Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gau84

Azt a levelet, mely a citadellázásotok után ment el?

Ehhhh, MasterV, nagyon ehhh...
Az én véleményem, hogy a Kubla élt egy lehetőséggel, ami itt a fórumon is igen heves vitákat váltott ki. Szívük joga volt ezt megtenni, nincs ezzel probléma. Ahogy szerintem azzal sincs probléma, hogy mivel a Káosz és Vér a citadellarács tagja, válaszcsapásokat fognak kapni. Ezt pontosan tudták, amikor ellőtték a PC-jüket.

Az én problémám, hogy mivel ők is olvassák a fórumot, láthatták, hogy mennyire heves vitákat és ellenérzéseket képes kiváltani; éppen ezért talán nem kellett volna a diplomáciai megoldást totálisan hanyagolni, és egyből amolyan "végső elkeseredésként" használni valamit, amire habár lehetőségük van, de több játékos játékát rontják el, köztük a sajátjukét is.

Azt hiszem egyszerűbb lett volna lenyelni hogy egy szövetség étlapján szerepelnek (ahogy például az ő étlapjukon is szerepelnek jópáran), és elkezdeni fejlődgetni, vagy ha másképp nem megy, hát építeni a Béke Csarnokát. Utóbbit mondjuk igencsak javasolnám, hiszen ezzel igen előkelő helyet szereztek a fent említett étlapon.

Én is igyekszem majd nem másoktól, hanem Tőlük megszerezni azt a mennyiségű LE-t, amibe a semlegesítés kerül. Ez jópár támadás naponta mindenkinek, akit csak elérek. Játéktechnikailag megtehetem, hogy naponta 3x támadok valakit (meg persze ha adott szakértelem fejlesztve van, ez lehet több is), és igyekszem kihasználni majd. Nem akarom másokkal megfizettetni a Kubla PC-jének árát, de gondolom ezt ők is megértik, és támogatják
Dátum: 2009.02.08. 18:08:12
Na, csak összehoztuk
Dátum: 2009.02.08. 16:57:14
Ugyanígy maximalizálni is lehetne, hogy ne legyen túl nagy szintű az adott tárgy a játékos szintjéhez képest.
Dátum: 2009.02.08. 13:50:32
Mondjuk ez szerintem nem akkora akadály. Simán azt mondjuk, hogy a játékos nem vehet alacsonyabb szintű tárgyat, mint a szintje + x.
Dátum: 2009.02.08. 09:28:34
És ha a kereskedést egy külön épülethez kötnénk? Akár magához a térkapuhoz is, hiszen akkor lehet alapítani új szövetséget, csak hát ugye sokra nem megy vele az ember.

Azért szerintem jó lenne, ha valahogy meg lehetne oldani, hogy a szövetségen belül a társak tudjanak kereskedni egymás térkapus cuccaival, akár igen limitált időközönként is.
Dátum: 2009.02.07. 21:54:51
Rendkívül jó ötletek! Grat érte

Nekem lenne egy olyan perverz kérdésem, hogy azt milyennek találjátok, hogy szövetségen belül lehessen egymással kereskedni térkapus cuccokal?
Dátum: 2009.02.04. 21:12:06
Ez sajnos akármit teszünk is, maradni fog.
És egy idő után teljességgel mindegy lesz az egész. Akár kap a szövetség csapást, akár nem, menni fog, támadni fog. Hiába jön bárki azzal, hogy de hát PC csapás lesz a válasz a támadásra. Persze, hogy az lesz. És a rajtunk lévő 35 csapás, meg a várakozó 89 csapás mellé még egy bőven elfér.

Ja igen... és lehet gonosz dolog, de hát nem én lennék:

Ezzel új opció is megjelenik a menüben:
- 100 Őskőért a Te szövetséged PC csapása lesz az első
Érthető, hogy a - relatív - kisebb szövetségek arra szeretnék használni a PC-t, hogy elrettentsék a nagyobbakat a farmolástól. Ez teljes világos. Az is világos, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze, tehát akár a rács mellett állók, akár az ellenzőik elsősorban önös érdekeiket védik. Úgy vélem, ha ezt kultúráltan teszik, nincs is vele probléma.

Azonban mi van akkor, ha a - szintén relatív - nagyobb szövetségek nem tudnak már olyan szövetséggel szemben háborút indítani, akinek ne lenne PC-je, és ne fenyegetne válaszcsapással a farmolásra? Akkor mi lesz?

Meglátásom szerint a PC amellett hogy taktikai elem, legelső funkciója a fejlődés korlátozása, lassítása. Ezt volt hivatott lassítani a rács, azt hiszem. Csapás csapást követ, és mind a támadó, mind a védő fél megtorpan a fejlődésben.
Ahogy a dolgokat elnézem, idő kérdése csak, hogy ne legyen minden szövetségen pár PC csapás, hiszen akik jelenleg védekezésre használnák a rácsot, ők is ugyanúgy farmolnak más szövetségeket, igaz, valószínűleg nem olyan intenzitással. Apró probléma, hogy előbb-utóbb azok is eljutnak a PC-ig, akiket a most a védekezés érdekében PC-zők támadnak, és akkor majd ők is azt mondják, hogy: "Ti támadtatok, akkor tessék, itt a válaszcsapás"

Elgondolkodtató különben
Dátum: 2009.01.28. 17:53:45
Ejnye-bejnye... malterolsz itt össze-vissza
Dátum: 2009.01.28. 17:48:41
Értem mit mondasz, és tisztában vagyok vele...

Ennek ellenére az megvan amit én szajkózok?

(azért pontosítottam, biztos ami biztos )
Dátum: 2009.01.28. 17:43:52
"Viszlát, és kösz a halakat!"

Idézve a Galaxis Útikalauz Stopposoknak c. műből
A többin ugye nem kell végigmennem?

De pont ez a baj ezzel... attól függ honnan nézzük
Dátum: 2009.01.28. 17:38:23
Idézet: Szinv - 2009.01.28. 17:33:10
Idézet: Gau84 - 2009.01.28. 07:31:56


Melyik nem illik ide?

Vendéglő a világ végén
Viszlát, és kösz a halakat!
A lélek hosszú, sötét teadélutánja
Galaxis Útikalauz Stopposoknak

A többi szemetet nem is jegyzeteltem ki.


Nem értem, hogy ezzel a kérdéssel mi a bajod. Jó kérdés. Híres író műveiről van szó. Az, hogy te nem ismered és még szemétnek is nevezed, téged minősít. Nem kicsit, nagyon.

Mi lenne így a kvízzel, ha minden hülyére hallgatnának.


Édes, drága, egyetlen Szinv!

Legközelebb fogd be, okosabb maradsz, és nekünk sem kell efféle degradáló hozzászólásokat olvasnunk!

Egyértelmű, hogy mikből vannak a mondatok (pardon, idézetek/könyvcímek), de megmondanád mi alapján nem illik a sorba valamelyik? A szótagok száma szerint, vagy a magánhangzók száma szerint? Mint ha ez nem igazán lenne feltüntetve.

Szóval köszi, hogy legközelebb inkább csöndben maradsz
Esernyő: 25 őskő,-
Ballonkabát: 30 őskő,-
Fürdőszivacs: 5 őskő,-
Tusfürdő: 5 őskő,-

Az élmény megfizethetetlen
Dátum: 2009.01.28. 07:31:56
Melyik a "legfiatalabb" hangszer?

yirdaki
doromb
hang drum
fujara


Melyik nem illik ide?

Vendéglő a világ végén
Viszlát, és kösz a halakat!
A lélek hosszú, sötét teadélutánja
Galaxis Útikalauz Stopposoknak

A többi szemetet nem is jegyzeteltem ki. Az meg, hogy kétszer kaptam meg, hogy ki volt az utolsó Árpád-házi királyunk, már eltörpül.

Könyörgöm, NE a normál adatbázisból kerüljenek ki ezek a kérdések. Elképesztő
Dátum: 2009.01.27. 08:02:12
Közben megkérdeztem egy illetékes személyt, és valóban a Werder is zöld-fehér hivatalosan, és csak annyi, hogy narancssárga mezben játszanak az elmúlt években, ill a honlapon is valamiért narancssárga-zöld kombináció van, úgyhogy Mea Culpa
Dátum: 2009.01.27. 07:55:17
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.01.26. 21:04:56
Régen a Werder neve ez is volt: Sport Club Zöld Fehér 1899
Se a mezükön, se a címerükön nyoma sincs más színnek, csak zöldnek és fehérnek. Néha pályára lépnek narancssárgában is, láttam ilyet, de azt hiszem, ettől még a klub színe zöld-fehér.


Ezt speciel tudtam
Abban nem vagyok biztos, hogy ma is zöld-fehérek. Anno mint ha a werder.de-n más lett volna, ezért mondtam, hogy ha minden igaz. Persze könnyen előfordulhat, hogy tévedek
Dátum: 2009.01.26. 20:08:43
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.01.26. 19:40:37
Melyik labdarugó csapat színe nem zöld-fehér?
Real Betis
Ferencvárosi Torna Club
Celtic Glasgow
Werder Bremen*

A helyesíráson túllépve szerinted a Werder milyen színű? Ezek a csapatok mind zöld-fehérek!


Nem, a Werder hivatalos színei a zöld és a narancssárga, ha minden igaz. Ám ettől még törlendő, mert a reptéri kutyát sem érdekli.
Dátum: 2009.01.26. 12:13:52
Zoltanszon, kaptál pontot tőlem, gondolom sejted miért

amúgy meg:

Kiről nevezték el Feri-hegyeti repülő teret?

Egy Feri nevű hajléktalanról
Ferenc Józsefről
Mayerffy Ferencről*
Hamarics Ferencről

öööö.....