Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Benőke

Oldal: 1234
Dátum: 2009.02.25. 19:12:32
Gondoljunk bele, hogy a "nagyoknak mióta van epikus emlékműve. 3 hónapja!!!
Valahol szerintem ennek tükrében érthető, hogy miért kell előfeltételnek az emlékmű.
Arra viszont a nyakamat merem tenni, hogy a kínzókamra még így is sokaknak jelentősen hamarabb meglesz arányaiban, és ezért viszonyítva többet is fognak profitálni belőle, mint a nagyok.
Gondoljatok bele mi lett volna, ha már 3 hónappal ezeéőtt is lehetett volna kínzókamrát és egyéb nyalánkságokat építeni...
Dátum: 2009.02.25. 19:08:23
Csak beleszólok ebbe is..
A kínzókamrához hozzányúlni vétek lenne véleményem szerint. A nagyobb szövetségek, melyeknek tagjai korábban kezdték a játékot, több időt töltenek vele természetes, hogy kihasználnak egy ekkora tápot. Fordítva mindenki más ezt tenné. Aki mást mond, az valószínűleg képmutató.
A megoldás adott, utánuk kell csinálni. De azt senki sem várhatja el, hogy aki nem fektetett annyi erőforrást a játékba, mint a nagyok, ugyanott tartsanak. Értem én, hogy magasabb szinten többet lehet "kikínozni" egy áldozatból, de vannak, akiknek ez már 30. szinten megadatik majd, míg pl. sokaknak csak 40+ szinttől vált ez elérhetővé.
És igenis maximálisan egyetértek azzal is, hogy az erős erősebb lesz. Így is kell lennie!
Egy példát felmutatva, minden bizonnyal egy ma átlagos 20. szintű erősebb lesz 40. szintre, mint egy mostani "középszerű" 40. szintű. Ennek is így kell lennie!
A kínzókamra elleni védekezési lehetőség olyan volna, mintha a küldetések megváltoznának csak azért, hogy egyenlők legyenek a viszonyok. Elvégre az élenjárók nem tudtak annyira tudatosan tervezni, mint a később indultak. Pont ugyanaz lenne a helyzet egy ilyen változtatással, csak a szereplők cserélnének helyet. A "nagyoknak" ez nem jelentene semmi előnyt, csak a "kicsik" szívnának vele.
Így is van lehetőség utolérni mindenkit, csak jó taktika kell hozzá és rendszeres játék. És ez így nagyon is rendjén van. Mindenkire ugyanazok a szabályok érvényesek, mindenkinél lehet jobban csinálni. NE visszafogjuk a játékot, hanem élvezzük, használjuk ki a benne lévő lehetőségeket, és segítsük a vezetés dolgát, hogy tovább csiszolódjon!
És ez a korlátozósdi - jelen esetben biztosan - pontosan ellentétes célt szolgál.

Példának Nephilát tudnám felhozni. Biztos vagyok benne, hogy rengetegen csalónak gondolják és/vagy irígykednek rá. Abba bele sem gondol senki, hogy egy egész szövetség állhat a háta mögött tippekkel, ötletekkel, és napi 16 óra játék. Szerintem maximálisan megérdemli amit elért, le a kalappal előtte. De bárki megpróbálhatja utána csinálni, semmi akadálya. Valamit valamiért. Hogy miért őt hoztam fel példának? Azért, mert csak idő kérdése, hogy a világ1-en toronymagasan ő legyen a legerősebb karakter, messze nagyobb lehetőségei lesznek, mint egy átlag játékosnak. Mégsem kérhetjük, hogy ugyan már korlátozzuk le a fejlődését, mert jobban megy neki a játék. Igaz, hogy ezzel nekünk nem lesz jobb, de mégis, mert böki a szemem, hogy a hatalmas energiabefektetést valaki vállalta, és végig is csinálta.
Bocsánat az offért, de valamelyest csatolható azért a témához.
Dátum: 2009.02.25. 09:49:33
A kisebbségi bűnözéshez egy kis kiegészítés. Az egyenlő jogok már törvényi szinten most is megvannak tudtommal. Csak az a baj, hogy "kisebbség" egy rétege (elég jelentős hányad) ezzel gusztustalanul visszaél, kihasználja azt. Amikor pedig bűnözési arányokról beszélünk vegyük figyelembe, azt is, hogy az össz. lélekszámot is tekintve milyen irányba módosulnak a számok.
De tovább megyek. Kisebbségi (cigány) önkormányzat létezik, míg tudtommal nincs külön "fehér/fekete/kínai...". Ez rendben van így? Szerintem nagyon nem.
A legnagyobb hiba ott van a rendszerben, hogy az esetek többségében sajnos, ha az elkövető kisebbségi, akkor úgy próbálják tálalni bizonyos csoportok, szervezetek a közvélemény elé, hogy jaj, szegény megkülönböztetett. Ő nem tett semmit sem, és milyen sanyarú sorsa van, pusztán azért, mert kisebbségi. És gyakran az sül ki az egészből, hogy a végén a sértett lesz a fajgyűlölő.

Ha más nem, de egy dolgot azért leszögezek. Amikor "faji" megkülönböztetésről beszél bárki is, a cigányozás rasszizmusnak minősül, de a "fehér" szó használata nem.
Mindent figyelembe véve, már most bőven átesett a rasszizmus szó értelmezése és megítélése a ló másik oldalára...


* A törvény előtti egyenlő megítélés tökéletes lenne, de pont ez hiányzik (és fog is).
Dátum: 2009.02.25. 09:19:13
1. Ez lehet ostobaság, de hátha mégsem.
Sokan eladták a térkapus tárgyaikat, amit bizonyára nem tesznek meg, ha tudják előre az aukciós háznál általa elérhető hasznot. Minden játékosnál kötelezően lélekenergiára kerül átváltásra az aukciós ház bekerülésével az összes térkapus tárgya 6 db a játékos által választott kivételével.

2. Az autolicit szerintem nem rossz ötlet. Valószínűleg az a réteg, akinek nagyon kell az adott tárgy és meg is teheti, hogy versenyben legyen érte, korán be fogja tolni az összes dukátját. Viszont ha taktikázni szeretne és valakinek több van, mint neki, akkor az autolicit segítségével nem kell sok időt a licitablak előtt izzadni, hogy vajon mikor licitálják túl. Ha az autolicit felső értéke pedig túl alacsony valakinél, és tegyük fel az utolsó percekben valaki jobb ajánlatot tesz, az bizony így járt. Elvégre nehogy már egyedi, eddig mindenki által várt tárgyakon akarjon bárki is megspórolni pár dukátot. Ha annyira kell valakinek, mondjon all in-t. Az esetek 90%-ában így is lesz.
Persze ezeknek csak akkor van értelme ha a licit lejártának határideje a felüllicitásásokkal kitolódik valamennyire.
Oopsz, ez telitalálat.
De, akkor kicsit drasztikusabban: háború alatt ne lehessen kirúgni senkit sem, csak ha a hadakozás ideje alatt bepirul a szövetségi taglistán. Vagy valami hasonló, ami meggátolná az általad vázolt trükközést.
"TEHÁT a nerfet ami itt készül mindenképpen csak azokra a ki-be ugrálásokra tessék kitalálni, mely szövikben már van katakomba!!!!"

Ez valahol jogosnak gondolhatjuk, de...
Ha elsősorban építő "rabszolga" karakterekről van szó, akkor erre az a szintnyi nap büntetés nem túl sok, mert ahol nincs katakomba, ott a tapasztalati szintek sem lehetnek túl magasak. Ennyit az önreklámozás részéről...
Vagy annyira keménynek érzik magukat, hogy nem látják szükségét a katakombának. De bárhogy is, a katakombát felhúzni nem egy nagy költséggel járó dolog. Különösen ha magas építési arányú tagok vannak a szövetségben.
Végül, itt arról van szó, hogy a katakomba pont a támadhatóság elkerülésére kitalált épület, de gyakorlatilag a jelen állás szerint jobban megéri kilépni, és később megint vissza, mint bújkálni. Ez nem lehet cél.
Legutoljára, lehet jópár szövetség akkor utólag töröltetné a katakombákat az épületei közül, mert ha valaki kilép a szövetségből, és később úgy megy vissza, hogy közben nem volt egy másik szövetség tagja, akkor a kincspontjait sem veszíti el!
Dátum: 2009.02.24. 21:59:08
Szerintem 50 CSP-re gondolt, ezres átlagú vadászatokkal.
Nem okítani akarok, de az előző hsz-em így talán senki által nem kerül félreértésre.
A szövetségből való KILÉPÉS nem egyenlő a kirúgással.
Ha pedig valaki KILÉP, akkor a szintnyi nap büntetés, pedig az UGYANABBA a szövetségbe való visszalépésre értendő. Ez pont azt a célt érné el, amit Miklós szeretne.
A "2 napért 1 nap" része pedig az extra büntetés, amit ítélhetünk jogosnak/jogtalannak (ezen lehet vitatkozni), szintén az ELŐZŐ szövetség(ek)re vonatkozik.
Ne léphessen vissza ugyanabba a szövetségbe annyi napig, ahányas szintű az illető, ha időközben másik szövetségbe lép be, akkor minden 2 ott eltöltött nap jelentsen plusz egy napot.
Dátum: 2009.02.24. 19:55:05
Igazad van, de nem az állatot cserélőkre gondoltam abban részében. A pet lecserélése túl nagy áldozatot követel, mint azt az általad levezetett példa is tökéletesen mutatja. A "sírás" részt azokra értettem, akiknek 5. szint óta "ingyen" ugyanaz az állatuk van különösebb befektetés nélkül... Ezt mondjuk konkrétan is írhattam volna az ide vonatkozó hsz-emben.
Dátum: 2009.02.22. 18:38:15
Köszönöm, ezt pl. nem is tudtam.
Dátum: 2009.02.22. 15:55:21
Egy példa, a számadatok légből kapottak.
Egy 100. szintű ötös alapszintű lénynek van 500 ép-je kb. a gazdája 45. szintű, ez összesen 50 elnyelést garantál, magas intelligens kedvenccel 1-2 nap alatt szintet lép, nem fog "eleget" sebződni ilyen kevés idő alatt. Pláne úgy, hogy a gazdája elnyelsése és a gazdájának biztosított elnyelése is levonódik abból az értékből, amit sérülésként elszenved.
Ha pl. 1000 tp kellene neki, és "értelmesebb" sebzést kapna, ami logikus is (elvégre nem bújhat mindig a könnycsepp, stb. mögé), akkor idővel vagy eddig nem használt szakértelmekkel kellene pátyolgatni, vagy le kellene cserélni (dilemma).
A lény alapszintjét pedig valamilyen mértékben fokozatosan kellene beszámítani az elnyelésbe. A fentebbi fejtegetésem talán kiindulási alapnak megfelel, de majd Ti, akik jobban zsonglőrködtök nálam a számokkal, megítélitek ezt, illetve esetlegesen konkretizáljátok .
Dátum: 2009.02.22. 15:17:19
A legfőbb (egyensúlyi) probléma az állat elnyeléséből fakad a témához kapcsolódóan, ezért ezt boncolgatom most kicsit részletesebben.
Először is, az állatok elnyelésének már most is van korlátja az előző módosítás óta: karakter szint + állat alapszintje = a lehetséges maximális elnyeléssel, amit állat által szerezhetsz.
A legfontosabb az lenne (szerintem), hogy legyenek alternatívák. Egy állat lecserélése jelenleg akkora hátránnyal sújtja a próbálkozót, hogy inkább hozzá sem kezd. Egy ellenpéldáról tudok csak, Leinád esetében. Nem tudom mennyire hatott ki a harci sikereire a cserélés, erről ő tudna nyilatkozni, illetve azok, akiknél ez most van folyamatban (pl. TrueBlood).
Talán megoldást kínálna, ha az állat alapszintje a lépett szinttel fokozatosan erősödve számítana be a tényleges elnyelésbe. Egy jól eltalált modellel lehetne megoldást találni, hogy a kecske is jól lakjon, és a káposzta is megmaradjon.
Gyakorlatilag már jópáran elérték az állatuk elnyelésének lehetséges maximumát, mégsem váltanak. Azért, mert pokolian nehéz. Sokan persze ragaszkodásból nem cserélik le a segítőjüket, ami inkább érzelmi vonal, de valahol ezt is meg lehet érteni.
Viszont nincs meg a különböző döntési lehetőségek egyensúlyba helyezése. Egy idomított lény cseréje a mostani rendszer szerint túlontúl körülményes, ami mindenféleképp módosításra szorul, de a túlzott könnyítés sem lehet cél.
Szerintem az is természetes, hogy egy ötös alapszintű lény hosszútávon nem szabad, hogy erősebb legyen, mint egy ötvenes alapszintű. Bár már az is érdekes - egy szélsőséges, de szemléltetésre annál alkalmasabb példát felhozva - hogy egy "ezeréves" kobaltpatkány sokkal-sokkal erősebb, mint egy fiatal gigantoszaurusz. Persze egy lény nem csak sebzéselnyelésből áll, de messze az a legfontosabb paramétere. Az egyértelmű, hogy nem lehet cél, hogy az egész játékot egyetlen lénnyel "toljuk végig, mert az éri meg". Lássuk be nincs egyensúlyban a dolog, és a valósághoz sincs túl sok köze). Az a fajta érvelés pedig, hogy sok energiát fektettem bele nonszensz, mert azért egy magasszintű petből sokat is profitált a gazdája.

Egy javaslatom is van, aminek a számadatai hasra ütésen alapszanak, de a koncepció lehet megoldást kínál. A lény alapszintje számítson bele a sebzéselnyelésbe is, ám csak fokozatosan. 1-5. lépett szintig 30 %-ban, de maximum tízig, 6-10. lépett szintnél már 40%, de maximum 13, 11-15. szintig 50%, de max. 17, stb.. A számok és arányok megfelelő belövésével el lehetne érni azt, hogy legyenek alternatívák az állat megtartását/cseréjét illetően.

Mindezt össze lehetne kombinálni a Simon-féle szintlépés-nehezítéssel is, de a túlzott limitemelkedés (1. hsz.) átbillentené túlzottan a csere irányába mérleg nyelvét. Ez sem lehet cél.

A másodlagos támadás valljuk be, nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, mert az állatot már az elnyelésével csökkentett mértékben sebzi csak, ami igen elenyésző. Bár, ha az elnyelés nem vonatkozna az állatra, és úgy számítódna ki a pet sebződése, akkor lenne csak az igazán izgalmas. Akkor bizony lehet megérné a mostani "haszontalan" szakértelmeket is (meggyőzés, sebgyógyítás, másodlagos támadás...) fejleszteni, és bizony dilemma elé állítaná a játékosokat, hogy akkor most új szörnyet nevelgessek, vagy a mostanit tutujgassam.

És ha a szintlépéshez szükséges tp maximuma nem fixen 500, akkor hiába a maxos intelligens kedvenc, előbb-utóbb mindenkinek el kell gondolkoznia, hogy csere, vagy eddig nem használt szakértelmek növelése.

Remélem a nagy össze-visszaságból ki lehet hámozni lényeget.
Oldal: 1234