Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gau84

Dátum: 2009.03.12. 08:59:38
Bekas, mondom másképp, hátha leesik

Mi alapján tér el a másiktól? Eladási stasztika, felépítés, a programozók száma? És még bőven lehetne sorolni.
Konkretizálva van, hogy arra gondol a kérdező, hogy melyik milyen alapokon nyugszik? Nincs...
Dátum: 2009.03.12. 08:40:22
Idézet: Bekas - 2009.03.12. 08:33:21
Idézet: Vemag - 2009.03.12. 00:02:02
Melyik NEM pajzs a felsoroltak közül a Végzetúr játékban?

Tachiada
Pulzátor
Visciratha
Eleven Jég

Utánanézhetnék, de spec

Spec? Dehát ezek a cuccok ebben a játékban vannak, hogy lenne már ez spec kérdés?


Egy első szintű honnan tudhatná, hogy melyik micsoda? (és mint tudjuk, wikidot ebben az esetben NEM számít)

Idézet: Bekas - 2009.03.12. 08:33:21
Idézet: Vemag - 2009.03.12. 00:02:02
Melyik Microsoft operációs rendszer tér el jelentősen a többi közül?

Windows ME
Windows 95
Windows NT
Windows 98

ME - az első valóban multimédiás rendszerük
95 - az első valóban felhasználóbarát rendszerük
98 - az első valóban megbízható irodai rendszerük (SOHO)
NT - az első valóban stabil szerver rendszerük
Ez a kérdés nem tér el jelentősen a többi pontatlantól.

Abszolút nem értek egyet, a kérdés egyáltalán nem rossz. Az NT a helyes válasz, mert a másik 3 mindegyike a DOS-ra épül, az NT pedig már nem...


Szerintem pedig a minimum, hogy pontosítani kellene akkor a kérdést, hogy melyik NEM DOS-ra épül... mert így ugyebár mondhatni azt, hogy Bélának pedig a 98-a tér el a többitől jelentősen, mert 99%-ban kék halállal indul
Dátum: 2009.03.11. 10:22:00
De Jandro, alapvető tévedésed, hogy ez hátrányként érinti a gyémántokat, és előnyt élveznek belőle a többiek, ezt értsd már meg, kérlek.
Dátum: 2009.03.11. 10:11:46
Idézet: Jandro - 2009.03.11. 09:53:59
A horda gyűlölet néhány csatából kiszámolható, onnantól helyet cserél a 2 horda, ki kit üssön és vegye el a játéktól is a kedvét, mert a gyógypiákon kívül nem nagyon jut 15% fölé!


Én csak ezt emelném ki... és erre is csak azt tudom mondani, hogy Isten hozott a Végzetúr nevű játékban, ahol is a fentebb említett 14ezer játékos ugyanígy játszik. Welcome to our world!

Amúgy ne hari, de az érvelésed nem tudom elfogadni. Én nem utálom a TGY-t, sem a Légiót, sem az Elitet. Ha a Tgy nincs jóban sem a Légióval, sem az Elittel, az pech, de nem tragédia. Rubinként akad olyan gyémánt szövetség amit nem szívlelünk, és akad olyan smaragd szövetség amit szintén nem szívlelünk (és akad kilencmillió, amelyikkel semmi bajunk ). Akkor nekünk is vagy erre-, vagy arra kell fejleszteni.
Dátum: 2009.03.10. 21:35:12
Idézet: Jeriko - 2009.03.10. 21:32:01
Idézet: Gau84 - 2009.03.10. 21:26:26
Komolyan mondom ez már a sokadik eset, hogy a gyémánt szív dolgot olvashatjuk, és ebben éppen ugyanúgy nincs realitás, mint ahogy az eddigiek nagyrészében sem volt. Ha nem tetszik a hordabónusz, vagy hogy valószínűsíthetően a számok törvényszerűségével magyarázható több gyémánt gyűlölet lelhető majd fel, akkor válts hordát, és pont. Megvan a gyémánt hordának a maga előnye, ami talán az összes hordabónuszt überelheti megfelelő játéktechnikával, úgyhogy nem is értem miről szól itt is a fáma.


Gau84: A hordaváltás ugye nagyon nevetséges érv, mert akkor el kell hagynod a szövetségedet, ahova akár többmillió LE-t építettél. Ez óriási hátrány minden karakter számára, nem beszélve arról, hogy eddigi barátaitól kell megválljon. Számodra ez tényleg alternatíva?

Vagy lehessen hordát váltani, de úgy, hogy tagja maradsz a szövetségnek. Akkor aláírom, rendben. Bármibe fogadok, akkor lenne csak igazán felháborodás.


Erre már mondtam, hogy ha a legeslegjobbatomkarakter akarsz lenni, akkor a lehetőség adott - már ha úgy látod, hogy gyémántként nem tudsz több LE-t termelni, mint amire szükséged lenne.
Ha a szövetséged, a játékostársak az, amit élvezel, akkor maradj ahol vagy, ne válts hordát, de nyeld be a hátrányokat is.
Dátum: 2009.03.10. 21:26:26
Azt áruljátok már el, hogy honnan veszitek hogy mindenki a gyémántok ellen pakolja majd fel a szakértelmet? (amit halkan jegyzek én is meg, hogy nem olyan sok, mint amilyennek most tűnik)
Komolyan mondom ez már a sokadik eset, hogy a gyémánt szív dolgot olvashatjuk, és ebben éppen ugyanúgy nincs realitás, mint ahogy az eddigiek nagyrészében sem volt. Ha nem tetszik a hordabónusz, vagy hogy valószínűsíthetően a számok törvényszerűségével magyarázható több gyémánt gyűlölet lelhető majd fel, akkor válts hordát, és pont. Megvan a gyémánt hordának a maga előnye, ami talán az összes hordabónuszt überelheti megfelelő játéktechnikával, úgyhogy nem is értem miről szól itt is a fáma.
Amúgy csak súgom, hogy rubinként marhára nem a gyémántokra fogom tenni a gyűlöletet.

És bocs az OFF miatt, várom a lepontozást
Dátum: 2009.03.09. 17:44:21
Én azt mondom, hogy nem kell senkit hibáztatni ezért. A károsultak bedőltek egy trükknek, de maga a Beholder tényleg csak annyit hibázott, hogy nem gondoltak arra, milyen nevekkel is lehet regisztrálni. Ezért nem hinném hogy járna anyagi (vagy anyagi értékű) kárpótlás.
Ellenben maguk az érintettek, akik bedőltek a csalásnak sem hibáztathatóak, hiszen szimplán jóhiszeműek voltak, vagy nevezzük úgy, naívak. Emiatt pedig senkit ne kövezzünk meg.
Mindenesetre most tanultak belőle, és sajnálatos, de legközelebb inkább járjanak utána a dolgoknak, hiszen manapság a gyakorlatban szinte nem lehet csak jót feltételezni senkiről, és még mindig könnyebb utólag bocsánatot kérni. Maradjunk annyiban, hogy olcsón (ezerpárszáz forinttal) megúszták ezt most.
Dátum: 2009.03.04. 17:13:29
És valóban úgy van, úgyhogy Mea Culpa
Dátum: 2009.03.04. 16:49:35
Idézet: Magusocska - 2009.03.04. 16:40:11
Minek a rövidítése a vész esetén leadott S.O.S.?

Stranded On Sea
Save Our Souls *
Sea Or See
Sink Or Swim

Nem! Az SOS nem rövidítés, hanem egy gyorsan és egyértelműen leadható morse kód magyarázó feloldása. Törlés vagy javítás!


ebben bezony tévedsz Az SOS valóban egy rövidítés.
Dátum: 2009.03.03. 17:28:42
Idézet: AranyAlma - 2009.03.03. 14:40:02
Nem kardoskodom mar semmi mellett. Belefardtam. Megtalaltam a helyem a vakolokanal mellett. Arra talan meg jo vagyok.


Nézd a jó oldalát: a vakolókanál, mint eszköz is olcsóbb

No de ha nem játszol teljes erőbedobással, és a vakolókanál mellett nem forgatod a kardot is, úgy meghackelem a géped, hogy egész nap csak Zámbó Árpyt fogsz hallgatni

Szükség van egy harcos Aranyalmára, és nem csak a TGY-nek, Te is tudod
Dátum: 2009.03.02. 18:37:15
Semmi konkrétat, de írok privit
Dátum: 2009.03.02. 18:19:17
Nem tudok mérvadóan nyilatkozni, mert én sem a legjobban fejlesztettem a karim, mivel túl sok energiát fordítottam a harcra, rendkívül keveset a szakikra
De szerintem látható volt mit is kell a gyémánttal kezdeni (legalábbis nekem egyértelmű volt). Hogy ezt sokan nem tudták kiaknázni, az tényleg sajnálatos, de ettől még az van, hogy a gyémánt a kezdetekben rendkívül erős, a későbbiekben nem.

Kompenzálni meg lehet, csak akkor pl hogy olcsóbban vásároltok azt kellene megszűntetni, és akkor nem lenne gond.

De mondom, én várnék még Miklósra, mert tuti hogy tervez valamit
Dátum: 2009.03.02. 18:12:31
És igen, Alma, ha a legeslegjobb szeretnél lenni, válts hordát. Ha a társaságot akarod élvezni, vállald a hátrányait is a hordának, mégpedig hogy nehezebb sokkal rabolni, és maradj a jó hangulatú szövidben. Röviden megfogtad a lényeget
Dátum: 2009.03.02. 18:02:08
Lehet, hogy csak én ismerem az ilyesfajta játékokat?

pl travian - germán.
Dátum: 2009.03.02. 17:42:07
öööö... már ne is haragudjon meg senki, de ezt az elejétől fogva lehetett sejteni. A gyémánt az elején van előnyben, akkor kell megszereznie a kellő szakértelmeket, előnyöket, később pedig marad az, hogy olcsóbban vásárol sokkal, ami valljuk meg, továbbra is igen nagy előny önmagában is. Szóval összességében nagyonis kiegyenlített a dolog. Emellett pedig Miklós tuti hogy tervez valamit, hiszen süt a szavaiból.

Tehát akinek jelenleg, vagy a későbbiek folyamán nem ízlik, sok más játékkal ellentétben nyitva áll a kapu a hordaváltásra. És persze, nehéz egy szövetséget otthagyni, de mivel egyéni játékról beszélünk, nos, ugye nem kell ragozzam?

Maradjunk annyiban, hogy a gyémántoknak az elején kellett volna nagyon zúzni, és akkor nem lenne gond. Hogy ezt nem tették az sajnálatos, de akkor ne utólag változtassanak. Vagy pedig ha mindenáron változtatni óhajtanak, mondjanak le az olcsóbb vásárlásról pl
Dátum: 2009.02.28. 22:47:15
Nem sokkal, ugyan, de mégis

pl külsős üti meg Béla karaktert háborún belül éjjel, alvás közben, nem sebződik sokat, ilyesmire gondoltam.

Bár így utólag belegondolva ez még azért belefér
Dátum: 2009.02.28. 22:37:19
Szerintem ez is befolyásolja, bár lehet, hogy a gyakorlatban működőképes lehetne.
Dátum: 2009.02.28. 22:33:23
Butch, azért kell 2 féle ÉP, mert míg háborúban megütnek és nem gyógyulsz, addig ugye üthetnek "kintről" is, amikor igen, és az pedig éppúgy befolyásolja a háborút. Legalábbis én így értettem.
Dátum: 2009.02.28. 21:42:49
Butch, én úgy gondolom, hogy a Végzetúr másból sem áll, csak háborúkból. Emellett a forumon is megy a vita, hogy valahogy újra értelmet kell adni a háborúknak, tehát amíg most pl leáldozóban vannak, sokan azért kardoskodnak, hogy újra legyen értelme.

Vagy ha úgy érted - amit én nem hiszek -, hogy háborún belül másképp regenerálódjon egy karakter mint háborún kívül, az kivitelezhetetlen. Akkor kétféle ÉP-vel kell rendelkezzen.
Dátum: 2009.02.28. 20:41:16
Nekem bejön, csak még kérdés, hogy hogyan programozható le

Mondjuk még hozzá lehetne rakni, hogy

- vagy x mennyiségű sebzés után kapjon pontot, amit regenerációra költhet
- vagy 1-3 szintről jövő támadás esetén nem, de nagyobb szintkülönbség esetén szintén kapjon pontot.

(ahogy pl kincseskamra műkszik - abban az ötletben volt valami)