Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Marocchi

Oldal: 1234567
Dátum: 2011.04.03. 12:52:05
Majd figyelni fogom, köszönöm, de szerintem nem erről van szó. Túl rövid idő alatt fordult elő többször is a dolog.
Dátum: 2011.04.03. 12:37:33
Zavaróan sokszor fordul elő, hogy válaszolok egy kérdésre, de a kattintás után már olyan, mintha egy teljesen más kérdésre feleltem volna! Olyan helyes választ ír (amit be kellett volna jelölnöm) ami nem is szerepelt az eredeti kérdésfeltevés után! Mit lehet ilyenkor tenni?
Dátum: 2010.12.12. 19:35:15
Mit csinál az öngyilkosságra készülő medve?

...?

Elmegy az Antarktiszra téli álmot aludni!
Dátum: 2010.12.06. 14:47:53
Mikor indul a játék?
Dátum: 2010.11.26. 15:12:48
Kivégzés szakértelem...
Dátum: 2010.11.26. 14:57:06
Köszönöm!
Dátum: 2010.11.26. 12:54:02
V5-ön azért nem látok sztázisbuborékot, mert ott nem is lesz? Nem lehet olyan előnyösen láthatatlanul vadászni?
Dátum: 2010.11.24. 13:01:04
Mikor lesz kiírva a következő?
Dátum: 2010.11.18. 10:27:24
Egy ötlet: a játékra fordított időt csökkentendő lehetne helyetteseket (más játékosokat) kijelölni, akik természetesen korlátozottan, de cselekedhetnének nekünk! Akár azt is be lehetne állítani, hogy pontosan mit engedhetnénk meg a helyetteseknek, akik ugye valószínűleg a saját baráti körünkből kerülnének ki.
Dátum: 2010.10.31. 10:38:58
Sajna nem tudtam most végigolvasni, de azt már most le tudom írni, hogy tetszik! Főleg a sokféle lehetőség, irány, ami közül választani kell, így színesítve tovább a játékot! Esetleg eshetne olyan tárgy az eventből, ami új helyet követel magának a karakterlapon! (Pl. sisak, öv...)
Dátum: 2010.07.28. 17:49:11
Idézet: Marcsy - 2010.07.28. 17:45:53
Akkor:

1-John Caldwell: Káosz-sorozat

2-Jeffrey Stone: Az Éj trilógiája

3-Jeffrey Stone: A Hajnal trilógiája

4-John Caldwell: Jégmágia

5-R.A. Salvatore: Pap-ciklus (Kantáta, Shilmista árnyai, Éjmaszkok, Az elesett erőd, Káosz átka)

6-Robert Knight: Kriptaszökevény

7-Jeffrey Stone: Az élőhalott balladája

8-John Caldwell: A farkasember utolsó éjszakája

9-John Caldwell: Elf mágia

10-John Caldwell: A Síró Madzsun


Hát, ez is csak fantasy lett, de bármelyiket bátran ajánlanám bárkinek, nagyon jók!


ööö, ezt én írtam csak véletlenül a feleségem volt belépve, amit nem vettem észre, pardon.
Dátum: 2010.07.26. 10:03:32
-John Caldwell: A Káosz Szava

-John Caldwell: A káosz Szíve

-John Caldwell: A Káosz Éve

-John Caldwell: A Káosz Káosza

-John Caldwell: A Káosz Elszabadul

-John Caldwell: A Káosz Kincse

-John Caldwell: A Káosz Sárkányai

-John Caldwell: Káosz Dréniában

-Jeffrey Stone: Az éj trilógiája

-Jeffrey Stone: A hajnal trilógiája


Ezek mind Nemes István művei, sajnos több könyvet nem írhatok, pedig van mástól is, más műfajban is kedvencem...
Dátum: 2010.06.11. 19:55:07
Dél-Korea - Görögország: 1-0
Argentína - Nigéria: 3-1
Anglia - Egyesült Államok: 1-0
Algéria - Szlovénia: 0-0
Dátum: 2010.06.10. 15:27:01
06.11. 16:00: Dél-Afrika - Mexikó 1-1
06.11. 20:30: Uruguay - Franciaország 0-2
Dátum: 2010.06.07. 11:18:44
Szuper! Mi a testvéreimmel, és a barátaimmal mindig játszunk tippversenyt! BL-t, valamint EB-t, és persze VB-t is! Általkában apróbb újításokkal tippelgetünk, most pl. bevezettünk egy olyat, hogy mindenkinek ki kell választania:

A. egy játékost, akinek minden gólja után egy pont jár. (Öngól minusz egy pont!)

B. egy kapust, akinek minden bekapott gólja minusz egy pontot ér! (Gólja plusz egyet)

C. egy középpályást, akinek minden gólja plusz kettő pontot ér! (Öngólja minusz kettőt)

D. egy védőt, akinek minden gólja plusz három pontot ér! (Öngólja minusz hármat)

E. egy játékost, aki várhatóan kezdő. Neki minden beszedett sárga lapja minusz 1, minden piros lapja minusz 3 pontot ér!


Stb... Ezek közültalán be lehetne venni valamit.


Tippem:

-Világbajnok: Argentína. (bár az olaszoknak szorítok....)

- Gólkirály: Gonzalo Higuaín
Dátum: 2010.05.29. 21:08:49
Az általam leírtak megvalósulása után nem tudod azt megcsinálni, hogy ne nézz rá a karakteredre egy hétig, vagy akár több napig, (hiszen a manakonstrukció célpontját azért be kell állítani) viszont az könnyen előfordulhat, hogy egy-egy nap nem tudsz felnézni, így elkerülhető a "konstrukciómentesség". Pont az lenne a lényeg, hogy ne KELLJEN minden nap felnézned a játékra, különben előbb-utóbb óriási hátrányt szenvedsz. Véleményem szerint EZÉRT is törölnek sokan.

Egyébként én jelenleg minden nap felnézek, de vajh mi lesz akkor, ha pl. munkahelyváltás okán ezt nem tehetem majd meg?
Dátum: 2010.05.29. 18:22:19
Egy javaslat a játék időigényének csökkentésére amire azt hiszem szükség van!

Az ötlet a levelezős játékok ismeretéből fakad. Be lehetne vezetni a "feltételes parancsokat" Gondolok itt pl. arra, hogy a manakonstrukció minden napi használata sokaknak gondot okoz, de pl. ha be lehetne állítani hogy X órakor automatikusan ez végrehajtódjon, akkor azt hiszem ezzel sokak életét megkönnyítenénk! Persze azt is be lehetne állítani, hogy melyik épületbe. Ezzel páthuzamosan a "feltételes fegyverváltást" is hozzá lehetne igazítani a manakonstrukcióhoz. Plusz az is nagy segítség lenne, ha a program automatikusan éjfélkor (bár az időpont itt majdnem teljesen mindegy) beváltaná az amúgy is rászánt 5/2 CSP-nket dukátra.

Én nem egy jól kialakított gépezetet szeretnék ezzel létrehozni, pusztán megkönnyíteni a játékosok életét, ráadásul nem is lenne kötelező használni.

Mi a véleményetek?
Dátum: 2010.05.10. 19:27:55
"Üdvözlet" - hallod a fejedben. "Én a ki nem mondott gondolat vagyok! Kérlek hallgass meg engem, és tekintsd meg az élő álmot, melyet jószándékom jeleként küldök reád!"


AZ ŐSÖK ÁLMOT KÜLDTEK


Szemed előtt lassan materializálódik a kép. Először csak narancsos fényt érzékelsz, zúg a fejed, aztán pár perc múlva kitisztul elmédben a látásod. A narancsos fényt a hajnali nap csalta eléd. Hófödte magas, hegycsúcsok már szembántóan csillognak benne. Hideg, csípős szél fújta pirosra arcodat. Alant óriási fák suhannak tova. De hiszen Te repülsz! Egy ilyen álomban lehetséges ez? Álom-e az, amiről már közben kiderül, hogy annak tudod/hiszed? Közben nagy sebességgel haladsz egy nagyobb fennsík felé, majd titokzatos álomküldőd lelassít. Egy átlagos ló vágtájának sebességével szeled a levegőt, amikor a távolban egy épületet pillantasz meg. Rozoga faviskónak tűnik, mely félő, hogy megroppan a rá nehezedő hótakarótól. Megint lassítasz. Immár egyértelmű, hogy e épület lesz úticélod. Hangos beszélgetés zaja szűrődik ki az ablakokon, de kivenni még nem tudod miről folyik a szó. Elhatározod, hogy körülnézel mielőtt még bemész, nehogy váratlan meglepetés érjen, de sajnálattal tudatosul benned, hogy nem Te irányítasz! Nyomot nem hagysz, mert még mindig repülsz, igaz már csak fél méterrel a felszín felett. Egy ablakhoz visz az álom, ahol bár zárva van minden, Te mégis meghallod az odabent legközelebb lévő asztaltársaság párbeszédét:
- Manapilon? Olvadó jéghegy? Zarknod? Hallottad a történetet?
- Persze! Zarknod a szomszédom volt még a lárvaszinten, csak aztán kegyeibe fogadta Őt a jószerencse, és ezen múlt...
- Szájhős!
- Nem hiszed?
- Nem!
- Pedig így van!
.....
.....
- Na jó, ... nem volt a szomszédom.
- Aha.
- Ott lakott a kutyaszint lankás részén, ahol...
- Nem azt mondtad, hogy a lárvaszinten?
- Ja, de, csak még a kutyaszintig együtt kalandoztunk.
- Aha, Én meg ismerem Fairlight-ot!
- Ne csináld! Honnan?
- Miért is ültem le melléd? - inkább magának tette fel ezt a kérdést.
- Mert meghívtalak egy kupica manópálinkára!
- Aha. Mennyit ittál?
- Éééééééén? Semennyit!
- Nem hiszem.
- Aha.
- Most szórakozol velem?
- Nem, de ha Te ismered Fairlight-ot, akkor én miért ne ismerhetném Zarknodot?
- Nem ismerem, csak úgy mondtam...
- Most Te szórakozol velem!
- Tudod mit, ...
- Mit?
- Nem akarok a kocsmában verekedni, úgyhogy hagyjuk abba!
- Kit vernél meg? Segítek!
- Téged!
- Engem? Miért? Mert ismerem Zarknodot?
- Hagyjuk.
- Nem szereted Zarknodot?
...
...
- Ő mindig is utálta a hideget, nem is értem miért költözött egy jéghegybe, de már olvad! Biztos jó kedve lesz, ha majd eljön hozzám vendégségbe...
- Tudod én békés környezetre vágytam amikor ide jöttem, de Te...
- Békeidők Hírmondói!
- Mi van?
- Békeidők Hírmondói!
- Az mi?
- Szóval nem közéjük tartozol.
- Nem.
- Aha. keressük fel Őket! Csatlakozzunk hozzájuk! Ha valahol, akkor ott békére lelsz! Csodálkozom egyébként, hogy még nem hallottál róluk, tudod ők azok, akik kiállnak a gyengék mellett, ők azok, akik...

Ekkor már nem hallod a beszédet, de érzed, hogy mindketten nagyon vágynak a békére, és ez a kapocs elég erős lesz, hogy különbözőségük ellenére együtt maradjanak, amíg felkeresik az említett szövetséget! És hogy kik Ők? Annyit még látsz mielőtt felébrednél, hogy két alak kijön a kocsmából, az egyik egy igen magas, csontos, sárga-lila színű cikornyás kalapot viselő, öregember, aki fejfedőjét emelgetve rávilágít kopaszodó feje tetejére,
a másik egy könnyed léptű vékony, fekete bőrű drow, rengeteg (véleményed szerint mágikus kisugárzású) tárggyal a ruházatán, hátizsákján.
Dátum: 2010.05.08. 18:13:36
Köszönöm a segítséget!
Dátum: 2010.05.08. 07:59:16
- Hát persze! Tudhattam volna, hogy Minosát a gyakorlótéren találom. Mióta Hegemon Bandája (én csak így hívom őket) lándzsát tört a velünk való háború mellett, azóta Ő, és RegElek folyton csak gyakorolnak. Ah, erőszak. Persze tudom én, hogy a békéhez vezető út kegyetlen ütközetekkel van kikövezve. Mégis irtózom a gondolattól, hogy valamikor nekem is harcolni kelljen. Elég vért ontottam, mikor megszállt az őrület...
- Két éles penge fékezett le kevéssel a torkom előtt!
- Ez csak Pierre! - szólt Minosa Torres baritonja.
- Pierre! Miért nem szóltál, hogy jössz? Már azt hittem ismét UWEL vérét kóstolhatom, de így majdnem Téged nyírtalak ki!
- Ugyan Elek. Simán kivédtem volna. - hazudtam, hiszen túlságosan belemerültem a gondolataimba.
- Egyébként most beszéltem Harmattal. ment a katakombákba a hírekkel. Remélem sikerül felrázni a társaságot, és nem megy el a kedvük a Paktum támogatásától!
- Túl sokat aggódsz. -vágott közbe RegElek.
-Inkább szállj be! - ezzel egy meglepőnek szánt támadást indított Minosa ellen, akinek azért szüksége volt minden tudására, hogy hárítson.
Elnéztem egy darabig amint a két ádáz társam gyakorol. Jó, sőt kitűnő harcosok mindketten, de Minosával szemben kevesen maradnak talpon ennyi ideig. Elek beleszaladt egy vakító fénybe, ami után egyre nagyobb hátrányba került.
- Hogy állunk? - kiáltottam remélve, hogy Hegemon Bandájáról kapok információt, és nem a jelenlegi virtuóz csatájukról.
- Nem jól. Tényleg el fogjuk veszíteni. - érkezett Minosa hangja.
- De meg nem törhetnek minket! - válaszoltam.
- Hála az elszántságunknak, és persze a citadellának.
- Utálom kisütni a citadellát, de ez az egyetlen fegyverünk, bár ők is használják.
- Ők előbb unják meg, az biztos!
Ekkor megérkeztek páran a környék portyázásából. Egy fiatal nyakigláb varázsló fekete ruhában, kinek haja narancsos árnyalatban verte vissza a nap sugarait, egy csontpálcát szorongató, zöldes bőrű, fehér, villogó agyarú ork, egy óriási karddal legyezgető, (biztosan nagyon melege van) sötét páncélba bújt lovag, egy vizilényre emlékeztető végzetúr, kinek haja úgy omlik a vállára, mint ha az maga a hullám lenne, egy barna bőrű, kiugró fogú, háromszögletű fejjel rendelkező galetki, egy hosszú hajú, homlokán tetovált csuhás, egy furcsa szarvas sisakot viselő, könnyed mozgású ifjú. Bár nem volt ott mindenki, mégis ekkor valami nagyon furcsa dolog történt. A Békeidők Hírmondói Szövetség összes tagján átsuhant egy érzés, mely megerősítette hitüket, új erőt adott a további küzdelmekhez, és egyben tudatosította bennük, hogy nem tértek le a helyes útról! Az Ősök Szelleme járta át őket! Azok az Ősök, akik egykor még a hegy gyomrában alapították a Szövetséget, és pallérozódtak benne! Mindenki LÁTTA, megjelentek előttük! Az ŐSÖK, sorba, és némelyikük még pár szót is hallatott a jelent megélők agyában! Nyafogó Nefelejcs teljes életnagyságban! Csendes Don! Csáth Géza, a híres! Faylande! Rózsa Alexander, a bárd! Ange! Ben-e-Veer! Patissar! Varázslatos Mirella! Páran az Ősi Szövetségből! És hogy miket mondtak? Mindenkinek mást, de az közös volt a mondandójukban, hogy óva intettek bennünket; ne lépjünk le az útról! Álljon előttünk rossz példaként Csagataj, Galmuszk, és Nomis Leinád esete! Ők sajnos már nem a Béke útjának kövén koptatják csizmáikat...
Oldal: 1234567