Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2008.12.11. 09:11:39
Idézet: Csirguz - 2008.12.10. 19:11:14
Mit jelent a ,,D-day"?
hadjárat
Mihály napja
ÁK-47
Overlord hadművelet

A válaszlehetőségek elég gyatrák...
Ráadásul a ,,D-day" azt jelenti, hogy a kijelolt nap. Éppúgy, mint a T idő, H óra, stb. Egy rakéta fellövése is lehet D-napon (vagy katonai stílusban mondva most D mínusz 14 nap van karacsonyig 11. 12, 2008)
Dátum: 2008.12.09. 23:45:31
Idézet: Kortevirag - 2008.12.09. 23:35:35
Hol játszották először a ma is népszerű DARTS (dobónyil) játékot?
Lovagi tornán mint a bátorság próbája
A városi kirakodóvásáron mint látványosság
Egy kiskocsma melegében és kényelmében
A Mayflower fedélzetén útban az Újvilág felé

mondatok végére pont
Tovabbá én úgy hallottam, hogy a "lovagkorban" (pl. a 100 éves háború alatt) harcok "szüneteiben" illetve a táborokban ütötték el a katonák az időt azzal, hogy nyílvesszőket dobáltak át egy karikán. Ebből alakult ki...
Dátum: 2008.12.09. 23:39:47
Idézet: Atreus - 2008.12.09. 23:21:49
"Tizenöt év elteltével egyre gyakrabban tért vissza a Hira hegyre, itt jelent meg előtte Gábriel arkangyal, hogy 20 éven keresztül ismertesse vele Isten szavait. Ezeket 114 szúrába, fejezetbe gyűjti, és Koránnak nevezi el. Ekkor már jelentős csoport alakult körülötte, melynek tagjai moslimunnak (aki átadja lelkét Allahnak), azaz muzulmánnak nevezik magukat. Összeütközésbe kerültek a többistenhívő Mekka lakóival, így 622-ben Medinába menekülnek. Ettől számítják a muzulmán időszámítást. 630-ban Mohamed győztesen tért vissza Mekkába." wiki
Viszont minthogy a muzulmán év, ha jól tudom, nem 365 napból áll, tehát a kérdés nem teljesen pontos. Hiba esetén kérek javtást.

Idézet: Bekas - 2008.12.09. 23:09:47
A Teremtés elmélete szerint, kb. hány év óta létezik a földön élet?
10 millió éve
85 ezer éve
6 ezer éve
250 ezer éve


Föld és a szerint után nem kell vessző.
Mondjuk én hülye kérdésnek tartom eleve.
Jogos, én is úgy gondolom, jobb lenne úgy feltenni, hogy "A Tóra szerint mikor teremtette Isten a Földet?" És, ha jól tudom, 5769 éve... De most már csak szőrt hasogatok...
Dátum: 2008.12.09. 22:58:40
Ráadásul volt is már. Én írtam, cca másfél, két hónapja...
Dátum: 2008.12.08. 14:40:27
Nem kötekedésként, de Medvegyev nem csak az év közepén lépett Putyin helyére? Mert akkor Ő is volt elnöke Oroszországnak 2008-ban, ergo 2 helyes megoldás van...
Dátum: 2008.12.05. 13:05:59
Győzikét ne is emlegessük, mert a végén még a következő 10 kérdés Róla fog szólni.
Egyébként részemről a tiszteletről szól a dolog, mert ha már alkotott, csak tudja meg a vilég azt is, hogy Ők Mihály, (Kosztka) Tivadar, Ferenc, stb. Én magam részéről nem szetem, ha csak simán Halásznak hívnak, pedig nagyon büszke vagyok, hogy hordhatom ezt a nevet.

Egyébként ha már Raffello (Sanzio), akkor ott van Michelangelo (Buonarroti), Leonardo (da Vinci)...
Dátum: 2008.12.05. 12:42:18
Ti erre mit mondanátok?
Kinek a festménye a Magányos cédrus?

Csontváry
Munkácsy
Dalí
Rippl-Rónai
A szívem vérzik, hogy nem írta ki a festők keresztneveit...
Kidobni nem nagyon akarom, mert akkor Ez a kérdező is átvált a bulvárra, de így meg megintcsak nem jó...
Az egy másik dolog, hogy szerintem hetfőre már kiesik a 25%-s szűrőn...
Dátum: 2008.12.05. 11:22:00
Én is offolnék, ha nem baj (még mindig mézsör)...

Elsősorban kérnék mindenkit, hogy ne szóljanak az adóhatóságnak, vámosoknak, stb., mert a pálinkafőzés adócsalásnak minősül, nekünk meg cca 6 mázsa alma "érik" a fólia alatt egy dézsában. Van némi tapasztalat.
Szóval én most Edefnek adok igazat.
Az erjedés vagy erjesztés szénhidrátok lebontását jelenti, amelyet mikroorganizmusok (élesztők, penészek, baktériumok) végeznek.
Igaz. De szükségük van hozzá oxigénre, ami mondjuk egy dézsányi almadarálékban megtalálható, viszont a mézben már nem. (Kis pontosítás, nem az erjedéshez kell az oxigén, hanem a baktériumok létéhez. De a végeredmeny ugyanaz) . Ezért nem indul el a bomlás a mézben, és ezért lehetett használni mint "balzsamozó" anyagot. Pl. Heródes, miután intrikát szőttek felesége ellen, megölte Őt, de annyira szerette, hogy egy nyitott tetejű, mézzel teli koporsóba rakatta...
Tehát a méz önmagában nem erjed. Ezért lehet zárt edénybe tárolni.

Másfelől, az, amit mondtál Edef a vietnami papucsrol: megerjed, palinkát is főzhetsz belőle, de: szerintem vietnami papusz szaga/íze lenne, rengeteg cukor kellene hozzá, és épp ezért másnap olyan fejfájassal ébrednél, hogy keresnél egy vadászt, aki segít a bajon.

OFFolás részemről vége, persze, ha van még kérdés, akkor szívesen válaszolok
Dátum: 2008.12.05. 10:41:10
Edef,

Higgyj nekem, ha rajtunk múlva (remélem, beszélhetek a többiek nevében is), lényegesen több kérdésed forogna a kvízben. De akkor, amikor barátnőm azon kesereg, hogy az emberek 75%a nem tudja, kiről kapta Vuk a nevét, illetve, hogy mire írta Arany a Hidavatást...

Nekem az utóbbi 4 kérdésem esett ki a 25%-s szűrőn... Ennyi
Dátum: 2008.12.05. 10:37:13
Egy jégkorong csapatban mennyien lehetnek egyszerre a jégen?

5
4
6
7
csapatból

Mennyi országgal "állammal" határos Svájc?

4
5
3
6
országgal, állammal... Szerintem
Dátum: 2008.12.04. 22:43:11
Mit "tud" a Tudatturbó nevű szakértelem?

Megnöveli egy Tulajdonságod szakértelemszint/2-vel.
Megnöveli egy Tulajdonságod szakértelemszintnyivel.
Megnöveli egy Szakértelmedet szakértelemszint/2-vel.
Megnöveli egy Szakértelmedet szakértelemszintnyivel.

Mit lehet ehhez hozzatenni?
Dátum: 2008.12.04. 13:55:57
Innentől kezdve (ha igaz mind az, hogy 30szor nagyobb a területe, mind az, hogy kisebb a víztérfogata) a Ladoga tó átlagos vízmelysége jó, ha eléri a 30 centit. Nem csoda, hogy a 1941 és 43 között, tudtak élelmet szállítani rajta a németek áltak ostromlott Leningrád lakosainak.
Dátum: 2008.12.04. 11:10:16
Üzenetet vettem, értettem és a hallottak (olvasottak) szerint fogok eljárni (túl sokat nézem a Vukot)
Dátum: 2008.12.04. 11:04:58
Teljesen jogosan, de ritka az ilyen kérdés, és mentem ami menthető.
Dátum: 2008.12.04. 10:57:06
Melyik csoki lila?

Mars
Milka
Boci
Sport
Egyik se. A csoki fekete, barna, vagy piszkosfehér. A csomagolása más kérdés.

Ki írta a Búvárkudot?

Petőfi Sándor
Vörösmarti Mihály
Kölcsey Ferenc
Arany János
A kérdés nagyon szép, de könyörgöm, Búvár Kund!!!
Dátum: 2008.12.04. 09:17:40
Milyen állat a szkink?

borz
rágcsáló
rovar
gyík
A "borz" helyett nem lehetne emlos?

Hova torkollik a Duna?

Márvány-tenger
Földközi -tenger
Fekete-tenger
Azovi-tenger
Csak a helyesiras
Dátum: 2008.12.03. 14:32:49
Mi ebben a FÚJ? De az tény, hogy a helyesírása már közelíti a Török Szultán színvonalát.
Dátum: 2008.12.03. 12:04:16
Most csak a szokásos...
A TF Sheran milyen isten?

Semleges.
Gonosz.
Jó.
Nem isten.
Dátum: 2008.12.03. 10:21:18
Üdv Mindegykinek!

Mai első termés:
Mi az erdőtüzek oltásának legelterjedtebb módja?

Homokszórás.
Ellentűz gyújtása.
Oltóhab fújása tartálykocsikból.
A repülőgépekről való vízszórás.
A legelterjedtebb én úgy tudtam, hogy itt IS az, hogy a tűzoltók bemennek a tűzhöz, és amit tudnak, ott oltanak, ahogy tudnak (fakivágás, ha lehet meg ilyenek). Tény viszont, hogy a TV-ben mindig a légi oltást mutatják. De nem vagyok tűzoltő, nem tudom, hogy mi az eljárás.

Melyik ital whisky ezek közül?

tequila
Unicum
Jagermeister
Jim Beam
Nnah, akkor vegyük sorba: Tequila nagy betű, de ha már a többi egy konkrét ital, akkor ide is jöhetett volna mondjuk az "Olmeca" ha már tequiláról van szó, vagy mondjuk a teszem azt a "Fütyülős barack", továbbá mit keres ott az a smiley (miért néznek hülyének), de minthogy reklám, ráadásul alkoholos, talán egy lendülettel kéne kidobni...

Milyen típusú sör a Früh?

világos
búzasör
kölsch
barna
Nem is hallottam még róla (bár ez az én műveletlenségem), azon kívül alkoholos reklám.

Az alábbiak közül melyik tartozik a legális drogok csoportjába?

Alkohol
Heroin
Marihuana
Kokain
Ezzel nem tudok mit kezdeni. Olyan bent is hagynám, meg nem is...

Hány feladatot kellett Herkulesnek sikeresen teljesíteni?

12
9
10
7
Nnah kérem. Herkulesre (görögül Héraklész) 10 próbát rótt Eurüsztheuszt, csakhogy a 2.t (a hidra legyőzése) és az 5.t (Augeiász király istállójának kitakarítása) nem fogadta el a tirünszi király, ezért még két feladatot bízott rá (a Heszperiszek aranyalmáinak megszerzése illetve elvinni fegyver nélkül a háromfejű kutyát, Kerberoszt, az alvilág őrzőjét). Ezért beszélünk 12 próbáról. Szóval a kérdező által válaszként megjelölt 12 helyes, de nem erre a kérdésre, hanem a "Hány feladatot teljesített Héraklész (Herkules)"

Melyik nem a Jeges Szelek völgye (Kristályszilánk) trilógia könyve?

Ezüst erek
A félszerzet ékköve
Kristályszilánk
Otthon
Ez kicsit spec., és a főnőkőmmel a nyakamban nem volt kedvem ez után bújni a Google-t.

Mi volt a híres Serious Sam- The First Encounter folytatása?

Serious Sam 2
Serious Sam- The Second Encounter
Serious Sam- The Brutal Man
Serious Sam Forever
Lásd fentebb.
Dátum: 2008.12.02. 14:50:05
Idézet: Gloria - 2008.12.02. 14:39:21
Ki játsza Rómeót a magyar Rómeó és Júlia musical-be?
Dolhai Attila
Szabó P. Szilveszter
Mészáros Árpád Zsolt
Bereczki Zoltán

Helyesírási hibák: játssza, musicalben.
(Hogy kötőjel kell-e, azt mondja meg valaki, aki nálam okosabb.)
A kötőjelről nem tudok nyilatkozni, de ha jól tudom, kettős szereposztás van...

Melyik a kakuk tojás?
Kakuk tojás
Tyúk tojás
Nyúl tojás
Gyík tojás

Meglepő módon a "kakuk tojás" nem = "Kakuk tojás" (biztosan a nagy kezdőbetű volt a furfangos beugrató), a helyes válasz a "nyúl tojás".
Ezt a kérdést törölni kellene, mielőbb, mások idegrendszeri károsodásait megelőzendő...
Részint jogos a felháborodás, részint Nyúltojás??? Az én szemem inkább a kakukk szúrta.
Mellesleg ez még mindig jobb, mint az, hogy
Melyik a kakukktojás?

Kakukktojás
Kakukktojás
Pléhvödör
Kakukktojás