Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Prisma

Dátum: 2011.03.13. 18:05:54
Idézet: Helion1988 - 2011.03.13. 17:53:51
Egy szóval nem mondtam hogy azok tehetnek róla akik használják a bubit. De szerintem nem én vagyok az egyetlen aki szerint szarul lett bevezetve.(Nem írom le megint hogy miért)

Igen, szarul lett bevezetve, mint ahogy a teljes láthatatlan nerf is szar. De még mindig nem tehet erről egyetlen játékos sem.


És tudtommal olyat se írtam amit te leírtál.(Lehetőleg a legközelebb ne azt írd le amit szerinted gondolok, hanem azt amit leírtam).

Hol is írtam, hogy mit gondolsz? Az egy kérdés volt. És jogos kérdés, mert ha a sztázisbubisok szopatása azon az alapon elfogadható, hogy szarul lett bevezetve, akkor tulajdonképpen Miklós részéről a fent említett gondolatmenet is elfogadható.
Dátum: 2011.03.13. 17:39:08
Idézet: Helion1988 - 2011.03.13. 17:29:22
a sztázisbubi úgy ahogy van szarul lett bevezetve

Erről nem a sztázisbubisok tehetnek. Tehát azt mondod, hogy Miklós részéről az egy elfogadható érvelés lenne, hogy "elcsesztem a láthatatlan nerfet, ennek kapcsán pedig még szarabb lett a sztázisbubi, cserébe tehát megszopatom a használókat"?


A lényeg az ez, és ezen úgyse lesz változtatva:

Nincsenek illúzióim Miklóssal kapcsolatban, úgyhogy nem számítok arra, hogy bármit is megváltoztat. Az egy másik univerzum lenne, ha Miklós elismerné, hogy nincsen igaza.
Dátum: 2011.03.13. 17:12:54
Idézet: Prisma - 2011.03.13. 17:09:24

1. Az, hogy a láthatatlan nerf marhaság volt, és így a sztázisbubi is, az nem vitás. De van, és ráépülő taktika is.
2. Ez nem engedmény lenne. Hanem annak biztosítása, hogy ne járjanak rosszul.

Sőt, amellett, hogy a sztázisbubisok számára ez nem engedmény, lenne egy rendkívüli módon pozitív hozadéka is a TÖBBIEK számára. Nem kellene elszenvedniük a rákövetkező iszonyatos TP-tömő hadjáratot a sztázisbubisok részéről.
A helyzet tehát az, hogy a mostani terv nemcsak a sztázisbubisokat bünteti, hanem a következmények miatt mindenki mást is.
Dátum: 2011.03.13. 17:09:24
Idézet: Helion1988 - 2011.03.13. 17:03:12
Oké akkor legyen a számukra egy olyan kapcsoló ami nem számolja el nekik a győzelmet.
De akkor legyen a számomra meg egy olyan kapcsoló hogy a sztázisbubi azt higgye nem 4000-el több győzelmem van mint vereségem hanem 4000-el kevesebb.

OK, akkor vegyék vissza plusz fertőzéseket is az eddigi események jutalmai közül. Ott ugyanúgy leírhattad volna ugyanezt, hogy akkor te ezt, meg azt kérsz.


Mert ha nekik lehet ilyen engedményt adni hogy ne számolja akkor nekem is lehet olyan engedményt adni hogy a bubit tudjam használni.

1. Az, hogy a láthatatlan nerf marhaság volt, és így a sztázisbubi is, az nem vitás. De van, és ráépülő taktika is.
2. Ez nem engedmény lenne. Hanem annak biztosítása, hogy ne járjanak rosszul.


Nah összegezve a dolgot nem tudtál meggyőzni róla, hogy hülyeség az eventben mind2 forrás felhasználása.

Azért mert még mindig le vagy ragadva a konkrétumoknál, és annál, hogy neked ez, vagy az nem szimpatikus. Ha feljebb lépsz az absztrakciós létrán, akkor láthatod, hogy a fő kérdés még mindig az, hogy milyen indok lehet arra, hogy egy esemény ne olyan legyen, ami mindenkinek jó?
Dátum: 2011.03.13. 16:50:14
Idézet: Helion1988 - 2011.03.13. 16:46:02

Most akkor nézzük a bubis karakterek problémáját:
Nem akarják hogy +400 győzelmük legyen mert akkor nem tudják használni a bubit.
Ezt hogy kellene megoldani?

Ezt is viszonylag egyszerű megoldani, legyen egy kapcsoló az eseménynél, hogy akarja-e a résztvevő, hogy elszámolódjon a győzelem, vagy ne. Ez már valóban igényelne némi pluszmunkát (bár ez sem kerülne túl sokba), de ez végül is csak olyanfajta differenciálás lenne, mint ahogyan az előző eseményeknél is lehetett plusz fertőzést kapni, nem csak mínuszt.
Dátum: 2011.03.13. 16:31:44
Idézet: Helion1988 - 2011.03.13. 16:22:09
Egyből jönne a kérdés hogy ha a pókoknak meglehet csinálni csak pp-ből és nem kell vadászniuk akkor nekik miért kell portyázniuk?

Ez egy jogos felvetés lenne a vadászok részéről. A xenós esemény ilyen szempontból egész tűrhetően meg volt csinálva, csp-ből, és pp-ből is lehetett tolni. Na, itt is ez kéne. Ráadásul akkor az eseménypont is értelmét vesztené szerencsére, és még egyszerűbb lenne lekódolni az eseményt, egyszerűen meglévő pp-ből, és csp-ből lehetne indítani.
Dátum: 2011.03.13. 16:27:53
Idézet: Lanmandragoran - 2011.03.13. 16:17:13
akkor a pókoknak hawaii dizsi lenne,

1. Így meg a csak a pókoknak, és a sztázisbubisoknak nem hawaii dizsi, a többieknek az.
2. Na még egyszer: egy esemény célja az kellene, hogy legyen, hogy MINDENKINEK hawaii dizsi legyen, ami alatt az értendő, hogy legalább ne járjon rosszul, ha részt vesz az eseményben.


főleg hogy még EH bónuszt is kapnak.

1. Nem tisztázott, hogy az EH ad-e bónuszt. Ha növeli a LE/TP-t, akkor valóban hasznos, ha nem, akkor pedig káros (legalábbis pókoknak , és VF-eseknek).
2. EH-ra mindenki átválthat, nemcsak a pókok. Sőt, a pókok jó része alapban VF-en van.


Ezzel szemben a vadászoknak, különösen a sztázisbubisoknak, ugyanúgy 400 portyagyőzelmet kellene elérniük a jutalomért.

Így van, jelen terv szerint a sztázisbubisok szívnának. Ez azonban arra indok, hogy ezt oldják meg, nem pedig arra, hogy egy másik réteget is megszopassanak.
Dátum: 2011.03.13. 16:02:46
Az pedig különösen elszomorító, hogy ez most kifejezetten az alacsony szintűek ellen irányul. A kifejlett pókoknak ugyanis többnyire minden vadász szakértelmük maxolva van, ráadásul magas szinten a 400 vadászat relatíve kevesebb TP (ha szintlépéshez viszonyítjuk). Egy magas szintű póknak tehát jóval kevésbé probléma ez. Az alacsony szintűeknek viszont katasztrofális hatású a 400 vadászat vadász szakértelmek nélkül. Ahogy többen leírták már, egy játék fenntarthatósága szempontjából különösen fontos az alacsony szintűekre való odafigyelés. Ez a mostani esemény pedig kifejezetten merénylet az alacsony szintűek egy részével szemben. Ezt lehet akárhogy magyarázni, mind hamisan fog csengeni.
Dátum: 2011.03.13. 15:56:07
Akárhogy forgatjuk a dolgot, nem lehet megmagyarázni, hogy miért csak csp-ből csinálható, és pp-ből nem. Ez egy tervezés alatt lévő modul, és mint ilyet, úgy csinálják meg, ahogy akarják. Milyen indok szólhat amellett, hogy ahelyett, hogy mindenkinek jó legyen, csupán a játékosok egy részének lesz jó (és az is mindegy, hogy mekkora részének)? Az hogy, bonyolultabb megcsinálni, nyilván nem igaz (jó, ha 60 másodperccel többe kerül a portyához is befűzni az eseménypont potyogtató függvényt). Akkor mi? Remélem, azért az nyilvánvaló, hogy amikor egy új esemény kerül a játékba, akkor az a default szempont, hogy mindenkinek jó legyen. Nem azt kell megindokolni, hogyha egy esemény mindenki számára készül, hanem azt, hogyha nem.
Dátum: 2011.03.13. 14:29:49
Idézet: Helion1988 - 2011.03.13. 14:17:37
Azért lefújni egy eseményt mert nem támogat 2 "szélsőséges" taktikát?

1. Nem szélsőséges taktikák. Ennek a kifejezésnek nincs is értelme egy játék kapcsán. Minden taktika teljesen rendjén való, amíg nem csalásra épít.

2. A fő probléma az, hogy Miklós szisztematikusan el akar lehetetleníteni minden olyan taktikát, ami nem elég jövedelmező a Beholder számára (a lassabb szintlépés miatt). Minden egyes eseménynél megragadja az alkalmat, hogy hátrányba hozza az ilyen karaktereket.

3. Ebből adódik az, hogy meg sem próbálja úgy megcsinálni az eseményeket, hogy mindenki elégedett legyen (az mese, hogy nem lehet, mivel mindig konkrét problémák vannak, amikre adható konkrét megoldás). Ez pedig, tekintve, hogy ez a játék egy szolgáltatás felfoghatatlan. Egyáltalán hogy merülhet fel, hogy az nem szempont, hogy mindenkinek jó legyen?

4. Most még csak szórványosan jönnek az ilyen vélemények, hogy akkor inkább ne is legyen esemény, de félő, hogy ez idővel felerősödik. Nem lehet nem észrevenni a negatív tendenciát. Sajnos azonban nem úgy tűnik, hogy ez elgondolkodtatja Miklóst, akinek ugye amúgy is hírhedten nehezére esik beismernie, ha valamiben nincsen igaza.
Dátum: 2011.03.13. 13:24:27
Idézet: Ricskosz - 2011.03.13. 13:06:57
a sztázisbuborékosokkal a portyagyőzelmek csesznek ki, a pokokkal meg a vadászat.

Mindkettőn pofonegyszerű lenne segíteni. Ha ez a kettő meg lenne oldva, és az esemény során hozható LE/TP sincsen túl alacsonyra belőve, akkor pompás dolog lehetne ebből.
Dátum: 2011.03.09. 08:31:04
Idézet: Ariel - 2011.03.09. 08:10:15
Idézet: Seligen - 2011.03.09. 07:10:37
A környékemen bárkit megkérdeztem, nem tudta mi az a baromi nagy előny az EH-ban ami fent lett említve.

Gondolom az a baromi nagy előny, hogy az event alatt akár 65%-al jobb LE/TP arány érhető majd el EH-val, mint anélkül.

Erre nem érkezett megerősítés. A leírásból nem derül ki, hogy a LE-ből való TP leosztás az EH-s bónusz előtt, vagy után történik, vagyis a leírás alapján elképzelhető az is, hogy jobb LE/TP-t ad az EH, meg az is, hogy ugyanolyat, csak több LE-t. Erre még nem válaszolt Miklós.


Azon kívül, hogy a kötelező vadászat játékosokat zár ki az eventből, semmi értelme.

Tökéletes összefoglalása a dolognak.
Dátum: 2011.03.07. 10:37:56
Idézet: Craslorg - 2011.03.07. 09:52:41
Ha jól értelmeztem, van egy fix LE/TP arány (TP fixen az LE-ből visszaosztva), aminél az EH az LE mennyiségét növeli.

Sajnos ez alapján nem egyértelmű. Az a kérdés, hogy a visszaosztás az EH-s plusz előtt, vagy után van.
Dátum: 2011.03.07. 08:23:08
Az még nem lett egyértelműsítve, hogy az esemény során az EH csak a kapott LE-t növeli, vagy a TP-t is?
Dátum: 2011.03.06. 16:45:22
Javaslat:

A kiegyenlítés kenyere:
A kenyér őskőért vehető, és 100 TP-t, illetve 100 * (előző szint átlag LE/TP) LE-t ad, de csak akkor használható, ha a használója az utolsó 30 napban az adott szint átlagánál kevesebb TP-t kapott.

Hogy mire lenne jó? Arra, hogy a "renitens" játékstílust követők (VF-esek, pókok) ugyanolyan sebességgel fejlődjenek, mint a többiek (és így ugyanannyi ősköves cuccot vegyenek), méghozzá úgy, hogy ettől ne legyenek erősebbek, és ráadásul nekik ez őskőbe is kerüljön. Így nem lenne rá szükség, hogy ezeket a taktikákat folyamatosan nerfelni kelljen a nagyobb bevétel reményében.
Dátum: 2011.03.06. 14:38:25
Idézet: Freez - 2011.03.06. 11:39:07
Prisma, csak az az 1 kérdésem van, miért fizetne lényegesen többet valaki az event alatt?

Igazság szerint én nem az eventre gondoltam, hanem úgy általában. Egy év alatt egy pók/VF-es kevesebbet költ a játékra, mint az átlag, egyszerűen azért, mert ritkábban lép szintet. Ez az, ami miatt Miklós minden módon igyekszik minél jobban megnehezíteni/ellehetetleníteni az ilyen játékstílust.

Idézet: LoWs - 2011.03.06. 12:43:51

Nem azzal van a baj, hogy kap az ember pár TPt, hanem azzal, hogy MINDEN event és szinte minden fejlesztés arra irányul, hogy a pókok életképtelenek legyenek!

Erről van szó. És nem csak a pókok, hanem a VF-esek is. Mindez egyetlen ok miatt: nem költenek eleget. A láthatatlan vadászat is pontosan ezért lett nerfelve, mert Miklós nem akarta, hogy fele sebességgel fejlődjenek karakterek, és így feleannyi pénzt költsenek.


Az mese, hogy valakit annyira tönkretettek rablással, hogy ezért adja fel az egészet. Vannak 30as szint felett is 5-600 vereséges emberek akiknek 5k vesztett LÉje sincs. Piszok könnyű megvédeni a lét. Akit nagyon leraboltak az vagy farm karakter, vagy tényleg nem érdekli a játék, akkor meg követ sem fog venni az életben sem. Hiába is ez Miklósék minden vágya.

Ebben is igazad van. Az egyszerűen mese/hazugság, hogy tömegével pókok miatt törölnének. Akik törölnek, úgysem a fizető játékosok kerülnek ki.
Dátum: 2011.03.06. 09:45:05
Idézet: Birka - 2011.03.06. 09:34:58
Még egyszer mondanám neked, hogy az extrém farmer, NEM vadászó karakterek NEM számítanak "normális" játékstílusnak!

Amíg valaki nem csal, addig normális a játékstílusa. Ez a marhaság kb. csak arra jó, hogy meg lehessen indokolni a kevésbé jövedelmező játékstílusok nerfelését, hogy rákényszerítsék őket a nagyobb költésre. Továbbra sem értem, hogy miért nem lehet ezt nyíltan csinálni, és berakni valami plusz fizetési módot.
Dátum: 2011.03.06. 09:19:30
Idézet: Ariel - 2011.03.05. 23:06:45
Ezért lenne jobb szerintem, ha olyan helyzet állna elő, ahol sokkal több a portyázási lehetőség, mint a teljes portyapontok száma.

Igen, talán ez a legáltalánosabb megfogalmazása a problémának, ezt kellene valahogyan elérni.
Dátum: 2011.03.06. 09:11:51
Azért hazudozni nem kellene a nerfekről. Az, hogy volt portya nerf, és VF nerf, az tény.


Az meg egyszerűen üldözési mánia, hogy szerinted minden nerf csak a PÓK-okat érintette!

És hol írtam olyat, hogy minden nerf csak a pókokat érintette? Ez azért különösen szánalmas megjegyzés részedről, mert pár sorral feljebb még a VF-es nerfes felvetésemre is reagáltál.


A pókok más játékban játszanak mint a többi játékos?

Hát ez az! Ennek ellenére folyamatosan olyan kód kerül a játékba, ami hogy, hogy nem, nekik hátrányos.


Prisma a folyamatos rinyáddal azt éred el amúgy, hogy lassan mindenki röhög rajta, hogy megint "Prisma, és az űbertáp pókjai"...

1. Már megint rohadt jól tudod, hogy ki mit gondol. Tehát már nem csak Miklós gondolatait ismered tökéletesen, hanem mindenki másét is. Gratulálok hozzá.
2. Ne akard megtudni, hogy rólad mit gondolnak.
Dátum: 2011.03.06. 08:40:30
Idézet: Kardpeter - 2011.03.05. 22:01:53
Javítsatok ki, ha tévedek, de szerintem pedig a bevételi forrás pont a pók-okból van

Ez sajnos nem így van, a pókok (és VF-esek) valójában kevesebbet költenek.
Ezért Miklós folyamatosan nerfelte a VF-et, és portyát, és folyamatosan hátrányba hozta az ilyen karaktereket. Valószínűleg nem is fog felhagyni ezzel.
Csak azt nem értem, hogy miért nem lehet nyíltan kirakni a rongyos batyut, és megmondani ezt. Sőt, azt is megtehetné, hogy lenne egy jóval drágább prémium előfizetés, és akik azt hajlandóak fizetni (mint egy kompenzációként a "renitens" viselkedésük miatti bevételkiesésért), azokat nem sújtaná a folyamatos nerfelés.