Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Konky

Dátum: 2009.06.25. 13:27:30
Pont erre gondoltam én is.
Mindenki úgy beszél, mintha ez tök egyértelmű lenne.
De sehol nincs olyan írva, hogy "a szakértelem maximális szintje fölé".

A másik olvasatban ez annyit jelent, hogy egy szakit (legyen mondjuk a kritikus varázslat), ami 40-es, azt 90-es turbóval viheted 40+45-re, nem pedig 40+40-re, mint egyébként. Ha viszont a szakinak van maximuma, akkor azt sem turbóval, sem turbó nélkül nem lehet túllépni.

Vagy tényleg mindenki arra gondol, hogy 105-ös spektrális, 65-ös sajtolás, stb? Nekem ez meg sem fordult a fejemben, csak a hozzászólások elolvasása után.


A másik előnyről: ez sem egyértelmű - mint ahogy rengeteg dolog nem az ebben a játékban; túl kevés és túl pontatlan az információ sok esetben.
Úgy is működhet, mint pl. a kreatív affinitás - aki 50%-ban fertőzött, attól 1000 helyett 1500-at hozol el, de ő ettől még csak 1000-et veszít.
Mondjuk szerintem ez az egész szinte semmit nem ér, mert a 0-nak a duplája is 0. Én kb. 45-ös szint óta 100 portyából 95-ször kapok 0 LE-t.
Dátum: 2009.06.05. 11:06:51
Bunkó és személyeskedő. Értem.
Valami nagy gond lehet az értékítéleteddel, ha rólam ezt gondolod, de amit Te írsz, azt helyénvalónak találod. Attól még, hogy nem értesz egyet valamivel, az lehet igaz. Nem sértegettem senkit, nem fenyegetőztem, Te viszont megtetted:
"Te a listám élére kerülsz", "Te különösképp számíthatsz baráti látogatásokra tőlem", "undorító (...) Te magad váltál azzá" - én ilyesmiket nem írtam, és nálam ezek merítik ki a személyeskedés és a fenyegetőzés fogalomkörét.

Nekem egyébként nincs miért bosszút állnom, hiszen mi nyertünk, szóval ilyen baromságokkal ne gyere, hogy még nekem kéne elnézést kérnem a Te bunkóságodért.

Mindegy, én hülye még arra számítottam, hogy visszaírsz annyit, hogy "Bocs, hülyeség volt, amit csináltam. Legközelebb mi nyerjük a háborút, szóval készüljetek!" - és ez rendben is lett volna. Úgy látszik, tényleg magamból indulok ki, és elvárom másoktól is a normális, kulturált viselkedést.

De Sweetie-nek igaza van, jobb nem belemenni ebbe a vitába. Nekem sincs időm tovább figyelemmel kísérni az ide érkező hozzászólásokat, és a meddő viták sem tartoznak a kedvenceim közé.

Szóval: BOCSÁNATOT KÉREK MINDENÉRT AMIT ÍRTAM! NEKED VAN IGAZAD!

Részemről ezzel lezártnak tekintem a dolgot.

UI: Én bocsánatot kértem. Bár magamból indulok ki, nem várom, hogy Te is megtedd ezt, hanem egy az előzőekhez hasonló stílusú válaszra számítok - amire nem áll szándékomban reagálni.
Dátum: 2009.06.05. 10:20:29
Már bocsánat, de mi az, hogy "ahogy fogalmazol"? Udvarias voltam, és tisztelettel beszéltem. Te meg próbálsz oltogatni.
(Na jó, a "pici lelked" talán túlzás volt; pici nélkül helytállóbb lett volna.)

Én csak felhívtam a figyelmedet arra, hogy talán önös érdekeid és bizonyítási vágyad a szövetségi társaid kárára lehetnek.
Fenyegetőzöl itt a kínzókamrázással - amit én nem tettem. Nekem abból semmi rossz nem származik, ha elhurcolsz, szóval miért zavarna? Egyébként állok elébe; kihívást nyújtottál ellenfélként, nagyjából ugyanannyiszor győzedelmeskedtünk egymás felett, szóval izgalmas lesz. De csak hogy tudd, nekem nem áll szándékomban kezdeményező félként fellépni egy ilyen háború utáni "mutassuk meg, ki a keményebb valójában" dologban. Mindössze jelzem, hogy nem beszélhetek a teljes szövetség nevében, szóval ha mások úgy gondolják, hogy poén lenne visszatámadni a gyenge és védtelen tagjaitokra, és megmutatni, hogy mi is tudunk ám 3-4-et hozni zsinórban, nos, ez esetben én előre szóltam - és elnézést kértem! (Ha ezt kéred ki magadnak, akkor bocsánat, hogy udvarias voltam.)

Gratulálok egyébként a kiszabaduláshoz! Ezzel nagyjából kvittek vagytok Állattal is - már ami az egymás elleni támadások eredményét illeti.
Ha a háború során lettél volna ennyire aktív, lehet, hogy Ti nyertetek volna.
Dátum: 2009.06.05. 08:24:18
Lehet, hogy nem jó helyre írok, de gondolom, itt azért elérhetőek azok a tagok is, akik nem töröltek a K & V-ből.
Konkesz Monkesz vagyok, a Dawn of fire szövetség tagja.

Ma, 06:54 A Káosz és Vér szövetség kapitulált a Dawn of fire szövetséggel szemben.
Ma, 06:54 a Káosz és Vér szövetség kapitulált, győztetek! Jutalmatok +196534 töltődés a szövetség Lélekkútjába.

Kemény csata volt, ügyesen kihúztátok egy hétig. Már kezdtünk elkeseredni, hogy esetleg két hetesre is elhúzódik - keményen helytálltatok, minden elismerésünk, hogy ilyen körülmények között is képesek voltatok mindent beleadni.

Viszont azt nem értem, hogy miért kell ezek után "keménykedni":
Támadások
Ma, 07:35 Gau84 Maszk Maszk győzött
Ma, 07:35 Gau84 Twins Gau84 győzött
Ma, 07:35 Gau84 Rhyselaine Gau84 győzött
Ma, 07:35 Gau84 Rigel Gau84 győzött

Ennek mi értelme, kedves Gau84? Most jól megmutattad, hogy mekkora király vagy? Miért nem tetted ezt meg az elmúlt egy hét során, amikor még számított?
Ha esetleg érné néhány támadás a K & V-t részünkről a jövőben, akkor azt ne provokációként fogjátok fel, hanem viszonzásként Gau kedvességéért. (Mielőtt ezt félreértenétek, ez nem fenyegetés, hanem előre is elnézést kérés!)

Az eddigi felhőtlen viszony további fennmaradása érdekében remélem, Gau átgondolja, van-e értelme az effajta erőfitogtatásnak egy ilyen bukta után, és nem szúr ki a szövetségetek alacsonyabb szintű tagjaival azért, hogy az ő pici lelke megnyugodjon.
Engem az az egy dolog zavar egy kicsit, hogy Miklós többször is azt mondja: végigjátszod a játékot - és ez alatt nagyjából azt érti, hogy eléred a maximális szintet (jelenleg 80).
Én régi WoW-os vagyok, 3 évig játszottam a megjelenéstől kezdve, majd 2 év kihagyás után most kezdtem el újra.

Azt kell hogy mondjam, hogy a játék akkor kezdődik, amikor eléred a maximális szintet. Nem csodálom, hogy sokan szidják, akik 20-30 vagy 70 szintig játszottak vele. Nem is ismerik a játékot. Éppen az a jó benne, hogy rendszeres időközönként újat ad! Mindig jön valami új skill, új spell, stb., ami teljesen megváltoztatja a követendő/követhető stratégiát, taktikát, játékstílust; valami új instance, ami új kihívást biztosít; egy új BG, ami tovább színesíti a lehetőségek tárházát.
Arról most nem beszélnék részletesebben, hogy már egy-egy kasztot is többféleképpen lehet játszani (különböző talentek), tehát mindig nyújt új élményeket, és aki minden kasztból "felhúz" egy 80-ast, az ellesz egy darabig a játékkal. És igazán csak akkor ismerheted ki, ha tényleg minden kaszttal játszottál, pvp-t is, raid-et is. Szóval leköt egy jódarabig - évekig.
Én megmondom őszintén, azért játszottam vele ilyen sokáig, mert nagyon jó társaság alakult ki az évek során, akikkel aztán személyesen is sokat találkoztunk, és jó barátok lettünk, együtt mentünk nyaralni, bulizni, stb., pedig volt, aki Győrből, volt, aki Debrecenből jött (én meg pl. Pécsről).

Szóval a WoW-ról tényleg lehet rosszat mondani, van is benne némi igazság - de vitathatatlanul a világtörténelem legnagyobb előfizetői bázisával büszkélkedik (ebben nincsenek benne a tört szervereken játszók), rendszeres a karbantartás és a bugok javítása, nem kell hozzá erőmű, jó társaságot és hosszútávú szórakozást biztosít, egy elfogadható összegért.
Dátum: 2009.01.22. 13:48:08
Idézet: Mortimer - 2009.01.22. 13:04:01

Ha sajtolsz, attól még a vadászat első néhány lépése teljesül, azaz az adott lénytipus megkapja a lénymódosítókat, és erre jön még rá a sajtolásból következő százalék-növekmény.

Na, ez már egy jó ideje bennem is érlelődő gondolat volt, de ez ugye nincs leírva sehol - csak sejteni lehet. Viszont ha Te mondod, Neked elhiszem!
/Én is sajtoltam már ugyanolyan lényből 1200-at és 1900-at is 10-es sajtolással./
Dátum: 2009.01.22. 13:44:20
Mortimernek igaza van, majd úgy 10-15 szint múlva rájössz Te is, Kukatz.
Pelenkásként nekem is jöttek az ezresek rendszeresen, most meg (29) már egy 100-as nyereménynek is annyira örülök, hogy archiválom és visszajárok az illetőre! (Pedig én is gyémánt vagyok.)
Dátum: 2009.01.22. 13:01:22
Ki Ukrajna jelenlegi elnöke?
Viktor Fedorovics Janukovics
Vladimir Putin
Gyurcsány Ferenc
Viktor Andrijovics Juscsenko *

A 3. választ le kellene cserélni, és dátum kellene bele.
Dátum: 2009.01.22. 00:15:43
mi a lélekkuffár?
vásárolhatsz tárgyakat *
események
legenda
vásárolhatsz és eladhatsz tárgyakat

Érdekes módon ez bejutott. Aki ennyire igénytelen, azt örökre el kellene tiltani a kérdésírástól...
Az csak hab a tortán, hogy rossz válasz van megadva helyesnek.

milyen állatt az oroszlán?
gyengeállat
szerény állat
okosállat
Vadállat *

Detto.


Hányad szintnél lehet megvenni az Ében hosszúkardot?
5
14
17
10

Aki alacsonyabb szintű, honnan tudja?


Kiváló úszónőnk,olimpiai bajnok kajakosunk kitűnő pólós fia,ki ő?
Erdei Zsolt
Nemcsik Zsolt
Kammerer Zoltán
Hesz Máté *

Na, ezt eltartott egy darabig értelmezni, értelmes központozás kellene.


Matematika! Melyik a helyes?
12*3=40
2+2+2=5
30/10=20
1*1=1 *

Szerintem ez is azonnal törölni kategória.
Dátum: 2009.01.21. 19:41:26
III+ DLLL= ??? (RÓMAI SZÁMOK) ?
DDLIII
DLLLIII *
MDLIII
DLIII

Na, most komolyan: dögölj meg! Vagy ha nem teszed, akkor húzzál vissza az iskolapadba!
Dátum: 2009.01.21. 19:38:04
Ha egy fiú 5 kg-os dinnyéből egyszerre 2-öt tud elvinni hány forduló kell hogy elvigyen 9-et?
5 *
4,5
Nem tud anyit vinni!
4

Hehehe...

A pihenésnél hány órát lehet pihenni?
nem lehet pihenni
10 órát *
45 órát
5

Következetesség: akkor legyen már '5 órát'. Egyébként törölni, mivel duplikált és rendkívül igénytelen, pontatlan.
Dátum: 2009.01.21. 16:58:31
Kilenc a négyzeten az ....
156
801
60
81 *

Akármilyen hülyén variál a kérdésfeltevés módjával (ami igencsak idiótára sikerült), ez még mindig csak egy '9*9=?' kérdés.
Akinek ennyire nincsen fantáziája, attól véglegesen meg kellene vonni a kérdezés jogát, mert valószínűleg az előző kérdése az volt, hogy mennyi 8*8, a következő meg az lesz, hogy mennyi 10*10...
Dátum: 2009.01.21. 15:19:01
Hogyan tehetsz szert kiégett őskőre, ha nem tartozol szövetségbe? (nem másoltam ki, bocsánat, de szinte egy-az-egyben így volt)
Vadászat során találsz *
Portyázás során szerzel
Lélekkufártól veszel
(nem emlékszem, de nem is lényeges)

Itt csak az a gond, hogy két helyes válasz is van, ugyanis portyázás során is lehet lopni.

Miért van a Rally autók hátulján szárny???
a kinézet miatt
a gyorsaság miatt
a tapadás miatt *
a szabvány miatt

Stílszerűen: Miért van a mondat végén három kérdőjel???

Melyik nyelvet beszélik a legtöbben a világon?
Német
Francia
Angol
Kínai *

Kéne egy kiegészítés, hogy anyanyelvként, mert szinte biztos, hogy az angolt beszélik a legtöbben.
Dátum: 2009.01.21. 13:05:26
Hány gyomra van egy egészséges tehénnek?
3
4 *
2
1

"A tehén gyomra négy részből áll, tehát tévedés azt gondolni, hogy négy külön gyomra van." /http://www.sulinet.hu/tart/fcikk/Kjc/0/27220/1/
Tehát a kérdés rosszul van megfogalmazva, a 'Hány részből áll a tehén gyomra?' sokkal pontosabb lenne.
Én meg még azt hittem, beugratós...
Dátum: 2009.01.20. 17:12:20
Melyik csapat edzője Sisa Tibor?
csak a Diósgyőr! *
U19
MLSZ öregfiúk
MTK

Érdektelen, és biztos örökre így is marad. Ráadásul a válaszok is igénytelenek.


És még egy kis adalék, elindítottam 20 vadászatot, és kétszer megkaptam ugyanazt a kérdést:
Az alábbiak közül melyik márka NEM tartozik a FORD családba?
Mondeo
Focus
Fiesta
Gallant *

Ez volt az 7. és a 12. kérdés is, ugyanazok a válaszlehetőségek, minden. Érdekes.
Dátum: 2009.01.20. 08:35:14
Idézet: Roseprincess - 2009.01.19. 22:58:12
Ki vagy mi a "Zöld Tündér"?
egy mitológiai lény
Yworl ősi ellenfeleinek egyike
az Anita Blake című könyvsorozat egy másodfőszereplője
egy alkoholos ital*

melyik alkoholos italt hívják így? csak tippeltem, és eltaláltam, de még soha nem hallottam ezt kifejezést...
jó az is igaz, hogy nem vagyok egy alcoholic

Az abszint (vagy absinthe) elnevezése ez, tudomásom szerint.
Dátum: 2009.01.20. 06:09:54
Ha nem csökkentették a portyázásért kapott TP-t, akkor valami gond van.
Tegnapelőtt 27-es voltam, 19 TP-t kaptam egy 29-es legyőzéséért, 5-ös szakértelemmel (+20%),
Ma 28-asként csak 18-at kaptam egy 30-as ellenfélért, 10-es szakértelemmel (+40%).
Mindkét ellenfél 100%-on volt a portyalistán.

Elvileg a szintlépés után növekednie kellene a kapott TP-nek, nem csökkennie, vagy én tudom rosszul?
Dátum: 2009.01.16. 11:13:22
Melyik NEM illik a sorba ?
Magellan
Sajt *
Kona
Wenson

Kakukktojás.
Dátum: 2009.01.15. 20:39:59
Melyik csapatban nem játszott még David Beckham?
AC Milan *
Real Madrid
Manchester United
Los Angeles Galaxy

Ezt most komolyan gondolta az illető?
Mintapéldája az elavulásnak, ugyanis január 7-én volt Beckham első meccse a Milanban...


Melyik hős lakik Smalvillben?
Spiderman
Amerika kapitány
Bat Man
Superman *

Smallville, és már nem lakik ott, csak ott nevelkedett.


Az alábbiak közül melyik a legnagyobb termetü állat?
tigris
egér
oroszlán
elefánt *

Miért nem pl.: bolha, légy, tücsök és bálna? Ennél már csak az lenne idiótább...
/Pedig lehetett volna jó kérdés is, pl.: tigris, oroszlán, gepárd, leopárd válaszlehetőségekkel./


Milyen varázsigét használnak a Harry Potterban ellenfeleik lefegyverzésére?
Invito
Capitulatus *
Expecto Patronum
Nincs ilyen varázsige

Újabb Harry Potter varázsige. Speciális.


Fejezd be a mondatot: "Google a barátod, Wiki...".
"... pedig nem."
"... a barátnőd." *
"... meg elmehet a fenébe."
"... is jó fej."

Mondatot? Inkább szólást, vagy mondást. Válaszok elejére és a kérdés végére nem kell idézőjel.
Dátum: 2009.01.15. 11:24:04
Az Éj a kopár hegyen című szimfonikus költemény szerzője ?
MUSZORGSZKIJ *
CSAJKOVSZKIJ
PROKOFJEV
HACSATURJAN

Kellene egy 'Ki' a kérdés elejére, ? elé nem kell szóköz, és a válaszokban nem kell ordítani.