Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mistic

Oldal: 12
Ez egy ált. iskolai, alsó tagozatos találós kérdés. Ennél sokkal bugyutább kérdésekkel találkozom itt, amik még helyesírásilag sincsenek rendben. Úgy látom, hogy nem egyforma mércével mérnek. A kérdés megítéltetése nagyban függ attól, hogy éppen kihez kerül....és ez nem jó.
Legutoljára feltett kérdésed
Mit vesz az ember legtöbbet a piacon?

krumplit
sárgarépát
hagymát
levegőt

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed kiértékelésre került.
Ez vajon miért rossz kérdés?
Dátum: 2010.05.04. 13:22:14
A virágnak melyik része a kocsány?

a porzója
a szírma
a bibéje
a nyele


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Az igaz, hogy a szirma szó helyett szírma került oda, (bekopiztam egy kvízoldalról) elismerem, ez végzetes hiba, de ezért Rossz, hibás kérdésnek minősíteni, mikor ettől sokkal durvább hibákat tartalmazó kérdések meg benne maradnak a rendszerben!?
Meglehet, hogy így gondolják, ...de hol van ez leírva?
Ennyire nem lehet önző egyetlen cég sem, hogy több millió ember által látogatott oldalak megemlítését egyszerűen kitíltja, mintha nem is lennének.
Sztem akkor lenne reklám, ha csak a facebook-ot említeném. Nem?
Melyik a legnagyobb közösségi portál?

iwiw
twitter
facebook
hi5


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed kiértékelésre került.A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.
Miért hibás ez a kérdés?
Regisztrált tagok száma alapján, a facebook a legnagyobb.
Sziasztok!

Én csak azt szeretném megtudni, hogy mennyi idő alatt ellenőrzik egy-egy kérdés helyességét, jóságát? Mert már két napja megírtam, elküldtem, de még mindig kiértékelés alatt van.
Sziasztok!

Melyik híres színész büszkélkedhet magyar ősökkel?

Tonny Curtis
Roger Moor
Elizabeth Taylor
Richard Burton


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Egyetlen hiba van benne, ami nem lehet számottevő, hogy Tony Curtis nevében véletlenül két "n" betű szerepel. Ahhoz képest amilyen hibás kérdéseket szoktam itt olvasni, ezt nevetséges emiatt hibás kérdésnek értékelni, szerintem.
Idézet a Wikipédiából:
20 000 fontos jutalom ellenében az utazás célja Szibéria vagy Alaszka, Kanada arktikus partjainál jégmentes átjáró – a régóta keresett "észak-nyugati átjáró" – felfedezése. Cook ismét a Resolutiont választja hajójául, helyettese J. Gore. Kísérőhajója a Discovery (Felfedezés) Ch. Clarke parancsnokkal. 1778. január 18-án pillantják meg Oahu-nál a Hawaii-szigetek központi csoportját, melyet Cook Sandwich-szigeteknek nevez el az Admiralitás első lordjáról. 1778 augusztusának végén az alaszkai Icy (Jeges)-foknál az összefüggő jégtakaró a hajókat visszafordulásra kényszeríti. 1779. január 17-én érnek a fősziget Hawaii Kealakekula-öblébe, a mahakiki ünnepekre, melynek során Cookot Lono isten reinkarnációjaként tisztelik. Néhány hét múlva Oahu felé hajóznak, de a vihar visszaveti törött vitorlákkal a Resolutiont a már ismert Hawaii-öbölbe. Itt Cook egy ellopott dereglye miatt véres összetűzésbe keveredik a bennszülöttekkel, akik – mivel elmúlt Lono isten tiszteletének idénye, és helyette a harc istenének periódusa volt éppen, össze voltak zavarodva és emiatt – több társával együtt megölik, fejét levágják, testét feldarabolják. Midőn Clarke visszaszerzi a maradványokat, katonai dísztemetéssel búcsúznak Cooktól.

Az a néhány hét, pontosan egy esztendő volt...ami meghatározó lett Hawaii további fejlődésére.
Valóban nem élt ott sok időt, és közben is hajózott, de mégis akkora kultusza van Hawaii-n, hogy az ott töltött (Big Island-en) 2 napos túránk, szinte végig az ő emléke körül forgott.
Melyik hajóskapitány élt és halt meg Hawaii szigetén (Big Island)?

Francis Drake
James Cook
Marco Polo
Roald Amundsen


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak

Kérdezem, hogy miért? Én voltam Hawaii-n, nagy kultusza van ott Cook kapitánynak, istenként tisztelték az elején, sokat is köszönhetnek neki, de a végén mégis meggyilkolták.
A másik 3 utazó még csak nem is járt a szigeteken.
Melyik város Olaszország 2. legnagyobb városa?

Róma
Nápoly
Milánó
Torinó


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

Miért is?...egy általános iskolát végzett gyereknek is kell/kellene ezt tudnia
ettől sokkal nehezebb, speciálisabb tudást igénylő kérdéseket szoktam én is kapni, ráadásul, tele helyesírási hibával!:(
Azért, mert zárójelbe tettem a válaszokban található neveket?
Ez azért nem korrekt, mert mind a 4 válasz zárójelben volt, tehát nem befolyásolta a válaszadókat.
Máshol, ha idézünk valakitől valamit, gyakran zárójelbe tesszük a szerző nevét, a szöveg alatt.
Ezt most komolyan is gondolod?
Én minden nap találkozom legalább 2-3 olyan kérdéssel, amiből nem csak 1 betű marad ki, hanem akár több is, ill. fölcserélt, hiányzó stb. betűkkel vannak tele még a magyar szavak is, nem hogy az idegen kifejezések! ...azokat azonban mégis "jó"-nak ítélték.
Ki mondta? Non schole, sed vitae discimus. Nem az iskolának, hanem az életnek tanulunk.

(Cicero)
(Terentius)
(Erasmus)
(Seneca)


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Kérdezem, hogy miért lennének helyesírási hibásak, amikor eredeti latin mondások könyvből másoltam ki?
Mennyi 5 faktoriálisa (1x2x3x4x5)?

15
125
120
150


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.
Igazán nem értem, hogy miért rossz, hibás ez a kérdés, mikor a gyengébbek kedvéért zárójelben le is írtam, hogy mit jelent egy szám faktoriálisa.
Dátum: 2008.12.18. 14:37:37
Igaz, elájultam, így történt, sajnos.
Dátum: 2008.12.18. 13:58:44
Sziasztok!
Hogyan lehet az, és miért van úgy, ha úgy van, hogy megtámadnak, én sebzek sokkal többet, mégis az ellenfél győz, és rabol el tőlem egy csomó LE-t?
A csatában összesen 116 sebzést okoztál, és 90 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 1360 lélekenergiát.

Igazán nem értem én ezt.
Mivel már többedszer fordul elő velem, ezért kérem az indoklást rá.
Köszönettel: Mistic
Mikor járt az űrben az első magyar asztronauta?

1979. májusában
1980. augusztusában
1981. júniusában
1980. májusában

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
MIÉRT ROSSZ?
Dátum: 2008.11.23. 19:49:21
Mikor járt az űrben az első magyar asztronauta?

1979. májusában
1980. augusztusában
1981. júniusában
1980. májusában

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
MIÉRT ROSSZ?
Dátum: 2008.11.13. 21:48:28
Hogy irják helyesen?

Déwó
Dewó
Déwo
Daewo

Ezen válaszok közül egyik sem helyes. Hogy engedhettétek át?
Daewoo a helyesen írt változat.
Oldal: 12