Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gau84

Dátum: 2008.11.03. 14:55:35
Idézet: Alienkiller - 2008.11.03. 14:51:05
Segítsetek már ebben a kérdésben mi a helyesírási hiba?

"Hogy hívják az ókori Mezopotámiával átfogóan foglalkozó tudományt?

sumerisztika
akkadológia
babilonisztika
asziriológia"


Asszír - hosszú 'Í' és hosszú 'sz'

ha úgy van írva elnézést, de szemem mint a sasé... pont olyan pici
Dátum: 2008.11.03. 14:53:29
Van még egy ilyen tavirózsás, de az kicsit gonoszabb...

Amúgy csak érdekelt, hogy ennyire nem tudok helyesen írni, vagy istentelenül jó szándékú értékelőt kaptam...
Dátum: 2008.11.03. 14:22:25
El tudná magyarázni nekem valaki, hogy ebben a kérdésben mi a hiba?

'Egy tavirózsa minden nap a kétszeresére nő, így 16 nap alatt növi be a tisztáson lévő kis tavat; de hány nap alatt növi be a tó felét?

15
13
8
5


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.'
Dátum: 2008.10.28. 07:16:34
Nos, Darun, be kell lássam azért igazad van.
Ugyan nem a női válogatott miatt, hanem a következő kérdés aránya miatt:

"Ki zenésítette meg a Szózatot? 55%"

E fölött valahogy nem tudok szó nélkül elmenni. Vagy sok külföldi játszik, vagy nem is tudom... de számomra kiábrándító
Dátum: 2008.10.28. 02:28:46
Nos, pontosan ezért tettem fel kézilabdás kérdést, de úgy látszik ezt sem szeretik sokkal jobban

"Az alábbi játékosok közül melyikük NEM volt tagja a 2008-as Férfi Kézilabda Európa-bajnokságon 8. helyen végzett magyar csapatnak?

Nikola Eklemovic
Carlos Reinaldo Enrique Perez
Nikola Karabatić
Nenad Puljezevic


A kérdésre eddig 18 jó és 33 rossz válasz érkezett."
Dátum: 2008.10.27. 20:44:11
Idézet: Csirguz - 2008.10.27. 16:51:12
Casillas melyik csapat kapusa?
BARCELONA
LIVERPOOL
AC MILAN
REAL MADRID

Ez változhat. És miért van nagybetűvel?


Na most Iker Casillas érdekes példa lehet, ugyanis a Real Madridnal némely játékos bizony élethosszig (és azon is túl) tartó szerződéssel rendelkezik. Ilyen Raúl, Casillas (ki ne hagyjam már ha róla van szó ) és hamarosan - ha jól tudom legalábbis - Sergio Ramosnak is felkínálják ezt az opciót. Azt viszont, hogy ilyen esetben azok a játékosok akik elfogadták ezt, milyen könnyen válthatnak klubot, vagy válthatnak-e egyáltalán nem tudom. Az biztos, hogy sok példa nem akadt rá.

Csak érdekességképp említettem meg, attól még törlendő, lévén ha nem is válthatnak klubot, ill haláluk után is csapatuk tagjának tekintik az illetőt, akkor meg a túl speciális kategóriába tartozik
Dátum: 2008.10.23. 22:25:01
Na azért ez kriminális... Te jóóó ég...

Ki zenésítette meg a Szózatot?

Erkel Ferenc
Mosonyi Mihály
Egressy Béni
Liszt Ferenc


A kérdésre eddig 10 jó és 8 rossz válasz érkezett.
Dátum: 2008.10.21. 08:14:47
Idézet: azreus - 2008.10.20. 17:57:15
én erről annyit tudok, hogy a varégok egy északi törzs. volt köztök harcos, rabló, kereskedő de még földműves is.


A gízai piramisok közül melyik a legmagasabb, és melyik épült a legtovább (~35 évig)?
Hafré-piramis
Hufu-piramis
Menkauré-piramis
Gla-piramis

jó, hogy nem Gizeh-nek írta, és ennyi erővel használhatna hieroglifákat is..

Mi volt a neve Raistlin Majere mocsári törpe "védencének" a Sárkánydárda Krónikákban?
Mocsi
Bupu
Tardi
Thordi

szívesen elolvasnám.


A piramisos kérdés az én művem... nem tudom mi a problémád vele, de annyira azért nem nehéz... pusztán a görög nevekkel nagyon könnyű lett volna
Dátum: 2008.10.20. 06:00:13
1458 az uralkodásának kezdete, mint magyar király
Dátum: 2008.10.14. 11:30:09
Idézet: Alienkiller - 2008.10.14. 11:23:28
Ez most komoly hogy át engedték.

"Mi az ami a legjellemzőbb lehet, arra az emberre, aki azonnal töröljétek értékelést adott egy kérdésre?
Ismeri a Végzetúr játékot
Még csak 2 éves
Kedvenc étele a spenót
Izoldának hívják"

Na de miért kellet ez.?


Na ebbe én is most futottam bele.....
Jó válasz: Ismeri a Végzetúr játékot. Hát Nya*gem
Dátum: 2008.10.14. 07:21:52
Úgy látszik túl nehezek a kérdéseim.... Vagy csak lusták gugli-zni

Melyik volt a legelső keresztény állam a történelemben?

Görögország
Róma
Örményország
Egyiptom


A kérdés "Azonnal töröljétek" értékelést kapott!
Dátum: 2008.10.14. 00:51:08
Hányadik helyen áll az ELIT HORDA?

Negyedik
Második
Első
Ötödik

Hm..... szééép
Dátum: 2008.10.12. 07:50:09
na már most ez az éremtáblázat, ami ugye nem sokat ér, mivel az adott sportágban a 6. helyezett is kap pontot...
Reméljük a legjobbakat. Én egyelőre ezt látom valószínűbbnek. Ha pedig mégsem, szerintem akkor kell igazán nekiülni a dolognak, hiszen akkor mégjobban előjönnek a játék rejtett (?) adottságai is. Addig is lehet rajta gondolkodni persze, de azért ne essünk egymás torkának. Mindannyiunknak egy célja van, mégpedig hogy minél jobb legyen ez a játék
Pont erről beszéltek, kedves Balor... 10. szint után leglényegtelenebbé válik minden amit mondasz... nem csak ez a része
csak zárójelben jegyezném meg, hogy ha nem tudod támadni az alsóbb szinteken lévőket, hírdessen háborút a szövetséged egy veletek kb azonos szintűvel, és lőn LE.
Dátum: 2008.10.11. 06:56:56
Nos, elnézve hogy hány hibás kérdés csúszik át, és az értékelések színvonala is hagy némi kívánnivalót maga után, támadt egy igen perverz ötletem (persze szigorúan a programozó szemszögéből az )

Maga a kvíz ötlete szerintem kifogástalan. Igencsak színesíti a játékot, valamint egy-egy ritka példányból még tanulni is lehet.

Viszont mi lenne akkor, ha egy kérdés megírásához szükséges lenne megjelölni egy forrást? Internetes játék révén nem kell több, mint egy olyan weblap belinkelése, ahol ellenőrizhető az információ (és itt jegyezném meg, hogy a wikipedia közel sem mérvadó - semmilyen tekintetben). A kvízek értékelése így is lassú, tudom. És valószínűleg ez még jobban lassítaná, ezt is tudom. Ha meglenne rá a megfelelő emberi erőforrás, erről csak akkor érdemes beszélni. Viszont az tény, hogy ezzel a kvíz mint olyan nem képezné tovább vita/viták tárgyát, valamint nem buknának el küldetéseket a játékosok.

Ami azt illeti, inkább várok a kiértékelésre két-három napot, mint hogy egy-egy kérdéstől a falra másszak, vagy felidegesítsen, esetenként a sorozatos hibás kérdések vagy helytelen értékelések miatt elmenjen a kedvem az egésztől...szvsz
Dátum: 2008.10.07. 18:50:43
a Werder hivatalosan zöld-narancssárga kombinációban utazik...
Dátum: 2008.10.07. 08:47:11
Ámde a Hold nem bolygó mint tudjuk

Ennek ellenére a megfogalmazását a kérdésnek valóban lehetne pontosítani
Dátum: 2008.10.06. 06:46:09
Vahj' ezzel a kérdéssel mi lehetett a baj?

"Ki volt az utolsó római császár, aki még - elvben - az egész birodalomban uralkodott?

Constantinus
Theodosius
Diocletianus
Caracalla

A kérdés "Azonnal töröljétek" értékelést kapott!"