Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Firemancs

Oldal: 123
Dátum: 2009.12.07. 20:26:52
A WHO Regional Office for Afrika (AFRO)
108 halott

A WHO Regionális Irodájának a Amerika (AMRO)
5878 halott

A WHO Regionális Irodájának a Kelet-mediterrán (EMRO)
392 halott

A WHO Regional Office for Európa (EURO)
legalább 918 halott

A WHO Regional Office for Délkelet-Ázsia (SEARO)
766 halott

A WHO Regionális Irodája a nyugat-csendes-óceáni (WPRO)
706 halott




Teljes
legalább 8.768 halott
Még sok helyen nem tetőzőtt a megbetegedések száma!Nyomjátok a szokásos 1pontot
Dátum: 2009.12.04. 18:29:56
Nagyon remélem hogy nem égeti fel senki a gyógyszergyárakat azért mert neki elég a vitamin és a Béres csepp!
Nem minden gyógyszerész géniusz ez nem vitás,és mindig lessz olyan bomlottagyu mint a pécsi lövöldözö!Ettől még bízom az orvostudományban,és jobban félnék egy voodoobabás orvostól!
Dátum: 2009.12.01. 02:59:31
Egy bevásárló központban találkoztam 1 dokival akit kiültettek azért,hogy infót adjon a H1N1 tapasztalatokról.Lényegében kiderült hogy nem vizsgálták a fertözések duplázodási idejét.Ezalatt azt értem hogy megállapították húszezer embernél a fertőzést de nem figyelték,hogy ebből a húszezerből mennyi halt meg mennyi idő alatt.Szerintem már lényegtelen a mi országunk szemszögéből mert a fertőzés már a tetőpontjához ér a karácsonyi bevásárlások ideje alatt.Sajnálom azt aki emiatt a vacak H1N1 miatt fog karácsonyi lázban égni.A diákoknak sokat kell pótolniuk mert egy köhögés miatt hazaküldi a tanár,ez hosszú távon nem mehet!A beoltott emberek közül elég sok él hogy vizsgálni lehessen,és a fertőzőtt halottak közül is sok van akit vizsgálni lehet!
Az enyhébb lefojásu nátha után sem árt vérképet vizsgáltatni,még ha sorba is kell állni a beutalóért,és a csapolásért.Aki meg 1 éve nem volt tüdőszürön annak itt az alkalom.Már avval foglalkozzunk hogy átvészeljük a következő 3 hónapot.Az oltóanyagot majd eladják más országnak ahol nem tetözött még a járvány!
Dátum: 2009.11.29. 06:38:01
nyomtatható változat

Világjárvány (H1N1) 2009 - update 76
Update heti
November 27, 2009 -- Mivel a november 22-2009, világszerte több mint 207 ország és a tengerentúli területek és közösségek számolt laboratórium megerősítette az esetekben az influenza-világjárvány H1N1 2009, köztük több mint 7.820 halálos áldozatot követeltek.

Mivel sok országban megállt számolás egyedi esetekben, különösen a betegség enyhébb, az ügy száma valószínűleg jelentősen alacsonyabb, mint a tényleges esetek száma, melyek megtörténtek. WHO aktívan figyeli a haladást a járvány révén gyakori konzultációt folytatott a WHO regionális irodái és a tagállamok és ellenőrzési tevékenységén keresztül több forrásból származó adatok.

Helyzet frissítés:
A mérsékelt régiók számára * az északi féltekén, a korai érkezés téli influenza szezonban továbbra is erős az egész részei Észak-Amerika és Európa nagy részén. Észak-Amerikában, a Karib-szigeteket, valamint korlátozott számú európai országban vannak olyan jelek, hogy a betegség aktivitásának szintje a legmagasabb volt.

Az Egyesült Államokban és Kanadában, az influenza adatszolgáltatás továbbra is igen aktív és földrajzi kiterjedését. Az Egyesült Államokban, a betegség aktivitását úgy tűnik, hogy tetőzött minden területén az ország. Kanadában, az influenza aktivitás továbbra is hasonló, de számos kórházi és a halálesetek egyre nő. A legtöbb ország a Karib térségben és ILI SARI szinten jön le.

Európában széles körben elterjedt és egyre növekvő továbbítása pandémiás influenza vírus volt megfigyelhető nagy részén a kontinens és a legtöbb ország, hogy még nem tapasztalt magas ILI tevékenysége az elmúlt hetekben látott gyors növekedése ILI. Nagyon nagy aktivitás tapasztalható Svédország, Norvégia, Moldova és Olaszország. Több mint 99%-a subtyped influenzavírusok Európában is pandémiás H1N1 2009. Gyakorolt hatását az egészségügyi szolgáltatások terén komoly Albániában és Moldáviában. Egyes országok a jelek szerint már tetőzött: Belgium, Bulgária, Fehéroroszország, Írország, Luxemburg, Norvégia, Szerbia, Ukrajna és Izland.

Kelet-Ázsiában, influenza átviteli aktív marad. Intenzív influenza aktivitás továbbra is megfigyelhető a Mongóliában, de már tetőzött. Japánban, az influenza aktivitás továbbra is stabilan emelkedett, de lehet enyhén csökken a sűrűn lakott városi területeken.

ILI tevékenységet Indiában és Nepálban és Sri Lanka nőtt.

A trópusi övezetben és Dél-Amerika és Ázsia, az influenza átviteli is változó, de alacsony sok országban. A trópusi területeken Közép-és Dél-Amerikában, a legtöbb országban továbbra is közzéteszi az influenza aktivitás csökken, kivéve az Ecuador és Venezuela.

A mérsékelt régiójában a déli féltekén, a kis influenza-világjárvány tevékenység nem számoltak be.

Heti frissítés (virológiai megfigyelési adatok)
* Országok mérsékeltövi azok, északra a Ráktérítő és délre Baktérítő, míg az országban a trópusi régiókban azok, a két régiókban.

** Rövidítve: influenza-szerű-megbetegedés (ILI), akut légúti fertőzés (ARI), és a súlyos akut légúti fertőzés (SARI)

Minőségi mutatók (Week 29 Week 46: július 13 - november 15 2009)
A minőségi mutatók figyelemmel kíséri: a globális földrajzi elterjedése az influenza, a tendenciákat a heveny légúti megbetegedések, a támogatási intenzitás a légúti betegség aktivitásának, valamint a hatás a járvány az egészségügyi szolgáltatások.

Az emberi fertőzés világjárvány (H1N1) vírusa 2009: aktualizált időközi WHO iránymutatást a globális megfigyelési
A leírás a WHO világméretű ellenőrzési és felügyeleti célkitűzések és módszerek megtalálhatók a frissített időközi WHO Útmutató a megfigyelés az emberi fertőzés világjárvány (H1N1) vírusa.


A térképek az alábbi nyelven tájékoztatást a minőségi mutatók számoltak be. Információ rendelkezésre áll mintegy 60 ország minden héten. Végrehajtását ellenőrző rendszer folyamatban van és teljes jelentés várhatóan növekedni fog idővel.

Meghatározások listáját a minőségi mutatók
Földrajzi elterjedése influenza aktivitás
Térkép timeline
Trend légúti megbetegedések tevékenység képest az előző héten
Térkép timeline
Intenzitása, akut légzőszervi megbetegedések a lakosság
Térkép timeline
Hatását az egészségügyi szolgáltatások
Térkép timeline
Laboratóriumi vizsgálattal igazolt esetek világjárvány (H1N1) 2009 hivatalosan bejelentett a WHO által a részes államok az IHR (2005), mint a november 22, 2009
Térkép az érintett országok és halálesetek
Az országok és tengerentúli területeket / közösségek, amelyek újonnan jelentett az első világjárvány (H1N1) 2009 megerősített esettel, mivel az utolsó webes frissítés (No.75): Örményország.

Az országok és tengerentúli területeket / közösségeket, amelyek újonnan jelentett az első haláleset közül világjárvány (H1N1) 2009 megerősített esettel, mivel az utolsó webes frissítést (75.): A Macedónia Volt Jugoszláv Köztársaság, Svájc, Lengyelország, Tunézia, Marokkó és Madagaszkár.


Régiót
Összesített

as of november 22, 2009


Esetekben *
Halálesetet

A WHO Regional Office for Afrika (AFRO)
15503
104

A WHO Regionális Irodájának a Amerika (AMRO) **
190765
5360

A WHO Regionális Irodájának a Kelet-mediterrán (EMRO)
38359
330

A WHO Regional Office for Európa (EURO) **
mint 154.000
legalább 650

A WHO Regional Office for Délkelet-Ázsia (SEARO)
47059
738

A WHO Regionális Irodája a nyugat-csendes-óceáni (WPRO)
176796
644





Teljes
felett 622482
legalább 7.826



* Tekintettel arra, hogy az országok többé nem kell vizsgálniuk, és beszámol az egyes esetekben a bejelentett esetek száma valójában alulértékeli a valós esetek száma.

** Az összes esetek számát már nem jelentettek ezek a régiók
A fordítás olyan amilyen a google!Ugy nézz ki lessz munkahely a munkanélkülieknek!Már két hónapja beoltattam magam igy megmaradok!
Dátum: 2009.11.26. 21:48:15
Ezek nagyon szép adatok és főleg nagyon régiek!Hozzá tehetnénk pl:hogy a fogászaton használt amalgám vagy milyen töméshez higanyt is használtak és van ahol még most is tehát mitöl lesz valaki bolond?Attól hogy lenyeli a tömését?
Maradjunk a friss híreknél!Kérdem én hogy amerikában lecsengett már a járvány mert ott elég régota van?
Dátum: 2009.11.26. 00:10:10
Meg is vakulhatott volna ha a szemébe nyomja!
Bocsi a viccért
Dátum: 2009.11.25. 23:59:40
Majd ha az orvosok halnak meg a vírustol akkor majd hozzászoksz az oltóanyag miatti 1napos rosszulléthez ami egyes embereknél elvétve van csak.Talán nem is fog meghalni senki a szövödményekbe sem mert a mi országunk kívétel lessz!?Vagy mert mély kómába teszik a betegeket!írónikus formában írtam.
Szerintem már rég kötelezövé kéne tenni az oltást!
Dátum: 2009.11.23. 04:33:30
Már lényegtelen a teszt az iskolákban mert a fertőzés mérete országos,vagyis elég megfigyelni egy ország lélekszámát ami mondjuk 10000000fő és abból mennyien haltak meg H1N1 fertőzésben,ami kb.7fő ezidáig,és ez jó arány lenne ha nem tudnánk hogy más országban rövid idő alatt hatványozodott a halottak száma és még mindig nem állt meg!Nem szeretnék fogadni de ilyen alacsony beoltottságu országban mint a mienk 3hónap alatt 60halott lessz,pedig kezet is mosunk maszkot is hordunk és rengeteg zöldséget gyümölcsöt eszünk!
Dátum: 2009.11.23. 04:14:15
Nekem még 1000ft volt az oltóanyag,és mára már többszöröse is lehet az ára mert nincs elég!Persze kis hazánknak lessz a folyamatos gyártás miatt,de emiatt a H1N1 miatt leáltak más oltóanyag gyártásával!Gyanítom hogy amíg nem volt muszály a hazai gyógyszertárakat ellátni oltóanyaggal,addig drágábban adhatták el külföldre euróért a H1N1 elleni vakcinát a gyártók!

Kinek mennyibe került eddig a betegség?3-4 nap munkaszünet forintban mennyi?39 fokos láznál kell aggódni hogy szétmálik a tüdő?Annak idején a TBC hasonló hisztivel járt,vagy mindenki nyugodt volt mert kötelező oltás volt?
november 15, 2009


Esetekben *
Halálesetet

A WHO Regional Office for Afrika (AFRO)
14950
103

A WHO Regionális Irodájának a Amerika (AMRO) **
190765
4806

A WHO Regionális Irodájának a Kelet-mediterrán (EMRO)
28751
188

A WHO Regional Office for Európa (EURO) **
mint 79.000
a legalább 350

A WHO Regional Office for Délkelet-Ázsia (SEARO)
45844
710

A WHO Regionális Irodája a nyugat-csendes-óceáni (WPRO)
166750
613





Teljes
felett 526060
legalább 6.770



* Tekintettel arra, hogy az országoknak többé nem kell vizsgálniuk, és beszámolniuk az egyes esetekben a bejelentett esetek száma valójában alulértékeli a valós esetek számát. ** Az összes eseteknek a számát már nem jelentették ezek a régiók
http://www.who.int/csr/don/2009_11_20a/en/index.html
Bővebb infó
Dátum: 2009.11.14. 18:59:55
Régiót
Összesített

mint a 8November 2009


Esetekben *
Halálesetet

A WHO Regional Office for Afrika (AFRO)
14868
103

A WHO Regionális Irodájának a Amerika (AMRO)
190765
4512

A WHO Regionális Irodájának a Kelet-mediterrán (EMRO)
25531
151

A WHO Regional Office for Európa (EURO)
mint 78.000
az legalább 300

A WHO Regional Office for Délkelet-Ázsia (SEARO)
44661
678

A WHO Regionális Irodája a nyugat-csendes-óceáni (WPRO)
149711
516





Teljes
több mint 503.536
legalább 6.260

Az eddig fertözöttekből sem élte túl mindenki!

Szeretném hinni hogy az áldozatok között nem volt családfentartó!De sajnos volt
Dátum: 2009.11.13. 03:58:23
google WHO H1N1

Buta emberek vagyunk nem félünk míg élünk,más ország kárából sem tanulunk!Az orvosok nem használják a net által elérhető statisztikát.Próbaképp tegyük fel a kérdést háziorvosunknak hogy aki elkapta a betegséget pl:egy 60000fős város abból hányan haltak meg?

Összesített

as of október 25, 2009


Esetekben *
Halálesetet

A WHO Regional Office for Afrika (AFRO)
13536
75

A WHO Regionális Irodájának a Amerika (AMRO)
174565
4175

A WHO Regionális Irodájának a Kelet-mediterrán (EMRO)
17150
111

A WHO Regional Office for Európa (EURO)
Felett
64000
Legalább
281 Halál Ébresztő

A WHO Regional Office for Délkelet-Ázsia (SEARO)
42901
605

A WHO Regionális Irodája a nyugat-csendes-óceáni (WPRO)
129509
465


Világosan látszik hol nincs elég oltóanyag!


Teljes
Több mint 441.661
Legalább 5.712
Dátum: 2009.10.20. 00:13:09
Aranytallér

Szint: 30
Az ismételhető küldetésekért +20�lekenergia-jutalmat kapsz

Itt egy bibi.Tozso lapján láttam
Dátum: 2009.10.08. 16:41:51
Pontosan hány darab csont található az emberi testben?hezitáltam a 214 és a 220 válaszok között végül a 220-ast választottam mert 217 és 219 között van valójában.Azt dobta ki hogy hibás 206 a helyes válasz.Na hát szerintem meg a 220 közelebb volt a jó válaszhoz és ráadásul közel voltam a küldetésem teljesítéséhez ami Válaszolj egymás után 30 kvízkérdésre hibátlanul!
Dátum: 2009.07.24. 17:12:41
Hány világ van jelenleg a vézetúrban?

2

kettő?!!!

Amikor a kérdést írta be volt állítva?
Dátum: 2009.07.08. 14:03:27
A nevem eredete a messzi messzi múltba nyúllik vissza mikor az FPS király hóditó útjára indult,minek neve Counter-Strike.Tűzelő karomban akkoriban gépfegyverrel szórtam acélos lőszerem,mitől sokan hunytak el a földön.Ma már térkapun átlépve egy varázsigét mormolva távolról szórom a halált tűzes kezem egyetlen mozdulatával.Könnyen kötök barátságot.Szívesen segítem társaim mert jó csapattag vagyok,de a küldetésem nem teszi lehetővé senki kíméletét.Ezért vagyok KÖNYÖRTELEN Firemancs
Dátum: 2009.07.08. 12:44:34
Már most a halottak közt van jonny18.Lehet hogy félre olvasta és a halandóság listára akart kerülni.Már majdnem élen van -33.3k LE
Dátum: 2009.07.08. 12:31:57
Hát én ezt a johnnyt mindjárt megütöm hogy tudja hol a helye
Dátum: 2009.07.07. 17:45:42
Egy jó névből akár alaplap márka is lehet.Ha van kedve valakinek tegye fel kérdésként hogy fatal1ty milyen márka.Én nem kérdezek mert nem tudok helyesen írni.Abit ma megtehetsz ne halaszd holnapra.
Dátum: 2009.07.07. 17:28:53
Az én nevem sok helyen szerepel a google szerint.De a lényeg hogy mind én vagyok
Dátum: 2009.07.04. 23:21:32
Kvíz kérdést nem másoltam ki mert jó volt de a válasz nem.pl:melyik nyelvet beszélik legtöbben a földön kérdésre a válasz kínai volt én pedig angolt jelöltem.Mutass egy angolt vagy amcsit aki kínaiul beszél a kínai negyeden kívűl.köztudott aki itt van kínai az beszél angolul is
Oldal: 123