Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2009.09.09. 07:29:40
Csak kekeckedni akartam

Nem volt jó poén...
Dátum: 2009.09.09. 07:27:58
A legelső általam olvasott cserére buzdító hirdetés:

Alig használt rágógumit Opelre vagy Fordra cserélnék.
Dátum: 2009.09.08. 15:00:58
Főre, vagy százalékosan?
Mármint az a félmillió felvidéki magyar elenyésző a romániai másfélmillióhoz mérve, de míg itt az összlakosság csak 6,6%-t teszik ki addig Szlovákiában ez 9,8%
Lehet egy kérdésem?
Hol hidegebb a tél? Budapesten vagy Quebecben?
Pedig Pest északabbra van. A tokaji borvidék arról híres, hogy ilyen szélességi körön sehol máshol nem terem meg a szőlő ilyen mennyiségben és pláne ilyen minőségben (ha jól tudom, cca New York-kal van egymagasságban, de ez nem biztos.)
Ha ez megnyugtat, akkor utánam 1:3 lenne. De én némi előnnyel indulok.
Hogyan halt meg a híres hajós felfedező, Ferdinand Magellan?

Egy filippínó törzs ellen vívott harc során esett el
Malária vitte el az óceánon
Szívrohamban szülőhazájában, Portugáliában
Legénysége fellázadt, és kivégezték
Szerintem rendben van.
Sajna én is hozzászólhatok ehhez a témához.

Még nem esett ki, de 1:4 a jelenlegi arány, és nem sok jót remélek.
Melyik építmény tetején nem található meg a Szent Korona másolata?

Szent Miklós templom, Ipolybalog
Millenniumi emlékmű, Budapest
Nagyboldogasszony bazilika, Esztergom
Szent Márton dóm, Pozsony

Nos nézzük:
Szent Miklós templom, Ipolybalog - Kis falu Szlovákiában, templomának "tornyát a magyar királyi korona díszíti arra emlékeztetve, hogy a hagyomány szerint a Szent Koronát a Károly Róbert és Vencel cseh király közti trónviszály idején egy éjszakán át itt őrizték."

Ha már templom, akkor a következő legyen a Szent Márton dóm, Pozsony - "vagy ismertebb nevén a Koronázó templom Pozsony legismertebb és legnagyobb temploma... 1563 és 1830 között itt koronáztak 11 magyar királyt és 8 királynét/királynőt."

Maradt még kettő. A Millenniumi emlékmű, ha valakinek nem lenne egyértelmű akkor a Hősök terén található szoborcsoport hivatalos neve (minthogy 1896-ban adták át a honfoglalás ezeréves évfordulójára). Így azt hiszem, már mindenki tudja, hogy hogy is néz ki, félkörívben a magyar hősök szobrai, "középen a 36 méter magas oszlopon a győzelem géniusza, a kitárt szárnyú Gábriel arkangyal szobra áll, mely közel 5 méter magas, egyik kezében a magyar koronát, a másikban a kettős keresztet emeli a magasba, épp úgy, ahogy a legenda szerint az államalapító, Szent István álmában tette.

És így bármily fura (és gondolom ezért fog kiesni) a helyes válasz az esztergomi Nagyboldogasszony bazilika (teljes nevén Nagyboldogasszony és Szent Adalbert Prímási Főszékesegyház, ami miatt jogos lett volna az azonnal törölni a helyes válasz megjelöléséért), aminek a tetején kereszt van, ami az alatta található 2,5 m átmérőjű gömb miatt tekinthető akár az országalma jelképének is.

"Kicsit" sajnálom.
Idézet: Robca - 2009.09.01. 16:51:22
a németek első szövetségese Csehszlovákia, a második pedig Románia volt..
Eeeee
Csehszlovákia akkor már nem létezett. Miután Hitler bevonult Ausztriába mint nemzetegyesítés, a jelentős német kissebség ürügyén megtette ugyanezt Csehországgal kettészakítva így az államot. A "független" Szlovákia pedig boldogan mondott igent Neki. A többi stimmel.

És még egy megjegyzés. A kérdésed jó, tetszik, DE
Nemcsak a magyarok, a németek is viselik a kollektív háborús bűnös titulust mind a mai napig. A helyedben így kérdeznék:
Melyik szláv politikus rendelte el a felvidéki magyarok és a szudéta németek kitelepítését és deportálását?
Eduard Beneš
Tomáš Garrigue Masaryk
Alexander Dubček
Milan Rastislav Štefánik

Mind a négy politikus közvetlen hatással volt a Felvidékre (és egy kicsit jobban, mint Gustáv Husák, az utolsó főtitkár). Még sokmindent lehetne hozzátenni, de ha nem fogadnak el egy kérdést hidd el, annak nem a történelem eltusolása vagy valamilyen Ellened irányuló akciónak (bár ezt nem említetted) az eredménye. Általában prózaibb oka van az elutasításnak.
Dátum: 2009.09.02. 13:21:19
Ez a kis fejlesztés mennyire feldobta ezt a halódó topikot.
Dátum: 2009.09.02. 13:15:27
Nekünk erre egy rozsdaette Skoda Pickup van hasznalatban. Sajna nincsenek hozza papirok, kulonben mar felujitottuk volna, de igy nem eri meg. Olcsóbb venni egy másikat.
Kár érte, mert iszonyat jó a motorja. Főleg ahhoz a könnyű kasznihoz. Lehet vele csapatni rendesen
Dátum: 2009.08.26. 12:40:23
Elolvastam a cikket, köszönöm.

Egyébként épp erre gondoltam, mikor azt mondtam, hogy igazat adok Apámnak, ha már autó, és van ré lehetőség, akkor olyan szériát kell választani, ami már kifutóban van.

Jjah, és még valami, csakis manuális váltó. Az automata váltó, mint tudjuk, a második lépés a guminő felé (az alkoholmentes sör az első).
Dátum: 2009.08.26. 09:40:41
Erről már volt szó a Baromi ötletes kérdések között is. Olvasd újra a ott, szerintem maradhat.

És egy rettenet:
Mi a víz kémiaiképlete?

NACl
NaOH
H2o
HCL
Dátum: 2009.08.26. 08:10:44
Erre mondják felénk, hogy csak pénteken és hétfőn gyártott autót ne!

A cég ahol dolgozom, különböző autókba készít kábelezést, itt ebben a konkrét üzemben a BMW-kbe (decembertől állítólag jön az új Mini), de ennek ellenére nem szeretem a német autót. Akkor már inkább angolszász területekről. (1959 Plymouth Fury - ha nem csak Rock and Rollt játszik) stb.

Emlékszem, előző munkahelyemen a kollégáim folyamatosan hülyének néztek emiatt (nekik a 7-s BMW es az SLK Mercedes volt az isten), aztán egyik nap terepmunka során eljutottunk egy sportcentrum parkolójába (Németországban mindezt), ami hogy is mondjam, nem az alsó, vagy középrétegeknek lett készítve. A parkolókba két kivétellel nem voltak csak másfél-két évnél fiatalabb autók. Persze az állak leesve, a műszerek nem tudtak még leesni, de a kollégák már a mobilokkal fényképeztek. Az a két kivétel pedig a mi (Isten tudja mikori) céges kocsink, és egy cca 5 éves Jaguár XKR Supercharge volt. Mit ad Isten, épp egy alig fél éves BMW 735i mellett állt, szemben meg a Mercedes sportkocsija. Onnantól kezdve nem kellett védenem a Jaguárt, mert ugyan voltak olyan mondatok, hogy "Persze de azért az angol autó milyen drága, meg szerivzelés" meg ilyenek, de ilyenkor csak emlékeztetnem kellet Őket, hogy talán egyetlen fénykép nem készült egyik német kocsiról sem...
Dátum: 2009.08.25. 11:35:50
Udv!

Mi a Kedvesemmel most tervezzuk a kiutat angliaba. Ha ott sikerul egy amolyan "gennyesre keresem magam" allast kifogni, akkor egy Jaguár azert kikacsint majd a garazsbol. Persze nem uj, hanem csak az a 10-12 éves (érdekes, hogy ezek az angol autók bírják lazán ennyi ideig...). Persze, miután összejött a lakásra, esküvőre, egyébre való háttér.
Ha nem lesz Jaguárra, akkor egy Octavia, vagy valami hasonló.
Addig meg Apám 7 éves (egykori) cégkocsija marad, egy 626s Mazda. Mondjuk ebben is megbízok, mert a szélvédőt a rádiót (amit kiloptak belőle megsértve ezzel az elektronikát ---> Immobilizer állandóan bekapcsolt) és a kanyarkiegyenlítőt (?) leszámítva minden eredeti. 7 év és 350.000 kilométer után. Azt hiszem, összerakták.

Egyébként igazat adok Apámnak abban, hogy a legjobb autókat a kifuto szériáknál lehet találni. Mikor megvette anno a 626-t rá egy hónapra már csak 6-s Mazda létezett.

Szerk: Amit biztosan elkerülnék, az a francia autó. Bár tapasztalatom túl sok nincs velük, nagyon sok rosszat hallottam róluk. Szétesnek, drága szerviz, stb. Valakinek erről van tapasztalata?
Idézet: Cukika - 2009.08.19. 23:40:02
A kvízzel kapcsolatban két észrevételem van:
1) Jó lenne ha meg lehetne jelölni a hibás kérdéseket, mert én már találtam!
Erre találták ki a Kvíz topikot (jelenleg a 4. fut), a kvízadminok innét takarítják a rossz kérdéseket.

2) És ha a feltett kérdésre az értékelést nem tartjuk igaznak, akkor lehetne fellebbezési lehetőség.
Fellebezési lehetőség van.
Elsőként viszont mindenképp írj a Nem fogadták el a kérdésemet, miért? topikba, bemásolva a kérdésed és a négy válaszlehetőséget.
Dátum: 2009.08.20. 07:39:26
Ott a pont :meghajol:
Kiemelem a hibát:
Idézet: Afron - 2009.08.19. 09:44:34
A következő kérdést tettem fel:

Mit nevezünk bronzkornak?

Nem létezik ilyen kor!
Ebben az időszakban állatok és emberek egyaránt bronzfegyverekkel harcoltak.
A bronzkorukat élik a Végzetúrban azok a karakterek, amelyek 15-25 szintesek.
Egy régészeti korszak. A civilizáció azon szakasza, amikor a legtöbbet fejlődött a fémmegmunkálás.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Rövid magyarázat, ha nincs ilyen, minek kérdezel rá. A nincs ilyen, nem is letezik stb. válaszok az esetek elenyésző hányadában elfogadhatóak. Magyarul, csak akkor, ha az a helyes válasz, és nem lehet másként megfogalmazni, egyéb esetben a kérdés az általad felvázolt értékelést kapja.
Kérdésed egyébkent jó, de ha elfogadsz egy tanácsot akkor az első 10-15 kérdést még megkérdezed a Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem? topikban.

Szerk: Az általad hibásnak (helyesírás, speciális, lexikális, vagy csak simán sz@r) vélt kérdéseket jelezd kérlek a az aktuális Kvíz topikban.
A Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? topikba.
Dátum: 2009.08.19. 09:07:59
Idézet: Ulula cum lupis - 2009.08.19. 08:39:12
sajna nem tudtam,egyszerre bemásolni,mert közben töltöttem ki.meg ha válaszolok eltűnik a kérdés.vagy van mód visszakeresni a már megválaszolt kérdéseket?
Erre nincs mód, viszont van rák két egyéb módszer. Az egyik, hogy egy egyszerű notepadba másolod a kérdéseket, és a végén kommentálva elküldöd, a másik, hogy a fórumot használod notepadnak (bemásolod, kommenteled, de nem küldöd el)

lehet kicsit túllőttem a célon,kissé szigorú voltam a kérdésekkel szemben.tőlem elférnének,majdnem mind, csak ha összehasonlítom azokkal, amiket nálam nem fogadtak el,nem látom jobbnak ezek egy részét, sőt igazából a legtöbbet rosszabbnak látom.mégis ezek szerepelnek az általam feltettek pedig nem.
Aláírom, rengeteg szemét van bent, ezért is örülök, hogy jelzed ezeket itt. Ennek a topiknek nem az a lényege, hogy beírjuk, ami szerintünk rossz és az automatikusan kikerül az adatbázisból (néha sajnos), hanem bekerül, esetleg megtárgyaljuk, és utána, ha a kvízadmin is úgy gondolja, akkor kitörli az adatbázisból. Nekem is volt nem egy oylan kérdésem, amikor utólag jöttem rá, hogy én vagyok a hülye.

Ha kérdésötleted lenne, akkor azt szívesen várjuk a Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem? topikban. Ha tudunk segítünk.