Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rafkós

Dátum: 2010.01.07. 00:41:27
"Miért kell egy játékot uniformizálni? Miért nem hagyjuk meg a játékosoknak a lehetőséget arra, hogy saját maguk eldöntsék, hogy Ők mit szeretnének kezdeni a karakterükkel?"

Mert ez a játék egyértelműen inkább felnőtteknek való, ők lehetnek benne sikeresek, elég bonyolult, ha jó akarsz lenni, a "felnőttek" közül pedig sajnos túl sokan tanultak oroszt az iskolában. Amíg ez a generáció él, ezt mindig tapasztani fogod. Ezért látják sokan a párhuzamot a játék és az ország helyzete közt

Megoldásként pedig itt végül azt szokták mondani, hogy nem köteleztő játszani, nem kötelező őskövet venni, törölhetsz, van aki töröl is, stb... "el lehet menni"
Dátum: 2010.01.06. 15:22:47
Örülök, hogy valaki végre őszintén leírta ezt.
Dátum: 2010.01.06. 14:32:36
Sajtolást számold bele, kb azt kapod, amit én is a portyából, vadászat meg nyilván totál ugyanaz.

Nem számoltam félre, bizonyítani meg itt nem szeretném.
Dátum: 2010.01.06. 14:31:23
Leírom, bár értelmetlen szerintem, de érthető lesz legalább, aztán csihadok mostmár, megvárom mi lesz a vége...

Olyan, hogy alternatíva a vf-re olyan nincs, nem is lesz, akinek van szeme láthatja, hogy lehetetlen. Vagy jobb, vagy rosszabb, vagy egyforma, de mindenképp lesz egy "kötelező" út, ami a legjobb le/tp arányt hozza. Ha egyforma, az végképp nem alternatíva, ott totál felesleges változtatni, csak beleöli az ember a szakikba a lét.

A 0lés portyákba lét tenni akkor hogyan lehetne? Egy módon, ha a háborús rendszerbe tesszük bele azt, amit most a teljes portyarendszerre terveznek. Ott tényleg kialakul egy taktikai lehetőség, de ezt már megbeszéltük a háborús topicban. Oda valóban való akár sebzés alapján is, hcs mintájára, akár attól függően is. Vfnek, szingunak semmi köze nem kéne, hogy legyen ehhez.
Dátum: 2010.01.06. 14:19:46
Alá legyen belőve, de mennyivel? Egyénenként változó, kinek mikor válik alternatívává. Kiszámoltam, nekem mindkét út ugyanannyi le-t és tp-t hozna, ugyanolyan le/tp aránnyal. Minden szakim max, a portyások is és a vadászok is (turbóval természetesen), innentől kezdve szeretném is használni őket. Ha a vf-et választom, marad a mostani helyzetem. Ha elfelejtem, többet fogok kapni valamennyivel a portyából, vadászatból némileg rosszabb le/tp arányt, most simán nyomom, akkor láthatatlanul használnám fel a cselekvéspontokat. Ha belegondolsz, a végeredmény ugyanaz, mindenféle szempontból. Másoknak viszont, akik kevesebbet hoznak portyából rögtön a vf éri meg jobban. Ha viszont a most tervezettnél jobb le/tp arányla lesz belőve, az már a pókoknak táp. Akkor melyik a jobb? Az, ha nincsenek kizárva a vf-esek.
Dátum: 2010.01.06. 13:37:45
Mennyi idő kell hozzá, hogy elkezdhesd az első lépést megvalósítani, ami a taktikához kell? 2 perc kb, aztán amíg azzal elkészülsz kitalálod hozzá a többit. Ez egy olyan játék, ahol számolni kell 1-2 havonta komoly változásokkal.
Dátum: 2010.01.06. 13:27:18
Akadémiáról a vf-et is ki kéne tessékelni, ebben velem sokan egyetértenek. Oda olyasmi való, mint a manakonstrukció, meg az irányított vadászat, nem ezek, amik eldöntik egy karakter sorsát.

Felzárkózásra nincs lehetőség? Ha a szingut nem zárjuk ki, egy kicsit összetettebb taktikával lehetőséget nyitna rá. Pont ezért akarja pl Morti kizáratni, leesett nekik, hogy aki elfelejti a vf-et, kifejleszti a szakit meg a szingut, az jobb le/tp aránnyal megindulhat utánuk, mint amire nekik lehetőségük volt. Top lefelé portyázik, ezzel lehetne felfelé, meg sok karakterben a szintjéhez képest már így is rengeteg lé van.
Dátum: 2010.01.06. 13:16:09
Ne essünk át a ló másik oldalára, természetesen az jót tesz a játéknak, ha egy újabb taktikai elem kerül be. Ha a szaki csak hasonló le/tp arányt hoz is, mint a vf, gond lehet, ugyanis nem számoljátok hozzá, hogy a portyából egyébként is jön le, ezt a szaki tovább emeli. Ha tehát erősebb, mint a vf, akkor annak veszik el az erősítő/felzárkóztató hatása.

Na, többen állítják, hogy a topnak kedvez az egész, közben nem értik, miért támogatják, hogy a szingut kizárja. Mégis mi lehet ennek az oka? Az, hogy ha a kettő együtt használható, még eszébe jut valakinek ténylegesen kifejleszteni. Inkább lemondanának a többlet léről, csak ezt elkerüljék. Nekik teljesen mindegy, hogy így kevesebbet kapnak, egymáshoz képest nem fog változni semmilyük. Ne kérjétek, elvesz vele egy lehetőség a felzárkózásra, ami pedig már most is elég nehéz ügy... Azt sem lenne jó viszont támogatni, hogy a top-ot jobb le/tp aránnyal lehessen utolérni, mint amivel ők jutottak a szintjükre, márpedig elég sok üres tp-t gyűjtöttek.

Ott van a kutya elásva, hogy egy felzárkóztató eszközt használó karakter egyáltalán portyázhat. Láthatatlanul erre nem volt lehetőség, a vf-el meg simán lehet. Így érthető a vf kizárása, baj viszont vele, hogy ez már korábban el lett hibázva, most hiába állítjuk szembe a kettőt, nem a vf lesz kizárva, hanem az új szaki, rosszabb le/tp arányért ugyanis nem fogják akarni kifejleszteni. Erre keressünk inkább valami megoldást, lehetőleg még a bevezetés előtt, ne utólag kelljen belenyúlni, amikor már stratégiák épülnek rá! Legjobb megoldásnak még mindig azt látom, ha egyiktől sem tesszük függővé.

Prisma: a vf és a szingu között hatalmas különbség van hosszú távon, egyik a vadászatra hat, másik portyával kapcsolatos, egyik lassít, másik gyorsít, stb... ennyi alapból elég, és itt még azzal is számolni kell, hogy különböző stratégiák vannak rájuk építve.
Dátum: 2010.01.06. 00:20:49
1 felejtéssel felejthető lesz, nem kell hozzá 25

ilyesmire 2 hét szokott lenni
Dátum: 2010.01.06. 00:06:50
"Bizonyos SZÖszinten túl ezzel egy pöttyet se éri meg játszani, sőt, igazándiból tényleg csak arra jó, hogy aki nem számol, felörüljön neki, jé, LE!"

Igen, most úgy néz ki, hogy nincs sok értelme használni, alig ad többlet le-t, de várjuk ki, mi lesz a gyakorlatban, ezt utána lehet csak eldönteni.

Bizonyos szakiösszegnél tényleg nem éri meg, de ez csak bizonyos szinten igaz, ugye a csp értéke ettől függ. Ha többlet tulösszeget lehet vele fejleszteni, bizony akár csökkentem is a szakikat. Máshol is mondtam már, kell a ráknak a krit, ha el sem találnak.
Dátum: 2010.01.05. 23:55:01
10 portyából 1-2 0 lés van, elenyésző. Azért lehet, hogy így is megérné a szakifejlesztés költségét, majd kiszámolgatom.
Dátum: 2010.01.05. 23:53:38
Az már sok, ha egy embert is érint, legalábbis ami a szakit illeti. Ne kérjetek bele mégtöbbet, inkább egyet se, mivel ez van, akit esetleg erősít, mást meg gyengít, vagyis az, ami eddig kialakult felborul. Attól, hogy szerinted az indoklás sántít, még nem kell a szingusokat is lebutítani. Mondjuk, ha lenne bennük annyi, ugyanezt ők is leírhatnák ide a vf-ről.

Egyébként az egész kizárás nem és fabatkát sem, csak kellemetlenséget okoz. Használható ugyanis a kettő együtt

Fogom a vf-et, elfelejtem, 25+turbó a másikra és használom. Mint pók, nekem ugye ez lenne a jó. Vadásztam volna, dehát így kell a fenének.

Összegyűlik a csp, 400nál váltok prémet, elementáris nem árt hozzá, 800nál felejtés, 25 vf, és elvadászom. Valamennyit bukok a szakikon, de még mindig nyereséges, főleg, ha némi láthatatlansággal vegyítem a dolgot, hogy optimális legyen. 800 csp-ért 2*25 szakit bőven megéri fejleszteni, főleg kicsit magasabb szinten.
Dátum: 2010.01.05. 23:42:06
Csakhogy a vfeseket ez hátrányosan érinti, a szingusokat meg nem. Egymáshoz képest nem fognak bukni rajta, többiektől meg a szint megvédi őket. Nemkell őket utálni, ez egy jó stratégia, és a szakiból kizárni is felesleges őket. A gond a vf-el szembeálítás, meg egyáltalán a portyába fix lét dolog. Kössz már, hogy belőlem csinálnak kh-t.
Dátum: 2010.01.05. 23:39:13
Én már lassan a túlbonyolítás és a rengeteg kényszerű stratégiatervezés miatt egyre kevésbé élvezem. Legtöbben képtelenek kiszámolni, mire mennyi le és tp jár. Próbáld csak ki, vedd elő az alap vadászatot, és adogass, szorozgass hozzá mindent, nekem majd fél órámba telt, és csak részleteiben lett átlátható, na meg ugye a végeredmény. És ez csak a vadászat, a portyával számolni mégnehezebb. Stb...

Szingusokat minek kizárni? Ennek mi lenne a haszna? Kinek nem mindegy, hogy a legmagasabb szintűek kaphatnak-e ebből lét, vagy nem? Legalább ütnék egymást esetleg kh helyett is, vagy mittudomén, nem is érdekel, sosem fogok velük szintben találkozni.
Dátum: 2010.01.05. 23:14:59
Ne, ne kérjétek, hogy még a szingut is nerfeljék!!! A vfet sem szabadna!
Dátum: 2010.01.05. 21:46:44
Nem feltétlenül. Ha ez egy béta játék, márpedig egyértelműen az, és ezt előre nem közölték, a perköltséget meg az ügyvédet nem a felperessel fogják kifizettetni. Felejtős egyébként, Magyarországon sajnos azt versz át, akit akarsz. Béta játékért pénzt kérni meg...

Én már rájöttem, hogyan fogok alkalmazkodni, nekem táp lesz. Ez egyébként mindenféle változtatásra igaz, aki hamarabb rájön a nyitjára, az nyer vele. A tp-vel tömés meg ne mondja nekem senki, hogy szükséges a játékba. Az, hogy ez az egyetlen fegyver a gyengébb kezében egy baromság. Ezzel nem fogja utolérni a másikat, csak elrontani a játékát. Gyengébb karakternek semmi esélye? Azért +6-7 szinttel magasabb, erősebb karaktereket is bekóstolok, szép kivégzéseket lehet csinálni rajtuk, ha bejön. Nem a gyengébb karaktert, hanem a gyengébb és rosszindulatú játékost fegyverezi fel ez a lehetőség.
Dátum: 2010.01.05. 20:00:55
Ne az ősköveidet sajnáld, hanem a játékot... azt eljátszhattad, te játszhattál még a normális végzetúrral, aki most indul, az 1millió őskőért sem teheti.
Dátum: 2010.01.05. 19:59:00
Meg ez a szint/kincspont/bármi alapján korlátozás alapjaiban egy állatság. Oké, gyengébb tárgya lehet, de akármennyi. Majd nem egy dologra gyúrnak rá nagyon, hanem mindenre kevésbé.
Dátum: 2010.01.05. 19:55:07
Ennyit sem ér, simán lehet egyszerre 10 csatát indítani, épületbónusz meg állatok leverik a farmokat. Bajnokira jó max, ott meg lesz a döntőben másik pók, teljesen értelmetlen a korlátozás.
Dátum: 2010.01.05. 19:15:22
Toplistából kiszűrhető, de könnyen le is programozható, hogy ezt a csalást kiiktassák. Még mindig használható egyébként, 2000 le/tp hatékonysággal. Előre megkérdezték Miklóst, hogy a kraffot lehet-e így használni, és bizony megengedte.