Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gau84

Dátum: 2009.04.19. 15:15:32
Szerintem elég az állatok Tp-jével és moráljával ösztönözni a nagyobbakat, hogy lefelé mahára nem érdemes ütni. Ezen kívül meg kapja meg azt az 5 Tp-t, és 20 LE-t, és költse hajzselére.
Dátum: 2009.04.19. 14:37:40
Hopp, Viktor nem is mondott butaságot, hogy az állatok moráljával ill tp-jével vegyük alapját a lefelé ütésnek

Mi lenne, ha
1-4 szint különbség esetén rendes morál és tp, ahogy eddig,
5 szint különbség esetén no morál, fele Tp,
6 szint különbség esetén se morál, se tp.

Viszont ehhez kell még egy kis plusz, hogy az elszállt sebzéseket helyrerakjuk valamelyest
Dátum: 2009.04.19. 07:37:55
Idézet: Viharsarok - 2009.04.19. 06:25:45
Csak hogy tudjátok
Melyik volt a Ferences szerzetesi rendek jelmondata?
Dominius Cante
In Medias Res
In Mediam In Meditas
Ora et Labora-----------helyes válasz
Honnan kellene ezt tudnom?
Tippeltem és bejött


Ezt azért illik tudni...
("Imádkozz és dolgozz")

Viszont most szúrt szemet, hogy a ferenceseknek van titulálva, holott a bencések jelmondata volt
Dátum: 2009.04.18. 21:30:29
Viszont még valami eszembe ötlött. HA jól tudom, akkor egy magasabb szintről támadó kap pluszt, lévén ő fejlettebb. Ehhez ismerni kellene a képletet, de ha ezt vennék górcső alá, és nem a támadhatósági szinteket? Erről mi a véleményetek?

(akár megszűntetni, akár redukálni, stb.... bármit... kis kompromisszumkészséget kérünk csak tőletek, vegyétek észre, kérlek)
Dátum: 2009.04.18. 20:57:24
Semmi gond, csak a pontosság kedvéért mondtam

Máskülönben viszont ahhoz amire nekem kell elég perpill. Talán azt mondanám, hogy a szintemhez mérve, ha csak mondjuk négy szintről jönnének följebb a támadások, a 60-65 lenne optimális.

De mondjuk azt, hogy akkor ne 4, hanem 5 szint legyen a max. A 6-ot egyszerűen rengetegnek érzem, és ha ez még tolódni fog, háát...
Dátum: 2009.04.18. 20:47:41
Kedves Ajgatsz, azok az én statjaim, amiről már esett szó, hogy miért is olyanok amilyenek
Dátum: 2009.04.18. 15:50:08
Azt gondolom, hogy a minimális (lásd alap egy hét mondjuk, de sokan már 5 napnak is örülnének) portyamentesség lenne ideális max BCS-nél, és max HCS-nál. Ez azt jelentené, hogy a támadó a HCS-val semlegsíti a BCS-t, és nem többet. Emellé odatesszük, hogy a HCS-val nem buksz semmit, csupán egy - mások állítása szerint - kétélű fegyvert, miszerint portyázhatnak rád, addig a BCS-vel pp-t, kevesebb indítható háborút, stb kapsz. Ezt kellene némiképp szintbe hozni, adni az alap békét, és jónapot, mindenki húzhat ahová akar.
Dátum: 2009.04.18. 11:45:18
Viktor, én mondtam anno is, hogy oka van annak, hogy olyan az egészségem amilyen. Rá fog kerülni a sor, megígérem neked, sőt, talán még le is foglak hagyni hamarosan

De hogy konkrét példát állítsak fel, remélem nem baj, ha Téged veszlek alapul... ha mégis, úgy elnézést érte.

Te 46. szintű vagy, jó játékos, sok zsákmányolt LE-vel.

Erő: 80 (+8)
Támadás: 106 (+25)
Védekezés: 106 (+91)
Egészség: 80 (+3)
IQ: 115 (+30)
Mágia: 80 (+7)
Taumaturgia: 80 (+15)


Én csupán 41, tized annyi zsákmányolt LE-vel

Erő: 79 (+11)
Támadás: 115 (+31)
Védekezés: 128 (+62)
Egészség: 45 (+15)
IQ: 123 (+16)
Mágia: 39 (+14)
Taumaturgia: 76 (+15)

Jelzem, majd' egy hónapig szívtam, de most egy hét alatt 30-al növeltem a védekezésem és az IQ-m, épp a támadás a soros, az 95-ről indult 3-4 napja, azt hiszem, és szép lassan jönni fog a többi. Nem vettem új felszerelést elég régóta, és nem is óhajtok még. Ez az én taktikám része... hosszútávú. És ezért olyan az egészségem, amilyen
Dátum: 2009.04.18. 11:39:17
Idézet: Ariel - 2009.04.18. 11:22:15
Félreértettél... nem az újításhoz kell itt alkalmazkodni, hanem ahoz, hogy megnőtt a sebzés amit a nagyobbaktól kapsz. A játék eleje óta az erősebb üti a gyengébbet, ez senkinek nem újdonság. Az újdonság annyi, hogy elért a játék arra a szintre ahol nagyon megugranak a sebzések. Ehez kellene alkalmazkodni. Létezik több módja is, elég sok fejlesztés valósult meg ebben az irányban (védelem ital, sebgyógyítás, mágikus regeneráció). Aki nem akarja használni őket, és az egészsége is csak 45 az ne csodálkozzon, hogy nem marad ép-je semmire.


Szerintem Te nem értesz egészen. Elmondtam anno, hogy egyetértek pl Viktorral is, aki jóideig parttalan vitát folytatott az egészség fontosságáról, míg lassan, eszméletlenül lassan bebizonyosodott igaza. Kell az egészség növelése, és kell, hogy fejlesszük a többi, általad említett dolgot, de nem öngyilkos módon csak azt! Márpedig ahhoz, hogy kibírjuk az 5-6 szintről lefelé ütő játékosok hadát, arra lenne szükség, hogy az elsődleges tulajdonságunk az egészség legyen, a másodlagos a mágia a mágikus regeneráció miatt.
De vajon belegondolt valaki is abba, hogy oké, most relatív még kevesen is támadnak ahhoz képes fentről (egymást meg pláne ) . Mi lesz, ha a játékosok többsége is odaért? Talán ezen kellene elmélkedni
Dátum: 2009.04.18. 10:46:53
Idézet: Damage - 2009.04.18. 10:45:21
Idézet: Zaccmester - 2009.04.18. 10:12:48
"védjen a farmolás ellen"

Mivel egymást nem ütitek, a kockázatmentes és főleg rendszeres portyázások is kimerítik a farmolás fogalmát. Az egyetlen hátráltatása ennek valóban a békeidőszak volt. Nem is volt hadüzenet hónapokig, pedig még a BCS-t se húztuk fel. A TGY-s hadüzenetkor építettük fel, vagy 2 hete, amit az unalom miatt küldtek. Sz@r lehet csak tesószövit és nehéz ellenfelet látni a portyalistán hetekig...


Újabb csodás haditerv
Most el foglak szomorítani, de pont azért deklaráltunk rátok, mert magas szintű testvéreink számára meg sem jelentek a portyalistán, nekünk meg annyi célpontunk van még, hogy nem érdekel pár kieső. Nagy titok ez, bárki megállapíthatja a veszteség mértékét, aki rááldoz 2 percet a toplista tanulmányozására

Amúgy áruld már el légyszíves, hogy kit NEM üt a TGY rendszeresen? Kíváncsi lennék transzparens testvérszövetségeink kilétére...


Hűűű... na most akkor mégis van kit ütni, csak a nagyon nagyoknak nincs?

Kezd érdekes lenni ez, kérem
Dátum: 2009.04.18. 10:45:30
Képzeld, én is. Én is azért vagyok itt, hogy "harcoljak" a többiek ellenében, és igyekezzek jobb lenni náluk. Azokkal, akikkel nagyjából egy szinten vagyok, és nem azokkal, akik mérföldekkel járnak előttem. Nálunk senki nem akart Bcs-t építeni, inkább kicsengettük azt a dellát, ami a győztesnek járt, ha legyőzött. De mikor odáig fajul a dolog amíg, akkor azért elkondolkodunk.
Elgondolkodunk, hogy vajon hogy a fenébe győzzük meg a szövetségünk felét, hogy ugyan ne töröljenek már, hanem játszanak tovább. Elgondolkodunk, hogy megszólaljunk-e itt a forumon amiatt amit rossznak ítélünk, mert itt úgyis elküldenek a francba, vagy éppenséggel le "kicsinyes bosszúállóznak" vagy közellenségnek titulálnak.
Lehet mondani bármit, a játék nem a most 47.szintől felfelé tanyázóknak van. Illetve nem nekik kellene hogy legyen. Az ő dolguk az lenne, hogy javítsák a hibákat, akár a saját kárukra is. Ehelyett ha mondani merészelünk valamit, amit mi úgy látunk hogy jót tenne főként az alsóbb szinteken lévőknek, helyből cinikus, arrogáns, olykor durva hsz-eket kapunk.
Játszunk így? játszunk hát, Viktor.
Dátum: 2009.04.18. 10:11:20
Hagyjuk már ezt, Viktor, azt se tudod miről dumálsz.

De segítek, azért húztuk fel a Béke Csarnokát, hogy nyugtunk legyen a TGy-től, kb egy hete (pontosítok: 2 hete ). Erről ennyit, nagyokos.

És hogy jó a játéknak? Hm... mire is alapozod mindezt, mesélj csak.

Kicsinyes bosszú, mert Butch felhívta valamire a figyelmet, és én javasoltam valamit? Öreg, azért gondolkodj már kicsit.
Dátum: 2009.04.18. 10:02:11
Amúgy pedig azért öntsünk tiszta vizet a pohárba. Ott vagy egy erősebb szövetségben, halmozódik a pp-d, hiszen nincs kit ütni épp. Ha indítasz háborút, ha nem, az a pp meg fog maradni. Olyan madarak nem lesztek, hogy nekiestek pl Ti (VM) a TGy-nek, az Azúrnak, vagy az Elitnek (Sőt, szerintem épp hogy mindannyian békén fogjátok hagyni egymást, de ez más tészta, erre majd az idő választ ad). Maradjunk annyiban, hogy olyan szövetségeket fogtok támadni, amelyek könnyen legyőzhetőek. Kinek akarod bemesélni, hogy azok a könnyen legyőzhető szövetségek (mert nagyjából a fent említett trio tudna megszorongatni, és smafu) majd pont úgy fogják kiélni perverz hajlamaikat, hogy vissza-visszacsapnak? Egy-egy karakternek maximum, és akkor is csak sima portya miatt, de ennyi, nem több.
Dátum: 2009.04.18. 09:52:01
Tyű, na ez aztán komoly?

BCS növeli a békét, az valóban kimaradt, mea culpa, rögtön javítom...

Na de azért az, hogy a HCS-ban a békében is portyázhatsz kétélű fegyver, azért közel sem elég negtívum, sőt...!
Dátum: 2009.04.18. 09:43:58
Szerintem meg ne a számokon lovagoljunk most főképp, pláne hogy a szerezhető LE HCS-val még nem mért, az építési költség pedig elhanyagolható jelen esetben.

Mindenképp jó volna valami kis negatívum a HCS-nak is

Edit: És halkan jegyzem meg, hogy 50%-al csökkenti a szerezhető LE-t egy 5-ös szintű BCS, szóval az ALAP, hogy HCS esetében ugyanakkora szorzó jön mind győzelem, mind vereség esetében
Dátum: 2009.04.18. 09:31:27
Csupán egy javaslat volt, nyugalom

Viszont az fix, hogy valahogy egyensúlyba kell húzni a béke csarnokát és háború csarnokat.

Béke csarnoka:
- Csak 1 háborút indíthat
- 10% esély 1 pp mínuszra
+/- a csarnok minden szintje 10%-kal csökkenti a háborúban elvesztett lélekenergiát, ha a háborút ti indítottátok, és győztetek, vagy nem ti indítottátok, és veszítettetek.
+ szint*3 napra növeli a békét

Háború csarnoka:
+ nőhet a lélekkútból zsákmányolható LE
+1 hét után kevesebb nyert csata is elég a győzelemhez
+ Arra is portyázhatsz, akivel békében vagy
- de ha béke csarnoka van, tulajdonságaidra mínuszt kapsz (hogy ez hogy, s mint érvényesül, az nem világos, ráadásul hogy támadásnál és védekezésnél is él-e, az sem.)


Na most azért érezzük, hogy ez így nem teljesen okés, ugye?
Dátum: 2009.04.18. 08:52:41
Vagy épp veszíthet csp-t is... ha már a béke csarnoka pp-t veszít, a háború csarnoka csp-t.

(lesz hőbőrgés tuti, de azért érdemes megfontolni )
Dátum: 2009.04.17. 12:46:57


Én azt látom, hogy a felzárkózásra nem sok esély van normál körülmények között persze. Az élen remek játékosok találhatóak, tehát ha elvben menne is, ez a gyakorlatban úgy nézne ki mint amit már leírtam korábban. Ha fel is mész odáig, nem sok értelme lenne, mert péppévernek.
Kíváncsian várom, hogy valóban egymásnak feszül-e az Azúr-TGy-Elit hármas. Nem nagyon hiszek benne, de ha mégis, érdekelne az eredménye.
Dátum: 2009.04.17. 12:26:26
Na ja
Dátum: 2009.04.17. 12:20:55
Így van. És vagy átadom, vagy visszaveszem. Avagy ahogy az ÁSZF szól. Mivel utóbbi nincs nyílvánosan, ezért elvben visszaigényelhetem minden további nélkül.

Viszont egy kérdésemből azért nem kell ekkora ügyet csinálni szvsz, de azért köszönöm

A magam részéről jobban örülnék annak, ha valamiféle megoldás születne a problémára, és csak az a baj, hogy ez nem valószínű hogy meg fog történni. Helyette majd mindenki kap nagyon jó tanácsokat.