét átírni az inspiráció szakértelem képletére


OKé, regisztráltam 2009 februárban. Akkor már ment 3 világ. A második alig 2 hónappal az első után indult, gyakorlatilag semmi különbség nincs a kettő között.
A harmadik világ módosított. Nem ugyanaz, mint az első kettő.
Az 5. világ idén jött be, nem a kezdetektől indult.
Kezdjek új karaktert, szenvedjek a szakik kimaxolásával, meg minden egyéb nyavalyával újra? Valahogy nincs rá affinitásom...
Dátum: 2010.11.10. 08:46:34
Idézet: Prisma - 2010.11.10. 08:07:47

OK, hogy biciklit kaptak bizonyos futók roller helyett, és most vissza akarják cserélni rollerre, de a kérdés az, hogy mire fel kapna bármelyik futó bármilyen járművet? Egy futóversenyen ez alapvetően igazságtalan dolog.


Mert fél-1 év késéssel tudta meg, hogy van futóverseny, és így csak jókora késéssel tudott indulni?
Mert a futóverseny elején ott liheg a kristályhorda, amit neki (jármű nélkül) esélye sincs befogni?

Edit: Annak a szegénynek aki lepontozott, kifejtem.
A top-ot nem lehet hagyományos módszerekkel behozni. TP-t adó vadásztárgyakat ők is használnak, és jobbakat mint amik alacsonyabb szinten elérhetőek. Elvégre szinthuszárok.
Az Inspirátor nélkül lehetetlen behozni azt a hátrányt, ami a későn regisztrálók elszenvednek ebben a "versenyben". Ettől alapvetően igazságtalan a dolog.
Aki VF-fel Inspirátorozik SOHA nem fogja beérni a topot. Hogy miért? Mondjuk a VF-es megközelíti 40 szintnyire a top 1-es karaktert. Ekkor kap napi +20 CSP-t, ami vadászatban annyit jelent, hogy 20 CSP-nyi normál TP-t kap naponta, és 30 CSP-nyi fél TP-t (VF miatt). Ezzel pedig nem fogja beérni a napi 50 CSP-nyi normál TP-t begyűjtő szinthuszárokat.
A környezetéhez képest marha erős lesz, ez tény. Ilyen szempontból a VF esetére bekapcsolt inaktivitás jogos.
Idézet: Ariel - 2010.11.08. 18:29:29
Idézet: LanMaffia - 2010.11.08. 18:23:12
Jut eszembe Zan milyen tárgyakat vehet fel?


Nézd végig a relikviák listáját. Amin megakad a szemed, hogy milyen jól kombózna a Zannal, na azzá biztos nem tud átalakulni.


Muhahaha. Ment egy 10-es.