Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Autó, autóvásárlás
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
21. hozzászólás - 2009.08.29. 19:00:58
én maradok a biciklinél. keveset fogyaszt, alacsony a káros anyag kibocsátása, és kőnyű vele parkolni.
V1-antilop
Pontszám: 8.17
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
22. hozzászólás - 2009.08.29. 22:08:12 (Válasz antilop #21 hozzászólására.)
Idézet: antilop - 2009.08.29. 19:00:58
én maradok a biciklinél. keveset fogyaszt, alacsony a káros anyag kibocsátása, és kőnyű vele parkolni.


És hosszabb útra családot magaddal vinni is tökéletes...

Egyébként én is japánt vennék, ha lenne pénzem mondjuk Mazdát használtan. Egy kicsit újabban, mert ami most van az 25 múlt. De még úgy gyorsul utánfutóval, hogy egy Fiatos ismerősöm azt mondta a saját autójában ilyet még nem érzett!
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 5
népszerűAnemetneNő
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
23. hozzászólás - 2009.08.29. 23:07:02
Nekünk egy jó öreg Lada kombink van! Építkeztünk két éve, és a több zsáknyi cement és egyéb építőanyagok elhordására tökéletes volt!
A gyerekülés is lazán elfér benne, szóval semmi gond nincs vele. Amíg szét nem eszi a rozsda, biztos nem cseréljük le!
Pontszám: 7.50
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
24. hozzászólás - 2009.09.02. 13:15:27 (Válasz Anemetne #23 hozzászólására.)
Nekünk erre egy rozsdaette Skoda Pickup van hasznalatban. Sajna nincsenek hozza papirok, kulonben mar felujitottuk volna, de igy nem eri meg. Olcsóbb venni egy másikat.
Kár érte, mert iszonyat jó a motorja. Főleg ahhoz a könnyű kasznihoz. Lehet vele csapatni rendesen
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 4.11
irritálóTomreptileFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
25. hozzászólás - 2009.09.07. 11:39:46
A hozzászólást Tomreptile módosította 2009.09.14. 23:56:37-kor
Pontszám: 5.44
irritálóDmatyasFérfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
26. hozzászólás - 2009.09.07. 15:14:11
Hát igen!

Gyakorlatilag mint minden témát, ezt is azzal kezdhetném hogy ha egyszer egy üzlet

beindul... De nem teszem. Az a helyzet, valljuk be, mi magyarok mint mindenben az

autós feelingben is tovább nyújtóztunk mint a takarónk ért. Gyakorlatilag mindenkinek

legalább 2*-al fényesebb az autója mint amilyen igazából kellene, vagy elég lenne.

Vannak persze kivételek- az okosabbja-.

Nemcsak a szervízbe, hanem az államkasszába is rengeteg lótyi befolyik ebből feleslegesen.

Szerintem önmagában a "milyen autót vegyek" kérdés elég nehéz. Mindenkinek és persze

józan keretek között más és más dolgokra lenne szüksége. Nekem pl szintén 3 gyerkőc

nehezíti az autós helyzetet és eddig egyetlen autót találtam ami feltétel nélkül megfelelt

az pedig a Mazda MPV. Sajna már nem gyártják és nem nagy szériában jelent meg,

előre láthatóan méregdrága lesz nemsokára a szervizelése. Az utód pedig kicsit sem akkora.

Személyautóban valahol VW és opel között téblábolok, a felkelő nap országának autói

is nagyon jók, viszont szerintem nem bírják olyan sokáig.

A francia gépek!? Barátomnak egy 13 éves Peugeot 405-e van csekély 550000km-el fullos

és semmi gondja. Mi lehet a titok? Az mint a régi trabiknál és wareszoknál, hogy azt a nyavalyát

ha már eccer van autónk 15000 -ént ell kell vinni a szervízbe. És szerintem itt van elásva a kutya.

Az emberek bekajálják a sok baromságot, csilli villi pótkerék, de a fatert elfelejtik megkérdezni

hogyan is volt régen! Mert bizony azokkal az autókkal is, persze fapadosan, de be lett járva egész

Európa.

Aki pedig sem a másén sem a maga kárán nem tud tanulni, nos az csengesse csak sok helyre

a lóvét és ne vigye szervízbe a kocsit, 100000 körül tuti megadja magát és százezrekbe kerül
Pontszám: 4.65
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
27. hozzászólás - 2009.09.07. 16:30:53 (Válasz Chargerrt1972 #20 hozzászólására.)
Idézet: Chargerrt1972 - 2009.08.28. 23:51:14
Csak az hogy gyönyörű, nagyon gyors (M-es BMV-ék;Audi s8...stb csak a keréknyomán futhatnak)


Ezt eros tulzasnak erzem!
A videon egy szep auto lathato, de sehol nem latom rajta a sportossagot, ami feltetelezhetne, h egy rajtelektronikaval szerelt, 500+ loeros m5ost akar csak megszorongathatna.
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 7.60
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
28. hozzászólás - 2009.09.08. 14:26:15 (Válasz Chargerrt1972 #20 hozzászólására.)
Aha, csak fékezni ne nagyon akarj velük...
Az amcsik MOTORT nagyon tudnak építeni, aztán körégányolnak valami vacakot. Olyan középkori megoldások vannak vadonatúj amerikai autókon, hogy csak bámulok. Létraváz, dobfékek, száraz dörzskapcsolók... Mint az 50-es években. De az tény, hogy kényelmesek.
Pontszám: 6.75
irritálóTomreptileFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
29. hozzászólás - 2009.09.12. 11:42:15 (Válasz csati777 #28 hozzászólására.)
Nem nehez nekik jo motorokat epiteni amikor szarnak a kornyezetvedelemre es a fogyasztasra!!!Egy sima V8as motorhoz csak 30gallon benzin es egy kis szikra kell es maris megvan a 400loero ami elhuzza a majd 3 tonnas kasznit!!!Ja es mivel nincs komputer ami ellenorzi a karosanyag kibocsajtast,tul nagy baja nem is lehet meg 20 ev mulva sem!!!Nem tudom mit szolnanak hozza,ha beszoritana oket a tobbi allam es ala kellene irniuk a kiotói egyezményt!!!Holnaptol seta!!!
Pontszám: 5.45
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
30. hozzászólás - 2009.09.24. 10:10:13
Az autónál mindenkinél más-más szempontok játszanak: kényelem, méret, ár, márka, szín, sebesség, erő, kinézet, biztonság, üzemelési költségek (fogyasztás, szervíz), megbízhatóság. Valakinek egyik nagyon fontos, másik semmit nem ér, másiknak fordítva.
Sajnos nálunk az utóbbi időben egyre inkább kezd dominálni a méret, márka, erő a használhatóság rovására. Ez csak annyiban gond, hogy ha utánaszámolunk, egy új autó 3 év alatt veszít az árából mondjuk 2milliót (havi 50e), havonta tankolok kétszer (20e) plusz zöld kártya, kötelező bizt. szervíz, esetleg casco és egyebek - ha meg még hitelre is vettem, akkor törlesztő részlet (havi 20-40e). Ha összeadod, meghaladhatja a 100e-t is, de 20e alatt akkor is nehéz megúszni, ha othton a garázsban hétköznap egyhelyben áll a 20éves skoda, és hétvégén teszel csak egy-két kört vele.
Ez pedig az átlagfizetéshez képest borzasztóan magas, gyakorlatilag azt jelenti, az emberek a jövedelmül negyedét-harmadát az autóra költik (mivel az országban nincs számottevő olajkincs, ás autógyártó nagyhatalom se vagyunk, ennek az összegnek nagy része elhagyja a nemzetgazdaságot).

Egy 12 éves suzuki swiftet (régit) koptatok már 5 éve. Az a fajta vagyok, akinek a márka, szín, sebesség, kinézet nem sokat jelent, inkább praktikum szerint igyekszik autót választani (bár autócsere a közeljövőben nem fenyeget, hacsak nem nyerek a lottón). Az viszont már felmerült, jó lenne még egy autó a családban, lehetőleg minél alacsonyabb ár és üzemelési költségek mellett. Biztos nem vennék mást, mint régi swift-et.

Szállítottam már vele 700 kiló követ (lehajtott ülésekkel csomagtartóban - a kőbányából az elsőkerék hajtás miatt alig tudtam feljönni), 8 méteres gerendát, heverőt, hűtőszekrényt, egyhuzamban vezettem le 1300 km-t (5 liter fogyasztás alatt), átkeltem vele az Alpokon, megjártam Erdély kátyúkkal tűzdelt útjait (a hegyekben olyan sziklás-földes úton is jártam, ahol a két keréknyom között 1 méteres vízmosás volt), jópár alkalommal vitt minket családi nyaralásra, és 4 költözés összes cuccát ő fuvarozta el a szekrények kivételével.
Egyik ilyen nyaralás során (Montenegróban) új akkumlátort kellett venni (immobiliser bemondta az unalmast, naponta kétszer merítette le az akkor már öreg akkumlátort). Egyszer pedig cserélni kellett az egyik gömbcsuklót. Ezen kívül csak olaj és fékpofa csere történt (no meg kerékgumi, ablaktörlő és hasonlók).
A szerelő, akihez vinni szoktam, már 20 éve foglalkozik autókkal, és azt állítja, swift motort még nem szedett szét. Egyszer egy hölgy úgy ment hozzá, hogy már két hónapja nagyon furcsa a motor hangja: megnézte, semmi olaj nem volt benne. Feltöltötte, és a motor azóta is megy.

Ezt az autót ha el akarnám adni, kapnék érte kb. 400e forintot. Az éves kötelezője 10e forint, városban sem eszik 6,5 liternél többet és autópályán emelkedőn is tudja a 130-at.
Az biztos, alólam fog kirohadni.
Pontszám: 8.08
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
31. hozzászólás - 2009.09.25. 20:54:53
Sztem egy autonal alapvetoen 3 szempont lehet (amit a negyedikkel, az arral erdemes osszevetni). Kenyelem, biztonsag, megbizhatosag.
Kenyelembe sorolnam be a felszereltsegtol kezdve a teljesitmenyen at a meretig mindent. Kulalakot is.
A biztonsag ugye valamennyire fontos, mert barmikor beledjohet egy idota es azt nem art tulelni. (Neadjisten en is lehetek hulye.)
Megbizhatosag. Ez reszben kenyelmi szempont, de sokkal inkabb az ar modosito tenyezoje. Hiaba tudom, hogy egy auto csak egymillio, ha a tapasztalatok azt mutatjak, hogy 3 even belul ra kell kolteni egy masik milliot, mert szetesik. Akkor inkabb megveszem a masfel millios autot, amire 3 ev alatt 100K-t kell csupan kolteni. Es meg mindig beljebb vagyok 400K-val.

No aztan, hogy ezen szempontok kozul ki hogyan manoverezik, az mindenkinek a sajat izlesere van bizva. Arpinak jol lathatoan a 3. pont a legfontosabb. Nalam sem az utolso.
Pontszám: 6.75
fórumozóBlack_PenguinFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
32. hozzászólás - 2009.11.01. 11:10:05
Édesanyámék eddigi autós pályafutása
-Volt trabantunk, kicsi voltam még nagyon de apám mesélte hogy egy cavarhúzóval szét lehetett szedni az egészet.
-utána lett egy lada 1300 asunk - sajnos egy balesetben totálkáros lett, végül mégis jöttek az új tulajok akik megjavították így még most sem értem a dolgot.
-Vettünk egy Lada Samarát, szerettem azt a kis autót mert akkoriban ( alsós voltam) tetszett a neve
-túladott rajta anyám és vett egy Suzuki Swiftet. Az is jó kis autó volt, megbízható így ahogy visszaemlékszem rá, ám egyik nap hazajött és bejelentette hogy eladta a suzukit és már meg is van mit fog még venni
-Így van a mostani 2006 os (frissen vett) Renault Thaliank amit még én is tanultam vezetni. eddigi három év alatt nincs vele gond, de anyám tapasztalatával még mindig szépen padkázik vele, ez érződik is a futóművön ( kicsit jobbra húz)

A francia autókról annyit, említve volt a peutgeot 206 os, anyám munkatársának volt és 90 nél egyszercsak megállt a motor ugyanakkor beugrott a kormányzár is. De ezzel szemben áll az eddig igen sokat futott Renault-nk amivel igazából még nem volt gond. az egyetlen szerviz miattam volt amikor kicsit meghúztam a fenekét, meg egyszer anyám feltekerte egy oszlopra ( ne is kérdezzétek )

Szívem szerint Opelt-t vennék újonnan vagy akár használtan is vagy pedig ha nagyon sok pénzem lenne akkor egy Audit
A mercitől és a BMW től kiütést kapok már lassan, szép szép de hogy a közelben levő romatelepen is mindenkinek az van ( közben rohad le a ház mert úgy kell azt) valahogy a szememben elvesztette a minőségét ez a két márka.
Pontszám: 5.50
kedvelt tagSaman78Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
33. hozzászólás - 2009.11.08. 21:49:09 (Válasz Andaxin #2 hozzászólására.)
Tén válságvan azt mondjuk,de az biztos hogy a gáz olaj ára nem csökent pedig keveseb kocsit gyártanak keveseb rohangál az utakon mer ugye minden drágul?? vagy cswak nekünk mondják hogy válság van?mivel cirkusz kel a népnek és mig evel foglalkozunk lehet lopni és el adni az országot??
Pontszám: 6.20
fórumozóMartin555Férfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
34. hozzászólás - 2011.09.22. 10:11:01
részemről abszolút testhezálló a téma, a saját bőrömön tapasztaltam minden egyes dolgot amit Miklóssal kezdve ti itt leírtatok.

35 éves vagyok, harmadik gyermekünk most született, ezért hőn szeretett, fetisizált, tiptopp állapotban tutujgatott első igazi új szalonautónkat (citroen xsara 1.6 kombi http://www.wuala.com/martin555/elado/xsara/ el kényszerülünk adni, (eladó) mert a bumburnyák autógyártók minden vackot raknak a kocsikba már de hogy hátul 3 teljes méretű ülés legyen ne 2,plusz egy kis keskeny ülés, azt nem..). A francia autókra még visszatérek, de azért volt abszolút ilyen "családtag" ez a kocsi mert 4 év brutális frank-hitelből kellett kiköhögni, volt karácsony hogy anyáméktól a csekk kifizetése volt az ajándék, a kezdő 63.000 ft ról felment néha 78.000 ft-ra is)

koromból adódik hogy én is trabival, stb kezdtem. milyen érdekes hogy 70-80e km elment úgy hogy csak benzin, 10-es kulcs, és kalapács kellett hozzá???? mivel úgy nőttem fel hogy a szülők a garázsban 10-15 éves ladákat még megóvva javítgattak, ezért a gyomrom kifordult a trendtől, amire rájöttem, hogy FOGYASSZ FOGYASSZ fogyassz!! 4 évig használj egy új kocsit utána ciki lesz a dizájn, alkatrész arany árban, szétesik magától stb!!! nektek ezt könnyű volt elfogadni? ja, és vedd hitelből!!!

ilyen videót is láttam, még ha "mű"-igazi dokumentumfilm akkor is rávilágít, mi a helyzet: http://www.youtube.com/watch?v=UmatL75dO3c

más: kérek mindenkit hogy csípőből ne köpködjön semmi autótípusra. toyota, a japánban gyártott jó, törökbe nem biztos hogy beülnék, de vannak biztos formálódó valódi statisztikák, http://nepitelet.hu/autok/ és társai. francia autó, ami EGYSZERŰ, az jó, pözsi 206 1,9D szívó dízel 200.000 km óta megy nekünk.. igaz a hátsó hidat 150.000 km nél kidobtuk 36.000 ft szereléssek, mert NEMVOLT RAJTA zsírzó szem gyárilag, hogy fosson be "programozottan" valamikor. (magyar utat eddig bírta, a kátyútlan franciát meddig bírta volna??) német autót "lehet" normális szerszámokkal javítani, franciához szerszámot kell venni vagy gyártani plusz kígyóember kell egy izzó cseréhez stb...

magyar nepper társadalomban tehát eltöltöttem 2 hetet (sharan, touran, corolla verso (csak reménykedem hogy SENKINEK nincs D-CAT 177ló, csak a D4-D ami legendás) naszóval a ROHADÓ ALJÚ, "svájcból behozott", de KÖRBE ÖSSZETÖRT, a tetején forgott kocsikból, VISSZACSAVART kilóméterórákból elegem lett. leelőlegeztük a full 7 személyes dácsia logan MCV-t 1,5 DCI 90 lovast (cégbe pont jó lesz mert 1.6 nál emelkedik a havi költség). (fél év mulva lesz kész addig szögelik a román gyárban, nem bírják a termelést) nyilván nem egy sharan, de én "fingom be", izzadok bele, fórumon megnézem mire kell vigyázni, 100-150e km kell nálunk kibírjon , 10 évet utána kuka. ja, és a poén hogy kiköhögjük egyben, semmi hitel!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
35. hozzászólás - 2011.09.25. 09:27:51 (Válasz Black_Penguin #32 hozzászólására.)
Idézet: Black_Penguin - 2009.11.01. 11:10:05

A mercitől és a BMW től kiütést kapok már lassan, szép szép de hogy a közelben levő romatelepen is mindenkinek az van ( közben rohad le a ház mert úgy kell azt) valahogy a szememben elvesztette a minőségét ez a két márka.


A FILA táska napjaink Mercedes-e és BMW-je egyben.
трамвай-инженер
Pontszám: 5.59
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
36. hozzászólás - 2011.09.25. 09:51:40 (Válasz Black_Penguin #32 hozzászólására.)
Idézet: Black_Penguin - 2009.11.01. 11:10:05
A francia autókról annyit, említve volt a peutgeot 206 os, ...

Szívem szerint Opelt-t vennék újonnan vagy akár használtan is vagy pedig ha nagyon sok pénzem lenne akkor egy Audit
A mercitől és a BMW től kiütést kapok már lassan, szép szép de hogy a közelben levő romatelepen is mindenkinek az van ( közben rohad le a ház mert úgy kell azt) valahogy a szememben elvesztette a minőségét ez a két márka.


A Peugeot 206-nak azért ez a neve (száma), mert pontosan 206 szériahibát találtak benne.
Nekünk is Renault-nk van, 9 éves és szinte semmi gond nem volt vele.
Opel - ahhoz képest, hogy milyen fapadosak az alapmodellek, sajnos elég drága. Extrák meg sokszor aranyárban.
Azért én megvenném - ha tudnám - az X5-ös BMW-t, még ha a szomszéd romának is az lenne.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 5.60
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
37. hozzászólás - 2011.09.25. 10:30:59 (Válasz Alendaar #36 hozzászólására.)
De vajon tényleg szükséged van-e egy beépített benzinkúttal rendelkező városi terepjáróra? Én például igyekszem csökkenteni az ökolábnyomomat, mert szeretném, ha a dédunokáim nem a sírom köpködésével múlatnák az időt a Föld tönkretételéért.
Nem vagyok villanyautó-párti, mert ugyan "olcsó" a villamos energia, a tárolása viszont már egyáltalán nem az, és rettenetesen környezetszennyező, akár Lítium-ionos akksikról beszélünk, akár hagyományos ólom akksikról.

A megoldást én a hidrogénüzemű járművekben látom, de ez a technológia még gyerekcipőben jár sajnos.
трамвай-инженер
Pontszám: 5.59
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
38. hozzászólás - 2011.09.25. 10:38:02
Amíg ilyen erős az olajlobbi, addig sajnos nem lesznek támogatva a megújuló energiaforrások...
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 5.60
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
39. hozzászólás - 2011.09.25. 10:46:09 (Válasz Alendaar #38 hozzászólására.)
Már látszik a változás szele, nézd meg a tehetősebbeket, hogy hogyan építik a házaikat: Minél alacsonyabb szintre akarják letornázni az energiafüggőségüket, napelemekkel, napkollektorokkal, geotermikus energiával, és még sorolhatnám.
трамвай-инженер
Pontszám: 5.59
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Autó, autóvásárlás
40. hozzászólás - 2011.09.26. 13:18:53 (Válasz Alendaar #36 hozzászólására.)
Idézet: Alendaar - 2011.09.25. 09:51:40
X5-ös BMW-t, még ha a szomszéd romának is az lenne.


En nem. Nekem 6-os kabrio kene.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.97
Oldal: 123
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője