Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kyron

Dátum: 2008.12.20. 14:20:25
Vadászat...
"Egy Vortex vihar elől menekülő lényeket figyeled éppen, amikor a vihar közepéből csilingelést és egy hangot hallasz: Hohohohóóóóóóó! Ekkor egy piros ruhás alak vágódik ki a viharból egy repülő szánkón, melyet rénszarvasok húznak! Ősi ösztöneidnek és a hihetetlen reflexeidnek köszönhetően már kezedben is van a fegyvered és ajkaid legpusztítóbb varázslatodat mormolják. Elrepül a varázslat, mely sokakkal végzett már, de a szánkóról lepattan csak megbillenti egy kicsit. A megbillenő járműből valami kiesik és pont feléd tart! Emberfeletti izmaidat megfeszítve felugrassz és még a levegőben kettévágod. Gurulással tompítod esésed de a gurulás után már legerősebb védelmi állásodban állsz. De nem történik semmi. A szánkó már messze száll, csak a hang kísért még: Hohohohóóóóóóó. A repülő tárgy egy bokorban landolt, odamész, szétszabdalod a csenevész bokrot és megnézed mi az. Egy kettévágott doboz, színes papírba csomagolva, benne egy plüss Goblin Védőmágus - fejétől megfosztva ütésedtől - melyen egy cédula lóg, neked címezve és rajta egy felirat:
BOLDOG KARÁCSONYT!
Összeráncolod homlokod, elrakod fegyvered, majd tű és cérna után nézel, és magadban morgolódsz:
- Pedig én Ork fosztogatót kértem...
Jutalmad egy mosoly és egy kis megérdemelt pihenés..."
Dátum: 2008.12.19. 21:37:23
Ezt pontosan nem tudom, de pont ma gondolkodtam el, hogy jó-e az Erő tulajdonság.
Csak azt írom le amit látok: nekem 82-es (bónuszokkal együtt) Erőm van, és a fegyverem sebzésén ez +4 min/max sebzés növeléssel jár. Kicsit meglepődtem, azt gondoltam többet jelent, ezért is növeltem meg ennyire. Bár mástól is függhet, mert másnak kisebb Erőre nagyobb pluszt adott!!!
Dátum: 2008.12.19. 13:32:46
Azért gondolkodtam el ezen a "csupasz" harcon, mert ha valaki nézi a fegyverek sebzését akkor látja, hogy a prémium tárgyak sokkal nagyobbat sebeznek=>Nagyobb sebzés=győzelem. Valamint, aki magas kereskedelemmel rendelkezik, a saját szintjénél ismét csak jóval nagyobbat sebző fegyvert vehet magának a viadalokra.
Természetesen ha valaki pont erre hajt - vagyis, hogy jobb felszereléssel akar előnyt kovácsolni - annak megmaradna az eredeti bajnokság, de ha valaki a karaktere nyers, "természet adta" erejét szeretné megmérettetni, ez a bajnokság forma neki való.
Sok finomítás kellene ide is, de sok ötletből könnyebb egy-két jót megvalósítani, ami egy kicsit bővítené a játékban levő lehetőségeinket!
Dátum: 2008.12.19. 07:10:58
Mi lenne, ha lenne olyan bajnoki is ahol mindenki azonos felszereléssel, állat nélkül, vagy "csupaszon", egy szál buzogányba öltözve lépne az arénába és nem számítana semmi bónusz, csak a tul. pont és a szakértelem. Itt csökkenne a random szerepe, mert a nyers erő fontossága sokkal nagyobb lenne. Természetesen egy kari csak egy bajnokságon szerepelhetne!
Dátum: 2008.12.18. 21:13:00
Katt ide és megtudod: http://vegzetur.wikidot.com/allattartas
Dátum: 2008.12.18. 21:02:46
Üdv mindenkinek és köszönet, hogy segítetek a wiki összehozásában.
Egy valamit kérek csak, hogy az "ömlesztett infók" közé írjátok be tárgyak megvételéhez kellő LE-t és őskövet is. Valamit ha lehet kezdődjön mindig a tárgy típusával: fegyver, varázslat, ital, stb., és utána írjátok a tulajdonságokat. Ha valamelyik karakternél látható a karakterlapon, azt is bevághatjátok, én majd kimazsolázgatom!
Köszönettel: Kyron
Dátum: 2008.12.18. 10:06:38
Lehet, hogy azon szakértelem szinten nincs újabb tanulható szakértelem. Bővebben: http://vegzetur.wikidot.com/szakertelmek
Dátum: 2008.12.18. 10:02:55
Mekkora egy mustármag átmérője?
3-4 mm
4-5 mm
2-3 mm
1-2 mm

Én kérek elnézést, de nem futok el a boltba, hogy megmérjem. Ha nagyobb lenne az értékek között a távolság, esetleg meg lehetne tippelni de így... Egyébként az 1-2 mm volt a helyes.
Dátum: 2008.12.17. 20:06:39
Üdv, én szívesen megcsinálom, csak írjátok meg nekem az nevüket és az adataikat. Mert én még távol vagyok attól, hogy nekem ilyenek legyenek de a karakterlapokról tudok egy-két dolgot lesni, de az édes kevés sztem.
Frissítettem a relikviákat. Nem tudom, hogy teljes-e mert csak a toplista első oldalát néztem még csak át!
Dátum: 2008.12.16. 21:19:35
Az állatod "fajtája" teljesen mindegy, az számít, hogy mennyi LE kell az idomításához. Több infó: http://vegzetur.wikidot.com/allattartas
Dátum: 2008.12.16. 21:16:29
Mint feljebb látható, ezt még nem tudja senki sem. Ha lesz valami információ, a Wikin látni fogja mindenki!
Wiki: az aláírásomban.
Dátum: 2008.12.16. 16:39:30
Tudom, hogy nem old meg semmit, és béke Nobel díjat sem kapok, de én ma este nem fogok portyázni. Igaz, hogy ez max 6-7 embert érintene, de tőlem ez telik. Remélem más is lesz egy kicsit belátó azokkal szemben, akik vmilyen okból nem tudnak a gép elé kerülni.
A Végzetúrban ez az első nagy megmérettetés a fejlesztők és a játékosok között, most majd kiderül, hogy kiben van tolerancia és empátia és ki az aki csak a saját érdekeit nézi!!!
Dátum: 2008.12.16. 15:13:27
Én nem olvastam a fórumot, csak próbálgattam belépni és eléggé szakadozott a dolog. A saját karim megvolt és amennyire láttam a szövetségem is, de aktuális ellenfelünkből a Smaragd Forrásból csak 13-an voltak! Ott tünt fel a dolg, hogy a támadásoknál nem volt kiírva támadó. Láttam már ilyet de amikor megnéztem a szövijüket azt hittem csak kiléptek tőlük, mert éppen a top3 járt náluk szépen sorba...Amúgy ha jól láttam a háború állása nem változott a törölt karakterek ellenére sem.
A Sárkány Testvériség is sarokba dobja fegyvereit, és megyünk, nézünk egy szép fát a lélekkút mellé!
Köszönjük az ötletet, remélhetőleg sokan csatlakoznak hozzá!
Dátum: 2008.12.13. 22:54:23
Azért nem lehet mindenért a top szövetségeket hibáztatni. Természetes, hogy ők állnak a "tápláléklánc" csúcsán mivel csak "csúcsragadozókat" fogadnak be maguk közé. Ők egymással vannak versenybe és úgy jutnak lépéselőnybe, ahogy a játék kívánja, vagyis mások legyőzésével. A többi - közepes, illetve kicsi - szövetségekkel az a probléma, hogy van egy-két-öt erős tagjuk, de a szövi nagy része gyengébbekből tevődik össze. Ezek nem azért gyengék, mert bénán játszanak, hanem mert nem töltenek (nincs lehetőségük) annyi időt a játékkal, mint a "nagyok".
Emellett ha minden szövetség hasonló erősségű lenne, akkor meg egyszerre több szövi támadna be egyet, hogy minél jobban lehúzzák és akkor meg az lenne a baj!
Ne értsetek félre nem védeni akarom a "nagyokat" - megtudják ők védeni magukat - hanem arra szeretnék rámutatni, hogy ez a "már megint megvertetek ti gonoszok" duma nem visz előbbre, csak még jobban ront a helyzeten!
El kell fogadni, hogy egy ilyen játékkal játszunk ahol " Az erősebb kutya szexel, a gyengébbet meg megszexelik".
Természetesen erkölcsileg megkérdőjelezem azokat, akik állandóan visszajárnak - ez napi több támadást és ezt minden nap megtevőkre vonatkozik - és nem is tartom túl jónak, hogy ezt a szabályok engedik de ez a fejlődés ára, és a fejlődés a játék fő motivációja.
Nem akarok szentbeszédet mondani, én magam is a leggyengébbet próbálom kikeresni a portya ablakban és nem mindig gondolok arra, hogy rajtam kivűl még hányan kattintanak ugyanarra a játékosra.
Én azt tudom javasolni azoknak, akiket sok negatívum ért már ebben a játékban, hogy TARTSON KI! A játék folyamatosan változik, újabb szabályok, módosítások látnak napvilágot amelyek remélhetőleg visszahozzák a játékkedveteket!
A sok egymásra mutogatás - ezt látom állandóan 6-10 éveseknél a munkahelyemen - helyett, inkább törje mindenki a kobakját új ötleteken, rágja át jól, majd dobja fel a fórumon. Ha jó akkor meg addig kell ostromolni a fejlesztőket, amíg át nem gondolják!!!
Bocs a hosszú monológért, de ez szakmai ártalom...
Dátum: 2008.12.13. 14:11:40
A Sárkány Testvériség bővíti rendházát! Legkésőbb Szenteste napján kész lesz őrtornyunk következő szintje. Jelentkezők leveleiket Kyron-nak (játékban és fórumon egyaránt) küldhetitek.
Szövetségünket megtalálod és bővebb információkat találhatsz a: http://www.vegzetur.hu/index.php?m=szovetseg&szovi=277 címen!
Dátum: 2008.12.13. 06:47:14
Végre sikerült elkészítenem és feltöltenem a 2. Bajnokság végeredményeit!
Lehet nézegetni:
http://vegzetur.wikidot.com/bajnok
Aki hibát talál szóljon és javítom!
Dátum: 2008.12.13. 05:30:50
Mindkét probléma orvoslása - vagy legalábbis enyhítése - folyamatban van. Keressétek a:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,84.0
és a
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,79.0
topicokat!
Dátum: 2008.12.12. 22:35:13
Köszi! Közben már írt!!
Kész a lista, elküldtem az illetékeseknek, most várom a választ!
Dátum: 2008.12.12. 22:33:09
Bajnoki viadal
A végzeturak a lélekenergiáért folyó gyilkos csatározások mellett néha szabályosabb keretek közt is összemérik tudásukat, hogy bizonyítsák, az ő hordájuk a leghatalmasabb. Havonta egyszer megrendezésre kerül a bajnoki viadal, amelynek győztese különleges érmet szerezhet. A viadalon több kategória is van, mindenki a hozzá hasonló szintűekkel egy csoportban indul.
Minden csata kezdetén az ÉP-d és VP-d maximumról indul, állatod is max ép-ről kezd. A viadalon szerzett sérülés, lélekenergia, tapasztalat nem valós, karaktered nem kapja meg.

Az epikus emlékmű segítségével a bolygó leghatalmasabb, legendás szörnyeit csalogathatjátok elő és hívhatjátok párbajra, hogy megszerezzétek a birtokukban levő mesés relikviákat. Az emlékmű elkészültével használhatjátok a szövetségi lapról az epikus csata gombot.

Bocs az ollózásért, nem volt kedvem írni.