Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gau84

Dátum: 2009.02.20. 15:36:38
Azt hiszem a probléma abból adódik, hogy ezzel mégtovább mélyül azon szakadék, amely az erősebb-, a középszintű-, ill a gyengébb karakterek között jelenleg is fennáll. És ez nem annak köszönhető, hogy valaki jobban játszik, míg más kevésbé, hanem egy épületnek.

Legalábbis szvsz
Dátum: 2009.02.20. 13:49:47
Idézet: Kagemusha - 2009.02.20. 10:30:14
Ez 1. De egy kérdést nem egyedül te értékelsz...


Ez így van, és szerencsére a forumon rossznak minősített kérdések közül sem mindegyik hullik ki
Dátum: 2009.02.20. 09:47:22
Kage, nekem azzal sincs bajom. VB, EB, Olimpia bármilyen sportágból jöhet, legyen akár az tampongyártó bajnokság, foci, vagy épp kendo
Dátum: 2009.02.20. 09:06:03
csatlakozok az előttem szólókhoz, ajánlás sehol
Dátum: 2009.02.20. 07:40:39
Idézet: CaveMaN - 2009.02.20. 07:16:53
Ki nyerte a 2002-es labdarúgó Vb-t?
Brazília
Franciaország
Spanyolország
Németország


Lexikális. Törölni kérem


Ezzel továbbra sem tudok egyetérteni, lévén világeseményről vala szó
Dátum: 2009.02.17. 18:54:51
Én azt hiszem inkább Dragon HUNterrel értek egyet.

Ha valaki egy háború közben kapja el a döntetleneseket, azzal nincs semmi, de semmi gond.
Amennyiben viszont nem zajlik háború, és úgy támad egy játékos, azt nem érzem illendőnek. Megeshet, hogy portyalistából támad, de akkor azért egy bocsánatkérő levél dukál szerintem...
Dátum: 2009.02.14. 11:30:39
Nos, ez az olimpia is ugyanolyan volt mint eddig. Már a fáradtságot sem veszem, hogy kimentsem a kérdéseket, de volt kakukktojás, volt érdektelen dögivel, és akadt olyan is, amire a gugli is annyit mondott, "Figy, inkább bonts fel egy üveg sört, jobban jársz".

Na szóval majd ha tényleges intézkedés történik, hogy a kvízolimpián szereplő kérdések egy külön adatbázisbók kerüljenek ki, és amelyek kivétel nélkül hibátlan, bármely intelligens és művelt ember számára megválaszolhatóak legyenek, akkor majd lesz értelme foglalkozni ezzel. Addig marad gugli tanácsa, a sör
Dátum: 2009.02.12. 21:53:37
Mondjuk falvakban valóban kivétel nélkül rokkantnyugdíjasok. Anno édesanyámmal rokonlátogatáson voltunk, Nyíregyházától nem messzi településen. Az eszünk megállt, mikor azt mondta a szomszéd néni, hogy eldöntötte, ő következő hónapban rokkantnyugdíjas lesz. Kiderült, a 40-45 éves fériaknál is 10-ből 9-en rokkantnyugdíjból élnek. Itt tartunk ma.

Ja igen... anno mikor valamelyik polgármester -meg nem mondom hirtelen ki volt - kitalálta, hogy segélyt csak közmunkáért lehet kapni, mivel a falu 99%-ban munkanélküliekből áll, mekkora felháborodást keltett.
Halkan tesszük hozzá, hogy aki látta a felvételeket, kicsit elborzadt. Minden egyes házon ott ficegett a parabola antenna, és minden egyes háznál minimum egy VW, vagy egy BMW állt az udvaron. Az egyik riportban a riporter megkérdezte, hogy ugyan ha nincs munka, mi a túróból futja minderre? Hát a 40ezres segélyből. Őszintén, ez pl mennyire hihető?
Dátum: 2009.02.12. 08:41:33
Idézet: Miklós - 2009.02.12. 08:32:40
Ezt le tudod vezetni? Szerintem ez már nincs így. A családi pótlék növekedése már nem exponenciális, hanem lineáris, legalábbis 3 gyerek felett. így látatlanba a tippem 50e Ft körül 4 gyerekre. Emelett van még kb. 16e Ft adókedvezmény, de azt ugye csak akkor tudod igénybe venni, ha dolgozol. Ehhez mondjuk hozzájön a segély, ami a minimálbér valahány százaléka - 20-30e Ft? A 3 év alatti gyerek után jár a GYED/GYES (egy ilyen családban általában mindig van 1-2 ilyen gyerek) 30-40e Ft? (csak hasalok) Talán vannak egyéb juttatások is, ezt mondjuk nem tudom. Ha csak ez van, havi 140-150e-t lehet összehozni (mondjuk nettóban!) de nem fejenként, hanem az egész családnak. Tény, hogy ebből egy vidéki család simán meg tud élni, különösképpen, ha ehhez az égadta világon semmit nem kell tenniük, van idejük mellette fekete munkát vállalni, vagy akár a tescóból lopni.


Simán, de mint mondtam ott a szociális törvény, utána lehet menni
Direkt nem akartam jobban belemenni, de a kulcsmomentumok:

árvaház-> kivesz (ez nagyjából havi 40ezer külön, a gyermek nagykorúságát elérve 2,5 millióra jogosult)
a szülők papíron nem élnek együtt, nevelőszülök, kis bulival minkét szülő egyedül neveli gyermekét címszó alatt jogosult a segélyre
kisebbségi iskoláskorú gyermek esetén a gyermek nevelőszülei minimum 3-as tanulmányi átlag esetén havi 20-30 ezerre jogosultak.

akad még, nem sorolom végig. Ha kell a törvénykönyv, szívesen átküldöm
Dátum: 2009.02.12. 08:08:27
Nem kommentálom, mert nem lenne jó vége. De két kérdést megengedek magamnak:

Mit várunk akkor, mikor megoldható, hogy 4 gyerek után a havi jövedelem fejenként 150-180 ezer Ft között mozogjon, csak segélyből persze?

Aki nem hiszi, ajánlom az 1993. évi III. törvényt a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról, nyálazza át, rá fog jönni miről van szó.

Na most akkor miért is érné meg elmenni dolgozni pl minimálbérért, vagy akár havi netto 100ezerért?

Gondolkodjunk el ezen
Dátum: 2009.02.11. 20:57:44
Ha már van némi köze a játéknak a fantasyhoz:

Ha valaki azt mondja nekem, hogy egy házimacska annyit sebez, és annyit sebzést fog fel, mint egy Tigris, bocs, de kiröhögöm. Igaz ez akkor is, ha az a rühes macska éppenséggel millió csatát megélt már, rettentő nagy rutinja van, és rendkívüli módon nagy az összhang imádott gazdájával.

Merthogy erről beszélgetünk mint alapszint. Egyre erősebb szörnyek ellen harcolunk, egyre "erősebb" állatokat fogunk be. Nyílván a fent írt szösszenet enyhe túlzás, viszont érdemes kiindulni belőle.
Mindenképpen számolni kell valahogy egy állat alapszintjével. A legegyszerűbb szerintem ha azt mondjuk, hogy az állat alapszintjétől függ, mikorra éri el a karakter szintjével maximalizált elnyelést. Ergo egy kisebb alapszintű dög nehezebben éri el azt, amit egy nagyobb alapszintű, de elérheti. Emellett rakjuk mellé, hogy egy nagyobb alapszintű állat valamivel többet sebezzen, és nagyobb eséllyel találjon, de persze ez ne jelentsen túl sokat.
Voálá', az eddigi állatnak sem kell a kukába mennie, emellett marad értelme a szakértelmeknek is, és idomítani is megéri némely időközönként új állatot.
Ez persze rendkívüli számításokat igényel, de nekem ez a hirtelen jött ötletem támadt. Aztán az is lehet, hogy úgy sz*r ahogy van
Ott a pont Kocosnál
Idézet: SwarczY - 2009.02.11. 14:35:34
Idézet: Ajgatsz - 2009.02.11. 14:19:27
Idézet: SwarczY - 2009.02.11. 14:15:40
Kérdezem tőlük, miért is építették fel, ha hoztak egy ilyen egyezményt, hogy nem használják?


Mert például alapkövetelmény az epikus emlékműhöz.


Igen, igazad van. Utólag én is rájöttem. De ettől függetlenül, ha nincs más haszna (hiszen úgysem használják sűrűn), akkor nyugodtan ki lehetne venni a játékból, és sok kellemetlenségtől szabadulhatnánk meg.


Egy ideje már páran mondogatják...
Ráadásul nem úgy van, hogy minél tovább húzzátok, annál kevesebb LE-t buktok?
Dátum: 2009.02.11. 07:13:10
Egész biztos az? Mint tudjuk, lehetséges, hogy hamarosan több állattal lehet harcolni....
Mondjuk majd érdemes lesz utánamenni, hogy mit is ér a kimaxolt citadella.

20x5000LE=100.000 LE mint leküzdendő akadály
Kimaxolt építéssel ez ugyebár 25ezer LE-ből megoldható.

Mondtam én, hogy kell az a Béke csarnoka.... máskülönben "Any given Sunday"
Nos, ez azért speciális, mert egy első szintű játékos nem tudhatja, lévén nincsenek szakértelmei. Ha jól emlékszem, akkor ez így külön, hogy szubtéri érzékelés sehol sem szerepel a játékleírásban vagy GYIK-ben. A végzetúrwiki pedig jelen esetben nem számít.
Mondjuk ezzel vitáznék, hiszen ha pl a ki játszotta a Mátrix főszerepét, vagy ki volt Trinity, esetleg ugyanezen kérdések Star Wars-al kapcsolatban bennmaradtak, akkor miért egy magyar alkotással- ráadásul igen sikeres alkotás - kapcsolatos kérdés az, amelyik kiesik?

Ónodi Eszter helyesen, és ennyi a baki benne szerintem.
A mi levelünkre gondolsz, Kocos?

Akkor Mea Culpa, de mi is van vele?
Kocos arra kérdezett, hogy mikor volt, hogy Ti kaptatok fenyegetést, ill citadellát... legalábbis ha jól értettem... Ha nem, hát Mea Culpa, de szerintem nagyon nem arra a levélre gondolt, amit küldtünk