Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A védelem itala
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
161. hozzászólás - 2009.02.28. 22:44:34 (Válasz Gau84 #160 hozzászólására.)
Mivel?
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
162. hozzászólás - 2009.02.28. 22:45:24 (Válasz Enchanter #157 hozzászólására.)
A háborús pihiben igazad van.
Én szoktam pihenni és nem vernek állandóan tropára, no nem mondom, hogy nem esik meg, volt már, hogy reggel 3 ÉP-n még mindig pihentem. De nem általános, betudtam a kínzókamrán fellelkesült tömeg adrenalintermelés növekedésének, marhára bosszantó, az szent igaz.
Az, hogy mennyivel csökkenne a prédák száma, nem bocsátkozom pontos becslésekbe, szerintem sokat. Magamból indulok ki, a felvázolt esetben én nem sokat lennék támadható.

Amúgy meg ha vetsz egy pillantást a karakteremre, meglátod nem én vagyok aki több ezer lével ténfergő szolgakarakterekre vadászik!
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
163. hozzászólás - 2009.02.28. 22:47:15 (Válasz Butchman #161 hozzászólására.)
Nem sokkal, ugyan, de mégis

pl külsős üti meg Béla karaktert háborún belül éjjel, alvás közben, nem sebződik sokat, ilyesmire gondoltam.

Bár így utólag belegondolva ez még azért belefér
Pontszám: 5
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
164. hozzászólás - 2009.02.28. 23:01:54 (Válasz Seligen #162 hozzászólására.)
Nem tom, én eddig mindíg maximum 30% hp-n ébredtem, pihenéssel vagy anélkül (való igaz, nem vagyok egy táposállat...). Csak azt próbálom mondani hogy pihenés nem tölti be a feladatát, és emiatt sokan nem használják. Egy alacsonyabb szintű/gyengébb kari pihenéstől függetlenül le lesz ütve, míg egy magasabb szintű/erősebb kari pihenéstől függetlenül esélyes hogy jó HP-ban legyen. Nagyon kétlem hogy ha sikerül is rabolni valakitől az éppen pihen, ha meg igen akkor.. hát nem tom. Elég hülyének kell lenni hozzá, na. Én tuti hogy nem nyomnám be pihit mikor épp LE-t tartalékolok. Ami ugye lehet az az hogy tökösnek érzi magát és úgy gondolja hogy minden portyát visszaver, de ez ritkulni látszik manapság...

Mindenesetere, ha tényleg lecsökkenne vészesen az üthető karakterek száma emiatt, akkor lehetne egyszerűen növelni az alap regent egy kicsit, vagy ha minden kötél szakad, meghagyni a 3szorost (esetleg visszacsökkenteni kétszeresre) és mellé berakni még ezt (esetleg megfelezve, szóval 10 óra csak 50%-ot gyógyít).
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
165. hozzászólás - 2009.02.28. 23:29:32 (Válasz Enchanter #164 hozzászólására.)
Akkor én tovább szajkózom az egészség növelésének hasznosságát.
Belém is szokatak verni (34. szint) fentről 6-700-kat, de 3k a max ép-m, pihenve ezt 1 óra alatt visszaregenerálom.
Benyomok egy pihit este, hajnalban ha rám is vernek 3-at, mire felébredek már megint maxban vagyok.
Sokan panaszkodnak hogy soha nincs ÉP-jük, komolyan kiváncsiságból írjátok be hanyas az egészségetek.
Csak hogy tisztábban lássuk a szitut
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
166. hozzászólás - 2009.02.28. 23:50:27 (Válasz Almási Viktor #165 hozzászólására.)
Jo kerdes.

Errol kifejtettem a velemenyem. Ketsegtelenul alulfejlesztett az egeszseg. Ugyanakkor, az egeszseg egy nem harci tulajdonsag, es ha csak a gyengeknek van ra szuksege, akkor ez tenyleg szakadekot teremt. Peldaul, Sharpa belem 1500 EP-t tud csapni. En egyre rendszeresebben szoktam 1500 EP-t csapni ellenfeleimbe. Ez egy csataban jelen EP-knek majd 50%-a, de ha a tulajdonsagokat atlagoljuk, akkor is 33% felett lenne. Egy ilyet 2 ora pihenesbe kerul visszaregeneralni. Ezalatt varhato ujabb es ujabb tamadas. Hiaba a magas maxEP (es ezzel a gyengebb harci TO), gyorsabban lehet EP-t leverni, mint szerezni.

Mindez leginkabb lefele tamadasnal problema... ott kell valami kompenzaciot talalni. Azzal semmi gond, ha szint kornyeken hasonlo erejuek durvulnak... arra megoldas a maxEP novelese.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.50
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
167. hozzászólás - 2009.02.28. 23:51:57
3000/34=kb 88 tárgyakkal... Hát nekem csak 40 (való igaz elhanyagoltam, de inkább vagyok vadász mint portyás, úgy 60 környékére tervezem).

Mindenesetre az 40- ről 88-ig növelésből kijön kb. 170 1200LE-s gyógyital. még 60 ról 88-ral is kijön 130 (exponenciális növekedés rulz...), és "csak" olyan 1000 hp különbség van.

Biztos megéri mert sokat portyázol, de átlagkari aki csak térkapu/legendás miatt üt (esetleg háború ha nagyon kell), lehet jobban jár itallal.
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
168. hozzászólás - 2009.03.01. 00:23:03 (Válasz Enchanter #167 hozzászólására.)
Ne csak a különbséget nézd, hanem azt is, hogy X idő alatt több ÉP-t regenerálsz általa, plusz megnő a 15%-od is, és biztosabban győzöl abból kijőve pl. térkapuban, ráadásul +30 TÖ már rengeteg ügyfelet elriaszt ha van melletted kisebbel rendelkező is a portyaablakban.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.75
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
169. hozzászólás - 2009.03.01. 07:00:58 (Válasz Almási Viktor #168 hozzászólására.)
Viktor,
53-as egészségem van, de biztos ez is alulfejlesztett (2600ÉP). TB és a többiek LEGALÁBB 1200-at visznek le belőle. Ha csak ők támadnak, és én nem ütök senkit, akkor KETTŐ támadás után KO. Szerinted csak az egészség kérdése?
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
utáltDevilFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
170. hozzászólás - 2009.03.01. 08:22:17
A védelem itala is magasabb szintűek ellen annyit ér mint halottnak, a csók aki megveszi kidobott az ablakon 10pp-t meg két követ.
Ha az volt vele a cél hogy védjen a felülről jövő vagy magasabb TÖ ellen hát ez gyakorlatilag csak annyiban merül ki hogy kicsit kevesebb sebzést kapsz meg pár tíz sebzéssel többet viszel be.
Nagyon kevés az a 10% ilyen áron, a mezőny szétszakadt ezekkel az új épületekkel a 4 nagyklán van aki ezt élvezi a többiek szenvednek tőlle.
Idővel ez a szerver elnéptelenedését vonja maga után és 4*35 ember játéka lessz.
Pontszám: 3
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
171. hozzászólás - 2009.03.01. 09:37:39 (Válasz Butchman #169 hozzászólására.)
Igen, az életerő egészség kérdése, jól mondod
Jelenleg 2 1200-as sebzést bírsz ki, és egy ilyet cirka 2 és fél óra alatt pihensz ki.
Mondjuk ha kitolnád 80-ra rögtön lenne cirka 3800 ÉP-d, egy 1200-as támadást másfél óra alatt pihennél ki, vagy ha bekapsz 2-t még mindig marad több mint 1000 ÉP-d.
A TP miatt meg nem hiszem hogy ennél többször ütnek ugyanarra 3 órán belül mert felül mindenki arra gyúr.
Már ez is jó, de tegyük fel kitolod 110-re mint a "fontos" tulajdonságaidat, mi történik ekkor:
Mindig lesz ÉP-d, 5000 a max. 1200-as sebzést 1 óra alatt kipihizel maximum.
Lefele ugyanúgy meg tudod nyerni a csatáidat az egészségre "elpazarolt" pontok ellenére is, felülről meg ugyis elvernek, szóval csak jobban jártál hogy az egészséged növelted.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
172. hozzászólás - 2009.03.01. 10:47:29 (Válasz Almási Viktor #171 hozzászólására.)
Viktor, értem én, hogy a Te pók karaktered egyik fontos tulajdonsága az egészség, de az én szintemen senki sem azt fejleszti. Ha az egészségre költenék (és az 53+7 sem átlagon aluli), akkor méginkább elvernének, mert másra nem maradna LE. Ördögi kör, és hidd el nem csak én látom így!
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
173. hozzászólás - 2009.03.01. 10:51:59 (Válasz Devil #170 hozzászólására.)
Devil,
Az ügyesebb játékosok, nagyobb szövetségek ellen ne akard felvenni a versenyt. Keress más kihívásokat. Én már rég beláttam, hogy nem fogom tudni velük tartani a lépést. Szerintem nem feltétlenül az esélytelenség a fő gond, hanem ahogy már mondtam, hogy nem teljesül az "élni és élni hagyni" elve. Ha a nagyhalak kipusztítják a kicsiket, akkor előbb-utóbb kihalnak a nagyok is.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
174. hozzászólás - 2009.03.01. 11:46:43 (Válasz Butchman #172 hozzászólására.)
Ha más sem fejleszti akkor tényleg te se tedd, ébredj 30%-on minden nap.
Jó játékot
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
175. hozzászólás - 2009.03.01. 12:58:33 (Válasz Almási Viktor #174 hozzászólására.)
Az a baj, hogy meg sem akarod érteni a problémát, hanem csak egy demagóg dolgot fújsz. Lehet 1 milliós plusszal lehet én is ezt tenném.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 3
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
176. hozzászólás - 2009.03.01. 13:28:39 (Válasz Almási Viktor #174 hozzászólására.)
Masi - van abban is igazsag, amit te mondasz, de nem az a teljes igazsag. Egy erosnek konnyebb egeszsegre koltenie, mint egy gyengenek. Itt pedig leginkabb a gyengebb karakterekrol van szo, es az o jatekuk ellehetetleniteserol.

Egeszseget novelni kell, termeszetesen, mindenkinek. Ez egy szukseges, de nem elegendo lepes.
A hozzászólást Simon módosította 2009.03.01. 13:35:02-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
177. hozzászólás - 2009.03.01. 14:06:05 (Válasz Simon #176 hozzászólására.)
Miért aki nem harácsolt magának össze 1 misit az már gyenge?
Vagy aki gyenge hová rakta a Lé-jét?
Arról panaszkodnak hogy nincs életük játszani, ha növelik az egészségüket lesz, mert pikkpakk visszaregenerálják amit levertek róluk.
Ez taptasztalat, engem is elvernek 5 szinttek magasabbról 6-800-akat belémverve, észre sem veszem.
Az meg porhintés hogy óránként 4-5 1200-as damage ez bullshit, nagyon ritkán látok a portyaablakban 40%-os karaktert.
És értem hogy akkor elgyengül egy kicsit harcban de ettől mi baja származik?
Esetleg nem fog tudni 20-ból 1 fentről jövő támadást sem visszaverni? Vagy lefele 20-ból egyszer megverik? Vagy a térkapuból ilyen arányban?
Vagy a saját szintjén kicsit többet fog veszíteni a random miatt? Legalább tud portyázni és játszani, azt hiszem ez a probléma.

Most már tényleg nem szeretnék erről vitázni, ugysem érti meg senki

Jó játékot
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
178. hozzászólás - 2009.03.01. 14:32:31
A problémát, hogy valaki 700:30-ra, vagy akár 1500:300-ra elver felülről fogom, és gondolkodom rajta. Röviden a dolgok matematikai hátteréről:

A játék eredetileg egy nagyon hosszadalmas és részletes matematikai tervezésen ment át. Ennek köszönhetően a harc képletén eddig szerencsére semmit sem kellett változtatni. Az eredeti tervek szerint egy max ép-n levő karakter 6-8 támadást bír ki, mondjuk ebben feltételeztük, hogy az egészséget a többivel azonos módon fejlesztik (és ebben a dologban Viktornak teljesen igazat adok).

Az mindenképpen fontos, hogyha egy karakter jelentősebb erősebb, mint a másik, akkor jó eséllyel győzzön, viszont az, hogy több mint 10x sebzést tudok okozni, nem feltétlenül jó. Nem a harc képletében van itt a hiba, hanem mostanra már elég nagy különbség lehet karakterek között, és nyilván vannak olyanok, akik az előre tervezett fejlődési ütemnél gyorsabban fejlődtek (Sharpa és Galmuszk ilyenek).

Ha a problémára megoldást keresünk, mindenképp olyat kell találni, ahol nem kezdenek el az erősebb karakterek veszíteni, hanem csak kisebb lesz a különbség a sebzés között, méghozzá lehetőleg úgy, hogy a gyengébb karakter kevesebbet sebződjön, tehát több támadást bírjon ki.

A védelem itala ezt részben megoldotta: egy 30-as karakter már +30 elnyelést kap általa, és akkor még a védekezést és IQ bónuszt nem tekintettük. Sőt, gyakorlatban ennél is jobb, hiszen a több célpont közül ha lehet, nem a védelem italást támadják. A védelem itala persze nem jelent permanens megoldást, hiszen a költsége miatt nem lehet állandóan használni. A fókuszkristályok költségét azért csökkentettem le, hogy az ott megspórolt őskőből, aki akar, megengedhessen magának 1-2 italt néha.

Hogy ezen túl mit változtassunk, a képleteket nem szívesen piszkálnám, de azért meg fogom nézni, hogy az eltérés az eredeti tervezéshez képest hol adódik.

Az alternativ javaslatokról, hogy ne a sebzés csökkenjen, hanem valahogy lehessen plusz ép-t gyógyulni: ezzel az alapvető probléma az, hogyha egy kattintással felgyógyulsz, akkor utána azonnal támadhatóvá válsz - bár tény, hogy 100%-kon max 1 támadást fogsz kapni. Viszont ha megnézitek, az akadémián van is egy szakértelem, ami pont ezt teszi lehetővé, hogy gyógyits magadon varázspontért, pont emiatt raktuk be. Esetleg még lehet azzal variálni, hogy a gyógyitalok költségét csökkentjük.
Az, hogyha rádvernek, utána valamennyit visszagyógyulnak, nem jó ötlet - egyrészt, ez majdnem ekvivalens azzal, hogy kevesebbet sebezzenek rajtad, de sokkal kevésbé "életszerű". Másrészt elég nehéz lenne erre egy képletet definiálni, mikor kattanjon be, mindig, vagy ha csak egy bizonyos aránynál több a sebzés.
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
179. hozzászólás - 2009.03.01. 14:49:40 (Válasz Miklós #178 hozzászólására.)
Miklós,
Nagyon sokminden van itt ami nem életszerű, mégis így van. Jelenleg a játékosok nagy részének ez a problémája. Javasoltunk is pár ötletet. A jók tényleg nyerjenek és mindig, egyszerűen csak ne annyival, hogy a "kisebbek" ne tudjanak semmit sem játszani. Szerintem egyébként nem kellene az italok árát csökkenteni. Az, hogy a csata végén mikortól és mennyit gyógyuljon vissza, csak egy pár matematikai művelet végrehajtani. Nem értek hozzá, de ez nekem nem nagyon tűnik megvalósíthatatlannak. Mindegy, tégy belátásod szerint, a jövő majd igazol vagy Téged, vagy minket.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 8.33
fórumozóZolika761Férfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
180. hozzászólás - 2009.03.01. 15:17:18 (Válasz Almási Viktor #177 hozzászólására.)
A csatában összesen 253 sebzést okoztál, és 1724 sebzést kaptál. Egy csata csak (Cyronnal sikerült összehozni ) 3000 az életpont.Ezt szerinted pikkpakk regenerálom.
A hozzászólást Zolika761 módosította 2009.03.01. 15:18:38-kor
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!