Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Agatity

Dátum: 2010.09.22. 11:24:49
Baraty, Miklós, javasolhatok egy olyat, hogy a portyázás menüben kérdezzen vissza egy felugró ablakban, hogy tutira használni akarom-e az esszenciát? (erre: "A portyázás során nem akarok a büntető tárgyaktól és a szkarabeusztól szenvedni."). Már kétszer klikeltem rá véletlenül, ami elég bosszantó...
Dátum: 2010.09.15. 16:35:43
Megkérdeztem Baratyot egy fél órája:

"Hali!

Igen, láttam, elnézést érte, délelőtt javítottam.

Baraty"

2010.09.15. 15:35 keltezéssel:
Sziasztok, ill. Szia Baraty,

Felvetődött, hogy lehet, hogy ahogy a Zarknod-alatt a kút fele tempóval töltődött, esetleg a Landragór alatt ez benne maradt az eventben...

Á.
Dátum: 2010.09.14. 22:19:33
És mindig lesznek, akik mindent benyalnak. Nem értem, én is felvontam a szemöldököm, de nem rohantam Landragórni, van még 9 napom, hova rohanjak?
Dátum: 2010.09.09. 18:11:02
Jöjjön csak, hadd lássuk, mennyire kemény legény...
Dátum: 2010.09.06. 18:21:23
Eredetileg mi volt a VF célja? Mert én a kezdet kezdetén is átláttam, hogy miért lesz ez jó nekem...
Dátum: 2010.09.04. 21:24:17
Miklós, az esszenciaátváltást szándékosan hagytad ki a felsorolásból?
Dátum: 2010.08.31. 22:50:34
Láthatatlan nerfelése hülyeség, már mások megírták, hogy miért, remélem, Miklós végiggondolja a dolgot, és nem veszi fel a listájára. Nem EH-zom így nem tudom jól megítélni, de a nyitó hozzászólásokban leírtak alapján egyértelműen látszik, hogy baj van az EH-val.

Miklós! Amikor bejött az EH volt arról szó, hogy akár még tudnál is csinálni egy statisztikát, hogy pl. V1-en hányan felejtették le a VF-et és váltottak EH-ra. Ezt meg tudnád csinálni? Kiváncsi vagyok, hogy az a jelenség, amit itt többen is leírtak, hogy ha egy játékos túl messze van a toptól, akkor tilos VF helyett EH-ra váltani, mert feljebb kerülnek egy kategóriával, de még ott is mindenki VF-es, és egy közepes karakter egy kategóriával feljebb már csak egy fejlettebb gyenge karakternek számít. Magyarán ott lehet a váltás opció, ahol még belátható messzeségben van a top, és már jó ideje VF-ezik a karakter.

Én V1-en 80. szintű vagyok, 50 szint óta VF-ezem, és a top tőlem 30-40 szintre van, nekem még esélyem van, hogy ha lefelejtem a VF-et és váltok EH-ra, akkor nem teszem tönkre a karakterem. De a most 60. szintűeknél ez nem opció... Egyszerűen ez nem reális választási lehetőség.


És a legutóbbi konkrét kérdésre válaszolva, szerintem (bár nem vagyok játéktervező) ez egy elég jó ötlet:
Lehetne az EH adta LÉ mértékét még a környezethez mérten is növelni. Ahogy a kalandpróbákat számolja a játék, úgy nézné a szintemen (meg a +/- 1 szinttel körülöttem levők) VF arányát. Ha majdnem mindenki VF-es körülöttem akkor X% plussz módosítót kapnék. Ahogy egyre feljebb jut a játékos úgy csökkenne ez a plusz. Akár minuszba is átmehet, ha már mindenki EH-s körülöttem, akkor meg kevesebbet ad.

Talán az eddigi leginkább problémakezelő ötlet.

A legfontosabb, hogy csökkentsük azt, hogy optimalizálás miatt 6-8 szinttel kelljen lefelé ütnöm.

Ha nem tökéletesen optimális, de azért nem öngyilkosság, akkor sokan abba fogják hagyni a 6-8 szinttel lefelé ütögetést, ebben biztos vagyok.
Dátum: 2010.08.25. 08:03:02
Ma megálmodtam az egyik permanens gigaüberesszencia hatást: azt álmodtam, hogy olyan lesz, hogy ha az állatokat csata közben félholtra verik, akkor nem lesz félholt, hanem 1 ÉP-nél megáll.

Álmodtam egy másik hatást is, de mire felébredtem, már elfelejtettem.
Dátum: 2010.08.12. 19:05:00
Én is nagyjából végigolvastam eddig. Két véleményem van, miszerint alapvetően elhibázott az ötlet: teljesen feleslegessé teszi a szintlépést, holott a sok probléma abból adódik a játékban, hogy nem ösztökéli a rendszer szintlépésre a karaktert. A szintlépés hátrányos. Ezt a dolgot erősíti az avatár projekt.

Miklós, tudom, nem így gondolod, de a játékosok zöme hidd el, hogy így gondolja.

De ha már akarjátok ezt a projektet, akkor teljesen máshogy csinálnám: Legyen egy képlet, ami adott szintre kiszámolja a sok-sok LE-t, és a játékos ossza el nulláról. Mint amikor az egyik világ 40. szintről, vagy hányadikról indult. Utána ez az avatár legyen elmentve. Legyen annyi tétje (és kíméljük a szervert), hogy mondjuk csak havonta lehet új avatárt készíteni. Erre lehet egy épület, amit ha egy szövetség fejleszt, akkor nem egy, hanem később több "lementett" avatárja is lehet a karakternek. (ez a LE-elosztó rész már le van programozva...)

Ez csak egy ötlet, ki lehet bontani, de alapvetően rossz iránynak gondolom a projektet. Inkább legyen lejjebb is KH, én is így gondolom.
Dátum: 2010.08.11. 23:36:55
Szerintem a kivégzés akkor kattan, mikor elfogy az ÉP. Abban a körben (ami lehet az első, varázslat kör után, de akármelyik harci körben). Legalábbis én így gondolom, így látom.
Dátum: 2010.08.05. 13:50:49
Welcome on randomland. Ilyen apró különbség nem hoz automatikus győzelmet / előnyt.
Dátum: 2010.08.05. 13:23:08
Közben én is választ kaptam a kérdésemre belső fórumon, miszerint nem érvényesül két esszencia hatása.

(BTW, nem gondoltam, hogy már van róla wikidot oldal: http://vegzetur.wikidot.com/esszenciak)
Dátum: 2010.08.05. 12:05:15
Értem, hogy sok idő, de nem én hagytam benne bugot. Mégis nekem kell ezzel foglalkozni, hogy folyamatosan figyelnem kell. És mondom, eddig nem néztem, ki tudja, hogy mennyi esszenciám tűnt el. És hátrányba fogok kerülni azzal szemben, aki a kezdetek óta figyelte.

Jelzem, nem korrekt. Ennyi. Nem is fogom tovább jártatni a számat, nem éri meg, de látniuk kell, hogy az ilyenek miatt mennek a törlések.
Dátum: 2010.08.05. 10:21:44
Hadd kérdezzek én is a nagytúdásúaktól:
Ha több esszenciát használok fel egyszerre, akkor mindegyik esszencia hat? Nem összeadódásról beszélek, amikor két ugyanolyan esszenciát felhasználok, mert az nem adódik össze, hanem mondjuk kalandozás előtt lélekgyémánt esszenciát meg zárnyitás esszenciát egyszerre?
Dátum: 2010.08.05. 10:10:47
CTRL-minusz, CTRL-plusz? Más böngésző? Installáltál valamit az utóbbi időben a gépedre?
Dátum: 2010.08.05. 10:09:12
Baraty, akkor logoljam az esszenciáimat, és nézzem a vadászatokat, hogy mikor sajtoltam esszenciákat?
Dátum: 2010.08.05. 08:33:35
Szerintem sem korrekt, Miklós, hogy nekünk kell logolnunk, és ha mi emélkezünk/odafigyelünk, vezetünk erről egy listát, stb, akkor visszaadjátok. Én nem figyeltem erre az elmúlt egy hétben, fogalmam sincs, hogy tűntek-e el esszenciáim, de hogy esetleg más, aki figyelt rá, az előnybe kerül velem szemben, aki nem figyeltem rá, az nem korrekt.

Nem az volt az épület játékba kerülésekor a hír, hogy a köv. 2 hétben mindenki figyelje, hogy minden rendben megy-e, mert csak abban az esetben tudunk kárpótlással élni... Ez így nem korrekt. Semmilyen oldalról.
Dátum: 2010.07.28. 19:33:26
Igen, talán lehetne, hogy a gradulátumra hasson a felszerelés bérlet, és akkor ez esetben 1 őskő lenne.
Dátum: 2010.07.28. 18:19:46
Én is soknak tartom a 2 őskőt. Az egyharmadot talán keveslem, szerintem olyan fél-egy őskő környékén lenne jó.

De ez csak szubjektív, csak érzés, nem tudom számokkal megindokolni...
Dátum: 2010.07.27. 23:32:30
Mert a térkapus szörnynek is van kivégzése, és nagyobb volt, mint a tiéd, ezért nyert.

UI, OFF: na, ki vagyok, Cyrus Cronos?