Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Szedah

Oldal: 1
Dátum: 2011.02.13. 15:37:15
Egyet értek veled SuperEgo23, alacsony szinten, már rengeteg LE-t elbuktam a random miatt, mikor én vagyok 230-as a másik 140-es, nekem a legjobb cuccaim megvannak, teli vagyok jó szakikkal, szerencsém is van, neki minden 0-ás, és nem is vagyok minuszban, de ehhez képest úgy összeszoktak verni, és rengeteget elvesznek tőlem
Dátum: 2011.02.13. 14:50:20
Szerintem alacsony szintről ki kéne venni a randomot, mert 10x erősebb vagyok valakinél, és egyszerűen nem tudom leütni.
Ha vennéd a fárdaságot, hogy elolvasd visszafele egy oldal távolságban a hsz-eimet, akkor tudnád, hogy kaptam belőle, de pont azt hangsúlyoztam, hogy nem nagy ügy. Engem az erkölcsi prédikációd ellentmondásai zavarnak, amiért nem tudtam türtőztetni magam. A kiemelt mondatokról annyit, hogy amire hivatkoztam, közvetlen az előző hsz, vagyis bárki elolvashatja teljes egészében scrollozás nélkül, nem láttam értelmét az egészet átcopyzni, csak a lényeges részeket. A többit kérésednek megfelelően privátban küldöm.

Egyébként mindenkinek figyelmébe ajánlom, hogy néhány oldal távolságban olvassa vissza a topicot, mert írtam pl. javaslatot a citadellára, de arra senki nem reagált érdemben, csak az előző 8 oldalon szereplő meddő hsz-ek folytatódtak különböző változatokban.
Hát nem nagyon értetted meg a mondnivalóm lényegét, ráadásul nagyon csúnya ellentmondásokba keveredtél.

Te mondtad: "...túllihegett erkölcsi és morális okoskodás..."
Majd: "Mi nem gázolunk át másokon... Aki megteszi,az más aljasságra is képes... Aki farmol,annak a gondolkodásmenete nem terjed túl az egóján."
Hm. ha te teszed (mindegy, hogy citadella, vagy farmolás), akkor szóra sem érdemes, ha más, akkor már mocsok?

Én mondtam egy oldallal előrébb: "2. Ez egy játék, és a saját játékélményünk mellett a másikéra is illik odafigyelni, mivel egyedül unalmas játszani."

"2.: A párhuzamot nem értem a citadella és a farmolás között... Semmi köze egymáshoz a kettőnek.Még megérteném,ha győzelem kicsikarásához használtuk volna.De nem."

Hát nincs is párhuzam. Pont ezt fejtettem ki fentebb. Az meg, hogy nem a győzelem érdekében vetettétek be, engem igazol, hiszen akkor csak bosszúból használtátok, nem stratégiai előny szerzése céljából. Ez úgye így erkölcsös, mert ti tettétek?

"3.: A csapás tényleg nem jár előnnyel?Hmmm...Ha minden támadó kap az arcába 30000büntit,az kellőképp megerősítheti őket abban a hitben,hogy nem kell újra próbálkozni,mert a yereség maximum a károkat fedezi!"

Valóban ezt a hatást értétek el. Ugye ezt a választ kaptátok:
"1. ÁLLANDÓ FARM SZÖVETSÉGGÉ FOGTOK VÁLNI A SZÁMUNKRA!!!!"
Ha te úgy gondolod, hogy ezzel elértétek a célotok, akkor no comment.

Ezek után úgy gondolom, hogy ekkora szellemi, és erkölcsi túlerővel, amit te képvselsz, már nem bírok el.
Igazad van. Hajrá.
Hát sajnos ez a topic nem erről tanuskodik.
És azt meg ki mondta, hogy helyes cselekedet volt a megtorlás, vagy, hogy jó a Citadella rács. Légyszi tanuld meg értelmezni a szöveget. Pont azt próbálom feltárni, hogy az épület demoralizáló hatása miatt, az első használat után az emberek nagyrészének a keze egyből a nagy piros gombra csap mielött gondolkodna, vagy megpróbálná higadt diplomáciával rendezni a kérdést. Ezért van felelősége az első használónak -illene tudnia a kiváltott hatást a használat elött-, valamint a megtorlóknak is, hiszen indulatból cselekszenek.
Kétségbe esés -rosszabb esetben rosszindulat- és indulat motiválja a Citadella haználatát. Semmi stratégiai, logikai megfontolás. Baró. Jó játékot.
"Ha meg elkezdenek dobálózni vele,ám legyen."
"A hetente farmolók elleni unszimpátiáddal viszont egyetértek..."

Hm.

Akkor egy kis magyarázat:

A játék lényege az erőforrásokból való fejlődés, melynek egy -jókora- részét a többiektől lehet -kell- megszerezni.
Farmolás: Stratégiailag helyes -erkölcsileg megkérdőjelezhető- döntés, több bejáratott gyengébb ellenféltől biztos erőforrás nyerése. Vagyis 5 kisebb győzelem 3 nap alatt többet hoz a konyhára, mint egy nagyobb kockázat két hét alatt.
"...túllihegett erkölcsi és morális okoskodás..."
Ez alapján egy szavad nem lehet a farmolás ellen.

A Citadella viszont semmilyen előnnyel nem jár a használójának, csak az ellenfelet szivatja az esetek nagy részében.
Az atomfegyverekkel való párhuzamot félre érted (Malacka), mert nem a hatásfokuk alapján értem a hasonlóságot, hanem a pszichológiai, és egyéb hatásai alapján.
A modernkori nyugati háborúk is az erőforrásról fognak szólni -reméljük csak fiktívek lesznek-, mint a szövetségi háborúk. Az atomfegyverek csakúgy mint a Citadella pedig pont az erőforrásokat, és a morált rombolják -ilyen lapon valódi terror fegyver. A pszichológiai hatásuk nagyon hasonló, lásd ezt a topicot, hiszen mekkora feszültséget váltott ki 8000LE elvesztése -ami ezen a szinten elhanygolható.
Ezek után -mint egy atomháború esetén- már nem az erőforrások megszerzéséről fog szólni a háború -sőt a játék-, hanem a pusztításról.

Ezért is érdekes, hogy a Citadella használatát elfogadod, míg a farmolást nem.
Ez pedig ellent mond mindenki érdekeivel, sőt a játék alapcéljával.
A másik hasonlóság, hogy minden körülmények között érkezik a válaszcsapás -pszichológiai okokból-, és könnyen eszkalálódik a rombolás, olyanokat is belevonva, kik addig nem használták.
Szerintem nem kéne ezt ilyen vér komolyan venni több okból sem.

1. Pont ez a rákfenéje az épületnek, hogy indulatokat vált ki, és a jövő már a bosszúról, személyeskedésről fog szólni, nem a játékról, szórakozásról.
Megtették, megkapják a választ. Ez lehet, hogy így nem jó, ezért is írtam lehetőségeket, hogy a jövőben hogyan kéne változtatni rajta, hogy az ilyen helyzetek elkerülhetőek legyenek.
2. Egyáltalán nem okoztak akkora pusztítást, mint amekkora a viszhangja. 20000LE-t kellett ledolgozni, de mivel az építés szaki is müködik rá, ezért egy közepes szakértelemmel is 8000LE-ből semlegesíthető (ami megtörtént). Jóval többet hozunk el tőlük, mint amenyibe ez fájt.
3. Nem kéne olyanokkal dobálozni, hogy te mocsok farmolsz minket, mert az ilyen játékok erről szólnak, akinek nem tetszik, kalap, kabát. Tényleg meg kellett volna gondolni, hogy érdemes-e ennyiért bevetni egy ilyen indulatokat kiváltó eszközt. Kb. ez olyan, mintha az egyik ország nem csökkentené a vámokat a másikkal szemben, cserébe rázúznának egy atomot minden figyelmeztetés nélkül.

Szerintem a megoldás, hogy mindenki vegyen egy nagy levegőt, számoljon el lassan 20000-ig, majd fújja ki a levegőt8) . Egyből lesz higadtság.
De tényleg, én a békés megoldások híve vagyok, és itt mindkét fél túllihegte a kérdést (igen, a Kubla Kánság is gyerekes a hozzászólásaival).
Vihar a biliben. Ennek a topicnak lassan nincs értelme, mert már a 9. oldalon mindkét fél ugyan azt szajkózza, így előre lépés nem történik.
Javaslom, hogy mindkét fél diplomatája higadjon le, és kezdjenek tiszta lappal új tárgyalásokat. A háborúban a legrosszabb tanácsadó az érzelem.
A vitába nem kívánok beszállni, de lenne néhány ötletem a probléma rendezésére. Van némi rálátásom a dologra, mivel tagja vagyok a Sötét Mágusok szövetségének, akik tegnap használták a Citadellát (ezer bocsánat érte, megbántuk ), illetve tagja vagyok a Káosz és Vér szövetségnek, akiken használták.

Az alábbi gondoltamenetet szülte bennem ez a zsúfolt tegnapi nap:

1. A Citadella a játék része, tehát a használata mindeképpen megengedett. (A háború első törvénye, hogy mindent megtehetsz, amit az ellenség nem tud megakadályozni.)
2. Ez egy játék, és a saját játékélményünk mellett a másikéra is illik odafigyelni, mivel egyedül unalmas játszani.
3. A fő probléma az épülettel, hogy "elszabadulhat" -jó volt az atomfegyveres példa, én is ezt hoztam fel a szövetségben a használata ellen-, vagyis valaki beveti, jön az ellencsapás, aztán szólunk a haveroknak, hogy ők is vessék be, aztán arra is jön az ellen csapás, és így tovább, míg a játék már csak a bosszúrol fog szólni, meg a csapások eltávolításáról.
Ezért jött létre a V1-en a Citadella Rács Egyezmény. Aki ezt nem tartja be, az számoljon a következményekkel, akár igazságos, akár nem.
4. Ugyanakkor a Citadella hadászati szempontból nagyon jó stratégiai lehetőségekkel bír, hiszen megakadályozható -vagy legalábbis megnehezíthető-, hogy az ellenfél felhúzzon egy újabb szintnyi Gyakteret vagy Védőfalat.
5. Talán újra kéne gondolni az épület használatát, mind a játék üzemeltetőinek, mind a játékosoknak, és mivel nem vagyok politikus, nem csak szájalok, hogy ez így nem jó, de megoldást is kínálok a problémára -maximum nem jót .
5.1. A fejlesztőknek:
A csapás csak a hadi épületekre fejtse ki a hatását (Gyaktér, Védőfal), illetve ezek bónuszait csökkentse, de csak annak a szövetségnek, aki a csapást indította, valamint a kezdeményező is meg tudja szüntetni a hatást -bár ez alkalmat ad a zsarolásra.
5.2. A játékosoknak:
A Citadellát csak háború esetén lehessen bevetni, vagy a hadüzenet küldése elött 12 órával, különben a retorzió megegyezik a mostanival.

Szólottam, Uff!
Dátum: 2009.01.22. 00:35:54
A "mi a lélekkuffár?", és a "Hányad szintnél lehet megvenni az Ében hosszúkardot?" kérdésekre elöbb adtam rossz értékelést, de úgy látszik másnál átment.
Azért a sportrajongók figyelmét felhívnám, hogy gondolják át, mert semmi bajom a sportkérdésekkel, csak azért az tényleg a sporttörténelem, vagyis az általános műveltség része legyen.

Tetszett pl. a Tiger Woods-os kérdés, mert tőlem nagyon távol áll a golf, de az ő neve akkor is nagyon meghatározó.
Vagy Puskás Öcsi beceneve - utána kellett néznem, és szégyeltem is magam, hogy nem tudom, annak ellenére, hogy nem vagyok foci rajongó.

Ez a szponzoros kérdés meg kicsit sem része a sportörténelemnek. Ha én azt kérdezném:

Mi volt a neve az első teljesen tranzisztorizált számítógépnek?
UNIVAC I
IBM 702
TX0 *
IBM System/360

akkor nem csodálkoznék, ha túl specnek minősítenék a kérdést, pedig nagy esemény volt, és jelenleg az informatika eléggé meghatározza az életünket, jobban, mint a foci, vagy a Forma 1.
Dátum: 2009.01.21. 23:37:50
1,3,5,7,11... Melyik szám következik?
12
17
19
13*

Ezt én megjelöltem rossznak, mert szerintem nem egyértelmű a kérdés, de lehet, hogy csak én vagyok buta, ebben az esetben elnézést kérek.

1. logika: páratlan számok, de akkor hol a 9? Ezen logika alapján a válasz 13.
2. logika: prímszámok, de akkor miért van benne az 1, és hol a 2? Ezen logika alapján a válasz 13.

Végül megjelöltem a 13-at, ami a jó válasz, de a logikára nem sikerült rájönnöm, ha jól van feltéve a kérdés. Ötletek?
Dátum: 2009.01.21. 21:07:45
A JAKOBINUS MOZGALOM II.Lipót hirtelen halála után I. Ferenc mikor kerül a trónra.?
(1989-1999)
(1755-1795)
(1790-1792)
(1792-1835)*

Hát ezt minimum javításra ajánlanám. Ha már valaki bemásol valamit, akkor elöbb nézze már át, mert ez az igénytelenség csúcsa.
Dátum: 2009.01.21. 19:52:52
Mennyi a "suttogás" hangereje?

25 decibel
15 decibel*
10 decibel
20 decibel

Szerintem spec., de még ráadásul szemét, és még pontatlan is, mivel nincs távolság meghatározva, hiszen a suttogás hangereje más 10cm-ről, mint 5 méterről.

A következőket találtam erre:

1. Decibel - A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából.
dB(SPL) Forrás (távolság)
194 Elméleti határ, hanghullám esetén, 1 atmoszféra környezeti nyomásnál
180 A Krakatau vulkán robbanása 100 mérföldről (160 km) a levegőben[1]
168 géppuska lövése 1 méterről
150 repülőgép sugárhajtómű 30 méterről
140 pisztolylövés 1 méterről
120 fájdalomküszöb; vonat kürt 10 méterről
110 gyorsító motorkerékpár 5 méterről; láncfűrész 1 méterről
100 légkalapács 2 méterről; diszkó belül
90 üzemi zaj, kamion 1 méterről
80 porszívó 1 méterről, zaj forgalmas utca járdáján
70 erős forgalom 5 méterről
60 iroda vagy vendéglő belül
50 csendes vendéglő belül
40 lakóterület éjjel
30 színházi csend
10 emberi lélegzet 3 méterről
0 emberi hallásküszöb (egészséges fül esetén); egy szúnyog repülésének hangja 3 méterről

Ez alapján 15-25 között lehet. Ez 3 lehetsőség a felajánlott válaszokból.

2. Suttogás 2 méterről, 20 dB(A). Suttogás közelről, 30 dB(A). Csendes lakóövezet, 40 dB(A). Eső, 50 dB(A). Normál hangerejű beszélgetés, 60 dB(A)

Ez alapján szintén több válasz is lehet a megoldás.

--------------------------------------------------------------------
A Naprendszer hanyadik bolygója a Plútó?
6
7
9*
8

Már nem bolygó.
Dátum: 2009.01.21. 19:19:34
Most adtam rá rossz értékelést, úgy látszik kevés voltam.
Dátum: 2009.01.21. 19:16:49
Sajnos utólag derült ki, hogy hibás a kérdés, ezért nem copyztam ki, de valahogy így hangzott:

Mi az Adrienn név jelentése?
francia
olasz
...
...

Mivel nem tudom fejből, hát utána néztem több helyen is. Alant a találatok.

1. Adrienn - A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából.
"Az Adrienn, Adrienne női nevek, az Adriana franciás alakjai. Jelentésük: (a Velence tartományban levő) Hadria városából való, azaz: hadriai. Férfi névpárjuk az Adrián, illetve annak régiesebb magyarosított változata, az Adorján."

2. www.babaszoba.hu - utónévtár
"Adrienn
Származás: francia
Jelentés: hadriai"

Ez alapján megjelöltem az olaszt, mint kiderült, nem azt kellett volna, mivel a kérdés írója szerint a francia a jó válasz.

Hogy biztosra menjek mielött ide írok, további kutató munkát végeztem:

1. www.kislexikon.hu
"Hadria
olasz város, l. Adria. - H. tengeröböl, 1. Adriai-tenger."

2. http://mek2.niif.hu/03400/03410/html/124.html
"’Adria. – 1. Italiai város, közel a tengerparthoz Picenum tartományban, Hadrianus császár őseinek születéshelye. Mela 2, 4. Plin. 3, 13, 18. Spart. Hadr. 1. – 2. Tuskus város a Pó torkolata közelében a venetusok területén. Ismeretes volt mint kereskedelmi központ. Tőle vette nevét a Földközi tenger legmélyebb és leghosszabb öble, mely Italia északkeleti partja hosszában, Illyricum, Dalmatia és Görögország közt, Brundisiumtól Dyrracchiumig terjed, mint mare Adriaticum (m. Adrianum, Dalmaticum, Superum, o ’AdrihV, o AdriaV kodpoV). Hor. od. 1, 33, 15. 3, 3, 5. Hdt. 4, 33. 5, 9. Lys. 32, 25. Cic. Pis. 93. ad Att. 10, 7. Tac. Ann. 3, 9. Catull 36, 15. Polyb. 1, 2, 5. 2, 17. Liv. 40, 57. 44, 31. Néha az Olaszországtól délre fekvő tengert is jelenti. Vihar igen gyakran van rajta, különösen az esőt hozó Notus miatt (Sirokkó), l. pl. Hor. od. 1, 3, 15. 2, 14, 14 stb."

Tehát a helyes válasz az olasz lenne - bár nem túl pontos meghatározás -, de a kérdező szerint nem az.

Kérném javítani, vagy törölni a kérdést.
Dátum: 2008.12.16. 16:42:56
És aki éjszakai műszakos?
Dátum: 2008.12.16. 16:34:24
Igazából a mentés ideje +24 órára gondoltam, csak még nem olvastam Miklós hozzászólását.
Dátum: 2008.12.16. 16:29:26
Én nekem egy konstruktív javaslatom lenne.
Azt látom, hogy elég fontos a játékban az idő tényező.
Ha 19 órától lehet ütni, de valaki csak éjszaka játszik, és elindított tegnap 11:50-kor egy sor vadászatott, az szív most nagyot.
A javaslat annyiból állna, hogy ne indítsátok el a játékot éjfélig, így pont egy nap esik ki, mintha nem is lett volna.
Így "csak" a mai tevékenységek esnek ki (ennek én sem örülök nagyon), de viszonylag ez adná a legkisebb káoszt a visszaállítás után.
Szerintem ez a legkisebb rossz, persze nem lesz mindenkinek örömünnep, de nem borulna fel a napirend, csak elvész pár akció.
Dátum: 2008.12.01. 12:40:42
Szia!

A következő a problémám.

Megcsináltam a 20.000Le-s küldetést, de nem vettem fel az érte járó LE jutalmat, mert spóroltam.
Most kisütöttem a lélekkutat, és elveszett a jutalom, valamint a küldetést is visszaadta, mintha nem csináltam volna meg.
Légyszi nézzetek gyorsan utána, mert ez nagy szívás ám nekem.
Ráadásul ugye pénzt adtam ezért a szívásért.

Előre is köszönettel,

Szedah
Oldal: 1