Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gau84

Dátum: 2009.05.16. 11:17:06
Akkor azt lehet mondani, hogy gyűjtögessen, és vegyen valami überbrutál cuccot, hiszen kivárta a sorát, és sansz, hogy nem lesz ellenfele... ellenben utána 4 hónapig megint kalap-kabát, szóval...
Dátum: 2009.05.16. 11:10:24
A probléma egyszerű orvoslására akkor miért nem mondjuk azt, hogy aki vásárolt tárgyat az aukciósházból, az 4 hónapig mondjuk felé se nézhet?

Ezzel senkinek nem származik belőle kára, ugyanis az addig vásárlók ugyanúgy gyűjtögethetik a dukátokat, és a kisebbeknek is jobban megnyílik az út
Dátum: 2009.05.15. 12:02:35
Nos, köszönöm, mind Ajgatsznak, mind Viszoknak, tőletek ez igen nagy bók

Igyekszünk, de még nem az igazi. Egyelőre amíg épületben képtelenek vagyunk utolérni, addig nem taktikázgatunk nagyon, és nem is lenne sok értelme. Biztos vagyok benne, hogy egyelőre taktikailag is vernétek.
Ám azon vagyunk, hogy csökkentsük a hátrányunk mind épület szempontjából, mind taktikailag. Ha eljön az idő, akkor természetesen szeretnénk egy visszavágót, hátha valódi ki-ki meccset sikerül belőle kihozni
Dátum: 2009.05.14. 15:13:52
Maga az ötlet tényleg jó, de mindenképpen hozzátenném, hogy relikvia csak akkor jár, ha azonos erősségű szövetséget támadtok. A másik verzió, hogy ha relikviáért mennétek, és gyengébb szövetséget támadnátok, akkor igen-igen csúnya mínuszokkal játszanátok le a háborút. (persze az erősebb-gyengébb szövetség meghatározása nem egyszerű, de nem is lehetetlen)
Dátum: 2009.05.14. 10:42:09
Nyílván nem, de azért ahhoz képest túl sokat befolyásol a jelenlegi rendszer - legalábbis ahogy én látom.
Ezért tartanám jobbnak, hogy akkor
- vagy ne szabadon választhatóak legyenek a küldik, hanem egymás után dobja őket random, és azt kelljen megoldani
- vagy lehessen szabadon megoldani, de x különböző küldetés után járjon y mennyiségű dukát.

Emellett pedig minden küldi adjon külön kristálypontot, ill LE-t.
Dátum: 2009.05.14. 10:30:59
Úgy értettem, hogy akadnak olyanok, akik nem tudnak többet összehozni. Max ha csp-t áldoznak rá, ami megintcsak kérdéses, hogy megéri-e akkor, mikor azért a Top-ot leszámítva mindenhol erőteljesebb a versenyhelyzet.
Ugye a térkapu közel sem fullon pörög mindenhol, sőt... pl nekem sem dobál cuccot csak 15-20 térkapuzás alkalmával, pedig meghaladom a szintx2+5-ös játékosok által ajánlott szerencsét (más kérdés, hogy az én szerencsém a gyakorlatban inkább a nullához közelít )

Tehát ez esetben úgy sok a 3, hogy 1-2-3 naponta lehet ennyivel többet szerezni.

Persze lehet, hogy rosszul látom, azért ne kövezzetek meg érte
Dátum: 2009.05.14. 10:23:48
Persze, csak jó lenne idejében észbekapni, és átgondolni közösen, mielőtt tényleg elszáll.

És valóban a tyúkocska meg a szorzó túlzás volt - persze akkor, ha nem minden 3. aukción jelenik meg valamilyen tárgy, ami hasonló kvalitásokkal bír. Az meg hogy az említett kettős még egy helyen is van, megintcsak felvet néhány kérdést
Dátum: 2009.05.14. 10:12:49
Dalen, Varaszlo csupán arra célzott, hogy Miklós eredetileg úgy tervezte/harangozta be a dolgot, hogy egy idő után a kisebbek is tudnak majd vásárolni maguknak aukciós tárgyakat. Tulajdonképp mint egy körforgás, úgy működött volna ha jól vettem ki. Azaz előszőr a magasabb szintűek kivásárolják magukat, majd pedig jöhettek volna kisebbek, és így tovább, egészen addig, amíg újra össze nem gyűlik a nagyobb szintűeknek elég dukát.

Azzal viszont, hogy az ismételhető küldikkel ilyen ütemben lehet dukátot szerezni, egész másfajta körforgás alakult ki, ami a nagyok között zajlik, és csak eseti az, mikor bárki más bele tud szólni a licitekbe.

Edit: és de, 3 dukát igen sokat befolyásol akkor, mikor más egy hét alatt összesen nem szerez annyit
Dátum: 2009.05.14. 10:07:49
Szerintem az egyedüli hiba a történetben a dukát. Pontosabban nem is maga a ténye, hanem hogy egy-egy küldetésért lehet kapni. Ha mondjuk az lenne, hogy az ismételhető küldik közül csinálj meg 5 különbözőt, és cserébe kapsz 2 dukátot kb., azt hiszem még támogatni is tudnám.
Nos, lehet, hogy így értelmezed, de az egy külön dolog.
Az biztos, hogy ha újra feltehetném, azt írnám, hogy max 80% a DNS egyezés... úgy azért egészen más
"Bár az ikrek egy megtermékenyített petesejtből fejlődnek ki, a DNS-ük nem azonos az utolsó bázispárig - állapították meg az Alabamai Egyetem, a Leiden Egyetem Egészségügyi Központ, a holland Vrije Egyetem, a svéd Uppsalai Egyetem és a Karolinska Intézet kutatói 19 ikerpár vizsgálata alapján. Az utódok általában egy kromoszómát kapnak az anyától, egyet az apától. Így a gének összessége, a genom két példányban van jelen.
A gének építőkövei a DNS-molekulák és bizonyos hosszabb-rövidebb génszakaszokon ezek a DNS molekulák nem csak két, hanem akár három, vagy négy példányban is jelen lehetnek, ám olyan is előfordul, hogy a kettő helyett csak egy változatot találunk."

Én ezt találtam róla. Nem akarom a teljes cikket bemásolni, de szerintem benne van a lényeg, mégpedig az eltérés lehetősége.

Maga a kérdés pedig inkább a nehézsége miatt rossz, ezt be kell lássam.
(A leukémiát mint példát hoztam föl, ill az arra való hajlamra gondoltam. De mondhattam volna valóban egy olyan példát, ami kevésbé ellentmondásos, pl Parkinson-kór)
nem tudok újat írni, de könnyen elmagyarázom.

Szóval az egypetéjű ikrek ugyanúgy két szülő DNS-én osztoznak. Ezért lehetséges, hogy az egyezés mértéke kisebb lehet (és nem lesz... előfordulhat ennél nagyobb egyezés is), mint 80%. Ezért van pl az, hogy egy egypetéjű ikerpár egyik tagja leukémiás, míg a másik nem, stb

Utólag inkább úgy érzem, kicsit nehéz, de a válaszok egyértelműek
Egyetlen jó válasz van benne, ugyanis a jó válasz csak a 'Nemük minden esetben megyegyezik"... javítok: a DNS-ük pedig nagyobb százalékban is eltérhet!
Az alábbiak közül melyik állítás igaz az egypetéjű ikrekre?

DNS-ük 80%-ban megegyezik
Mindig azonos neműek
Ujjlenyomatuk megegyezik
Mindig balkezesek


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Na ez az igazán szégyenletes
Dátum: 2009.05.11. 20:02:39
Hááát... nekünk még áll a BCS egyelőre, szóval abból sokat még nem nyertek
De idővel bontani fogjuk, ebben 100%-ig biztos vagyok
Dátum: 2009.05.11. 19:58:38
Viszok, kötetlen csevejt nem olvasok, itt meg nem találtam... (és Ajgatsz hozzászólásai között sem így első ránézésre)

(Sensei-esdi félreértve Dalennek szólt... jóvanna, nekem már késő este van )
Dátum: 2009.05.11. 19:53:39
A háború csarnokának nem kellett volna befolyásolnia valamennyire?

(és természetesen neked is köszönöm, Psych )
Dátum: 2009.05.11. 19:49:26
Köszi, Ajgatsz

Még kíváncsi vagyok, hogy a TGy-nél mennyi volt a mínusz

Amúgy majd idővel jó lenne mind a Tgy-vel, mind a VM-mel (és stb) összemérni az erőket. Persze csak miután épületekben behoztunk
Jelzem, ezt neem a szövetségem nevében mondom, csak én szívesem megmérettetném majd magam
Dátum: 2009.05.11. 19:41:19
apropó... ha nem kérdezek nagyon nagy államtitkot, lehet tudni, hogy mennyi volt a nyereség, illetve a veszteség egyik- és másik oldalon?
(természetesen nem nyálcsorgatás miatt kérdem, hanem a háború csarnok miatt, érdekességképp, és azt is megértem ha azt mondjátok, hogy nem publikus a dolog )
Dátum: 2009.05.11. 19:34:16
Figy... legalább annyira szemetelitek most Ti is, és épp annyi az értelme mint Zacc hsz-einek.

Maradjatok annyiban, hogy nem szívlelitek egymást, és lépjen mindkét fél tovább. Ennek semmi értelme, és mindkét (igen, mind a kettő) fél megutáltatja magát mégjobban, amellett, hogy már nekem is kib@szottul unalmas az egész.

Ez egy játék. Én jól akarom magam érezni, nem ezt a baromságot olvasni... és igen, a Tgy-vel is jól óhajtom magam érezni, a VM-mel is, az Azúrral is, meg Zámbó Árpyval is.... hm... na jó, utóbbival azért mégse